kalendarz triathlon

[21.09.2013] MP w Duathlonie - VI Gotyk Duathlon

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2013.

Re: [21.09.2013] MP w Duathlonie - VI Gotyk Duathlon

Postprzez drummer » 23-09-2013, 15:17

2B-not-2B napisał(a):
Marek napisał(a):Zawodnik, który po pierwszym biegu jest na 20 pozycji, nagle na drugim biegu robi pierwszy czas, wyprzedzając całą czołówkę o ponad 30sek na dystansie 1,5km.
Coś tu chyba nie tak? A przecież na biegu były maty.
Na koniec jeszcze dostaje medal MP w swojej kategorii :-D

bieg 1 - średnia 3:27 min/km
bieg 2 - średnia 2:51 min/km

zastanawiające, że jeżeli faktycznie skrócił dystans to przebiegł przez matę na mecie o jeden raz mniej od innych chyba STS by to wychwycił ... ???

Prawidłowym stwierdzeniem jest raczej 'STS mógłby wychwycić' - bo dane zapewne ma ale to wiąże się pewnie z prośbą od organizatora o weryfikacje wyników. W Sierakowie też był specjalista co pobiegł 31 minut na 1/4 kończąc w połowie stawki.
IM Progress:
9:22:21 IM Copenhagen 2014
9:04:34 IM Austria 2015

Read about my madness - https://www.facebook.com/tripodsiadlowski
drummer

Postprzez coucz » 23-09-2013, 15:36

No i co Panie Filipie czekamy na odpowiedzi a nie tylko PR i polityka My to My tamto, teraz będzie lepiej, to nie nasza wina.
Niestety dla WAS ludzie już mają dość i dlatego imprezy związkowe gromadzą tyle osób, dlatego ludzie nie chcą się z Wami identyfikować. Klepcie się dalej po plecach ale nie liczcie że reszta będzie siedzieć cicho !!
coucz

Postprzez Filip Puchalski » 23-09-2013, 17:20

2B-not-2B napisał(a):Jako zawodnik-amator, kibic i mieszkaniec Torunia miałem nadzieję, że Pańskie wystąpienie na forum jest zaproszeniem do dyskusji i otwarciem Zarządu PZTri na uwagi i sugestie szerokiego grona osób zainteresowanych triathlonem. Pomimo wyrażonych wcześniej wątpliwości i pytań nie uzyskałem od Pana odpowiedzi na zadane pytania. Nurtuje mnie jednak nadal kwestia czy na MP w Toruniu był przedstawiciel ścisłego Zarządu PZTri (pomijam tu sędziów i delegatów technicznych) i czy osoba, która niezależnie od przyczyn pokonała krótszy dystans może zająć pierwsze miejsce w MP? Czy zatem nie powinny zostać przyznane dwa tytuły MP - drugi osobie, która uporała się najszybciej z regulaminowym dystansem?

Panie Tomaszu, moja aktywność na forum jest zaproszeniem do dyskusji i otwarciem Zarządu na uwagi środowiska triathlonowego. To potwierdzam.

Delegatem technicznym na MP w Toruniu był Michał Szłapka, Wiceprezes ds. sportowych, Członek Zarządu PZTri.

Na Pańskie pytania dotyczące zawodów w Toruniu odpowiem kiedy otrzymam raport sędziego głównego i będę mógł go skonfrontować z raportem delegata technicznego
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Polskiego Związku Triathlonu
Filip Puchalski

Postprzez Filip Puchalski » 23-09-2013, 17:24

coucz napisał(a):No i co Panie Filipie czekamy na odpowiedzi a nie tylko PR i polityka My to My tamto, teraz będzie lepiej, to nie nasza wina.
Niestety dla WAS ludzie już mają dość i dlatego imprezy związkowe gromadzą tyle osób, dlatego ludzie nie chcą się z Wami identyfikować. Klepcie się dalej po plecach ale nie liczcie że reszta będzie siedzieć cicho !!

Powyżej napisałem czym aktualnie zajmuje się Związek, więc to "nie tylko polityka i PR, ani my to my tamto, teraz będzie lepiej, to nie nasza wina".
W przeciągu kilku tygodni poznacie Państwo szczegóły dotyczące nowych rozwiązań, także tych dotyczących imprez Mistrzowskich i organizacji tych zawodów.

Proszę także nie identyfikować nowego Zarządu, ani nowego Sekretarza Generalnego z poprzednim Zarządem i poprzednim Sekretarzem Generalnym. Robimy wszystko i zrobimy wszystko, aby zawodnicy i środowisko zaczęło chcieć się identyfikować ze Związkiem.
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Filip Puchalski

Postprzez Filip Puchalski » 23-09-2013, 17:25

foka napisał(a):Filipie,
nie my organizujemy, nie my licencjonujemy, nie my sędziujemy, nie my wysyłamy zawodników na zawody.

Facebook działa? Sponsorzy będą?

Nie rozumiem?
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Filip Puchalski

Postprzez Filip Puchalski » 23-09-2013, 17:32

gudos napisał(a):
Nie wiem, czy się śmiać czy płakać. To po co związek je przyznaje???
W tym roku miałem przyjemność organizować Mistrzostwa Świata w biegach górskich i nikt z federacji światowej nawet by tak nie pomyślał i umywał rąk od blamażu. W czasie imprezy to związek/federacja czuwa, by wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.
TO ZWIĄZEK NADZORUJE ORGANIZACJĘ MISTRZOSTW. TO PO TO JEST DELEGAT TECHNOICZNY BY ODEBRAĆ TRASĘ PRZED IMPREZA I W RAZIE CZEGO NKAZAĆ JEJ MODYFIKAACJĘ, LEPSZE ZABEZPIECZENIE, A W OSTATECZNOŚCI NIE DOPUŚCIĆ DO ROZEGRANIA MISTRZOSTW.
TO SĘDZIOWIE SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA PRZESTRZEGANIE PRZEPISÓE, W TYM TEGO BY ZAWODNICY UKOŃCZYLI WYMAGANY W REGULAMINIE DYSTANS.

Czym innym jest organizowanie imprez a czym innym nadzór nad respektowaniem przepisów, przyjmowanie wszelkich uwag bezpośrednio po imprezie, kontrola Delegata Technicznego.
Stwierdziłem tylko fakt, że ZWIĄZEK NIE JEST BEZPOŚREDNIM ORGANIZATOREM imprezy.

Tak jak napisałem wcześniej - problem sędziowania na imprezach z rangą MP w 2013 roku został włączony do porządku obrad Zarządu 11 października i proszę oczekiwać na komunikat po tym posiedzeniu. Gwarantuję, że będzie to rozwiązanie satysfakcjonujące dla środowiska.
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Filip Puchalski

Postprzez coucz » 23-09-2013, 17:33

Panie Filipie zadano tu konkretne pytania.

Proszę o odpowiedz według jakiego klucza będzie powoływana kadra narodowa i co się z tym wiąże, oraz według jakiego klucza będzie rozpatrywany program "talent" a nie informacje po czasie jak już zostanie przyklepane

Pozdrawiam
coucz

Postprzez Filip Puchalski » 23-09-2013, 17:34

coucz napisał(a):Panie Filipie

Trochę nie w temacie, ale skoro poruszył Pan program zarządu czy mógłby Pan wyjaśnić na jakiej podstawie będą powoływane kadry narodowe (i czy coś się z tym wiąże dla zawodnika) program "Talent" bo tu już się nic nie zrzucie na poprzednika, oraz jak chcecie Państwo rozwiązać program sędziowania na zawodach typu "non drafting" gdzie sędziowie nie znają przepisów i Państwo jako związek organizując zawody - na Długim dystansie dajecie sędziów delegata technicznego proszę spojrzeć na temat Mietkowa. Niestety tak to właśnie wygląda że to nie my to oni a organizatorzy po współpracy ze związkiem albo rezygnują ze współpracy ze związkiem albo są tak zniechęceni że kolejne zawody już się nie odbywają.

I jeszcze jedno widząc popularność zawodów na "długim" związek organizuje MP (jak słusznie zauważył kolega nie jest to patronat medialny) to co z Państwa strony ma taki Mistrz Polski- czy ma chociaż opłacone wpisowe na imprezy rangi Mistrzostwa Świata czy Europy (dostaje strój narodowy itd. ) czy dalej to tylko gadanie i zabieg marketingowy

Odpowiem Panu w terminie późniejszym, aktualnie mam ograniczone możliwość aby kompleksowo odpisać na wszystkie pytania.
(Odpisuję, aby nie pojawiły się zarzuty, że unikam odpowiedzi - jak to już miało miejsce na forum xtri.pl)
Filip Puchalski
Sekretarz Generalny
Filip Puchalski

Postprzez coucz » 23-09-2013, 17:57

Czekam choć sprawę traktuje jako pilną, bo nie chciałbym się dowiedzieć po fakcie (zarządzie) a mieć możliwość merytorycznej dyskusji

jeśli to Panu pomoże polecam kontakt osobisty 516 033 750
coucz

Re: Odp: [21.09.2013] MP w Duathlonie - VI Gotyk Duathlon

Postprzez 2B-not-2B » 23-09-2013, 18:06

coucz napisał(a):Czekam choć sprawę traktuje jako pilną, bo nie chciałbym się dowiedzieć po fakcie (zarządzie) a mieć możliwość merytorycznej dyskusji

jeśli to Panu pomoże polecam kontakt osobisty 516 033 750

W takim razie mam propozycję dla Panów. Na początku listopada w Toruniu zaplanowano konferencję pt. Jakość w sporcie http://www.sport.umk.pl Myślę, że i temat i termin mogą skłonić nowy Zarząd do kontaktu z organizatorem i stworzenia dodatkowego panelu dyskusyjnego, w trakcie którego Zarząd przedstawi swoje pomysły i podda je ppde szeroką dyskusję merytoryczną ze środowiskiem i zaproszonymi fachowcami.

1/4IM - 02:32:06 - Malbork 2013
HIM - 05:45:56 - POZnan* 2013
2B-not-2B

Postprzez golin » 23-09-2013, 18:14

Nie ma co się kłócić, kto zawalił te zawody ;) Ja osobiście uważam, że Związek nie przypuszczał, że można aż tak spaprać imprezę ;) Poza tym, tak jak wcześniej było wspomniane, Toruń dostał te zawody od starego zarządu, więc pewnie trudno było znaleźć na szybko inne miasto, które chciałoby zorganizować MPki, więc lepiej żeby się odbyły jakiekolwiek, niż żeby nie odbyły się wcale (jak to było rok temu).
Co do samej imprezy nie będę się tu rozwodził, jak ktoś chce poznać moją krótką opinię to zapraszam do artykułu na mojej stronie - http://goliniewski.pl/aktualnosci.php
golin

Postprzez gudos » 23-09-2013, 18:30

Filip Puchalski napisał(a):Stwierdziłem tylko fakt, że ZWIĄZEK NIE JEST BEZPOŚREDNIM ORGANIZATOREM imprezy.

Tak już lepiej to brzmi .... Ale z drugiej strony na ilu zawodach rangi Mistrzostw Polski w tym roku był Prezes ? To też buduje negatywny wizerunek związku.
gudos

Postprzez Masters » 23-09-2013, 19:01

Witajcie oburzeni!
Przeczytałem Wasze wypowiedzi i wypowiedzi sekretarza generalnego ZTri do którego i duathlon (szczęsliwie czy nieszcżeśłiwie ???
należy).
Z duathlonem w sensie organizacyjnym zetknąłem się dopiero w bieżącym roku (2013 bodajże w kwietniu czy maju)-jeszcze za prezesury p.Krzysztofa Piątkowskiego. Proponowałem - w miejsce Łowicza organizację MP na dystansie sprinterskim na Północnym Mazowszu. Nie będę tu rozpisywał się jakie mamy zdanie o zarządzie MY organizatorzy I-szego Duathlonu w Makowie Mazowieckim (delikatnie mówiąc nie jest ono ani trochę dobre). Nie bedziemy tu podawać nazwisk czy ile razy i z kim w jaki sposób sie kontaktowaliśmy prosząc o"pomoc".
Jestem już starszym człowiekiem w latach gdy Stanisław Szozda i inni z naszego kolarskiego Teamu byli "orlikami" organizowałem wyścigi kolarskie w Pile i okolicy. Jestem ze względu na wiek sędzią honorowym PZKol, odznaczonym dwukrotnie za zasługi dla kolarstwa polskiego, plus wyróżenienie z klubów i okręgów. Ale powiem Wam takiego lekceważenia i "kpin" z chętnych do organizacji imprez z jakim się "TU" zetknąłem w kolarstwie nie widziałem!!!!
Czy potrafimy organizować imprezy duathlonu niech powiedzą ci, którzy startowali w Makowie Mazowieckim w dniu 8 września 2013 roku. Zresztą można też i poczytać. Kto chce znajdzie... choćby w Rawie Mazowieckiej.
Pozdrawiam i życzę wyników. Być może do zobaczenie w roku 2014 na drogach powiatu Maków Mazowiecki.
Masters

Postprzez Marek » 24-09-2013, 15:49

Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez bartolini » 24-09-2013, 17:02

Fajnie się ten raport czytało, uważam, że to ciekawa lektura i sporo można się z niej nauczyć.

No cóż, wypada się cieszyć, że całe zamieszanie było niepotrzebne i okazało się, że wszystko jest okey. To ważne, żeby nie było żadnych wątpliwości w takich sytuacjach. Zwłaszcza, że prawdopodobnie wśród osób, które skróciły trasę i dzięki temu zdobyły medale Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych, jest trzech klubowych podopiecznych delegata technicznego, w tym reprezentanci Polski oraz kandydaci do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro.

Jakie to szczęście, powiem więcej - rozsądek wszystkich zainteresowanych, że w ciągu godziny nie wpłynął żaden protest.
bartolini

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2013