kalendarz triathlon

[2012-08-18] - Terratlon w Międzybrodziu Bialskim

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2012.

Postprzez majkel111 » 20-08-2012, 21:28

Dzień dobry,

Tu Michał Kołodziejczyk, główny organizator i osoba odpowiedzialna za zawody.
Chciałbym w paru słowach nakreślić swój punkt widzenia.
Nie mam zamiaru polemizować ze stwierdzeniem, że organizacja a właściwie jej rezultat był w tym roku oględnie mówiąc słabszy. Po zeszłorocznej edycji przeanalizowaliśmy te słowa krytyki, które padły i jak się wydawało wzięliśmy to pod uwagę. Zmieniliśmy nieco trasę by było bezpieczniej i dużo wcześniej ustaliliśmy z właścicielami gruntów trasę wyścigu. Nie dodaliśmy pkt żywieniowego na górze tylko i wyłącznie z powodu braku ludzi (Wydawało mi się, ze pkt z wodą i jedzeniem na dole tuż przed wybiegnięciem na góre wystarczy. Przyjmuję, że nie i poprawię to.) Niestety, pomimo szczegółowego planowania parę rzeczy poszło nie tak:
Po pierwsze na dzień przed zawodami okazało się, że pomimo informacji i zgody na przeprowadzenie zawodów od Polskich Kolei Linowych, 18 sierpnia odbędzie się na Żarze również zjazd górskich hulajnóg dla 70 osób. To oznaczało, że musiałem zmienić koncepcję zabezpieczenia szczytu Żaru. W dzień zawodów w trakcie ostatecznej inspekcji trasy dowiedzieliśmy się przypadkiem, że również w tym samym dniu Mercedes organizuje pokaz samochodów również na szczycie Żaru. Kolejna zmiana.
Po drugie na dzień przed zawodami dysponowałem zadeklarowaną 25 osobową ekipą wolontariuszy. W dzień zawodów o godzinie 930 poinformowano mnie, że będzie ich tylko 15. Miałem do wyboru: przerwać zawody lub starać się je " połatać" tym co miałem. Zdecydowałem, że skoro tylu ludzi znalazło się już na miejscu - ruszamy. Sam do ok 10 byłem wciąż na trasie koordynując ustawienie ekipy i dokonując ostatnich, niezbędnych zmian. Postanowiłem rzucić główne siły na newralgiczne moim zdaniem punkty trasy czyli tam, gdzie ruch turystów był na tyle duży, że mógł zagrażać bezpieczeństwu i płynności ruchu. To spowodowało, że nie było ludzi w na rozjeździe trasy rowerowej głównie dlatego, że uznałem iż oznaczenia są wystarczające. Okazało się jednak, że w trakcie ktoś przestawił jedną z taśm sugerując , że właściwa trasa kierowała się do góry. Oczywiście przyjmuję za to pełną odpowiedzialność. Dopiero telefony do znajomych i sciąganie ich już w trakcie zawodów nieco poprawiły sprawę. Podobnie sprawa miała się ze strefą zmian. Jako sędziów miałem już tylko do dyspozycji młode dziewczynki z lokalnego klubu sportowego, których nie słuchał nikt.
Niestety, wbrew pozorom nie jest to wysokobudżetowa impreza. Być może wpisowe było wyższe niż rok temu, ale porównując do innych imprez raczej niskie. Pieniądze, które wpłaciliście poszły na organizację bo jak zauważyliście sponsorzy, choć chojni w tym roku ograniczyli się do towarów/bonów.
W tym roku również okazało się, że musimy płacić za trasę, która wiodła terenami należącymi do miejscowych spółek leśnych. A te niestety chciały pieniędzy.

Podsumowując: w związku z tym , że oczywiście trasa była nieodpowiednio oznaczona przyjęliśmy odpowiedzialność na siebie i powtarzam to, co mówiłem na zakończenie - wszyscy tegoroczni uczestnicy mają 50% zniżki na wpisowe w przyszłym roku jako zadośćuczynienie. Bardzo wnikliwie analizowaliśmy uwagi tych, którzy do nas pisali, na nas krzyczeli czy wypowiadają się na forach. Cały czas liczymy na to, że napiszecie nam co uważacie, że poszło źle i co chcielibyście mieć w przyszłym roku.Już na podstawie dotychczasowych uwag stworzyliśmy całkiem nowy plan zawodów i ja osobiście jestem pewien, że w przyszłym roku nie będzie się do czego przyczepić.
Dlatego mimo wszystko zapraszam za rok.

Michał Kołodziejczyk
majkel111
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23-05-2011, 21:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez visentin » 21-08-2012, 10:42

Z mojej strony, nawet jeśli wyniki będą anegdotyczne, podobała mi się impreza i gratuluję organizatorom mimo wszystko za ich zaangażowanie, mimo małych sposobów.
Jak już napisałem na Facebooku, mało zabrakło aby tego triatlon było udany.
Jedna rzecz, co Michał zapomniał powiedzieć i co usłuchałem, wydaje się również, że niektóry znaki zostały usunięte między czasie instalacji i uruchamiania przez osoby trzecie... niefajnie.

Z punktu widzenia konstruktywnego, chciałbym opisać co mi spowodował problemy podczas wyścig aby to poprawić w przyszłym roku

* Ubezpieczenia: ponieważ jest to obowiązkowa i można to kupić na miejscu, dlaczego nie liczyć to systematycznie w opłatach startowych następnym razem?

* Monitorowana strefa zmiany jest istotna krytyka

* Charakter trasy: wiele z nami podkreślili, że pchanie roweru w górę (lub bez roweru, biegnąć), wszyscy jesteśmy tą samą prędkością. Podczas zjazdy, również bardzo strome tez nie możemy sobie pozwolić z dużą prędkością. W rezultacie, mimo dużej przewyższenie, trasa nie sprzyja wyprzedzaniu, i zróżnicowanie konkurentów w miejscach gdzie było można jechać lub biegać (na szczęście nie ma przewyższenie podczas pływanie! :). Wolałbym trasa chyba trochę bardziej płaskie (co nie zapobiega być techniczne), nawet jeśli nie ma takie przewyższenie aż do Żaru.

* Jest za dużo ludzi na Żar, wielu turystów chcieli pomagać konkurentom jeśli chodzi o orientacji, ale zamiast robili zamieszenie...

* Orientacja i oznakowania : zgubiłem się po prostu cztery razy :)
- 1 : na asfalcie w początku jechałem prosto aż do domów, ale to trochę moja wina
- 2 : prawie na gore szczytu Żar nie widziałem znak po lewej strone. Wiele osób wydaje mi się tez... Szczególnie był człowieka z szarej koszuli na szczycie, który krzyczał "tędy ! tędy !"...
- 3 : zejście na lotnisku, pierwsza pętla pojechałem aż do Międzybrodzie Żywieckie...
- 4 : nadal nie wiem, czy było trzeba biegać wokół zbiorniku na piechotę. Zawodnicy przed mną biegali bezpośrednio prosto.
- 5 : W pewnym momencie podczas biegania na dol, straciłem orientację, i nie rozpoznałem szlak. Poszedłem za daleko na północ, bez drogi wzdłuż jeziora powrotem do Hulabalula. Musiałem wrócić na drogę... to było prawdziwe requiem dla moich ostatnich nadziei pomyślnej triathlon :D

Wreszcie, chciałbym zwrócić uwagę na charakter oznakowanie: Czerwona i biała pasma nie była idealna. To powinno być drukowane strzały, jak ten :
http://www.mbpost.com/images/original/284425.jpg
Myślę, że druk taki arkusz papierowe nie jest dużo wysiłku. Może być w jednym kolorze dla roweru i jeden dla biegu. (na nim tez jest napisane "nie usuwać").
Więcej dobrych strzały wymagają mniej ludzi na same trasie, więc więcej wolontariuszów w miejscach, gdzie są naprawdę potrzebne (rozdroże drogowymi z ruchem samochodowy, pilnowania strefa zmiany, itp...)
Często jadę maratonów rowerowe "Bike Maraton" lub "Garmin MTB Marathon" i widzę, jak po prostu oni się organizują. Czasami nie ma ludzi podczas 20-25km by strzały są dobrze układane i wystarczy. Maja doświadczenia więc dlaczego nie czerpać inspirację.

W najgorszym przypadku (sabotaż oznakowania przez inne osoby, turystów, itp...), ktoś mógł zrobić check-up wcześnie rano, aby zastąpić ewentualne brakujące znaki.

* Bufety: Nie sądzę, że to za mało. Z jedną butelką na rowerze, i jedna w strefie, myślę ze to było OK.

* Zorganizować triathlon w niedzielę, aby mieć więcej wolontariuszy sobotę ? (głupi pomysł, ale kto wie?)

Eric
Avatar użytkownika
visentin
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20-08-2012, 08:52
Lokalizacja: Wroclaw & Francja

Postprzez pazzo » 24-08-2012, 18:47

To były moje pierwsze zawody tego (i w sumie podobnych) typów więc krótko o tym jak to widziało oko żółtodzioba.

1. Bardzo dobra strona internetowa przekazująca dużo informacji i częste aktualizacje. Sami organizatorzy życzliwi, pomocni. Kontakt z nimi świetny. Wpisowe nie wydaje mi się duże jak na charakter imprezy.

2. Duży plus za warsztaty.

3. Dzień zawodów:
- mile zaskoczony dużym izotonikiem, niemile zaskoczony tylko jednym małym batonikiem
- duże zdziwienie, że każdy może wejść do strefy zmian
- szybka odprawa - pomimo dokładnego opisu trasy przez pana Michała kompletnie było to nie zrozumiałe i nie-do-zapamiętania ;) (sugestia - może jakieś mapki dla każdego uczestnika na zwykłym papierze A4)
- czas na pływanie - 2 - 3 motorówki w wodzie zwiększały komfort
- szalejący błędnik
- błędnik dalej szaleje
- rower - jeden zawodnik jedzie już w strefie zmiany a drugi dopiero na jezdni
- niepotrzebne stanowisko z piciem już na dole (sugestia - przeniesienie tego stanowiska na samą górę, kiedy "wjeżdża" się z rowerem)
- oznakowanie trasy : dobre z punktu widzenia kogoś kto ją zna. Osobiście kilka razy nie wiedziałem gdzie jechać. Nie wspominam o taśmie na górze, która wprowadziła taki zamęt. (sugestia - na rozdrożach strzałki, w którą stronę jechać)
- niebezpieczny dla zwiedzających zjazd stokiem. Na szczęście zadne dziecko nie wyleciało komuś pod rower (sugestia - może tor zjazdowy poprowadzić na ścieżce zjazdów rowerem ukrytej w lesie obok stoku? Sam zjazd byłby dużo ciekawszy)
- co do biegu to tylko oznaczenie trasy w górę na minus i brak punktu z wodą u góry
- check point lepszy byłby w połowie drogi wokół zbiornika niż na zjeździe
- na koniec bardzo miłe zaskoczenie - za ukończenie dostałem medal pamiątkowy :D

Plus za organizatorów za przyznanie się do błędu oznaczenia i całkiem ładne wybrnięcie z problemu tworząc jeszcze jedną kategorię :)

Brakowało mi jeszcze pamiątkowej koszulki :) (może warto o tym pomyśleć - koszt wpisowego podniósłby się myślę nie więcej jak 15zł a miła pamiątka)

Pozdrawiam i życzę organizatorom wytrwałości w organizowaniu następnego terratlonu :)
Mam nadzieję, że się pojawię.

* wpisowe - 70 zł
nocleg + paliwo - 250 zł
uczucie na mecie - bezcenne
Avatar użytkownika
pazzo
 
Posty: 42
Dołączył(a): 21-04-2012, 15:44
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [2012-08-18] - Terratlon w Międzybrodziu Bialskim

Postprzez bard999 » 30-01-2013, 16:50

Jak tam z Terratlonem 2013? Impreze wspominam pierwszorzędnie i planowałem uczynić ją priorytetową w sezonie. A jak nie dojdzie do skutku to będę musiał rozejrzeć się za xterra w Czechach albo Niemczech :(
bard999
 
Posty: 4
Dołączył(a): 01-08-2012, 15:36
Lokalizacja: Łódź

Re: [2012-08-18] - Terratlon w Międzybrodziu Bialskim

Postprzez visentin » 27-02-2013, 09:34

Ma być. Są informacje na stronie Facebooka o Terratlon
Avatar użytkownika
visentin
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20-08-2012, 08:52
Lokalizacja: Wroclaw & Francja

Re: [2012-08-18] - Terratlon w Międzybrodziu Bialskim

Postprzez majkel111 » 12-07-2013, 13:53

Witajcie,

Terratlon w tym roku odbędzie się w Biernej/Łodygowicach.
Nowa trasa - o wiele szybsza i bez prowadzenia choć przy zjazdach mocno techniczna. Bardzo widokowa.
Dystanse : 1km-22km-12km
Strona w kalendarzu jest źle opisana to: www.terratlon.pl ale więcej info znajdziecie na FB
https://www.facebook.com/TERRATLON
i pisząc do nas na maila:
terratlon@terratlon.pl
Na hasło: "Żyrafa beskidzka" wpisowe 100zł (jak w pierwszym terminie.
Zapraszamy!!
majkel111
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23-05-2011, 21:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [2012-08-18] - Terratlon w Międzybrodziu Bialskim

Postprzez vysroi » 03-12-2020, 18:12

http://audiobookkeeper.ru/book/10407
http://cottagenet.ru/plan/839
http://eyesvision.ru
http://eyesvisions.com/bates-medical-ar ... ay-glasses
http://factoringfee.ru/t/1763394
http://filmzones.ru/t/1828434
http://gadwall.ru/t/1824204
http://gaffertape.ru/t/1629552
http://gageboard.ru/t/1642785
http://gagrule.ru/t/1579875
http://gallduct.ru/t/1657875
http://galvanometric.ru/t/1992867
http://gangforeman.ru/t/1695403
http://gangwayplatform.ru/t/1706700
http://garbagechute.ru/t/1725599
http://gardeningleave.ru/t/1751911
http://gascautery.ru/t/1777461
http://gashbucket.ru/t/1785738
http://gasreturn.ru/t/1824502
http://gatedsweep.ru/t/1848483
http://gaugemodel.ru/t/1859962
http://gaussianfilter.ru/t/1708619
http://gearpitchdiameter.ru/t/1770851
http://geartreating.ru/t/1712756
http://generalizedanalysis.ru/t/1585791
http://generalprovisions.ru/t/1712859
http://geophysicalprobe.ru/t/1612060
http://geriatricnurse.ru/t/1585330
http://getintoaflap.ru/t/1628729
http://getthebounce.ru/t/1625555
http://habeascorpus.ru/t/1701391
http://habituate.ru/t/1489125
http://hackedbolt.ru/t/1582129
http://hackworker.ru/t/1699887
http://hadronicannihilation.ru/t/1641430
http://haemagglutinin.ru/t/1663045
http://hailsquall.ru/t/1727644
http://hairysphere.ru/t/1702085
http://halforderfringe.ru/t/1578298
http://halfsiblings.ru/t/1559056
http://hallofresidence.ru/t/1625524
http://haltstate.ru/t/1634558
http://handcoding.ru/t/1669868
http://handportedhead.ru/t/1706792
http://handradar.ru/t/1754464
http://handsfreetelephone.ru/t/1781120
http://hangonpart.ru/t/1823638
http://haphazardwinding.ru/t/1859363
http://hardalloyteeth.ru/t/1613452
http://hardasiron.ru/t/1580983
http://hardenedconcrete.ru/t/1537115
http://harmonicinteraction.ru/t/1569026
http://hartlaubgoose.ru/t/1563732
http://hatchholddown.ru/t/1783526
http://haveafinetime.ru/t/1582426
http://hazardousatmosphere.ru/t/1585866
http://headregulator.ru/t/1578718
http://heartofgold.ru/t/1752741
http://heatageingresistance.ru/t/1799948
http://heatinggas.ru/t/1611949
http://heavydutymetalcutting.ru/t/1686867
http://jacketedwall.ru/t/1640267
http://japanesecedar.ru/t/1569252
http://jibtypecrane.ru/t/1718182
http://jobabandonment.ru/t/1641791
http://jobstress.ru/t/1637464
http://jogformation.ru/t/1642615
http://jointcapsule.ru/t/1720148
http://jointsealingmaterial.ru/t/1582249
http://journallubricator.ru/t/1645031
http://juicecatcher.ru/t/1677203
http://junctionofchannels.ru/t/1756534
http://justiciablehomicide.ru/t/1558278
http://juxtapositiontwin.ru/t/1491201
http://kaposidisease.ru/t/1563719
http://keepagoodoffing.ru/t/1629928
http://keepsmthinhand.ru/t/1581116
http://kentishglory.ru/t/1585819
http://kerbweight.ru/t/1783589
http://kerrrotation.ru/t/1565246
http://keymanassurance.ru/t/1577945
http://keyserum.ru/t/1652961
http://kickplate.ru/t/1711718
http://killthefattedcalf.ru/t/1827672
http://kilowattsecond.ru/t/1670085
http://kingweakfish.ru/t/1713583
http://kinozones.ru/film/1843
http://kleinbottle.ru/t/1584436
http://kneejoint.ru/t/1745133
http://knifesethouse.ru/t/1814237
http://knockonatom.ru/t/1848404
http://knowledgestate.ru/t/1881129
http://kondoferromagnet.ru/t/1626088
http://labeledgraph.ru/t/1584492
http://laborracket.ru/t/1932085
http://labourearnings.ru/t/1987682
http://labourleasing.ru/t/1808101
http://laburnumtree.ru/t/1628795
http://lacingcourse.ru/t/1617208
http://lacrimalpoint.ru/t/1703895
http://lactogenicfactor.ru/t/1779925
http://lacunarycoefficient.ru/t/1786764
http://ladletreatediron.ru/t/1491977
http://laggingload.ru/t/1774903
http://laissezaller.ru/t/1746617
http://lambdatransition.ru/t/1882398
http://laminatedmaterial.ru/t/1973692
http://lammasshoot.ru/t/1827738
http://lamphouse.ru/t/1582199
http://lancecorporal.ru/t/1579813
http://lancingdie.ru/t/1459381
http://landingdoor.ru/t/1566270
http://landmarksensor.ru/t/1990544
http://landreform.ru/t/1643265
http://landuseratio.ru/t/1565934
http://languagelaboratory.ru/t/1884276
http://largeheart.ru/shop/1161112
http://lasercalibration.ru/shop/590375
http://laserlens.ru/lase_zakaz/199
http://laserpulse.ru/shop/590575
http://laterevent.ru/shop/1178820
http://latrinesergeant.ru/shop/452627
http://layabout.ru/shop/452526
http://leadcoating.ru/shop/181145
http://leadingfirm.ru/shop/105743
http://learningcurve.ru/shop/465180
http://leaveword.ru/shop/465247
http://machinesensible.ru/shop/194580
http://magneticequator.ru/shop/574680
http://magnetotelluricfield.ru/shop/195571
http://mailinghouse.ru/shop/268231
http://majorconcern.ru/shop/358460
http://mammasdarling.ru/shop/447248
http://managerialstaff.ru/shop/160163
http://manipulatinghand.ru/shop/613895
http://manualchoke.ru/shop/598467
http://medinfobooks.ru/book/361
http://mp3lists.ru/item/1315
http://nameresolution.ru/shop/1039789
http://naphtheneseries.ru/shop/105066
http://narrowmouthed.ru/shop/461341
http://nationalcensus.ru/shop/501700
http://naturalfunctor.ru/shop/468814
http://navelseed.ru/shop/101244
http://neatplaster.ru/shop/454989
http://necroticcaries.ru/shop/175751
http://negativefibration.ru/shop/390277
http://neighbouringrights.ru/shop/507505
http://objectmodule.ru/shop/108995
http://observationballoon.ru/shop/95642
http://obstructivepatent.ru/shop/98645
http://oceanmining.ru/shop/473273
http://octupolephonon.ru/shop/143077
http://offlinesystem.ru/shop/148397
http://offsetholder.ru/shop/201182
http://olibanumresinoid.ru/shop/148686
http://onesticket.ru/shop/579189
http://packedspheres.ru/shop/581073
http://pagingterminal.ru/shop/683414
http://palatinebones.ru/shop/682802
http://palmberry.ru/shop/578147
http://papercoating.ru/shop/582807
http://paraconvexgroup.ru/shop/688360
http://parasolmonoplane.ru/shop/1167674
http://parkingbrake.ru/shop/1167698
http://partfamily.ru/shop/1166811
http://partialmajorant.ru/shop/1171481
http://quadrupleworm.ru/shop/1539742
http://qualitybooster.ru/shop/1345709
http://quasimoney.ru/shop/595141
http://quenchedspark.ru/shop/596816
http://quodrecuperet.ru/shop/1071024
http://rabbetledge.ru/shop/1073130
http://radialchaser.ru/shop/321754
http://radiationestimator.ru/shop/508926
http://railwaybridge.ru/shop/517449
http://randomcoloration.ru/shop/514255
http://rapidgrowth.ru/shop/902301
http://rattlesnakemaster.ru/shop/1078554
http://reachthroughregion.ru/shop/318077
http://readingmagnifier.ru/shop/513355
http://rearchain.ru/shop/641428
http://recessioncone.ru/shop/516772
http://recordedassignment.ru/shop/880274
http://rectifiersubstation.ru/shop/1054037
http://redemptionvalue.ru/shop/1062644
http://reducingflange.ru/shop/1679696
http://referenceantigen.ru/shop/1693281
http://regeneratedprotein.ru/shop/1760352
http://reinvestmentplan.ru/shop/1208055
http://safedrilling.ru/shop/1814978
http://sagprofile.ru/shop/1054407
http://salestypelease.ru/shop/1068142
http://samplinginterval.ru/shop/1440394
http://satellitehydrology.ru/shop/1463188
http://scarcecommodity.ru/shop/1492448
http://scrapermat.ru/shop/1463034
http://screwingunit.ru/shop/1494012
http://seawaterpump.ru/shop/1328994
http://secondaryblock.ru/shop/1398755
http://secularclergy.ru/shop/1482921
http://seismicefficiency.ru/shop/325083
http://selectivediffuser.ru/shop/399559
http://semiasphalticflux.ru/shop/400669
http://semifinishmachining.ru/shop/473251
http://spicetrade.ru/spice_zakaz/199
http://spysale.ru/spy_zakaz/199
http://stungun.ru/stun_zakaz/199
http://tacticaldiameter.ru/shop/482906
http://tailstockcenter.ru/shop/490307
http://tamecurve.ru/shop/498319
http://tapecorrection.ru/shop/483148
http://tappingchuck.ru/shop/487362
http://taskreasoning.ru/shop/499079
http://technicalgrade.ru/shop/1821601
http://telangiectaticlipoma.ru/shop/1880199
http://telescopicdamper.ru/shop/689185
http://temperateclimate.ru/shop/350843
http://temperedmeasure.ru/shop/400644
http://tenementbuilding.ru/shop/980105
http://tuchkas.ru/
http://ultramaficrock.ru/shop/980622
http://ultraviolettesting.ru/shop/483222
vysroi
 
Posty: 44094
Dołączył(a): 11-11-2020, 17:27

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

Avatar użytkownika
xTRI.pl Pro
 

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości