kalendarz triathlon

[3-06-2012] - Nieporęt Triathlon 2012 k. Warszawy

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2012.

Postprzez emilpe » 18-03-2012, 13:33

Również uważam że cenę to można podnieść po pierwszym sukcesie organizacyjnym, który jest gwarantem jakości. Tutaj kompletnie nic nie wiadomo, a żądają sowitej zapłaty i sądzę że się na tym przejadą... Mamy sporo imprez w tym roku i jest co wybierać- np taka Środa Wlkp za darmochę ;-)
emilpe

Postprzez dymek » 18-03-2012, 13:57

w tym roku Śroa Wlkp za 65 zł, ale:
1) zawody mają wyrobioną markę
2) 65 to nie 170 zł
ja z niecierpliwośca czekałem na info o zawodach, bo Nieporęt jest 100 km od Płocka. Na dodatek zawody odbędą się dokładnie w moje 30 urodziny, więc zrobiłbym sobie prezent.
Ale jak zobaczyłem wpisowe, to też się zastanawiam, czy nie taniej bedzie jechać do Środy, mimo że ponad 2 razy dalej.
o ile się nie mylę Radków rok temu krzyknął sobie drogo, a pootem opuścili o 50%.
dymek

Postprzez foka » 18-03-2012, 17:06

Tam po głosach z forum pojawił się sponsor ;)
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez elim » 18-03-2012, 19:38

Nagle pojawil sie tajemniczy sponsor, a tlumaczenie organizatora bylo zalosne.

Ja zdania nie zmienilem od tego czasu i wiem, ze coraz wiecej osob widzi mozliwosc zarobku na triathlonie. Niestety zapis o popularyzacji triathlonu w paragrafie cel organizacji imprezy w regulaminie, jest w takich przypadkach bezsensowny. Zeby sobie liczyc krocie za startowe, to trzeba niemalo miec do zaoferowania i klientom (a w tym wypadku triathlonisci staja sie klientami kupujacymi produkt) pokazac, ze warto zaplacic za ten produkt (czego najlepszym przykladem jest historia imprezy). Ale co ja tam wiem... zaraz sie znajda ludzie wytykajacy ile kosztuje zorganizowanie imprezy - a zapominamy, ze impreze powino robic sie dla zawodnikow!

Mala lyzka tez da sie najesc, ale zajmuje to wiecej czasu...
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Kamilasty » 18-03-2012, 19:38

Popieram przedmówców. Cena ostro zaporowa. Borówno, Susz mają swoją renomę, a tu ktoś po raz pierwszy organizuje. Strona do końca nie działa (miejsca na sponsora), trasy nie są opublikowane. Może za 170 zł będzie 10 pętli rowerowych, 5 biegowych, 4 pływackie? Wygląda to na jeszcze mocno niedopracowane.
Poza tym 170 za mniej niż olimpijka? Już nie wspomnę o tym, że rok temu Środa była za darmo(!). Z noclegiem!
Kamilasty

Postprzez zuku » 18-03-2012, 20:58

Organizatorzy to młoda firma. Nie wiem czy mają jakiekolwiek doświadczenie związane z organizacją zawodów sportowych. A przy organizacji triathlonu jest dużo spraw do ogarnięcia.
Sprawdziłem tą firmę i jest nowiutka, zarejestrowana 3 miesiące temu - dokładnie 15.12.2012.

Dane organizatora

wygląda na to że ta działalność gospodarcza została założona dokładnie po to żeby zorganizować te zawody. To nic złego, ale brak doświadczenia w organizacji nie jest atutem.
Poczekajmy na więcej informacji o trasach, nagrodach... to z pewnością zadecyduje o moim starcie. Jakby nie było w czerwcu jest Środa Wielkopolska, Płock, Malbork.... jest w czym wybierać, a za tymi zawodami przemawia doświadczenie organizatorów.

[ Dodano: 18-03-2012, 21:27 ]
przejrzałem profile organizatorów z facebooka. Wygląda mi na grupę entuzjastów, a nie profesjonalistów. Obym był złym prorokiem.

Dyrektor organizacyjny

Dyrektor

Koordynator do spraw wolontariatu

Event manager
zuku

Postprzez leniwy_zapal » 19-03-2012, 11:23

Jak tak tylko wtrącę z punktu widzenia osoby, która organizuje od czasu do czasu jakieś zawody. 170zł to sporo, ale prawdopodobnie nie pokrywa nawet kosztów imprezy, przy założeniu, że będą jakieś sensowne pakiety startowe i odpowiedni poziom organizacyjny, a także sporo prac wykonanych w ramach wolontariatu. Dla przykładu wpisowe na Siedleckim Triathlonie zapewnia nam możliwość zapłacenia za profesjonalny pomiar czasu. Cała reszta zależy już tylko i wyłącznie od tego, ile dodatkowych źródeł finansowania się znajdzie i ile osób chętnych do pomocy za symboliczne "dziękuję" uda się zorganizować. A niestety sponsorzy niezbyt się garną do pomocy - co innego jakby to były zawody o puchar sołtysa w piłce kopanej i najlepiej jakby powiązać to z obchodami jakiejś martyrologicznej rocznicy - wtedy z zabezpieczeniem finansowym imprezy problemu nie ma.
leniwy_zapal

Postprzez amateus » 19-03-2012, 12:31

nodun, informację taką zamieściłem również w pierwszym poście.

Odnośnie całej dyskusji, która rozpętała się wokół ceny pozwolę sobie tego nie komentować. Zdecydowanie tylko nieliczni (jak np. leniwy_zapal) zdają sobie sprawę z kosztów organizacji imprezy, szczególnie w mocno zurbanizowanym terenie w okolicy Warszawy..

Nie będą to zawody wokół trzepaka, ławki i śmietnika gdzie do pomiaru czasu ma służyć stoper z Tesco a jedyną pamiątką z zawodów (i nagrodą główną) będzie przesłany mailem dyplom do samodzielnego wydrukowania.. :evil:

Wszystkich szeroko komentujących i zdegustowanych poziomem cen zachęcam do organizacji podobnych zawodów w okolicy Warszawy i zobaczymy czy samym sercem i pasją uda się pokryć koszty podwykonawców (zaczynając od WOPR'u i służb medycznych poprzez catering, pomiar czasu i boksy kończąc na pakiecie starowym i pamiątkowym medalu - a to tylko niektóre). Uprzejmie informuję, że "entuzjaści sportu" pojawią się na starcie każdych zawodów multi-sportowych jakie pojawią w promieniu 50km od centrum Warszawy za niewygórowaną cenę (najlepiej za darmo) w ramach, której najchętniej otrzymają koszulkę, skarpetki lub bryloczki.
amateus

Postprzez kisio » 19-03-2012, 12:54

Nikt nie kwestionuje kosztów imprezy ale pewnie dlatego szuka się sponsorów trochę wcześniej niż po rozpoczęciu zapisów (i 75 dni przed samym startem... rozbuchany dział prawny dużej firmy nawet nie zdąży przemielić umowy w takim czasie).

Nie chciałbym obrazić mieszkańców Nieporętu, ale 'mocno zurbanizowany'? Dla porównania, może nie tri ale duże zawody, w terenie 'mocno zurbanizowanym' - Silesia Maraton - zabezpieczenie trasy na odcinku 42km, przebiegającej przez trzy miasta (Katowice, Świętochłowice, Chorzów) a więc trzy razy więcej formalności, pozwoleń itd. Oczywiście pomiar czasu chipami, pamiątkowe medale a w zawrotnej cenie 50 (słownie: pięćdziesięciu) złotych jest nawet koszulka techniczna i pamiątkowy buff.

Celowo wybrałem ten przykład, bo bieg ukończyło niecałe 700 osób, więc odpada kontrargument, że wpisowe niższe bo wielokrotnie więcej startujących.

Nie uwierzę, że zorganizowanie np. Silesia Maratonu jest tańsze od zorganizowania Tri w Nieporęcie. Ale o kluczowych kwestiach (a taką jest np. finansowanie, że o nawierzchni nie wspomnę) warto pomyśleć trochę wcześniej niż dwa miesiące przed startem.

Nie rozumiem też za bardzo argumentu o trzepaku. Co to wnosi? Dodajesz sobie animuszu wyśmiewając jakieś wymyślone zawody? Widziałeś takie zawody? Brałeś udział? W promieniu 50km od Warszawy wymienisz choć jedne, które są 'wokół trzepaka'? Bo nawet tak 'lokalne' i małe biegi jak Bieg Chomiczówki (tam się pewnie jakieś trzepaki znajdą) czy GP na Kabatach lub cykl biegów w Falenicy są przygotowane bardzo profesjonalnie a kosztują na prawdę symboliczne kwoty. A może zawody w Środzie albo w Malborku są wokół trzepaka i pomiar czasu wykonywany jest stoperem z tesco?
kisio

Postprzez elim » 19-03-2012, 13:05

amateus napisał(a):nodun, informację taką zamieściłem również w pierwszym poście.

Odnośnie całej dyskusji, która rozpętała się wokół ceny pozwolę sobie tego nie komentować. Zdecydowanie tylko nieliczni (jak np. leniwy_zapal) zdają sobie sprawę z kosztów organizacji imprezy, szczególnie w mocno zurbanizowanym terenie w okolicy Warszawy..

Nie będą to zawody wokół trzepaka, ławki i śmietnika gdzie do pomiaru czasu ma służyć stoper z Tesco a jedyną pamiątką z zawodów (i nagrodą główną) będzie przesłany mailem dyplom do samodzielnego wydrukowania.. :evil:

Wszystkich szeroko komentujących i zdegustowanych poziomem cen zachęcam do organizacji podobnych zawodów w okolicy Warszawy i zobaczymy czy samym sercem i pasją uda się pokryć koszty podwykonawców (zaczynając od WOPR'u i służb medycznych poprzez catering, pomiar czasu i boksy kończąc na pakiecie starowym i pamiątkowym medalu - a to tylko niektóre). Uprzejmie informuję, że "entuzjaści sportu" pojawią się na starcie każdych zawodów multi-sportowych jakie pojawią w promieniu 50km od centrum Warszawy za niewygórowaną cenę (najlepiej za darmo) w ramach, której najchętniej otrzymają koszulkę, skarpetki lub bryloczki.

Skoro pozwalasz sobie tego nie komentowac, to po co komentujesz?

Nikt nie odbiera Wam prawa do ustalenia takiej oplaty startowej, chodzi tu bardziej o dyskuscje na o wiele wieksza skale.

A moim (i nie tylko moim zdaniem) koszt organizacji imprezy nie powinien sie rozkladac tylko na uczestnikach.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez amateus » 19-03-2012, 13:21

Nikt nie kwestionuje kosztów imprezy ale pewnie dlatego szuka się sponsorów trochę wcześniej niż po rozpoczęciu zapisów (i 75 dni przed samym startem... rozbuchany dział prawny dużej firmy nawet nie zdąży przemielić umowy w takim czasie).

Zadziwia mnie to, że nie masz pojęcia kiedy został rozpoczęty proces gromadzenia sponsorów i na jakim jest etapie, a wypisujesz takie stwierdzenia..

zorganizowanie np. Silesia Maratonu

Nie wiem jakie dofinansowanie z strony miast miała ta impreza, ile dostali od sponsorów oraz ile kosztowała organizacja.

kisio, start w imprezie jest nieobowiązkowy więc jak Ci nie odpowiadają warunki to pojedź 300km dalej i wystartuj w Malborku (różnica wpisowego na pewno się zniweluje na poczet dojazdu)

. A może zawody w Środzie albo w Malborku są wokół trzepaka i pomiar czasu wykonywany jest stoperem z tesco?

Proszę, abyś nie sugerował takich rzeczy w tym temacie, szczególnie że na imprezę się wybieram, a członek zespołu organizacyjnego w niej startuje.
Jeżeli nie planujesz wziąć udziału w imprezie, a chcesz podyskutować na temat cen imprez to załóż stosowny temat.
amateus

Postprzez zuku » 19-03-2012, 13:39

Szkoda że odwołano zapisy.
Miałem nadzieję, że dziś rano zostaną przedstawione trasy i ich profile. A tu takie kaka...
Czy organizatorzy dziś dowiedzieli się o dziurach w asfalcie że dopiero w chwili uruchomienia zapisów informuje się o tym potencjalnych uczestników. Jak to dobrze że dbają o nasze bezpieczeństwo i sprzęt! ;)
Nie przypominam sobie w swojej historii uczestnictwa w zawodach - 7 lat aby kiedykolwiek odwołano zapisy! Za tydzień dowiemy się że zawody organizowane będą na MTB...
zuku

Postprzez kisio » 19-03-2012, 13:41

amateus napisał(a):Zadziwia mnie to, że nie masz pojęcia kiedy został rozpoczęty proces gromadzenia sponsorów i na jakim jest etapie, a wypisujesz takie stwierdzenia..

Widzę puste miejsca dla sponsorów na stronie, nie widzę na niej żadnych informacji o sponsorach czy partnerach więc zakładam, że ich nie ma.

Nie wiem jakie dofinansowanie z strony miast miała ta impreza, ile dostali od sponsorów oraz ile kosztowała organizacja.

A jakie to ma znaczenie? Zdobyli tyle środków finansowych od sponsorów, że mogli zaoferować startującym atrakcyjną opłatę startową.

kisio, start w imprezie jest nieobowiązkowy więc jak Ci nie odpowiadają warunki to pojedź 300km dalej i wystartuj w Malborku (różnica wpisowego na pewno się zniweluje na poczet dojazdu)

Gratuluję podejścia. A do Malborka owszem wybieram się.

Proszę, abyś nie sugerował takich rzeczy w tym temacie, szczególnie że na imprezę się wybieram, a członek zespołu organizacyjnego w niej startuje.

No chwila, ale to Ty użyłeś sformułowania o trzepaku i stoperze z tesco. Napisałeś o tym w odpowiedzi na zarzuty o wysoką opłatę startową, więc rozumiem, że uważasz, że tańsze imprezy są w ten sposób organizowane. Powtórzę pytanie z poprzedniego postu - potrafisz podać przykład takiej imprezy? Tzn. zorganizowanej 'wokół trzepaka' i z 'pomiarem czasu stoperem z tesco'?

Dla mnie organizator-entuzjasta to ktoś kto staje na głowie żeby impreza byłą jak najlepsza dla startujących a to oznacza nie tylko zapewnienie odpowiedniego poziomu rywalizacji i bezpieczeństwa ale właśnie takie duperele jak możliwie najniższą opłatę startową czy 'bogaty' pakiet. Dla mnie organizatorami-entuzjastami mają prawo nazywać się organizatorzy np. Silesia Maratonu (jak wspominałem 50zł opłaty startowej - to na pewno kosztowało sporo wysiłku), czy cyklu biegów w Falenicy (wpisowe 5zł). Ale na pewno nie nazwałbym entuzjastą kogoś, kto podlicza koszty zorganizowania imprezy dzieli to przez liczbę uczestników i na tej podstawie ustala wysokość opłaty startowej i jest dumny, że zorganizował imprezę, bo to dla mnie nie jest entuzjazm tylko pójście po najmniejszej linii oporu.
kisio

Postprzez Marek » 19-03-2012, 15:34

Brawo. Dzięki takim komentarzom za rok na pewno przybędzie imprez triathlonowych.
Przecież nikt niema obowiązku startować w tej imprezie. Sezon triathlonowy to raptem kilka miesięcy w roku, a imprez jest na prawdę dużo, więc jest w czym wybierać.
Jeżeli wpisowe będzie za wysokie to na starcie zgromadzi się 50 osób i organizator się przejedzie na tym. Te zawody jak już było mówione nie mają tradycji, więc ciężko stwierdzić co mogą nam zaoferować w zamian za takie wpisowe.

Do tematu czy było warto tyle zapłacić czy nie możemy wrócić dopiero po zawodach.

Ja się bardzo cieszę, że znalazł się ktoś, kto postanowił zorganizować takie zawody.
Warunki są jasne 170zł do 31 marca. Zgadzam się na nie, albo nie. Nie obchodzi mnie co kieruje organizatorem: pasja, miłość czy chęć zarobku. Interesuje mnie tylko dobra organizacja zawodów.

amateus, kiedy mniej, więcej planujecie wznowić zgłoszenia i kiedy poznamy trasę zawodów. Tak w przybliżeniu tylko.
W związku z tą sytuacją przesuniecie datę do której obowiązuje najniższe wpisowe?
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez prymski » 19-03-2012, 16:01

100% podpisuje sie pod postem Mareka, na oceny przyjdzie czas po zawodach.
Antwerp Ironman 70.3 - 5:33:43
Luxembourg Ironman 70.3 - 5:33:38
prymski

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2012