kalendarz triathlon

26.08.2012 III Triathlon Siedlecki

W tej kategorii znajdziesz tematy imprez które odbyły się w sezonie 2012.

Postprzez WRS » 28-08-2011, 19:38

Ja też wracam za rok, ale napisałem opinię po to, żeby organizatorzy wyciągnęli wnioski na przyszłość. Był isostar na mecie, była woda i jak się później okazało - speaker niestety na sam koniec zachęcił wszystkich (widzów też) do częstowania się nią. Kolega kibic i fotograf mówił, że jakby wiedział to bankowo by nam podał wodę podczas wyścigu.
Ale, żebym nie wyszedł na marudę jeszcze raz piszę, że poza tymi błędami impreza bardzo fajna!
Go hard or go home!
WRS

Postprzez leniwy_zapal » 28-08-2011, 21:31

Jako jeden z organizatorów...

Miło czytać, że ogólnie się podobało :) Dobrze też przeczytać, co należałoby poprawić. Brak wody na trasie był decyzją świadomą, choć przyznam, że pogoda nas mocno zaskoczyła i sam, jako jeden z zawodników, na trasie biegowej miałem chwile, że chciałem wskoczyć do wody. W przyszłym roku na nawrocie biegowym będzie jakiś punkt odświeżenia (woda w kubeczkach, może gąbki) - to zostało już zanotowane.

Co do organizacji biura zawodów - owszem, zrobił się zator i na przyszłość na pewno zdublujemy stanowiska. Ale z drugiej strony - większość zawodników przybyła 20-30 minut przed startem trasy krótszej, mimo że informowaliśmy o harmonogramie wcześniej. Ja wiem, że każdy chce jak najkrócej czekać, no ale kiedy biuro działa 3 godziny i przez pierwsze 2 nie ma prawie nikogo, a ponad połowa zawodników stawia się na sam koniec, to niestety - pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Ale tak jak napisałem - w przyszłym roku usprawnimy to, a być może uda nam się zaproponować formułę, która ograniczy czas obsługi pojedynczego zawodnika.

Trasa rowerowa - no cóż - gwóźdź programu ;) Pętli dłuższej już się praktycznie nie da zrobić w tej okolicy, choć spróbować zawsze możemy. Z perspektywy zawodnika, który dublował całkiem sporo, nie mogłem narzekać na tłok, czy brak możliwości wyprzedzania. Piach dał w kość, ale wszystkim dał po równo, a że to był triathlon terenowy, to chyba nie ma co narzekać.

A i pozdrawiam serdecznie ekipę z Poznania, która dziś zadzwoniła znad zalewu pytając o lokalizację biura zawodów, którego znaleźć nie mogła. I w sumie nic dziwnego, bo triathlon zakończył się wczoraj :mrgreen:

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi, piszcie śmiało (tutaj, u nas na forum albo na leniwce@leniwce.pl). Staramy się, żeby triathlon w Siedlcach zagościł na stałe i żeby z edycji na edycję było lepiej.

Wyniki i pierwsze fotki już są na stronie imprezy. Zapraszam więc na http://triathlon.leniwce.pl/
leniwy_zapal

Postprzez Motylop » 28-08-2011, 23:20

sądząc po czasach pływania na 400 m to chyba wspomniana boja odpłynęła całkiem sporo. chyba, że w czas pływania wliczony był jakiś niesamowicie długi dobieg do strefy zmian???
10k-44:28 (2011); 21,1k-1:38:02 (Bytom 2013); 42,2k-3:43:11 (Poznań 2012); HIM-5:27:11 (Poznań 2013); IM-13:47:23 (Borówno 2012)

Per aspera ad astra
Motylop

Postprzez Marek » 28-08-2011, 23:29

Z 10-15 metrów było tego dobiegu ;-)

To prawda, musiało być dużo więcej pływania.
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez nat » 29-08-2011, 07:31

To i ja dodam swoje trzy grosze.
(nie mówiąc o dojeździe przez Mińsk.... 90 km jechałem 2 h... i myślałem że się spóźnię na ostatnie wolne miejsca). Od razu powiem - nie wiedziałem jak dojechać do biura zawodów - brak wskazówek na miejscu i opisu na stronie.
Od razu zaskoczyła mnie dobra atmosfera, miłe panie, sporo wolontariuszy - wszystko na oko było już przygotowane. Woda dostępna już od 12, a wszyscy rozmowni :)
A to dopiero 2. edycja! Warunki w Siedlcach są idealne, gdyby nieco wyprostować trasę rowerową, byłaby bardziej kompetetywna.
Mogłem także zarejestrować się z marszu (na pomysł startowania wpadłem poprzedniej nocy) - więc duży plus.
Jak startowałem:
Pływanie jak zwykle zygzakiem... to u mnie standard. Woda cieplutka. Miło, że start był z wody, więc nie było takiego tłoku. Jezioro dość płytkie więc super. Natomiast jestem przekonany, że było więcej niż 400 metrów. Fajnie jakby były serwowane wspólne czepki w jednym kolorze - to taki standard już w sumie... dopłynąłem jakoś 20, czasem bezsensownie łapiąc kierunek żabką...
Fajny wybieg, dopingu mało, strefa zmian prawidłowa, ochrony dużo, ale naprawdę spisaliście się na medal.
Rower- nietrenowałem ostanio jazdy zupełnie - i jak wsiadłem na MTB... to chyba jechałem z 10km/h i kląłem. To zupełnie inna jazda niż szosa. Ale rozruszałem się, trochę wyprzedzałem, trochę byłem wyprzedzany. Fajny ten ślimak na samym początku, ale potem było zbyt niebezpiecznie - inni się wywalali, i ja też zaliczyłem totalną glebę. Nie mam nic przeciwko MTB w triatlonie, ale kilka miejsc było dwuznacznych jak na wyścig, sam raz pojechałem nieprawidłowo a za mną jak baranek jakaś koleżanka - no i wracaliśmy potem. Bałem się też jakiś przechodniów "za rogiem" ale o dziwo nikogo nie było na całej trasie, uff... czas ok. miejsca 30 chyba.
Trasa biegowa była idealna, dość szeroka, a przechodnie mi nie przeszkadzali. Dziwnie się trochę biegało między ludźmi na ławkach i na kocykach. Oglądali nas jak w zoo czy coś. Możnaby im rozdać jakieś gwizdki czy chorągiewki, od razu byłoby fajniej. Mało dopingu i entuzjazmu z wyjątkiem samej mety. Chyba nikt nie spisywał numerów na zawrocie? Niestety opadłem trochę z sił, bo w tym tygodniu dość ciężko trenowałem dłuższe dystanse, nie wiedząc że będę startował jeszcze w tym sezonie. I ten wiatr...
Na szczęście na ostatniej prostej (z 400 m chyba, lubię takie proste przed metą) usłyszałem kolegę jak mnie dogania i załączyło mi się turbo - finiszowaliśmy jak dwa Usainy Bolty i o rzęsy byłem pierwszy do końca. Koledze z 12tri DZIĘKI za sportowego ducha i uścisk dłoni na mecie!!!

Niedociągnięcia traktuje w kategorii minimalnych (porównuję do tegorocznych MP w Górznie i Suszu):
- isostary mogły być podane w każdym boksie rowerowym - każdy wypiłby sobie wtedy, kiedy lubi (ja np. po T2), a nie na mecie gdy już jest po krzyku.
- trochę bałaganu przy rejestracji było (może należy wyznaczyć kierunek kolejki, bo mnie i sąsiada obsługiwały 4 osoby jednocześnie i był harmider z podpisami/wpłatami itp)
- urocze stempelki, które bardzo mi się spodobały, lepiej zastąpić jednak grubym mazakiem
- trasa rowerowa - do zmiany koncepcji...
- do przemyślenia dystanse = jakby je wydłużyć do sprintu, zawody byłyby bardziej porównywalne do innych, może większe zainteresowanie sportowców i większa chęć przyjechania/poświecenia treningu i czasu na nieco dłuższy dystans.

Szczególne gratulacje za system pomiaru, pana spikera, dobre i pomocne nastawienie ludzi organizujących. Wyniki od razu na ścianie, i następnego dnia na stronie! Sporo juniorów startowało.

Impreza ma duży potencjał ze względu na warunki lokalne i bliskość warszawy - tylko więcej marketingu jest konieczne, z przyjemnością do was wrócę.

[ Dodano: 29-08-2011, 08:34 ]
acha, no i skończyłem w dwudziestce
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez jasiekpol » 29-08-2011, 15:32

Dziekuję wszystkim za uwagi i komentarze. Sam startowałem i też mi tego chłodzenia na biegu brakowało, więcej niż 5 km bym z taką prędkością nie przebiegł bez wody i chłodzenia mimo nawadniania na rowerze, za rok będzie woda i gąbki ;) ale obawiam się że jak utrafimy zimną sobotę i potrzebna będzie gorąca herbata.....
Bojka która odpłynęła - to była bojka dla młodych o 13:45, niestety odpłynęła i musieliśmy dołożyć dodatkowe obciążenie i ustawić ponownie. Boje na trasie długiej nie przesuwały się bo miały podwójne obciążniki - 20 kg. Pływanie miało więcej niż 400 metrów, około 450-500, ale wszyscy płynęli ten sam dystans. Rower miał 10 km a bieg 3050 metrów. Dziekuje za przybycie i wszelakie uwagi, cieszę się że podobał się spiker, numerki i szampany które zorganizowaliśmy przed zakończeniem ;)
http://triathlon.leniwce.pl

Susz 2010 - 5:36 Susz 2011 - 5:03
jasiekpol

Postprzez hubi_tri » 29-08-2011, 20:56

super imprezka:) pozdr
hubi_tri

Postprzez KrisTri » 30-08-2011, 17:46

Mnie również impreza bardzo się podobała...podobnie zresztą jak i rok temu:) To, co rzuca się od razu w oczy to niesamowite zaangażowanie organizatorów i świetna atmosfera! W pierwszej kolejności muszę wspomniec o komentatorze, który także moim zdaniem był genialny!:) Poza tym nowe pomysły takie jak wspomniane polewanie szampanem, cyferki stemplowe (choc tutaj się przyczepię, że trwało to za długo) czy losowanie nagród było świetnym pomysłem, z którego mogliby czerpac inni organizatorzy:) To dopiero druga edycja, a impreza już bardzo się rozwinęła, co widac min. po frekwencji, organizacji boksów, pomiarze czasu. Trzymam kciuki za dalszy rozwój triathlonu w Siedlcach! Dobrze byłoby zakończyc wypowiedź w tym momencie, jednak muszę wspomniec o minusach, które też wystąpiły. Moim zdaniem dystans pływacki miał ok 600m a nie 400m, co może i nie jest wielkim minusem, zwłaszcza, że tak jak wspomniał organizator wszyscy mieli po równo, a dodatkowo pływam nieźle. Niemniej jednak, gdybym wiedział, że to będzie 600m popłynąłbym w piance:P Wydłużenie trasy rowerowej bez wątpienia można uznac za plus (choc przyznam, że trasa nie była w moim guście, bo bardzo piaszczysta i zakręcona,zwłaszcza, że jechałem na 28 calowych, cieńkich prawie jak na szosie kołach:/) o tyle stan trasy pozostawiał sporo do życzenia. Sam przed startem zbierałem szkła, a było ich nie mało! Cieszę się jednak, że pomimo tego nikt nie ucierpiał ani nie przebił dętki (chyba;D ). Niestety i w tym roku miałem niemiłe niespodzianki z rowerem i ostatecznie jego defekt uniemożliwił mi walkę o zwycięstwo:(. Trasa biegowa bardzo mi się podobała. Była szybka i dawała możliwośc obserwacji rywali na nawrotce:) Osobiście nie miałem potrzeby picia podczas biegu i nieobecnośc punktu z wodą wcale mi nie przeszkadzała;) Reasumując, pomimo małych niedociągnięc siedlecki triathlon zaliczam do jednych z najfajniejszych triathonowych eventów. Do zobaczenia za rok!!!:-)
KrisTri

Postprzez Pola Rally Team » 30-08-2011, 20:36

Super impreza, bardzo dobrze zorganizowana. Bardzo dobry przykład jak za niskie wpisowe można zrobić fajny event. Pływanie troszkę dłuższe niż w regulaminie ale dla wszystkich na 100% była ta sama długość:) Trasa rowerowa z pogranicza MTB. Samo bieganie raz pod wiatr raz z wiatrem:) Cały czas było dość tropikalnie:) Startowałem w tym triathlonie pierwszy raz ale patrząc na całą bazę, może warto porozumieć się z Jerzym Górskim i włączyć tę imprezę do cyklu triathlon tour mtb?! Wszystkim nie zdecydowanym gorąco polecam za rok, moja Żona też ukończyła:)
Pola Rally Team

Postprzez Bartek » 30-08-2011, 23:30

czytam tak, jak sie wam podoba i mam nadzieje, ze w przyszlym roku zostanie rozegrany w siedlcach triathlon na asfalcie, z rowerami szosowymi :
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez jasiekpol » 31-08-2011, 07:08

no to nieco fotek
http://triathlon.leniwce.pl/zdjecia/27-sierpnia-2011

[ Dodano: 31-08-2011, 14:26 ]
i jeszcze kilka na których widać piach z trasy rowerowej i numerki stempelki
http://s374500441.domenaklienta.pl/inde ... thlon.html
http://triathlon.leniwce.pl

Susz 2010 - 5:36 Susz 2011 - 5:03
jasiekpol

Postprzez wujek » 21-02-2012, 09:56

a jak w tym roku? będzie IV Triathlon Siedlecki? znana jest już data?
wujek

Postprzez leniwy_zapal » 21-02-2012, 11:56

Nie no, w tym roku będzie dopiero trzecia edycja ;) - data znana, jest w kalendarzu xtri i na AT - 26 sierpnia
leniwy_zapal

Postprzez wujek » 21-02-2012, 13:59

rzeczywiście, nie sprawdziłem kalendarium -> http://xtri.pl/kalendarz-imprez-multisp ... vt1348.htm

dzięki, czekam.
(no i niech stracę. może być dopiero trzeci:)
wujek

Postprzez kuba_b » 21-02-2012, 22:30

W tym roku będę na podium, no chyba że pojawią się za mocni zawodnicy, wtedy nie będę.
http://www.youtube.com/user/trikuba
WTT

i czasami R.K.S. CHUWDU
kuba_b

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2012