kalendarz triathlon

MP Juniorów w Triathlonie - Frydman

W tym dziale znajdziesz tematy imprez z sezonu 2010

Postprzez Pyra » 26-07-2010, 17:25

zdobycie tytułu Mistrzyni Polski

Gratulacje dla Mistrzyni Polski :-)
Paweł Ziemkowski; 3k-11:24(2011); 5k-19:45(2010); 10k-39:51(2010); 15k-62:56(2011); 21,1k-1:28:54(2011); 42,2k-3:13:40(2010); HIM-6:25:16 (Susz 2011)
http://www.dietdoctor.com/lchf
Volenti non fit iniuria
Pyra
Moderator

Postprzez valtorre » 26-07-2010, 21:33

" N Z " to pomyłka organizatorów lub raczej kart zgłoszeniowych, bo to nie tylko zdarzyło się Izie Furtak ale również Agacie Litwin....ale dzisiaj już wszystko jest ładnie poprawione , tak jak powinno byc....

[ Dodano: 2010-07-26, 22:43 ]
jeśli chodzi o pomyłkę zawodników co do trasy biegowej- to duża wina jest "panów" stojących na trasie i mówiących, gdzie maja zawodnicy biec...przy takiej pogodzie i takim zmeczeniu to wszystkiego słucha się...bo to nie był "jeden" zawodnik"-ale kilku (chyba 9!)pobiegło za mało, a kilku pobiegło za dużo -ok. 7 -8 km, dużą pomocą mieli byc strażacy, którzy....stali pod "budką" i pili piwo....chwiejnym krokiem chodzili po terenie rozgrywania zawodów a następnie na słowa trenerów, że zadzwonią po policję, żeby zbadali ich alkomatem, to od razu "uciekli" i do końca zawodów juz sie nie pojawili...
organizacyjnie-MASAKRA!!! , a w ub roku, na OOM było tak fajnie i sympatycznie...
pozdrawiam wszystkich startujących wczoraj na MP, WSZYSCY BYLIŚCIE "WIELCY"...
valtorre

Postprzez ironman » 26-07-2010, 23:16

Zawodnik nie musi znać trasy biegu i roweru. To nie są zawody w biegu na orientację gdzie koduje się mapy i rozgląda na rozwidleniach. Zawodnik jedyne do czego ma prawo to do zmęczenia a oznaczenie trasy i sędziowie powinni mu umożliwiać koncentrację tylko i wyłącznie na rywalizacji. Zawodnik nie może mieć wątpliwości co do "cm" wyścigu. Tak są zabezpieczane najlepsze imprezy. A czy czołówka pobiegła dobrze? ...kto to może wiedzieć?
ironman

Postprzez baca » 27-07-2010, 09:29

valtorre napisał(a): kilku pobiegło za dużo -ok. 7 -8 km,

To ciekawe, którędy oni biegli jeśli pętla miała 5 km...
Trasa biegowa była dobrze oznakowana. Co kilkadziesiąt metrów na asfalcie namalowane były czerwone, jaskrawe strzałki. Przy zmianie kierunku (trzy miejsca) strzałki były powtórzone, kilka metrów przed skrętem i na samym skręcie. Trudno było nie zauważyć. Tam gdzie nie było asfaltu znajdowały się tabliczki ze strzałkami. A na wale (około 3 km) ciężko było się zgubić.
Warunki na zawodach podyktowała pogoda. Lało niemiłosiernie i było zimno. Ale trudno od organizatorów oczekiwać, że postawią namioty nad całą trasą.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-07-27, 10:43 ]
ironman napisał(a):Zawodnik nie musi znać trasy biegu i roweru.

To jakaś nowość w zawodach sportowych, chyba że rozmawiamy o crosie na koniach :-), gdzie koń faktycznie nie musi wiedzieć, bo ma jeźdźca... :-D
Warto jest poznać trasę, żeby wiedzieć jak ją pokonać...
Obserwowałem zawodników na dużych imprezach i zauważyłem, że sprawdzają dokładnie obie trasy dzień przed zawodami... chyba że to byli jacyś dziwacy.
Niemniej gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w MP. Pogoda była tragiczna i bardzo podwyższyła trudność zawodów...
Pozdrawiam
baca

Postprzez ironman » 27-07-2010, 12:52

"Warto jest poznać trasę, żeby wiedzieć jak ją pokonać"

To po co wobec tego wogóle znaczyć trasę? Może rozdać mapy dzień wcześniej i niech się zapoznają z trasą jak na zawodach na których bywa BACA obserwując najlepszych. Skoro pojawia się oznaczenie ma być wykonane bezbłędnie bez dwuznaczności. Jeżeli myli się kilku zawodników przygotowujących się cały rok do imprezy to nie dokońca jest to ich wina.
ironman

Postprzez foka » 27-07-2010, 13:06

Skrajności, skrajności, skrajności....

Trasa ma być oznakowana super doskonale (żeby zakręcony zawodnik się nie zgubił), a zawodnik ma ją znać wystarczająco by nie zrobić czegoś głupiego podczas zawodów (kiedy oznaczenie nie będzie idealne). Ani zbytnio w jedną stronę ani w drugą.

Trener ma wytłumaczyć zawodnikom jak wygląda wyścig, jeżeli wie, że ma pod sobą gości którzy notorycznie biegają pod prąd. (nie mówię o nikim konkretnym z Frydmana).

Na mojej imprezie miałem akcje gdzie startujący jadąc wzdłuż taśmy ogrodzeniowej, potrafili nagle skręcić w prawo i przejechać po taśmie 20 metrów wcześniej niż miejsce miał faktyczny zakręt.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez replay » 27-07-2010, 13:47

Tak też było we Frydmanie w miejscu gdzie trasa była otaśmowana co trzeci zawodnik przeskakiwał ją i biegł nie wiem gdzie. W miejscu gdzie prawdopodobnie zgubiło sie najwięcej osób były znaki na asfalcie, otaśmowana lewa strona i strzałka skrętu w lewo jako znak pionowy. Czołówka przebiegła prawidłowo bo zostali odnotowani przez sędziów na wszystkich punktach.
Napisałem prawdopodobnie ponieważ zawodnicy twierdzili ze ktoś ich źle pokierowł - tego nie udało się dokładnie ustalić ani wykluczyć. Myślę jednak że chodziło o wyżej opisany skret w lewo przed którym wcześniej był zakręt w prawo o 90 stopni na którym stał funkcyjny i kierował zgodnie z przebiegiem trasy.
Ci co nadłożyli trasy zignorowali strzałki na asfalcie rozmieszczone co 20-30 metrów i nadłożyli 1 kilometr.
Nie twierdze że trasa była super oznakowana ale nie przypuszczałem że w tej kategori wiekowej trasę należy przygotować jak dla dzieci i jeszcze poprowadzic za rączkę.
Nastepnym razem weźmiemy to pod uwagę.
Przypomnę tu tylko takie zdarzenie na olimpidzie nie pamiętam której maratończyk leci za prowadzacym jest pierwszy trasa "mósi " super oznaczona i co zostaje wyprowadzony w maliny - i co - został zdyskfalifikowany. Zawodnik ma być przygotowany nawet na taki ewentualności.
replay

Postprzez bruno232 » 27-07-2010, 13:56

Moim zdaniem coś było jednak nie tak z tą trasą biegu. Może "piloci" po kilku piwach chcieli sobie zażartować... Bo nie wierzę w to, że nawet bardzo doświadczeni (jak na ich wiek) zawodnicy się zgubili.
Swim: 800m - 11:53
Run: 1km - 3:15 / 5km - 19:55 / 10km - 41:00
bruno232

Postprzez replay » 27-07-2010, 14:05

Jak napisałem tego nie wykluczam, ale niech poszkodowani wypowiedza sie czy biegli na żywca czy też zapoznali sie dzień wcześniej z trasą.
Ktoś napisał "to po co znaczyć trasę" dobre pytanie poco organizator dwa dni wczesniej znaczy trasę i poco jest zasypywany telefonami i meilami aby przebieg trasy był znany 3 miesiace wcześniej skoro " można rozdać mapę na starcie"
replay

Postprzez foka » 27-07-2010, 14:06

Ja jestem totalnie w stanie w to uwierzyć. Nie takie rzeczy się już widziało. A zawodnicy nie są doświadczenie wcale. Ciągłe startowanie na niedorobionych imprezach nie daje żadnego doświadczenia, mimo, że zawodnicy powinni się uczyć na błędach.

Ile razy sam robiłem objazd trasy rowerowej na 3 godziny przed startem bo jakiś zawodnik mówił, że nie chce mu się jechać 8-) ?
Instagram,
foka
Admin

Postprzez mieciak26 » 28-07-2010, 20:40

replay napisał(a):Nie twierdze że trasa była super oznakowana ale nie przypuszczałem że w tej kategori wiekowej trasę należy przygotować jak dla dzieci i jeszcze poprowadzic za rączkę.
Nastepnym razem weźmiemy to pod uwagę.

Mam nadzieję, że następnego razu nie będzie już NIGDY!!!
Zawodnik zmęczony ma prawo pomylić drogę, w szczególności, gdy strażakom się nie chciało stać i pokazywać drogi, było starsznie pochmurno więc nie było widać malutkich strzałek na mokrej drodze.

Ale jest jeden plus, były dywaniki przy wybiegu z wody, nowość w porównaniu z zeszłym rokiem.
Mietas
mieciak26

Postprzez foka » 28-07-2010, 21:04

My to jednak mamy pewną specyfikę narodową. Niech nie będzie niczego :mrgreen:

Ja mam ogromną nadzieję, że te zawody się odbędą w roku kolejnym. Musimy w końcu ogarnąć, że zawodnicy bez imprez nie będą istnieć, a w drugą stronę, że imprezy z niedociągnięciami w końcu wyrobią sobie tak słabą renomę, że zabraknie im startujących, którzy są najistotniejsi dla ich istnienia.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Marcinek_Lubin » 31-07-2010, 20:51

Tak, strzalki byly, tylko szkoda ze strazacy ktorzy mieli za zadanie pokazywac zawodnikom prawidlowa trase, w czasie zawodow twierdzili ze 'ktos ZLE namalowal strzalki' i kierowali po swojemu.
W ten sposob kilka zawodnikow nadlozylo sobie troche dystansu...
Marcinek_Lubin

Postprzez foka » 02-08-2010, 09:52

Obejrzałem kilka zdjęć z imprezy i muszę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś innego. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, że impreza mistrzowska rozgrywana pod narodowym związkiem, ma przebieg trasy biegowej w takich warunkach. Wiem, że gdyby nie deszcz to było by twardo ale w mojej opinii wszystko poza asfaltem zasługuje na "cross" w nazwie. Taka mała moja refleksja.
Instagram,
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2010