kalendarz triathlon

MP Duathlon 25.09.10

W tym dziale znajdziesz tematy imprez z sezonu 2010

Postprzez masatri1 » 25-09-2010, 19:16

Gratulacje dla Akweduktu :D W czubie było biało-niebiesko, wszędzie same Kielce :D

Opowiem co nieco o zawodach :D
Bardzo ciekawy i szybki start, start i meta zorganizowany na torze żużlowym na stadionie, wszystko bardzo widowiskowe, na pętlach, liczne podbiegi no i rewelacyjny rower- mi się bardzo podobał, bo był niespotykany w Polsce: 6 razy jechało się torem kartingowym, zakręt za zakrętem, bardzo techniczny :D

Dla mnie ten start był też wyjątkowy, z zupełnego marszu, po półtorej miesiąca przerwy i braku treningów, kontuzja nadal nie wyleczona więc miałem pełne gacie strachu żeby się nie wywrócić :D Ciekawe doświadczenie- jak bardzo szybko spada forma i rośnie waga. Ale było bardzo miło znów spotkać się z zawodnikami,pogadać, pościgać się pożartować...

No i czas na ciemną stronę mocy... dekorację, choć tu się dopatruję udziału PZTRI, bo skoro to były M.P. to związek powinien dostarczyć chodziarz mmedale... cóż powinien też wiele innych rzeczy...
W kategoriach dekorowany był tylko zwycięzca, dostawał puchar i uścisk dłoni i to by było na tyle, ale ok, w regulaminie nic nie było o pozostałych dekoracjach.
Kolejna kpina to klasyfikacja drużynowa. Akwedukt zdobył dwa pierwsze miejsca, ale uznano iż dwie drużyny z tego samego klubu nie mogą mieć medali, cóż nie jestem sędzią nie znam się wiec się nie buntuję, za to dekoracja to była żenada, wstyd, kpina, i brak jakiegokolwiek szacunku dla zawodników. Wyczytano drużyny, te wyszły na podium i.... to by było na tyle. Ok zabrakło kasy na puchary czy medale, zabrakło nawet na dyplom, ale że nikt nie podszedł nawet pogratulować czy uścisnąć dłoń, to już prostactwo i chamstwo, nie wiem co było takiego ważnego, że żaden z przedstawicieli organizatorów ani prezes PZTRI nawet nie podszedł do podium.

Była jeszcze dekoracja podsumowania Pucharu Polski, za pierwsze 3 miejsca w generalce pieniądze, ja przypadkiem byłem 5, w sumie miałem i mam już od dawna w głębokim poważaniu tę klasyfikację, i to że jakaś imprezę jest rangi PP nie miała dla mnie żadnego znaczenia, ale gdyby się tu na coś nastawił i szykował na te imprezy to bym się co najmniej wkurzył, a tak pozostaje jedynie śmiech i zażenowanie... Za wszystkie pozostałe kategorie za miejsca 2-3 i miejsca 4 i 5 w generalce był dyplom. DYPLOM Z NAGŁÓWKIEM 600 LAT KONOPISK :shock: Prezes wręczając mi go rzekł, Filip, wiem że możesz być zdenerwowany, no ale lepsze to niż nic. Mało się nie posikałem ze śmiechu i tylko mu odpowiedziałem, że właśnie dla tego startowałem w Pucharze MTB, a nie Pucharze Polski. Trudno jednak nie przyznać prezesowi racji, w zeszłym roku nie było żadnego podsumowania, poza tym super, że w ogóle podszedł. Zastanawiam się po co w ogóle były dekoracje pozostałych miejsc. Wybaczcie, ale jeśli za zwieńczenie całego sezonu i zajęcie jakiegoś sensownego miejsca w całym cyklu imprez można wygrać DYPLOM I TO JESZCZE Z KONOPISK, to trudno się dziwić, że na podsumowanie nikt nie przyjeżdża, a zawodnicy nie szanują pucharu, tylko się z niego śmieją, tak właśnie doprowadza się do upadku dyscypliny, bo jak inaczej można ocenić to, że same władze związku nie szanują swojego własnego rankingu, a w szczególności zawodników w nim startujących. Dobrze, że jest alternatywa dla PP- Wheeler Triathlon TOUR, gdzie można wszystko ładnie podsumować, zaprosić media i jeszcze załatwić super nagrody. Jeśli za rok będę startował w jakimś cyklu imprez to na pewno nie w PP tylko w Triathlon TOUR, do czego szczerze zachęcam
masatri1

Postprzez emilpe » 25-09-2010, 19:30

Byłem, wróciłem, więc kroi się mała relacja...

Impreza rozgrywana na nowym terenie Motoareny czyli toru żużlowewego klubu Unibax Toruń na 15 tys. miejsc siedzących! Infrastruktura genialna i organizacja na najwyższym poziomie, lecz lokalizacja wymusiła znikomą widownię.

Pierwszy bieg miał 2,6km (regulaminowo 3km). Start po żużlu w stylu wyścigów żużlowych z unoszoną taśmą, dalej tylko kostka brukowa. 4 małe pętle po wiadukcie więc sporo podbiegów i zbiegów znacznie utrudniły (mi przynajmniej :oops: ) bieg... Zaraz na starcie tempo poszło bardzo szybkie i obserwując czołówkę z wiaduktu widziałem i wszyscy próbowali uciec od reszty.

Rower to dla mnie była istna masakra... Było 6 pętli i każda składała się z jakiś 500m prostej, nawrotu, znów 500m prostej i dalej serpentyny po torze kartingowym. Prosta dla mnie była bardzo przyjemna gdyż wyprzedzałem po kolei wielu zawodników, ale wszystko traciłem na torze składającym się z kilku zakrętów 90-180st i wyszły moje braki techniczne i strach na zakrętach :oops: Całą trasę pociągnąłem Magdę Mielnik, która stała 2 razy na podium (1 kat. i 2 OPEN). Przynajmniej na coś się przydałem :lol:

Drugi bieg to ta sama pętla tylko 1 mała pętelka po wiadukcie więc większość po płaskim. To już mi się udało nieco lepiej.

Miłym akcentem zawodów były spore nagrody dla zwycięzców OPEN (1000zl dla pierwszego) i rozdanie nagród za Puchar polski w triathlonie. Lista zwycięzców była również na ekranie nad stadionem :-D
WIELKIE GRATULACJE dla Magdy Pankowskiej z Olimpii za 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w kat. juniorek młodszych!

Jedyny minus imprezy? Gigantyczne korki na dojeździe do mostu nad Wisłą w Toruniu :evil:
emilpe

Postprzez roberttriathlon » 25-09-2010, 20:02

nagrody były ok? Chyba byliśmy na innych zawodach
UAM TRIATHLON POZNAŃ
roberttriathlon

Postprzez emilpe » 25-09-2010, 20:05

No ok, nagrody nie było zbyt wiele w porównaniu do lat poprzednich, ale jednak 1000zl za pierwsze to chyba nie jest źle... Wiadomo że nie ma co myśleć o wyżyciu z tego sportu w Polsce
emilpe

Postprzez JulasTri » 25-09-2010, 22:00

roberttriathlon napisał(a):nagrody były ok? Chyba byliśmy na innych zawodach

Emil był w busie jak rozdawali więc nie widział :-) ale tu nie chodzi o to 1000 zł, tylko o całokształt.
Do you TRI?
Sleep eat swim bike run eat sleep
JulasTri

Postprzez foka » 25-09-2010, 22:19

O ty samym pomyślałem. Jak wyglądała sprawa nagród "w głąb"?

PP to okazja dla związku do wypromowania dyscypliny. Do tego jednak potrzebna jest jakaś spójność imprez. Ranga w postaci wciągnięcia w regularną rywalizację najlepszych w kraju.

W Polsce na palcach jednej ręki można policzyć związki których misją jest promocja dyscypliny.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez triman20 » 26-09-2010, 16:00

Witam! Chciałbym zacząć od podziękowania zawodnikowi (niestety nie zapytałem o nazwisko, wiem że startował na dyst. dla dzieci) od trenera Tomasza Bretta który użyczył mi roweru na 30' przed startem. Zasłużył na nagrode fair play.

Co do imprezy uważam że pomysł był dobry ale wykonanie kiepskie. Trasa biegowa tylko dla uczciwych zawodników którzy mimo zmęczenia nie skracali jej, ponieważ nie było żadnych zabezpieczeń i osób pilnujących. Trasa rowerowa dla odważnych i lubiących jazde szarpaną do tego tylko na słoneczną pogodę (przy deszczu było by strasznie).
Dekoracje uważam za niewypał. Zawodnicy stali tyłem do trybuny gdzie znajdowała się garstka kibiców, dekoracja drużynowa (jak się pytaliśmy po zawodach to wogóle miało jej nie być) z tego co słyszałem to kpina i można by wytknąć jeszcze kilka niedociągnięć.

Mam nadzieje że potencjał tego miejsca za rok będzie lepiej wykorzystany a organizacja bardziej przemyślana.

M.Kubiak
triman20

Postprzez TriFan » 27-09-2010, 10:54

Czyli stało się tak jak wszyscy tego oczekiwali. Tak jest jak w związku są ludzie którzy nie mają o czymkolwiek pojęcia.

Michał Bara wysoko. Chyba dość udany sezon tego zawodnika.
TriFan
TriFan

Postprzez witja71 » 27-09-2010, 11:57

uff ciesze sie, ze trasa pierwszego odcinka wynosila 2,6 km...
juz myslalem, ze czolowka pobiegla 3km niewiele gorzej od rekordu swiata (Daniel Komen 7min 20 s) i jak to sie ma do 13 min. z hakiem :oops:
witja71

Postprzez foka » 27-09-2010, 12:00

Ja nie wiem jak takie akcje mogą mieć w ogóle miejsce? Podwórkowe zawody mogą mieć jakieś fikuśne dystanse choć i tak oczekiwałbym podania właśnie ich do wiadomości.

Związek miał szczęście, że ktoś przygarnął na ostatnią chwilę MP DU a i tak dopuścił do sytuacji że ludzie narzekają na imprezę.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez emilpe » 27-09-2010, 14:23

witja71 napisał(a):uff ciesze sie, ze trasa pierwszego odcinka wynosila 2,6 km...
juz myslalem, ze czolowka pobiegla 3km niewiele gorzej od rekordu swiata (Daniel Komen 7min 20 s) i jak to sie ma do 13 min. z hakiem :oops:

Przeanalizowałem dokładnie dziś wskazania GPS i na pierwszym biegu w czasie jaki mam na wynikach przebiegłem niecałe 2,4km, to było liczone na tej macie w tunelu pod trybunami.
Natomiast drugi bieg wyszedł mi 1480m ale liczone od wyjścia z boksu, a czas na wynikach liczony jest od maty 250m dalej ;) Czasy zmian dodane są do roweru
emilpe

Postprzez Pierścień » 27-09-2010, 20:16

Byłem turystycznie na tej imprezie więc pobawiłem się w fotografa :lol:
Zdjęcia głównie czołówki ale myślę że dużo osób się znajdzie
Zdjęcia

Oczywiście kopiowanie nie ograniczone ;)
Pierścień

Postprzez Robik » 28-09-2010, 14:54

BYłem tam i niestety zgadzam się z wypowidzia Triman20:

Trasa biegowa tylko dla uczciwych zawodników

Szkoda że tylko tak wielu uległo pokusie .......
Robik

Postprzez foka » 28-09-2010, 14:58

Kogo za takie zachowania obwiniacie? Z ciekawości tylko pytam, a potem napiszę własną opinię.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez emilpe » 28-09-2010, 17:00

Fakt, ze z jednej strony powinno się biec wyłącznie po asfalcie tak, jak strzałki pokazują, ale z drugiej strony wg mnie trasa wytyczona powinna być po najbliższej linii między określonymi miejscami- podobnie jak w pływaniu są bojki które masz ominąć i nie ważne co robisz między nimi...
W biegach ulicznych są wytyczone ulice, ewentualnie jedna strona ulicy i musisz się zmieścić przed przeszkodą w postaci rogu budynku czy barierki lub znaku do którego jest poprowadzona taśma... Ale jak trasa tak jak w Toruniu wije się po parkingu i jedynym oznaczeniem są strzałki namalowane na asfalcie to się nie dziwię że wszyscy skracali po najbliższej linii do bramy zamiast biec po trasie w kształcie litery S :-P Podobny konflikt był na tegorocznej Maniackiej Dziesiątce gdzie ludzie skracali po trawniku, skoro jest niepisany przepis że należy biec tylko po asfalcie...
Wg mnie winę za takie skracanie ponosi organizator. Co innego jakbyśmy przeskoczyli barierkę/taśmę
emilpe

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2010