kalendarz triathlon

MP Triathlon - Dystans Olimpijski

W tym dziale znajdziesz tematy imprez z sezonu 2010

Postprzez foka » 05-08-2010, 13:41

masatri1 napisał(a):Aniu jesteś jeszcze młoda, wszystko przed tobą, nie poddawaj się i rób swoje :D Na AMŚ był super, tu też, o włos zabrakło :/ ale co się odwlecze to nie uciecze :D Pozdrowionka dla Ciebie

Zgadzam się zdecydowanie z powyższym. Grunt to dążyć do celu i się uda. ;-)
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez masatri1 » 06-08-2010, 15:02

To może najpierw napisze jak ja widziałem ten start, a potem się ustosunkuje :
Na pływaniu ustawiłem się z lewej strony, żeby mieć nieco swobody, bo za szybki nie jestem. Poczałkowo płynąłem koło Rafała Pierscieniaka, na drugiej pętli nieco przyspieszyłem i dało mi się dogonić Filip Szołowskiego, wyszedłem z wody u niego w nogach.
W boksie uciekło mi kilka sekund, ale na pierwszej górce już byłem w grupie. Potem złapaliśmy jeszcze Gregora i Sylwka i od tego czasu rower już był równy i a nawet w moim odczuciu spokojny, szczególnie ostatnia pętla, gdzie zaczęły się już pewne czary przed biegiem. Potwierdzeniem tego jest fakt, ze 3 osobowa grupa pościgowa z Przemkiem na czele stale nas podganiała.
Na bieg wybiegłem 3-4. Ukraińcy ruszyli bardzo mocno, za nimi Szołek i Kuster. Ci zawodnicy byli dziś poza moim zasięgiem i czułem, że nie utrzymałbym tempa, więc skupiłem się na obronie brązu. Zęby musiałem nieco jednak zagryzać, bo przez pół trasy miałem 18 sekund za sobą Miłosza Kuszczaka, 30 sekund z tyłu Przemka Szymanowskiego i był jeszcze Piotr Grzegórzek który miał słabszy dzień, ale pamiętam z Turcji sytuację, gdzie Piotrek tez najpierw został, potem odżył i jeszcze na mecie włożył mi 30 sekund. Na 3 pętli nieco przydusiłem i udało mi się odskoczyć od Przemka na minutę. Szołka i Kustera już nie było widać, ii tak bym ich nie dogonił także starałem się potem już tylko bezpiecznie kontrolować przewagę. Szczere podziękowania dla mojej ekipy ze stoperami, która w 5 miejscach trasy stale mnie informowała co działo się za plecami. Czas 37.06 nie jest rewelacyjny, ale tez nie był to czas żyłowany, taki by utrzymać pozycję.

foka napisał(a):Może nie jest to obrażanie ale wypowiedź, że Mistrz Polski nie jest lubiany w środowisku nie jest zbyt profesjonalna. Jest milion innych, pozytywnych rzeczy o których można było wspomnieć żeby artykuł był ciekawy ;-) .

A teraz to o co rozpętała się burza ;D i nieco rozwiania legend które się tworzą

Uważam, że lekkim nietaktem ze Strony Sylwka jest porównywanie czasów z zeszłorocznym zwycięzcą, który miał 12 km więcej roweru i to roweru który był na prawdę ostry. Proponuje porównywać swój zeszłoroczny czas, z czasem zeszłorocznego zwycięzcy :D

A teraz o wywiadzie. Dostałem telefon i tak odbył się wywiad, nie był on autoryzowany, była to raczej dość długa swobodna rozmowa telefoniczna w której było na pewno wiele ciekawszych rzeczy na temat TRI, ale to redaktor wybrał ze wszystkiego akurat te kwestie i masz racje foka, ze mógł wybrać ciekawsze, a skupił się na Sylwku ;D

W luźnej rozmowie padało wiele pytań, miedzy innymi o przygotowania i stwierdziłem, że nie wszyscy kadrowicze mieli stworzone takie same warunki i to nie tylko w tym roku, i nie myślałem tu o sobie ale o lepszy ode mnie jak np Piotrek, Filip, Przemek... i ubolewam nad brakiem jasnych kryteriów- niech będą, byle jakie ale będą, np jedzie Mistrz Polski. Niestety takowych nie ma, bo wiadomo, że jedzie Sylwek, a niech by mu nie poszło, to co wtedy. To nie wina Sylwka, ale tego nie powiedziałem. na pewno nie jest to jednak uczciwe, kiedy np na AMŚ jedni zawodnicy muszą kadry się kwalifikować, inni nie muszą, a jeszcze inni muszą jechać na kwalifikacje całkowicie za swoje pieniądze.

Konsekwencją tego było pytanie o moje relacje z Sylwkiem - odpowiedź była prosta- nie lobię go i nie muszę lubić (i to ze wzajemnością), pytanie kolejne - czemu ???? Powodów nam wiele, przytoczę ostatni- moja rozmowę z Sylwkiem w Szklarskiej z przed trzech tygodni: Cytuję Sylwka " wkurza mnie, że wszyscy mówią, ze w Szczecinku był wyrównany poziom, pramacierz tam było bardzo wolne bieganie, mogłem to spokojnie wygrać, ale nie chciałem się męczyć i wygrać na finiszu". Jak widać się na tym przejechał bo przegrał z Piotrkiem. To jest bardzo nie Fari Play, to totalny brak szacunku dla pracy innych zawodników.bez względu na to czy się jest od nich lepszym czy nie. Przy rozmowie było jeszcze kilka osób które mogą potwierdzić co napisałem. Takich wypowiedzi naszego Mistrza jest pełno, zapewne on nawet sobie nie zdaje z niektórych sprawy. Ktoś kto zna Sylwka tylko na cześć-cześć i analizuje wyniki zapewne nie zna tych historii, bo niby skąd, dla niego Sylwek to miły fajny chłopak, i spoko, ja go odbieram inaczej , i z tym się nie kryję, nie wiem czy go lubią czy nie lubią w środowisku, ja go nie lubię, wywiad był ze mną, przedstawiał moje opinie i tak je zinterpretowano no co wpływu nie miałem, ale nie wypieram się tego co zostało napisane, ja tak uważam inie zabraniam nikomu uważać inaczej.
Jeśli ktoś chce ze mną porozmawiać na ten temat, to zapraszam na zawodach, na anonimy odpowiadać nie zamierzam.
Zaznaczę tylko jeszcze jedna kwestię, nie pisałem ani nie mówiłem nic złego o poziomie sportowym Sylwka,jest ode mnie lepszy i uznaję to, Szanuję go jako zawodnika i pracę jaka wkłada w TRI ( nie lobię go jako człowieka-za to co wygaduje), więc nie porównujcie moich wyników do jego, zwłaszcza, ze on całkowicie się poświecił, a ja bawię sięw TRI dla przyjemności, mammniej czasu bo mam pracę na pełny etat, żonę i dziecko w drodze, podobnie Filip Szołowski, Piort Grzegórzek, a kiedyś Marcin Florek... my się bawimy w TRI, i możemy co najwyżej wygrać, Sylwek ma plany Olimpijskie, wiec wygrywać niestety MUSI!!!
Pozdrawiam Filip Przymusiński
masatri1

Postprzez gstefaniak13 » 06-08-2010, 21:17

Koledzy najblizsza okazje bedziecie mieli w Rawie sie zmietrzyc a tutaj pogodzi Was nasz klub Triathlon Rawa trase mamy w jednym paluszku opanowana z ludzmi i umiejetnosciami troszke kgorzej ale do wrzesnia damy rade wiec uwazajcie poniewaz juz niedlugo ludzie z Rawy zaleja Triathlon :-)
P.S. Ja mam za soba pierwsze zawody na Olimpijce i bylo SUUUUUUper :-) i baaaaardzo sympatycznie na podium takze. Mam 32 lata triathlon trenuje od roku i jest po prostu super
P.S.1 a Co do zwyciezcy jezeli on naprawde poswiecil sie triathlonowi a pozostali z Was juz mysla o rodzinach to nic tylko trzymajmy za Sylwka kciuki i Wszyscy mu kibicujmy, przynajmniej o to apeluje...
grzes
gstefaniak13

Postprzez trifilip » 07-08-2010, 08:14

Poniżej relacja, która ukarze się niedługo na mojej prywatnej stronce www.trinews.net ale chwilowo mam problemy z wgraniem pliku na serwer.

W Górznie rozegrano Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie olimpijskim i był to mój drugi po Akademickich Mistrzostwach Świata najgłówniejszy start w tym sezonie.
Na pływaniu niestety nie czułem się najlepiej i przez całą drugą pętle wyścigu pływackiego zastanawiałem się czy w ogóle dam radę dzisiaj ukończyć te zawody. Wyszedłem 5 z wody ze stratą ponad pół minuty do pierwszego. W strefie zmian nadal nachodziły mnie myśli o zejściu z trasy, ale jak już wsiadłem na rower to byłem zupełnie innym zawodnikiem. Jechało mi się rewelacyjnie i nie miałem najmniejszego problemu z jazdą w naszej ośmioosobowej grupie. Współpraca układała się bardzo dobrze, aż do połowy ostatniej pętli, gdzie część zawodników zaczęła się oszczędzać przed biegiem. Potem szybka zmiana i wybiegłem na ostatni etap wyścigu. Założyłem sobie przed startem, że pierwszą z sześciu pętli pobiegnę spokojnie i dopiero potem przyśpieszę. Zawodnicy z Ukrainy ruszyli mocno od samego początku, a za nimi Sylwek Kuster, który był zdecydowanie najmocniejszym polskim triathlonistą tego dnia. Podpaliłem się trochę i przytrzymałem Sylwka. Biegło mi się naprawdę bardzo swobodnie i komfortowo, ale niestety pod koniec 3 pętli zaczęły podłapywać mnie skurcze mięśnia dwugłowego prawej nogi. Zwolniłem, a jak tylko próbowałem lekko przyśpieszyć to skurcze znowu powracały. Ostatecznie zwyciężyli dwaj zawodnicy z Ukrainy, 3 miejsce zajął Sylwek (złoty medal w klasyfikacji Mistrzostw Polski), ja byłem 4 (srebro), a Filip Przymusiński wywalczył 5 pozycję (brąz). Oczywiście cieszę się ze srebrnego medalu, ale mam lekki niedosyt po tym starcie. Co innego jak bym przegrał te zawody wiedząc, że dałem z siebie wszystko, a co innego jak przegrałem przez mój odwieczny problem czyli skurcze.

Pozdrawiam
Filip Szołowski
GARMIN Iron Triathlon - www.irontriathlon.pl

21-22.06.2014 - GIT Radków
19-20.07.2014 - GIT Górzno
07.09.2014 - Castle Triathlon Malbork
trifilip

Postprzez Pyra » 07-08-2010, 13:32

ja byłem 4 (srebro), a Filip Przymusiński wywalczył 5 pozycję (brąz). Oczywiście cieszę się ze srebrnego medalu, ale mam lekki niedosyt po tym starcie. Co innego jak bym przegrał te zawody wiedząc, że dałem z siebie wszystko, a co innego jak przegrałem przez mój odwieczny problem czyli skurcze.

Gratuluję Wicemistrzostwa Polski :-D
Co do kurczów - czy dbasz o właściwą podaż elektrolitów [ soli mineralnych] w diecie - głównie sodu i potasu :?: Nie należy odmawiać sobie solenia potraw a i szklanka lub dwie soku pomidorowego dziennie [potas] też na zdrowie wyjdzie.
Patrząc na Twój podpis - nie powinienem sie mądrzyć, ale czasem "szewc bez butów chodzi" ;-)
Paweł Ziemkowski; 3k-11:24(2011); 5k-19:45(2010); 10k-39:51(2010); 15k-62:56(2011); 21,1k-1:28:54(2011); 42,2k-3:13:40(2010); HIM-6:25:16 (Susz 2011)
http://www.dietdoctor.com/lchf
Volenti non fit iniuria
Pyra
Moderator

Postprzez trifilip » 07-08-2010, 21:10

[quote="Pyra]
Gratuluję Wicemistrzostwa Polski :-D
Co do kurczów - czy dbasz o właściwą podaż elektrolitów [ soli mineralnych] w diecie - głównie sodu i potasu :?: Nie należy odmawiać sobie solenia potraw a i szklanka lub dwie soku pomidorowego dziennie [potas] też na zdrowie wyjdzie.
Patrząc na Twój podpis - nie powinienem sie mądrzyć, ale czasem "szewc bez butów chodzi" ;-)

Elektrolity uzupełniam codziennie. Wyniki krwi (sodu, magnez, potas itd.) mam w normie. Problem jest niestety bardziej złożony. W 2007 roku podczas startu w Chodzieży (dystans olimpijski) miałem przeprowadzone szczegółowe badania, które na moją prośbę przeprowadził instytut sportu (kiedyś z dolegliwości podobnych do moich wyleczyli siatkarza Mariusza Wlazłego). Niestety po badaniach nie postawili żadnej diagnozy i nie potrafili powiedzieć skąd biorą się moje skurcze.
GARMIN Iron Triathlon - www.irontriathlon.pl

21-22.06.2014 - GIT Radków
19-20.07.2014 - GIT Górzno
07.09.2014 - Castle Triathlon Malbork
trifilip

Postprzez foka » 18-08-2010, 17:27

gstefaniak13 napisał(a):Koledzy najblizsza okazje bedziecie mieli w Rawie sie zmietrzyc a tutaj pogodzi Was nasz klub Triathlon Rawa trase mamy w jednym paluszku opanowana z ludzmi i umiejetnosciami troszke kgorzej ale do wrzesnia damy rade wiec uwazajcie poniewaz juz niedlugo ludzie z Rawy zaleja Triathlon :-)
P.S. Ja mam za soba pierwsze zawody na Olimpijce i bylo SUUUUUUper :-) i baaaaardzo sympatycznie na podium takze. Mam 32 lata triathlon trenuje od roku i jest po prostu super
P.S.1 a Co do zwyciezcy jezeli on naprawde poswiecil sie triathlonowi a pozostali z Was juz mysla o rodzinach to nic tylko trzymajmy za Sylwka kciuki i Wszyscy mu kibicujmy, przynajmniej o to apeluje...

Klubowe MP są świetne bo pokazują który klub stoi w najlepszej kondycji. Dla mnie fajne są kluby które mają 3 bardzo dobrych zawodników.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 27-09-2010, 13:38

Instagram,
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2010