kalendarz triathlon

[31.08.2014] Panasonic Evolta Triathlon Borówno

Forum Panasonic Evolta Triathlon 2014 - Borówno

Re: [31.08.2014] Panasonic Evolta Triathlon Borówno

Postprzez Arci » 01-09-2014, 08:43

Zawody dobrze zorganizowane. Trasa biegowa super. Rowerowa poprawiona na tyle, by za Rynkowem można było się rozpędzić. I tak nigdy szybka nie będzie. Jestem ciekaw jak zawodnikom posiadającym garminy wyszło pływanie. Z czasów to chyba było trochę przydługie. Fajnie byłoby gdyby w T1 i T2 przy wieszakach byłą jakieś tabliczki " numer od 1 do 100" np.
Arci

Postprzez KrzysiekP » 01-09-2014, 10:38

Cześć,

udział w Borównie (1/2) uważam za udany.
Trasa ok (choć mogłaby być nieco lepiej zabezpieczona, bo jednak jakieś auta się pojawiały, w tym samochód organizatora - Fiat Doblo oklejony "kevlarową" folią jadący pod prąd jednokierunkowego fragmentu trasy rowerowej - mijałem go akurat na zakręcie, wolę nie myśleć co by było, gdyby ktoś ten zakręt przyciął, w Myślęcinku też nieco mało zdyscyplinowani piesi i rowerzyści nie biorący udziału z zawodach).
Trasa oznaczona jasno, a skoro ja to piszę, to znaczy, że tak było, bo bywam w tym względzie mocno nieogarnięty ;-)
Kładka nad torami jakkowliek kiedy ją zobaczyłem zrobiła duże wrażenie, to przejazd już nie był jakiś straszny.
Po szutrze też nie jechałem.
Strefy bez problemu udało się sprawnie pokonać. Kibiców, szczególnie na trasie biegowej nieco było i pomagali jak mogli :-)

Jeśli jest na forum zawodnik, któremu przed nawrotem w Kotomierzu dałem pompkę - proszę o info gdzie jej szukać :-)

Dziękuję za organizację organizatorom i zawodnikom za rywalizację :-)
KrzysiekP

Postprzez krasus » 01-09-2014, 10:59

Kładka w porównaniu do ubiegłego roku to niebo a ziemia:)

A z Garmina pływanie wyszło mi 2,2. Rower 90,2 a bieganie 20,9.
--
Pozdr,
Krasus
http://www.Biecdalej.pl
http://www.Facebook.com/BiecDalej
10k-37:02; 21,1k-1:23; 42,2k-2:59; 1/4IM 2:14; 1/2IM 4:44
krasus

Postprzez krasus » 01-09-2014, 11:59

Na szybko:

PLUSY:
- jezioro - kurde, ono jest piękne, podoba mi się. Jest przestrzeń, czysta woda, szeroko - czad! Doskonałe miejsce do triathlonu!;
- parkowa trasa biegowa - wolę to niż asfalty i budynki;
- brak draftingu – czasem jechały 3-4 rowery, ale wyglądało to raczej na przypadkową zbitkę. Można? Można!
- pomocne i zaangażowane osoby na punktach odżywczych, dobrze wyposażony punkt rowerowy;
- dużo lepsze zabezpieczenie kładki nad torami niż rok temu;

MINUSY:
- znów przemierzone pływanie (mi Garmin zmierzył 2,2 km - nawet jeśli trochę zygzakowałem, to 2,1 km byłoby i tak za dużo;
- dziurawa trasa rowerowa - miejscami naprawdę miałem wrażenie, że Zuzka może się rozpaść (np. odcinek od T1 do Nekli);
- niedostateczne zabezpieczenie trasy rowerowej – stojący na skrzyżowaniu wolontariusz rozmawiał sobie przez telefon, a obok niego przejechał samochód pakując się przede mnie; w innym momencie z polnej drogi (pewnie lokalsi pocięli objazdem) wyjechały trzy samochody cywilne:/
- chaos organizacyjny na trasie biegowej - biegnącemu na drugim miejscu Sebastianowi Najmowiczowi wolontariusz powiedział, że na trzecim kółku musi też obiec stadion, co skończyło się nadłożeniem 700 metrów i spadkiem na trzecią pozycję, widziałem też inne przypadki osób, które nie wiedziały, gdzie mają biec;
- nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że pomiar czasu pływania zakończył się nie na brzegu, tylko na wejściu do T1. To trochę bez sensu, bo zaburza czas rzeczywistego pływania (wnioskuję po tym, że mam sporą różnicę swojego pomiaru w relacji do wyników, a niektórzy mają <1 min. w T1, nie dało się tak na tym podbiegu przecież;

Osobiście jestem jednak zachwycony, bo mimo niezbyt mądrego BPS-u zrobiłem <5h z kilkuminutowym zapasem, przezwyciężając na trasie biegowej kilka megakryzysów. No i za rok do Borówna wrócę, bo tu mam najlepszych kibiców na świecie:)
--
Pozdr,
Krasus
krasus

Postprzez WRS » 01-09-2014, 13:33

Ja płynąłem sztafetę z fenix 2 i mi wyszło 4700. Do tej pory Garmin wszystko dobrze liczył. Po sobie czułem, że na godzinę na 3,8 jestem przygotowany., więc na pewno było więcej pływania. Nawet jak odejmę 200m za nawigację to i tak jednak sporo...
Mi to nie przeszkadza, ale ludziom, którzy chcą np. złamać 5 w 1/2 może tych kilku minut zabraknąć i życiówki fajnej nie będzie:)
Go hard or go home!
WRS

Postprzez Tomix » 01-09-2014, 19:39

Jak zawsze, Szybki opis (mój) imprezy:
Zawsze ciekawiło mnie jak startuje się w tej „świątyni polskiego triathlonu”, przy tak dużej ilości imprez trzeba faktycznie powalczyć z konkurencją. Czy tu wrócę ? Nie wiem.

Plusy:
– miejsce i triathlon z dwoma strefami zmian (chyba jedyny w naszym kraju) – tu można poćwiczyć logistykę z workami, oddawanie roweru wolontariuszom;
– świetne jezioro, szeroko, czysto, obieganie boi, bardzo fajne;
– trasa biegowa, fajna i urozmaicona, ale w miarę płaska i szybka (bieżnia stadionu, alejki parkowe, ścieżki biegowe i rowerowe, wszystko w zieleni);
– bardzo rodzinna atmosfera, tu dzieciaki i małżonki (chociaż ja byłem sam) mogą biegać po strefach (przynajmniej rowerowej), przewiesić sobie rower w inne miejsce, zapytać organizatora o wszystko – bardzo ciekawe podejście, moim zdaniem idealne na debiut;
– zaangażowani wolontariusze, na pewno ci na punktach odżywczych i mecie;
– punkty odżywcze dobrze wyposażone (w tym roku dużo startowałem, ale odgazowana Cola była tylko tu);
– brak draftingu – ale to chyba domena imprez na 200-300 osób, ale pisze o tym bo z plagą walczyć trzeba;

Minusy:
– długość trasy pływackiej (mój Garmin zmierzył 2,22 km) i brak maty pomiarowej na brzegu (czas pływania zmierzony 300-400m dobiegiem) – ale warunki równe dla wszystkich;
– odcinki trasy rowerowej oraz jej zabezpieczenie – szczególnie odczułem odcinki za kładką i od szosy do Borówna (może nie dziurawa, ale masakryczna ilość łatek i piasku /szutru/), miałem kilka samochodów na trasie i „pielgrzymkę” z kościoła – ale warunki równe dla wszystkich;

O moim starcie można przeczytć jak zwykle tu: http://wp.me/p1suiT-o2
Tomix

Postprzez arthuroo » 01-09-2014, 22:05

oceny pozytywne i negatywne zawsze będą się przeplatać.
moim zdaniem wszystko zależy od indywidualnych preferencji - jedni wolą startować w wielkich "szałowych' imprezach, inni w bardziej kameralnych. Wówczas liczba gwiazdek jest zliczana jak w hotelarstwie.
Panasonic Evolta Triathlon Borówno to bardzo fajna impreza w pełni odpowiadająca moim oczekiwaniom - jedyny minus to brak namiotu (przebieralni) w T1/T2, szczególnie dla osób biorących udział w dystansie długim.
Spodziewam się konsolidacji dla zawodów z dystansem długim oraz średnim i bez wątpienia przyznanie tej imprezie Mistrzostw Polski ułatwi funkcjonowanie w następnych latach. Życzę powodzenia!
arthuroo

Postprzez kooot3k » 02-09-2014, 06:19

Trochę zdjęć z zawodów: https://plus.google.com/u/0/photos/1135 ... 8878177233
Jak ktoś chce jakieś w lepszej rozdzielczości to pisać...
kooot3k

Postprzez przemek3333 » 02-09-2014, 06:44

wielkie dzięki za zdjęcia,
PS dokumentacja mojego upadku na dojeździe do T2 wzorowa, na szczęście skończyło sie na otarciach o potłuczeniach
i szczesliwie skonczylem cale zawody na 4:45
4:40 to już historia :)
przemek3333

Postprzez nikko » 02-09-2014, 08:00

Wrażenia debiutanta na dystansie IM:

- jakkolwiek by nie było, to trasa rozprawiczyła mnie na tym dystansie i zawsze będę ten start wspominać z dużym sentymentem,
- 11:44 jak na debiut u totalnego amatora, to chyba nie najgorzej, chociaż... przyznaję, że trochę byłem zawiedziony czasem na pływaniu (chyba już wiem dlaczego po wpisach kolegów z Garminami),
- trasa rowerowa sympatyczna, chociaż na ostatnich 30-40 km, jak krocze było już porządnie obtarte i poobijane, to patchworki na asfalcie bywały bolesne,
- trasa biegowa baaardzo fajna - ładny teren, dużo cienia i przez 75% dystansu uczucie, jakby się biegło w lesie,
- żywienie na 5+ - nic nie brakowało, było dużo i w odpowiednich opakowaniach,
- ciekawe doświadczenie z 2 strefami zmian,
- porażająco przyjazna atmosfera i fair play - w pralce bez chamówy i podtapiania - kilka razy ktoś w wodzie odsunął mi się trochę na bok, żeby miał miejsce na wyprzedzanie (!), absolutne zero draftu, wszyscy uczynni, mili i pomocni - może to nie powinno mnie dziwić, ale moje dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie bywały różne...

Medal z reklamą Fiata Ducato będzie wprawdzie i tak najważniejszym z moich medali, ale ja ze swej strony składam deklarację, że na przyszłość jestem w stanie dopłacić do imprezy 20-30 PLN, żeby sponsor nie musiał się na moim medalu reklamować.

Ogólnie impreza udana - wielkie podziękowania dla orgów - jeśli czytają forum... :) Domyślam się, że zmiana sponsora oznaczała sporo zamieszania, trudności organizacyjnych itp., więc tym bardziej szacun, że nie dało się tego specjalnie odczuć.
IM - 11:44 (2014)
1/2 IM - 5:05 (2014)
42.195km - 3:54 (2013)
21.097km - 1:39 (2014)
10km - 0:44 (2014)
nikko

Postprzez pkozlowski » 02-09-2014, 08:04

Przemo

https://www.fb.com/GarnekMocy
https://www.fb.com/TriIronica
pkozlowski

Postprzez krasus » 02-09-2014, 08:05

kooot3k, poszedł mail na adres ze zdjęć :)
--
Pozdr,
Krasus
krasus

Postprzez Marfackib » 03-09-2014, 06:10

Dla mnie to drugi IM, pierwszy robiłem na Extremalnej Sobocie w Szczecinie - więc dla mnie było wszystko na 5+. Była by 6 ale pływanie jakieś przydługawe, w dzisiejszych czasach wyznaczyć dystans na wodzie nie jest żadnym problemem.
Pozdrawiam zawodników jak i organizatorów :-P
Marfackib

Postprzez zbyszek » 03-09-2014, 22:08

Gratuluję wszystkim zawodnikom ukończenia IM i dziękuję wam za udział w zawodach które zorganizowaliśmy .
Wywołany do tablicy ( jestem tym organizatorem od tego fiata dablo co wjechał na trasę ) zmuszony jestem sprecyzować kilka faktów.
Moim zadaniem było - przygotowanie i skontrolowanie zadań oraz czy trasa jest według mojej oceny bezpieczna ( więc musiałem jakoś dojechać do newralgicznych punktów ).
Odprawa techniczna oraz abecadło naszego triathlonu wraz z mapką dodaną do pakietu ( a pakiet startowy był i to na bogato ) które zawierało punkt po punkcie co zrobić ( nawet z instrukcją ile razy i jak skorzystać z toalety ) miało zniwelować problemy przed i na trasie .Nie wszyscy z was widać potrzebowali naszych rad.Byłem na mecie jak pan Sebastian wbiegał na nią i uważam że lepiej nie rozwijać tego wątku.
Plusy
-uwagi z poprzednich edycji zostały wdrożone (kładka plus wydłużona zabudowa dla pieszych w Myślęcinku,bezpieczne worki w strefach, 800 m wykładziny na dobiegach ,bufet na każde podniebienie piwo w bonusie,głośniejsza muzyka w strefach kibica na podjeździe i na trasie biegowej ,większa ilość policji ,innych służb i obsługi do'ok.200 osób ,zmiana miejsca mety,zwiększona ilość płotków odgradzających do ok 3.000 m) .
-promocja imprezy na konstrukcjach reklamowych ,w decathlonach,tvp2,
-a z nowości to telebim z transmisją online z kilku kamer plus 5minutowy skrót z imprezy przed dekoracją.
- film po odprawie.
-koncert jednej z najlepszych kapel bluesowych w Polsce GREENGRASS
-wyselekcjonowana uroda policjantek ( Robert woli blondynki a ja wolę wysokie brunetki"kto zgadnie których było więcej ?")
Minusy
-jakość drogi na 2 x 3 km ( na ok.40 km pętlę po drogach w kilku gminach w których nie wszyscy spełnili deklarowane obietnice o jej naprawie)
-kontrola nad przekazaniem Wam info o długości trasy pływackiej (według was 4.000 do 4.700 więc rozpiętość duża )a więc zajmę się tym problemem osobiście ustawiając bojki miesiąc przed zawodami .
-brak celebrytów ( dla innych to plus )
-i kilka innych poprawek
Mając na uwadze mankamenty z naszej imprezy i zawodów IM w których startowaliśmy na całym świecie ( a było tego kilkanaście) przygotowujemy Wam na przyszły rok imprezę o niepowtarzalnej atmosferze , zmienionej trasie kolarskiej co spowoduje że będzie to jedna z najlepszych imprez w Europie.
zbyszek

Postprzez krasus » 04-09-2014, 08:00

Zbyszku, nikt nie podważa plusów, bo one były i są super, a impreza rzeczywiście ma swój klimat. Ale, cytując prezesa Ochódzkiego, nie możemy pozwolić, by te plusy przesłoniły nam minusy;) Fajnie, że słuchacie opinii ludzi, że się zmieniacie i idziecie do przodu. Trzymam kciuki i do zobaczenia za rok:)
--
Pozdr,
Krasus
krasus

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [31.08.2014] Panasonic Evolta Triathlon 2014 - Borówno