kalendarz triathlon

[06.08.2016] XTERRA Poland

Dział poświęcony cross triathlonom (triathlonom w wersji MTB).

[06.08.2016] XTERRA Poland

Postprzez foka » 18-06-2015, 14:54

Impreza: XTERRA Poland - Triathlon
Data: 2016-08-06
Data zakończenia:
Miejsce: Kraków
Dodatkowe informacje: W ramach Xterra Poland rozegrany zostanie wyścig szosowy na dystansie olimpijskim i sprinterskim, a także aquathlon dla dzieci.
Dystanse
1500 m pływanie, 40 km rower, 10 km bieg
750 m pływanie, 20 km rower, 5 km bieg
http://www.xterrapoland.pl
Załączniki
xterra1.png
Były admin i moderator tego forum (do IX.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Insta, Twitter
foka
Admin

Re: [06.08.2016] XTERRA Poland

Postprzez visentin » 08-08-2016, 12:40

Byłem. Mam kilka uwag, i zarzutów...

Zacznę swoją podsumowanię z plusami.
- Trasa rowerowa była mega i bardzo ciekawa (niestety nie byłem aż tak dobry na niej...)
- Trasa biegowa też trudna i wymagająca. Zdecydowanie bieg w typu trail a nie jakieś bieg szosowy w trawie

Niestety, sporo minusy :
- Mimo tego że droga do startu była zamkięta dla ruchu przez straż miejski, o wiele za dużo aut w strefie wydarzenie, przed, podczas i po zawodach. W tym podczas biegu dla dzieci ! Wydocznie większość z tych samochodów nie były pojazdy z organizacji. Co tam robili ? Co robił straż miejski koło ronda ?
- Nie było jasny w regulaminach czy xterra kids był za darmo tak jak aquathlon czy nie. W każdym razie, zapisałem swój syn na xterra kids przez internet kilka dni wcześnie. W biurze zawodach nie było go na liscie. Pani tłumaczyła że z tego powodu, zapisy na miejscu w dniu zawody kosztują 20zł. Tłumaczyłem sytuacja, że był jednak przez internet i że to nie moja wina. Pani, wodocznie zakłopotowana, zmieniła wersja i stwierdziła że każdy muszą zapłacić. Nie wiadomo czy prawda czy nie. Nie podobało mi się.
- Harmonogram był totalny chaos. Nigdy dwa razy mówiono ta sama wersja. Każdy członek organizacji podał inną wersją niż internet i niż cała reszta.
- Dekoracja dzieci o 11:30, kiedy każdy stoją w kolejki do strefy zmiany i czekają na odprawy, był słaby pomysł.
- Chaos w strefie zmiany. Ostatnie czekali aż do 15mn przed startem. Z tego powodu odprawa była 10mn przed startem, brak czasu dla żadny rozgrzewki i total chaos.
- Start długi dystans był podane w pośpiechu kiedy nie było jeszcze 3/4 zawodników w wodzie, niektóre nawet nie ubrane w piance
- Co robili uczestnicy w niebieskimi czepkami (nie pro długi dystans) pomiędzy pro (biały czepki), i różowe (krótki dystans) podczas startu długi dystans ? Już było gęsto, tego nie było potrzebne
- Czemu nie starty na odwrót ? pierwszy w długim dystansie musieli walczyć z powolnymi uczestników z krótkiego dystansu. Mega korek na przystanku. Dywan był źle ustawione, chodziliśmy w kamienach.
- Nie pływaliśmy według co było narysowane w przewodniku dla uczestników.
- Źle byłem skierowane w różnych okazjach, często kiedy mijaliśmy strefa mety. Wielki chaos z tymi autami, jedno mi odcięło drogi i prawie mi wywrócił. W srodku tego bałaganu czekałem kilkadziesiąt sekund aż do kiedy ktoś mi pokazuje.
- Słabo wszystko było przetłumaczone po angielsku. Na szczęście rozumiem polski ale dużo było obcokrajówców. Nie stanęli na wysokości międzynarodowa wydarzenia jak X-Terra.

Ogólnie, organizacja X-Terra w miejscu jak Zakrzówek wymazała moje obawy że miejcowość nie nadaje się. Daleko od góry jak Beskidy lub Sudety gdzie jest dużo potencjał, jednak potrafili proponować coś bardzo ciekawego i oryginalnego, wątpie że istnieją wiele edycje x-terra tego typu.
Jednak, wystarczy brać udział w najbliszym xterra, ten w Zittau, aby uświadomić się różnicę. Prawda że to było pierwszy raz, ale cała organizacja wyglądała jak jakieś amatorski wyścig z małym budżetem, jak często widzimy w Polsce. Nie narzekam, lubię też takie atmosfery. Ale jak się reklamuje Xterra, musi niestety wyglądać innaczej...
visentin

Postprzez arteczek » 09-08-2016, 22:17

Witam. Ja również brałem udział w tym wydarzeniu. Trudno się nie zgodzić z zarzutami powyżej. Kraków i Zakrzówek to idealne miejsce na takie zawody. Do tego marka Xterra powinna wynieść to wydarzenie na wyższy poziom. Mam nadzieję ,że odbędą się kolejne edycje i ta impreza zagości na Zakrzówku na dobre.

Plusy:
- mega trasa
- uczestnicy z całej Europy
- to że się odbyła:)

Minusy:
- niestety chaos
- za mała ilość wolontariuszy obstawiająca trasę
- otwarty ruch klubu nurkowego

Być może organizatorzy powinni zrezygnować z eventu dla dzieci oraz tri szosowego, aby skupić wszelkie środki na xterrę? Podzielić dystanse w czasie?
Mimo wszystko z niecierpliwością czekam na kolejną Xterrę w Krakowie! Jestem pewien, że organizatorzy wiedzą co zrobić i jakie popełnili błędy;)
arteczek

Postprzez foka » 09-08-2016, 23:26

Pierwsze koty za płoty ;). Mamy Xterrę, Challenge Famiky i Ironmana 70.3. Jeszcze pełny i jest komplet. Kto by nie się spodziewał?

Wysłane z mojego SM-P550 przy użyciu Tapatalka
Były admin i moderator tego forum (do IX.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Insta, Twitter
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Imprezy cross triathlonowe w Polsce