kalendarz triathlon

Witajcie;-)

Jesteś nowy / nowa? Napisz coś o sobie i pozwól nam dowiedzieć się o Tobie więcej.

Witajcie;-)

Postprzez TaBloSp » 27-06-2018, 13:56

Cześć. Jestem trzydziestoparoletnim mężczyzną, który podjął karkołomne wzywanie rozpoczęcia przygody z triathlonem. Na początek, jako że zbliżający się termin motywuje najbardziej, zapisałem się na 1/8 IM pod koniec sierpnia. Dla zdecydowanej większości z was dystans ten wydaje się śmieszny. A mnie nieco przeraża...

Diagnoza stanu obecnego:
33 lata
180 cm wzrostu
89 kg wagi

Pływanie:
wczoraj pierwszy raz od 12 lat poszedłem na basen i się przeraziłem. Po 50 metrach padłem.... Łącznie zrobiłem 300 m z długimi przerwami... i zaczynam powątpiewać czy te prawie pół kilometra za dwa miesiące jest realne:)

Rower:
Od dwóch lat z różną intensywnością jeżdżę moją zgrabną szosóweczką. Tutaj jestem w miarę spokojny.

Bieganie:
Biegam regularnie od 4 lat 2-3 razy w tygodniu, od roku upodobałem sobie OCR-y, ale raz na jakiś strzelam sobie płaską dyszkę lub połówkę. Do maratonu nie podchodziłem, choć treningowo na niedzielnym wybieganiu zbliżałem się do tegoż dystansu,

Ogólnie wydolnościowo czuje się świetnie. A raczej czułem dopóki basen nie dał mi kopniaka...

Tyle o mnie w tym miejscu:-)

Pozdrawiam
Adam
TaBloSp

Re: Witajcie;-)

Postprzez robertino » 27-06-2018, 14:27

no to nie jest tak bardzo strasznie :) jak popracujesz nad pływaniem przez kolejne 2 miesiące, to spokojnie ukończysz. Oczywiście "OpenWater" to trochę inna bajka niż pływanie na basenie, ale da się przepłynąć. Póki co Twój cel to po prostu ukończyć. Da się skoro jesteś w miarę wyjeżdżony i obiegany. Musisz popracować też trochę nad wagą jeśli chcesz w przyszłości się poprawiać i zostać w tym sporcie dłużej. No chyba, że to tylko start na zaliczenie TRI. Powodzenia
robertino

Postprzez olesia » 27-06-2018, 15:29

Witaj :)

"Dla zdecydowanej większości z was dystans ten wydaje się śmieszny. A mnie nieco przeraża... "

Mnie też przeraża, choć mam już 2 starty za sobą :) oczywiście w 1/8

Powodzenia :)
olesia

Postprzez robertino » 27-06-2018, 16:12

olesia napisał(a):Witaj :)

"Dla zdecydowanej większości z was dystans ten wydaje się śmieszny. A mnie nieco przeraża... "

Mnie też przeraża, choć mam już 2 starty za sobą :) oczywiście w 1/8

Powodzenia :)

ja bym rzekł, że nic w nim śmiesznego nie ma. Nawet jak ktoś jest dobrze wytrenowany, to się leci na bardzo wysokich intensywnościach, często powyżej progu, co powoduje, że na mecie płuca wypluwasz. Pokutuje w naszym świadku przekonanie, ze jak 1/8 to na pewno początkujący, że prawdziwi twardziele, to robią tylko maratony i pełnego IM. Nie jest sztuką zrobić maraton w 5h. Dużo większą jest zrobić 10km w 40min.
robertino

Postprzez kajet » 27-06-2018, 17:28

Nie strasz mnie @robertino, mam w kalendarzu debiut na 1/8 - w dodatku z bieganiem w wodzie...
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez robertino » 27-06-2018, 20:12

Pokutuje w naszym światku...oczywiście
robertino

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Jesteś nowy na xTRI.pl? Przywitaj się!