kalendarz triathlon

Vector 3 – montaż

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Vector 3 – montaż

Postprzez lukandrze » 07-09-2018, 08:21

Dzień dobry,

Po wielu wahaniach, kupiłem w końcu pomiar mocy, Vector 3. Zamontowałem – jeszcze w sklepie – na rower treningowy i chciałbym teraz założyć do roweru startowego, żeby zrobić spokojnie test FTP na trenażerze. Myślałem, że sprawa jest prosta, klucz do pedałów przecież jakiś mam.

Niestety, zajrzałem do instrukcji Garmina i tam taka uwaga: "Firma Garmin® zaleca stosowanie momentu obrotowego o wartości 34 Nm (25 funtów na stopę)". Oznacza to konieczność zakupu klucza 3/8 z dużym zakresem i nakładki, czyli kolejny grat, także w podróży.

I pytanie, jak Wy sobie z tym radzicie? Czy dokręcacie intuicyjnie, czy zgodnie z instrukcją? Nie jestem, łagodnie mówiąc, atletycznej budowy, ale nie chciałbym zepsuć dokręcając za mocno, bo zabawka tania nie jest.

Proszę doradźcie:)
lukandrze

Re: Vector 3 – montaż

Postprzez MateuszP » 07-09-2018, 09:01

Jeżeli będziesz używał klucza do pedałów , mam na myśli takiego na ramieniem to wymagana siła dokręcenia nie jest zbyt duża. Wystarczy że dokręcisz do pierwszego oporu i z 1/2 obrotu.

Mam klucz z siłą więc mniej więcej wiem, że tak to wygląda.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez lukandrze » 07-09-2018, 09:04

Dzięki – mam taki najzwyklejszy z krótkim ramieniem; jest dość lekki.
lukandrze

Postprzez Maciej z NT » 07-09-2018, 13:24

Mam co prawda vectora 2S , z tego co pamiętam to w dwójce jest wiekszy rygor w sile dokręcanie. W trójce mieli to wyeliminować.
U mnie w praktyce, korzystając z klucza parktool pw5, dokręcam do oporu i trochę więcej. Przy wyjazdach widziałem mechaników którzy mi zmieniali Vectora to specjalnie laboratoryjnie do sprawy nie podchodzili. Pedał musi być mocno przykręcony żeby nie zniszczył gwintu. Odchyleń w watach znacznych nie zauważyłem a miałem klka kalibracji na innych sprzętach i na maszynie wydolnościowej waty się zgadzały w tolerancji garmina.
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez lukandrze » 08-09-2018, 11:52

[quote="Maciej z NT"]Mam co prawda vectora 2S , z tego co pamiętam to w dwójce jest wiekszy rygor w sile dokręcanie. W trójce mieli to wyeliminować.
U mnie w praktyce, korzystając z klucza parktool pw5, dokręcam do oporu i trochę więcej. Przy wyjazdach widziałem mechaników którzy mi zmieniali Vectora to specjalnie laboratoryjnie do sprawy nie podchodzili. Pedał musi być mocno przykręcony żeby nie zniszczył gwintu. Odchyleń w watach znacznych nie zauważyłem a miałem klka kalibracji na innych sprzętach i na maszynie wydolnościowej waty się zgadzały w tolerancji garmina.[/quote]

Bardzo dziękuję. Mam najzwyklejszy klucz, podobny do Twojego. Zrobię jak piszecie. Jakoś straciłem z oczu moment, gdy w serwisie kolega dokręcał – powiedział mi tylko, żebym nie skakał na kluczu. A jako że jestem raczej mało zborny manualnie, wolałem Was zapytać. Oba rowery są w sensie napędu takie same, więc kalibracji się nie obawiam. Zbyt dokładnie czytam instrukcje:)

I ostatnie pytanie – jak rozumiem stosunkowo częste przekręcanie pedałów im nie szkodzi? Jakie macie doświadczenia? W okresie przejściowym będę starał się możliwie często wyjeżdżać, ale że pewnie będzie i deszcz, więc indoor, i zatem konieczność zmiany.
lukandrze

Postprzez MateuszP » 08-09-2018, 12:41

Nie szkodzi. Bynajmniej nie w takim stopniu by to miało realny wpływ na ich działanie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt