kalendarz triathlon

[Dziennik treningowy] Maciej z NT < 2:30 1/4 only

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: [Dziennik treningowy] Maciej z NT < 2:30 1/4 only

Postprzez Maciej z NT » 16-04-2019, 13:21

Czeskom napisał(a):Przepiękne te chromy w eddiem!
No i taki czysty napęd, kiedy Wy macie czas na dłubanie przy rowerze?!

To jest alu bike - zero chromu jeszcze nie miałem czasu polerować ;-) Ciekawe są spawy wyszlifowane i zupełnie niewidoczne.

Łańcuch i kaseta nówka ;-)
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Maciej z NT » 29-04-2019, 22:55

No i po Majorce 312

Miałem rozpocząć treningi specjalistyczne pod TT ale wyszła ładna baza.
Dobrze że wybrałem dystans dla mięczaków - druga część wyścigu była dynamiczna i ostra - fajna rozgrywka z lokalnymi matadorami. Wysokie prędkości i tętna. Góry przejechałam na świeżego od 100 km mogłem iść na fulla.

Event dla cyklistów - cały tydzień cała północna Majorka w rowerach szosowych - zapisanych 8000 wystartowało ponad 6600 bez żadnych fal - kolejka do startu kilka kilometrów - 26 minut dojazdu do linii startu. Kilka neutralizacji wyścigu - dojazdy karetek itp. Z bufetów w trakcie nie korzystałem za długo czekania. Na 167 km zużyłem 2 bidony 500 ml Izo, 2 shoty magnezowe, 1 shot cytruliny oraz 2 musy jabłkowo-truskowkowe.

Miejsce 524 na 3600 osób z czego duże awansy na sekcjach płaskich i zjazdach. Ewidentnie rower aero FELT AR1 lubi prędkość, średnio jedzie pod górę.

Dawno nie wykręciłem ponad 1000 TSS w tygodniu i ponad 500 km oraz 5000 m w pionie.

Na weekend majowy ostatnie szlify w czeskich górach. Potem już tylko TT i bieganie.
Załączniki
diploma-dorsal-5814.jpg
Clipboard02.jpg
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Szajba » 30-04-2019, 00:05

Sześć tysięcy sześćset luda w jednym miejscu? Łomatko, sześćdziesięciu sześciu w jednym miejscu od dawna nie widziałem :D
Pal licho miejsce, notabene niezłe, ważne że w jednym kawałku dotarłeś do mety.
Szajba

Postprzez Maciej z NT » 30-04-2019, 07:59

A tutaj skrócony filmik godziny.

https://www.youtube.com/watch?v=Rg-mCSIO6p0

Nadchodzi "ciepła majówka" może ktoś pokręci na chomiku ;-)

Było kilku znajomych z peletonu, za rok ciekawe eventy w europie.

Skandynawia czy Niemcy w zasięgu przystępnego dojazdu.

https://milestoneseries.cc/events
Załączniki
Clipboard03.jpg
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez qbs » 30-04-2019, 09:46

ale tłum, mają rozmach. Gratulacje!
qbs

Postprzez robertino » 30-04-2019, 11:42

ale tłum. Na zjazdach trochę strach, czy ktoś Ci nie zajedzie drogi
robertino

Postprzez Maciej z NT » 06-05-2019, 08:46

Specjalizacja pod TT rozpoczęta - w Karkonoszach na majówce ;-)

Było krótko zwięźle i na temat - 3 wjazdy na Schronisko Odrodzenie od czeskiej strony. Pod górę łatwiej o FTP ale trzykrotnie zegarek i TP potwierdził że dysponuje pod nogą 296W do masy to 4,05 W/kg. Pierwszy raz też Edge zaczął mi zmieniać pułap tlenowy - 1 dzień 64 , drugi 66, a trzeciego 67. W miarę krótkie obciążenia, bez rozgrzewki od razu w palnik. Potrenowałem też zjazdy - wykorzystywanie techniki plus dokręcanie - też można się zmęczyć górka 9,4 km około -5% i średnio 248W w dół.

Reasumując super miejsce na trenowanie - mega super asfalt, zero ruchu, świeże powietrze.

Byłem też na basenie - 500 metrów bez okularków zatyczek.

3 tygodnie do Sierakowa !!!! a ja nie biegam za dużo - dzisiaj idę biegać
Załączniki
d.jpg
c.jpg
b.jpg
a.jpg
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Maciej z NT » 13-05-2019, 08:07

2 tygodnie do Sierakowa,

Trochę pobiegane - niestety to nie jest forma na tempo 5:00/10km tym bardziej w Sierakowie - 5:25 biorę w ciemno.

Rower coraz lżej tętno w dół szkoda że pogoda w niedzielę w Sierakowie nie była odpowiednia, potrenowałem w swojej okolicy.

Z padów odjąłem 10 mm w celu poprawy aero. Casco speedairo nie sprawdza mi się przy wyższych prędkościach, stary bell javelin jest szybszy.
Załączniki
a.jpg
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Czeskom » 13-05-2019, 13:57

Serio czujesz ta roznice predkosci?!
Czy po prostu z wyników wychodzi?
Czeskom

Postprzez Maciej z NT » 13-05-2019, 20:25

@Czeskom
trenuje chyba gorzej niż kiedyś z trenerami , rower raczej wersja maksymalna z mechanicznej grupy na lata 2017, poprzedni rower co opyliłem Robertinio też był szybki ale tam kręciłem po 270W i średnia była koło 36-38 w treningach. Na nowym średnia 38-39 przy 230-240W łącznie z rozgrzewką a na trasie 40 mogę trzymać a jak lekko z boku czy z tyłu to na 42-43 wchodzę - dla mnie to już szybko. Mówię o jeździe godzinnej.

Ale już mnie kręci mechanikę wywalić i włożyć napęd 1 x 11 na elektryku srama - ale najpierw muszę wynik w Poznaniu zrobić ;-)
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Kik_81 » 14-05-2019, 08:24

You will always riding alone ;)
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez Czeskom » 14-05-2019, 13:33

Ok, ale napisałeś, ze kask bella jest szybszy od casco - o ten aspekt predkosci pytam; czujesz roznice pomiędzy kaskami?
Czeskom

Postprzez robertino » 14-05-2019, 15:06

wrzucę swoje 2 grosze jeśli chodzi o kaski. Jak byliśmy na torze w Pruszkowie, to zrobiłem test. 20 okrążeń (chyba po 250m każde) na stałej mocy (nie pomnę już teraz jakiej). Jedna seria w kasku szosowym, druga w POC'u. Wyniki wyszły identyczne. Była 1s różnicy pomiędzy setami.
Bardzo się zdziwiłem jak spojrzałem na zegarek. I teraz są 3 możliwości:
1) przy jeździe w szosowym nie doliczyłem jednego okrążenia
2) nie jechałem dokładnie tym samym torem (w kasku czasowym większy dystans), choć starałem się z całych sił, aby był tak samo
3) AERO - SRERO

niech sobie każdy wybierze odpowiedź. Jak kiedyś będę miał jeszcze sposobność, to powtórzę test.
robertino

Postprzez Maciej z NT » 15-05-2019, 11:07

@robertino, czeskom

Trochę o kaskach z mojej strony. Mam dwa kaski casco speedairo rs i bell javelin w rozmiarze Large. Mam duży łeb. obwód ca. 62 cm

W casco jeżdzę standardowo na szosie, mtb i ostatnio przy cieplejszej pogodzie na czasówce. Wybrałem ten kask ze względów "ekonomicznych" - kask do wszystkiego bez konieczności zakupu okularów - zintegrowana fotochromatyczna szybka robi robotę. Nie jest lekki, nie jest minimalistyczny, ma dużo otworów wentylacyjnych. Jest za to głośny w pozycji na lemondce - głośny - szum powietrza przez otwory wentylacyjne - co teorii aero oznacza teoretyczne straty na oporze przepływu. Po ostatniej jeździe na czasówce wyłącznie odczucia że w tym kasku nie jestem całkowicie zintegrowany - że z tyłu za kaskiem powietrze nie chłodzi mi pleców, że przepływ powietrza jest zaburzony. Jest to moje indywidualne odczucie na podstawie porównania z kaskiem Bell Javelin - kaskim długim ze zintegrowaną szybką, niestety z minimalistycznym chłodzeniem, kaskiem cichszym i dającym wg mnie lepszy poziom aero w pozycji na lemondce a w zblizonej pozycji "shrug" ewidentnie chłodzenia pleców do początku miejsca na cztery litery.

Casco jest dla mnie kaskiem uniwersalnym do wszystkiego do specjalizacji pozostaję przy sprawdzonej starej konstrukcji.
Testów szybkościowych nie robiłem - zakładem też balans pomiędzy komfortem cieplnym a wydajnością. Zbyt wielu prosów casco nie używa znaczy mają swoje doświadczenia
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Maciej z NT » 20-05-2019, 09:03

Tydzień krótki ale ostry.
Za tydzień Sieraków start B

W tygodniu 1 x bieganko i kilka rowerów oraz wreszcie łopen łoter Siaraków a.d. 2019.

Rower to już tylko czasówka - 2 dni na trenażerze dały mi mocnego doła - 200W zalany potem, zero pociągnięcia ogólnie dupa, pozycja niewygodna wszystko źle.

Na szczęście od czwartku wyszło słoneczko i już był czad. Trzy mocne treningi czasowe na dystansie 40, 36 i 23 waty zbliżają się do 260 i tak będę planował Sieraków.

Niedzielny Sieraków 19.05 - plan spotkanie z końmi z NT na szybką pętle plus zakładka plus "pływanie"

Niestety spóźniłem się godzinę konie zrobiły 2 kółka zaczęło lać i przyszła burza. Konie pojechały do domu zostałem sam.

Pierwszą pętlę zrobiłem samochodem ;-) Po pierwszej ciężej sekcji Sieraków - Kwilcz wyszło słonko przestało padać i asfalt momentalnie przesychał.

Cała pętla asfalt na 99% idealny - bez zimowych dziur. Dojazd na parking i rozpoczynamy rekonesans triathlonowy.

Pływanie - czujnik temperatury zostawiłem w aucie - na oko i czuja woda 14 a może 15 stopni. Spokojnie po drabince do wody, ten błogi dreszczyk po plecach po zamku, bez czepka neoprenowego, bez skarpet czy rękawic. Naprawdę spoko woda. Nie musiałem nawet się dogrzewać. Zagarek 910 niestety nie przyzwyczajany do takich treningów pokazywał tylko dokładnie czas - założenie połowy czasu dystansu przesiedziałem "popływałem" w wodzie.

Rower - ustawiłem koło przód 1080 czyli warunki bezwietrzne - bo takie były bezpieczne. Punktem testowym dla mnie to dojazd do Kwilcza i średnia na lewym zakręcie. 37,6 km/h co jest moim rekordem startowym i treningowym. Z Kwilcza do Sierakowa przeważnie średnia wzrasta o 1 km/h ostatecznie wykręciłem 39,4 na jednej pętli.
Szybko ale to jedno kółko a byłem wypruty na 90% - zawody pokażą ile stracę na drugim kółku.

Bieg zakładka po max 6 minutach - kontynuując koncepcję robimy wszystko po połowie pobiegłem na tartan i piątaka po 4,53. Potem sprawdziłem czy znam trasę w lesie - no nie znam i sprawdziłem schody - tam było błoto i mega ślisko i zakończyłem rekonesans na teście wybiegu z wody oraz wyjściem z T2 na rower - szacowanie międzyczasów.

Atmosfera Sierakowa jest super, rower i bieg nie należą do najłatwiejszych ale chętnie tam startuje.
Szkoda że zawsze za późno jadę na testy a mam blisko.
Do zobaczenia w Sierakowie - może podjadę w sobotę i będę spał w aucie jak rok temu.
A jak nie to rano w niedzielę start o 11:00 rano się wszystko ogarnie.

Jeszcze 2 dni w palnik a potem rege.
Załączniki
Clipboard02.jpg
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe