kalendarz triathlon

[Dziennik treningowy] karolman - sezon 2019

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: [Dziennik treningowy] karolman - sezon 2019

Postprzez karolman » 15-05-2019, 15:29

pawelvod napisał(a):A jakby do góry nogami zainstalować?

odwrotnie raczej nie da rady. Będę grzebał przy mostku, są tam jakieś śrubki 8-|
karolman

Postprzez Yellow » 15-05-2019, 15:51

karolman napisał(a):

odwrotnie raczej nie da rady. Będę grzebał przy mostku, są tam jakieś śrubki 8-|

Moim zdaniem da się. Jeżeli to jest H30 odkręcasz obejmy podpór, obracasz kierownicę prawo-lewo w mostku (przełożenie klamek) i montujesz podpory. U mnie tak nie mogę bo nie mam podpór na obejmy tylko jednostronne zintegrowane gniazda (china)
1.png
Yellow

Postprzez karolman » 16-05-2019, 11:57

Yellow napisał(a):
karolman napisał(a):

Moim zdaniem da się. Jeżeli to jest H30 odkręcasz obejmy podpór, obracasz kierownicę prawo-lewo w mostku (przełożenie klamek) i montujesz podpory. U mnie tak nie mogę bo nie mam podpór na obejmy tylko jednostronne zintegrowane gniazda (china)
1.png

Tak racja, z tym, że z uwagi na konieczność grzebania i kombinowania, nie uśmiecha mi się tego robić. Tymczasem zwróciłem uwagę na ten aspekt podczas wczorajszej jazdy na zewnątrz i tego problemu nie ma. Chwyt jest stabilny, ręce nie zjeżdżają.
karolman

Postprzez karolman » 17-05-2019, 09:00

13.05
Tenis 90'

14.05
Rower 40'
Test nowego siodła Fizik Mistica. Nie wiem czy je polubię. Adamo sprzedane

15.05
Bieganie 6 km
głównie tlen z akcentami 4 x 20 s sprint po górę

Tenis 90'

Rower 53 km
Trening z Trainer Road zrobiony na zewnątrz. Mamy maj, ale taki lutowo-marcowy :)
NP 217 W.
AVG Speed: 31,1 km/h

16.05
Trenażer 32'
Miało być 45' ale córka przerwała pytaniami o konfigurację nowego kompa.
Weszło 2 x 4' po 250 W plus na deser strzał 90 sekund 300 W

Pływanie 1300 m
Pływanie z trenejro. Masa ćwiczeń na pływalność i chwyt wody. Poza tym nagrał mnie i faktycznie widać różnicę po 6 miesiącach :D
karolman

Postprzez karolman » 20-05-2019, 07:43

17.05
Trenażer 60'
Zadanie główne 3 x 6' po 262 W. Weszło dobrze jednak większość w górnym chwycie

Bieganie 8 km
Z uwagi na brak możliwości biegania na bieżni z powodu meczu, zrobiłem tlen z kilkoma przebieżkami
AVG Peace: 5:20

18.05
Rower 38 km
NP: 199 W
AVG Speed: 31,4 km/h

Bieganie zakładka 7 km
Bieg w tempie regeneracyjnym, trochę asfaltu, trochę szutru
AVG Peace 5:12

Tenis 90'
Na rozluźnienie mikst z żoną. Jednak luźno nie było :D

19.05
Na początek wycieczka rodzinna z córką w foteliku. Taki familly Ride :)

Po południu

Rower 46 km
Zadanie główne pojechać między 210 a 215 W. Sprawdzałem jak śmiga tylny stożek 88 mm, który zamontowałem wcześniej. Weszło NP 214 W i AVG Speed 33,2 km/h. Zobaczymy jak to wyjdzie przy wysokich watach w warunkach startowych B-) :D
karolman

Postprzez karolman » 20-05-2019, 07:53

Podsumowanie 4 tygodnia Specjalizacji planu HiM

Tydzień zamknięty z czasem ponad 15 godzin. Teraz regeneracja i szukanie świeżości przed Sierakowem. W planie na ten tydzień 3 x bieganie, 3 x rower i pływanie OW. Zaczyna się przedstartowa sraczka :) znowu miałem sen, że chciałem rowerem do wody wjechać. Żona zaleca wizytę u znajomej Pani psycholog :))
Do zobaczenia w Sierakowie :)
karolman

Postprzez Kik_81 » 20-05-2019, 13:31

Ten bidon PD u mnie sprawdza się super. Jedyna modyfikacją było docięcie słomki na odpowiednią długość. Nie wygląda super kosmicznie ale spełnia funkcję idealnie. Startuje z tym bidonem 3-4 sezon i jakbym go zgubił to kupił bym dokładnie ten sam. Nie jest drogi jak na sprzęt tego typu. Zaznaczam ze nie korzystam z uchwytu na licznik. i jeżeli ktoś ma super wąsko lemondki to po prostu nie wchodzi - ja mam na styk.
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez karolman » 22-05-2019, 09:29

BPS przed Sierakowem

20.05
Tenis 2 h
Prawie sobie załatwiłem start w niedzielę bo z własnej głupoty naciągnąłem mięsień w tylnej części uda. Strachu się najadłem, trochę jeszcze doskwiera, ale minimalnie.

21.05
Rower 50 km
Regeneracja z kilkoma akcentami na prędkości startowej, w tym testowanie jedzenia i picia.
NP: 166 W

Przegląd roweru. Pozostaje jeszcze tylko zmiana kasety z tyłu na Ultegrę 11s i rower będzie gotowy. Ostatnie zabiegi konserwacyjne w piątek i w sobotę lecimy na Sieraków :ymdevil:
karolman

Postprzez karolman » 27-05-2019, 08:47

Sezon otwarty! Start na przetarcie w 1/4 JBL Triathlon Sieraków

Na wstępie muszę zaznaczyć, że było mi bardzo miło poznać forumowych kolegów Macieja z NT oraz Kik_81 i dziękuję za gościnę w domku. Willi również był na stanowisku. Super czas spędzony w Waszym towarzystwie.

Do Sierakowa jechałem dzień wcześniej. Było podjaranie. W końcu to pierwsze zawody otwierające sezon. I w dodatku Sieraków. Już teraz wiem, dlaczego nazywany jest kultowym.
Odbiór pakiety, wycieczka po expo i można chłonąć atmosferę imprezy :) Fajnie widzieć w jednym miejscu tylu ludzi podjaranych tą samą pasją.
Założenia startowe przed Sierakowem były takie, aby sprawdzić się na pływaniu i rowerze. Co do bieganie nie miałem szerszych planów, ponieważ wiedziałem, że będzie hardcorowe.
W dniu startu pokazało się słoneczko i dzień zapowiadał się ciepły. Doskwierał jedynie wiatr. Na plaży w Sierakowie ten wiatr był już dość mocno odczuwalny i szukaliśmy od niego schronienia. W końcu wskoczyłem w piankę i "zapoznałem" się z wodą. Była bardziej orzeźwiająca niż zimna. Dało się wytrzymać.
Pływanie:
Ustawiłem się w fali 15-20 minut z lekką obawą. Strzał i ogień. Do pierwszej bojki płynąłem luźno i czułem się mega dobrze. Minąwszy bojkę zdecydowałem się przyspieszyć, ale bez zakwaszania. Czułem, że idzie dobrze. Jako że jestem mocno przeciętnym pływakiem nie sądziłem, że wykręcę dobry czas. Zaczęło mi się dłużyć i przy wyjściu z wody wpadłem w niewielką pralkę, jednak bez konsekwencji. Ostanie pociągnięcia i widzę 20 minut 29 sekund. To oznacza najlepsze dotychczas pływanie w tri i poprawę względem zeszłorocznych startów o ponad 3 minuty.
Pierwsze 100 metrów podbiegu do T1 mocowałem się z pianką i po zdjęciu rękawów zacząłem trucht. Rower ogarnąłem w miarę szybko, włączyłem licznik i skierowałem się w stronę belki.
Rower:
Moje zaskoczenie sięgnęło zenitu kiedy po kilku kilometrach miałem do pokonania same hopki. Trzymałem waty, jednak to co się traci na podjazdach niełatwo odrobić na zjazdach. Nie jestem jeszcze tak dobrym kolarzem, by móc cisnąć ile wlezie. Znów miałem uczucie niedosytu, ale jakość nie mogę zmusić się do pojechania w pałę :) może z czasem zyskam tę umiejętność. AVG Power 225 W, NP 218 W, średnia prędkość 33,4 km/h. Bez szału, ale w miarę przyzwoicie jak na mnie i biorąc pod uwagę trudną trasę.
Bieganie:
W T2 trochę mocowałem się ze skarpetkami, ale łyk z bidonu i biegiem na trasę. Trasa bardzo mi się podobała. Oczywiście nie pod wynik ponieważ bieganie w Sierakowie odbywa się dróżkami leśnymi z tą sławną serpentyną na podbiegu. Biegłem w miarę równo, trochę doskwierała kontuzja mięśnia, której nabawiłem się tydzień temu, jednak w minimalnym stopniu utrudniała bieg. Jak wspominałem nie miałem założeń na bieganie, ale także nie chciałem człapać nogami czy też przechodzić do marszu. Finalnie tempo wyszło 5:19. Dotarłem do mety i zostałem udekorowany medalem przez Williego :)

Podsumowując jestem zadowolony z pływania i trochę mniej z roweru. Tu jeszcze muszę ciężko pracować. Nie ma czasu na odpoczynek. Kolejne 3 tygodnie mocnego treningu i za niecały miesiąc start A sezonu połówka Susz.

Pozdrawiam :D
karolman

Postprzez weekendowy » 27-05-2019, 11:39

...czyli można Karolu pływać szybciej :ymapplause: ..jeszcze raz graty!!!!
weekendowy

Postprzez karolman » 31-05-2019, 08:12

27.05
WOLNE i Regeneracja

28.05
Trenażer 50'
Czułem jeszcze chyba nogi po Sierakowie, chociaż w miarę szybko się zregenerowałem. Jednak 2 x 7' po 263 W + 2 x 5' po 270 W trochę mnie zniszczyło i dwa ostatnie sety na dobicie już sobie podarowałem.

29.05
Rower 45 km
Tlen. Zapomniałem zabrać licznika i pojechałem na odczucie
Przy okazji strzeliła nowa szytka i jestem bardzo zniesmaczony.

Bieganie 11 km
Zadanie główne 6 x 3' poniżej 4:00. Weszło dobrze.
AVG Peace: 4:54

30.05
Rower 42 km
Zadanie główne 70' w zmiennym zakresie (interwały co 10') między 213 a 248 W. Odkryłem coś tak fantastycznego jak średnia moc okrążenia :) bardzo przydatne pole w liczniku :ymdevil:

Pływanie 60'
Pływanie z trenejro i masa ćwiczeń. 300 m nogi, strzałka plus pływanie z rotacją na boku. Wyleżenie i szukanie maksymalnego pociągnięcia w wodzie.
karolman

Postprzez qbs » 31-05-2019, 10:30

karolman napisał(a):30.05
Rower 42 km
Zadanie główne 70' w zmiennym zakresie (interwały co 10') między 213 a 248 W. Odkryłem coś tak fantastycznego jak średnia moc okrążenia :) bardzo przydatne pole w liczniku :ymdevil:

Hehe, jak Ty do tej pory jezdziles ? :) Must have na interwałowym treningu, na zawodach tez polecam, ustawić lapa na np. 5 km i monitorować średnią okrązenia
qbs

Postprzez karolman » 31-05-2019, 10:42

@qbs dokładnie. Do tej pory jeździłem interwały na rolce i nie musiałem się tym martwić. Tym razem spróbowałem to zrobić na zewnątrz i średnia moc okrążenia to fantastyczna pomoc! Tak jak piszesz, ustawić lapa np. na 5 km i według tego jechać. Człowiek jednak uczy się przez całe życie :)
karolman

Postprzez robertino » 31-05-2019, 10:42

qbs napisał(a):Hehe, jak Ty do tej pory jezdziles ? :) Must have na interwałowym treningu, na zawodach tez polecam, ustawić lapa na np. 5 km i monitorować średnią okrązenia

to się da ustawić, ale jak masz osobny licznik. Ja używam zegarka z quick release i jak wciskam LAP, to mnie przełącza do kolejnej aktywności (w tym wypadku T2), więc muszę się zadowolić mocą z całego etapu rowerowego. Ale na treningach faktycznie to działa dobrze
robertino

Postprzez qbs » 31-05-2019, 10:48

robertino napisał(a):
qbs napisał(a):Hehe, jak Ty do tej pory jezdziles ? :) Must have na interwałowym treningu, na zawodach tez polecam, ustawić lapa na np. 5 km i monitorować średnią okrązenia

to się da ustawić, ale jak masz osobny licznik. Ja używam zegarka z quick release i jak wciskam LAP, to mnie przełącza do kolejnej aktywności (w tym wypadku T2), więc muszę się zadowolić mocą z całego etapu rowerowego. Ale na treningach faktycznie to działa dobrze

W zegarku tak samo, musisz jedynie ustawić autolapa. Ja jeżdzę z osobnym licznikiem ale i tak nie lapuję ręcznie tylko automat na 5km i jazda
qbs

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe