kalendarz triathlon

Jak się izoluje dach?

O wszystkim i o niczym ;)

Jak się izoluje dach?

Postprzez Glithrandil » 11-07-2019, 07:30

Planuję remont - a żeby przyszoszczędzić, chciałbym dużą część prac wykonać samodzielnie. Tyle że kwestia izolacji dachu może być dla mnie nie do przeskoczenia - nie do końca jeszcze wiem, jakich materiałów powinienem użyć (papa? wełna mineralna? a może da się je jakoś sensownie połączyć?!?). Nie mówiąc już o tym, że pewnie wymagają one jakiejś specjalnej techniki montażu...
Znacie jakieś poradniki dla majsterkowiczów, które byłyby dla mnie przydatne???
Glithrandil

Re: Jak się izoluje dach?

Postprzez robertino » 11-07-2019, 08:01

dogadaj się z koleżanką, i wyłóż strojami FINIS
robertino

Postprzez Glithrandil » 15-07-2019, 08:01

[quote="Glithrandil"]Planuję remont - a żeby przyszoszczędzić, chciałbym dużą część prac wykonać samodzielnie. Tyle że kwestia izolacji dachu może być dla mnie nie do przeskoczenia - nie do końca jeszcze wiem, jakich materiałów powinienem użyć (papa? wełna mineralna? a może da się je jakoś sensownie połączyć?!?). Nie mówiąc już o tym, że pewnie wymagają one jakiejś specjalnej techniki montażu...
Znacie jakieś poradniki dla majsterkowiczów, które byłyby dla mnie przydatne???[/quote]
Update: na razie znalazłem co nieco przydatnych informacji na https://polskiecentrumdachowe.pl/produkty/papy/ - chodzi o wałściwości papy, oraz różne jej rodzaje, każdy ma swoje specyficzne właściwości. Co nie zmienia faktu, że przydałoby mi się coś bardziej szczegółowego na temat techniki kładzenia.
Glithrandil

Postprzez astek32 » 26-07-2019, 04:24

My na szczęście współpracowaliśmy z doświadczoną firmą, która realizowała nam projekt domu wliczając w to dach więc się martwić nie musieliśmy. Do wnętrz zatrudniliśmy projektanta, który wybrał do kuchni blat granitowy i kilka innych nietypowych rozwiązań, które również fajnie pasują więc śmiało mogę powiedzieć, że nam się udało.
astek32

Postprzez zafko » 09-08-2019, 09:56

Jeżeli ktoś się nie zna na takich rzeczach, to powinien raczej zaufać specjalistom w tym fachu. Jeżeli chodzi o kwestie związane z dachem, to chyba nikt nie chce nigdzie popełnić żadnego błędu, prawda? A jeżeli ktoś szuka materiałów na dach, to polecam zajrzeć na stronę: http://icpd.pl/ Produkty tylko o dobrej jakości i atrakcyjnej cenie :) Polecam z czystym sumieniem :D
zafko

Postprzez apolloinvictus » 16-01-2020, 10:40

Witam serdecznie!

Nie wiem czy wiecie, ale wybór odpowiedniego dachu to kluczowa sprawa. Przyznam się wam, że kiedyś nie wiedziałem, że to takie ważne. Mój światopogląd w tym zakresie zmienił ten artykuł https://www.gerardroofs.pl/pl/blog/idealny-dach-do-idealnego-snu . Wreszcie można powiedzieć, że przejrzałem na oczy. Postanowiłem zrobić na nowo u siebie dach i powiem wam jest różnica. Wreszcie śpię spokojnie nie martwiąc się czy dach wytrzyma kolejną ulewę. Zdecydowanie polecałbym wam sprawdzić ten temat we własnym zakresie. Pamiętajcie dach to kluczowy element każdego domu. Pozdrawiam serdecznie i polecam!
apolloinvictus

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa zmian :)