kalendarz triathlon

Czy trenowanie po czterdziestce ma sens?

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Czy trenowanie po czterdziestce ma sens?

Postprzez Kazimierz » 14-10-2019, 15:57

Pewnie mało kto wie że od pewnego czasu prowadzę pewną dyskusję w związku z tematem polskiego rankingu duathlonu z pewnym młodym człowiekiem którego poglądy są zupełnie inne niż moje.Chętnie posłuchałbym jakie są Wasze poglądy?Czy to ja jestem jakiś dziwny czy mój kontr rozmówca?
Mój kontr rozmówca twierdzi że po czterdziestce trenowanie nie ma żadnego poważniejszego sensu,liczy się zdecydowanie elita,Pro i u-23 ponieważ to oni są najbardziej medialni i odbierają najwyższe nagrody a medialność i nagrody są najważniejsze.AG 40 plus i starsi to drugi rząd który może jedynie poszpanować sprzętem.Dla osiągnięć w młodym wieku warto stracić trochę zdrowia a na osiągnięcia w starszym wieku jak ja go zrozumiałem szkoda czasu.
A ja uważam inaczej t.z.n:Trenowanie w każdym wieku ma sens i ważne aby było związane z poprawą a nie ze stratą zdrowia.Osiągnięcia sportowe również w starszym wieku są godne podziwu chociaż wiadomo że im starszy zawodnik tym trudniej mu mierzyć się z dużo młodszymi,warto mieć jak najmocniejszy organizm w każdym wieku ponieważ ogranicza to możliwość zapadnięcia na różne choroby a nawet być dużo sprawniejszym od przeciętnego 20-latka.Medialność i nagrody nie są takie ważne ponieważ medialność i nagrody w triatlonie są bardzo rzadko większe.
A jak Wy uważacie?
Kazimierz

Re: Czy trenowanie po czterdziestce ma sens?

Postprzez robertino » 14-10-2019, 19:16

@Kazimierz jestem takiego samego zdania jak Ty. Oczywiście my (większość z nas tu na forum) robimy to dla frajdy, dla zdrowia, dla hobby, dla oderwania się od codzienności. To nas napędza, daje nam mnóstwo satysfakcji.
Jasne jest również, że pięćdziesięciolatek nie wyprzedzi dwudziesto, czy trzydziestolatka. Głównie ze względu na szybkość regeneracji potreningowej.

ALE!! aktualny mistrz świata Jan Frodeno skończył w tym roku 38 lat!! nie tak daleko do czterdziestki! I przy tym pobił zeszłoroczny rekord trasy swojego 5 lat młodszego kolegi. Można?

Wracając do naszego podwórka i możliwości amatorskiego uprawiania sportu. Jakiegokolwiek sportu. Róbmy to choćbyśmy mieli po 70 i więcej lat. A wyniki w Open nie mają znaczenia, bo to nie sport kwalifikowany, ani nawet „PRO”.
Bo to nasze lepsze samopoczucie, samorealizacja, itd. A jak niektórzy młodzi chcą oglądać tylko pro, to niech oglądają olimpiadę. W TV, albo na żywo. Tam startują tylko najlepsi, a obok najlepszych czasami też najlepiej „nakoksowani”. Sam lubię oglądać zawody na najwyższym poziomie. Ale nie wyklucza mnie to z rywalizacji z lepszymi i młodszymi ode mnie.

tak poza komentarzem, to będziemy się niedługo przenosić na inne forum. „stay tuned” ;)
robertino

Postprzez Willi » 15-10-2019, 09:03

Tak ma sens patrz tekst @robertino ja z moimi 48 latami jestem w 10% startujących, prawdziwa zabawa zaczyna się w 40+ coraz mocniejsza grupa się robi.
Willi

Postprzez weekendowy » 15-10-2019, 09:17

Willi napisał(a):10 % w 40+ coraz mocniejsza grupa się robi.

... to już jest najlepszy sort zawodników.....
weekendowy

Postprzez Kazimierz » 15-10-2019, 15:23

robertino napisał(a):
ALE!! aktualny mistrz świata Jan Frodeno skończył w tym roku 38 lat!! nie tak daleko do czterdziestki! I przy tym pobił zeszłoroczny rekord trasy swojego 5 lat młodszego kolegi. Można?

Drugi O'Donnell także ma 38 lat a zwyciężczyni 36

tak poza komentarzem, to będziemy się niedługo przenosić na inne forum. „stay tuned” ;)

Powstaje jakieś nowe forum triathlonowe?
Kazimierz

Postprzez robertino » 15-10-2019, 15:24

Kazimierz napisał(a):Powstaje jakieś nowe forum triathlonowe?

tak, @Kajet koordynuje. Szczegóły pewnie wkrótce. Mamy dość spamu.
robertino

Postprzez Kazimierz » 15-10-2019, 15:26

weekendowy napisał(a):

Rzeczywiście kiedy robię te swoje rankingowe podliczenia to zauważam że w czołówce jest sporo zawodników po 40-stce
Kazimierz

Postprzez Kazimierz » 15-10-2019, 15:28

robertino napisał(a):
Kazimierz napisał(a):Powstaje jakieś nowe forum triathlonowe?

tak, @Kajet koordynuje. Szczegóły pewnie wkrótce. Mamy dość spamu.

Jak już ruszycie to napiszcie ponieważ bardzo mnie to interesuje
Kazimierz

Postprzez robertino » 15-10-2019, 15:29

oczywiście, wszyscy będą poinformowani

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez lola » 15-10-2019, 16:46

Kazimierz, a po co w ogole przekonujesz swojego rozmowce? Nie mozecie sie pieknie roznic ;)? Jak on sadzi, ze trenowanie po 40 jest bez sensu, to przeciez nie bedziesz ciagnal go na trening, nie ;)? Zreszta, stawiam, ze z czasem zmieni zdanie :).
Osobiscie widze sens trenowania, rozumianego jako utrzymywanie wzglednej sprawnosci i wytrzymalosci. A ze szanse na zwyciestwo z czasem byc moze maleja? Wiekszosci to nie dotyczy. Poza tym w kategorii PRO tez mniejszosc wygrywa, a jednak wszyscy trenuja i walcza.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Już mnie nie ma na xTRI. Czytam i piszę na http://forum.triathlonlife.pl
lola

Postprzez Willi » 15-10-2019, 19:30

Tak Kazimierz, zlej mu dupe na zawodach i tyle :D
Willi

Postprzez Kazimierz » 16-10-2019, 18:56

lola napisał(a):Kazimierz, a po co w ogole przekonujesz swojego rozmowce? Nie mozecie sie pieknie roznic ;)? Jak on sadzi, ze trenowanie po 40 jest bez sensu, to przeciez nie bedziesz ciagnal go na trening, nie ;)? Zreszta, stawiam, ze z czasem zmieni zdanie :).
Osobiscie widze sens trenowania, rozumianego jako utrzymywanie wzglednej sprawnosci i wytrzymalosci. A ze szanse na zwyciestwo z czasem byc moze maleja? Wiekszosci to nie dotyczy. Poza tym w kategorii PRO tez mniejszosc wygrywa, a jednak wszyscy trenuja i walcza.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Nie przekonuje go do niczego tylko się odnoszę do jego zdania ponieważ wszedł na założony przeze mnie wątek.
Tak na moje oko to mój rozmówca dość intensywnie trenuje i chyba jest bardzo młody w związku z czym czuje się dość pewnie i dlatego pokpiwuje sobie z dziadków.Tak więc na trening nie trzeba go wyciągać.
Kazimierz

Postprzez Kazimierz » 16-10-2019, 19:04

Willi napisał(a):Tak Kazimierz, zlej mu dupe na zawodach i tyle :D

Chętnie bym mu zlał tylko że podjąłbym się tego 40 lat temu :) .Teraz jestem już w kategorii 70+ i do tego trochę się pochorowałem a powiedzmy sobie szczerze że nawet Mistrz Świata w mojej kategorii wiekowej nie pokona przeciętnego ani nawet słabego młodego trenującego zawodnika.
Kazimierz

Postprzez Mac1 » 16-10-2019, 21:42

Kazimierz napisał(a):
robertino napisał(a):

Drugi O'Donnell także ma 38 lat a zwyciężczyni 36

Powstaje jakieś nowe forum triathlonowe?

No i zobaczymy co będzie z nimi kiedy już beda po tej czterdziestce
Mac1

Postprzez Mac1 » 16-10-2019, 21:47

Kazimierz napisał(a):
weekendowy napisał(a):

Rzeczywiście kiedy robię te swoje rankingowe podliczenia to zauważam że w czołówce jest sporo zawodników po 40-stce

Ponieważ w dużym stopniu podliczasz drugorzędne zawody.Nikt z nich nie wygrałby mistrzostw polski z pro
Mac1

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy