kalendarz triathlon

Achilles

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Achilles

Postprzez twister » 17-10-2010, 19:48

Macie jakieś pomysły,sposoby itp.na bolące ścięgno achillesa?Mnie napieprza już chyba z rok.Mam nawet takie zgrubienie w bolącym miejscu(zwapnienie?).Mam teraz okres leczenia kontuzji wszelkich to tym nieszczęsnym achillesem też bym się zajął.Żeby nie było,że wyleczę obojczyk,wylęczę kolano,po czym zerwę achillesa i znowu dupa :mrgreen:
twister

Postprzez Eddie » 17-10-2010, 19:50

Ja właśnie się męczę od 6 tygodni z tym. Aczkolwiek nie wiem czy bardziej u mnie nie ma zapalenia pochewki ścięgna achillesa... Strasznie ciężkie to g... do wyleczenia bo nie da się po prostu tak nie używać achillesów.
Eddie

Postprzez Stefek » 18-10-2010, 11:07

Jedną z metod odciążenia achillesów jest wsadzenie pod piętę do buta wkładki, która lekko uniesie tył stopy i tym samym odciąży ścięgno.
Stefek

Postprzez Eddie » 18-10-2010, 12:05

No tak w przypadku zapalenia Achillesa, z pochewkami ścięgna zabawa tak prosto i różowo nie wygląda :)
Eddie

Postprzez Kuba652 » 27-10-2010, 23:17

Jesli chodzi o Achillesa to wiele osob ma z nim problemy w tym i biegacze, szczegolnie w okresie zimowym, gdy na trasach jest slisko i noga strasznie ucieka. Wtedy Achilles jest najbardziej narazony na uraz. Sam borykalem sie z kontuzja sciegna A.
W moim przypadku skonczylo sie na zapaleniu kaletki. Zabiegi jakie stosowalem to przede wszystkim oklady z lodu i masaze. Rowniez przydatne byly naswietlania laserem.
Pragne jednak zwrocic uwage czy nasze obuwie jest odpowiednie, moze zdarzyc sie tak ze to tylna czesc buta moze nas uwierac i wgryzac sie w sciegno, czesto nawet nie jestesmy swiadomi tego a po pewnym czasie zaczynac dawac o sobie w postaci bolu.
Pozdrawiam i życzę gazu.
Kaczmar

*** moja strona prywatna
Kuba652

Postprzez twister » 28-10-2010, 15:07

Właśnie w zimę zaczęły się moje problemy z achillesem w prawej nodze i rozcięgnem podeszwowym w lewej.Pod koniec zimy rozcięgno do tego stopnia mnie bolało,że dopiero w maju coś zacząłem biegać,potem pierd...ło kolano ale to już inna historia :-D Zamierzam się udać z tym achillesem na usg to może będę coś więcej wiedział.Generalnie to da się z tym biegać bo ból po kilku kilometrach ustępuje.Boje się tylko by się to nie skończyło zerwaniem ścięgna.

[ Dodano: 28-10-2010, 16:08 ]
Kuba,a jaki masaż stosowałeś(co i jak masowałeś)
twister

Postprzez ola-m-s » 29-10-2010, 10:51

Hejka. Miałam dokładnie to samo w zeszłym roku. I to zgrubienie i ten ból słabnący po paru kilometrach. Byłam twarda, biegałam z tym 4 miesiące. Wizyta u lekarza + zabiegi - 10 dni (masaż - 15min + laser+ ultradzwięki) załatwiły sprawę, nawet nie przerywałam treningu za bardzo, delikatnie, ale biegałam. Jako że przemęczyłam się z tym jakiś czas, serdecznie polecam zajęcie się tym porządnie od razu. Z doświadczenia wiem, że wszelkie maści, lód, automasaże (chyba, że ktoś się zna) na nic się zdają przy takiej kontuzji. No chyba że przerwać trening - no ale szkoda :)
pozdrowionka
ola-m-s

Postprzez foka » 29-10-2010, 11:01

Z tego co mi wiadomo, jeżeli ból znika po kilku kilometrach to znaczy że jest to zapalenie. Na zapalenia jest cała masa maści (to się jakoś nazywa - niesterydowe antiflammatory cośtam) które mają w sobie leki przeciw zapalne. Te same leki można też łykać (wchłanianie przez skóre często jest nie wystarczająco głębokie).
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez twister » 29-10-2010, 19:32

Ola,a czy laser i ultradźwięki miałaś na jednej sesji?
twister

Postprzez ola-m-s » 30-10-2010, 11:12

No tak. Nie znam się na tym, ale tak zalecił lekarz. Przychodziłam, masaż, myk na laser, z laseru na ultradźwięki. Całość niecałe pół godzinki, skuteczność 100%, od tego czasu z achillesem cisza. Kosztowało chyba jakoś koło 300 zł. całe 10 dni, z tego co pamiętam.
ola-m-s

Postprzez twister » 30-10-2010, 11:21

Nawet nie wiesz jak mnie podniosłaś na duchu :-D Do szpitala mam 50m,a w nim znajomego,który robi takie zabiegi.Zastanawia mnie tylko ten masaż.Mogłabyś coś o nim napisać,masowano ci achillesa,czy mm.łydki,jakie smarowidło i takie tam,pliss.
twister

Postprzez ola-m-s » 31-10-2010, 10:21

No w sumie to nic przyjemnego. Zajmowała się tyko podudziem. Najpierw rozgrzewała całą łydkę a potem masakrowała to bolące miejsce na różne sposoby. Męczyła te biedną nogę kwadrans, a potem bezpośrednio te zabiegi. Z pewnością po tym masażu były skuteczniejsze, bo jednak wszystko rozgrzane, lepsze ukrwienie itp.
ola-m-s

Postprzez twister » 31-10-2010, 11:37

Dziękuję :-D
twister

Re: Achilles

Postprzez Arci » 14-11-2013, 17:10

Odświeżę temat po 3 latach. Od dwóch borykam się z tą kontuzją. Przerobiłem już chyba wszystko tj. rozciąganie łydek, plastry, bieganie na śródstopiu, zabiegi lasery, krio itd.,nie przestawałem jednak biegać dłużej niż 3 tygodnie.Prawie dwa lata temu zrobiłem USG: ... "ścięgno o obniżonej echostrukturze, prawidłowym przebiegu włókien, o przekroju poprzecznym nieznacznie podrubiałym o 1,1 mm - cechy tendinosis. Zatarty zarys ościęgna; ościegno o gr. 0,5 mm." Zalecenie: chłodzić po każdym treningu i nie dziwić się panie - 40 stuknęła.. W ciągu ponad 2 sezonów zaliczałem zarówno zawody biegowe jak i tri. Jednak po tegorocznym Poznaniu i Borównie ze świadomością, że z takim bólem nie zrobię porządnego treningu i nic nigdy nie nabiegam zdecydowałem się podjąć ostateczną próbę wyleczenia. Od września nie biegam; zafundowałem sobie falę uderzeniową i masaże poprzeczne ścięgna.Rozciągam delikatnie ścięgno, łydę i wszystko po samą du...ę, a nawet dalej. Zgodnie z zaleceniami okłuwam widelcem ścięgno, kulam stopą piłkę do tenisa, po schodach wchodzę jak na filmach instruktażowych dotyczących achillesa na YouTube itp. Minęło ponad dwa miesiące. Jest znacznie lepiej, ale ścięgno przy chwycie w paluchy dalej boli, więc nie biegam. Kilka razy zdarzyło mi się wyjechać na spokojny rower. Wnioskuję, że leczenie może zatem jeszcze potrwać. Pytanie tylko - Ile? Wiem, że podobne pytania zadawano na wszystkich możliwych forach w tym i na tym, ale może ktoś z Was leczył podobnie jak ja i WYLECZYŁ to [CENZIRA]! Czasami brakuje mi już cierpliwości, idzie zima, trza robić siłę, a tu lipa. Plumkam na siłowni i pływam, pływam, pływam. Marzą mi się krosy po lesie, podbiegi - no tyranie zwykłe! Pocieszcie Bracia i Siostry, dajcie jakiś przykłady na cudowne uzdrowienia. Umocnijcie mnie w przekonaniu, że to jeszcze musi potrwać i przyszły sezon wcale nie musi być stracony . Kurde,a może jeszcze czegoś powinienem spróbować. Będę wdzięczny za wszystkie rady słowa otuchy.
Arci

Re: Achilles

Postprzez nat » 14-11-2013, 23:07

ja cie nie pociesze niestety, moj Achilles właśnie obchodzi pierwszy roczek... większość czasu boli tak na 2 w skali do 5, czyli mozna to rozbiegac w 15 minut. Ciezko sie to leczy bo nie jest to ukrwione miejsce, wiec wszystkie zabiegi w tym kierunku powinny pomagać. Ja aktualnie próbuje kriokomory, bo i od razu na kolano, kregoslup i ogólną regeneracje ma pomóc. Zobaczymy.

Twister, jak w koncu poradziłes sobie?
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Zdrowie i odżywianie