kalendarz triathlon

Przełaje z licencją PZTri?!?

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

Przełaje z licencją PZTri?!?

Postprzez dubey » 29-11-2012, 13:11

Hej! Poznałem wczoraj przypadkowo prezesa Polskiego Zw. Kolarskiego (przy okazji jego pracy zawodowej, kierowanie PZKol jest pracą społeczną). Marudziłem, że chciałbym wystartować w przełajach, ale proces występowania o kolejną licencję skutecznie mnie znechęca (zawody PP i MP przełajowe - zgodnie z wymogami UCI - wymagają wyrobienia licencji zawodniczej). Zaproponowałem, by może - wzorem triathlonu - wprowadzić licencje jednorazowe. O dziwo prezes się zapalił do tego pomysłu. Co więcej: sam wpadł na pomysł, by licencja PZTri pozwalała na start w zawodach.
Być może będę się z nim jeszcze widział w grudniu (robię zdjęcia w jego firmie), więc mogę go pocisnąć w tej sprawie. Co Wy na to? Warto?
dub
dubey

Re: Przełaje z licencją PZTri?!?

Postprzez elim » 29-11-2012, 13:22

No to bylaby piekna sprawa. Sam chcialem w Bytowie wystartowac w zawodach CX, ale nie mialem czasu na wyrobienie licencji. Cisnij go, cisnij... Przelaje to nie wszytsko, bo sa jeszcze czasowki! Na pewno byloby to swietne, gdyby mozna bylo wystartowac z licencja PZTri w imprezie PZKol.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Lubomir » 29-11-2012, 13:49

dialog na ustawce:
- o, triathlonista jedzie...
- no to będziemy leżeć...
IM Austria 2010 - 11:08:57
http://wttwarszawa.pl/WTT/start.html
www.vegerunners.pl
Cervélo Mafia
Lubomir

Postprzez elim » 29-11-2012, 14:03

A to nie o to chodzi? ;-)
Triathlon Series Team
elim

Postprzez dubey » 29-11-2012, 15:50

Lubomir! Jest w tym ziarno prawdy, niestety. Jak widzę triathlonistów wpinajacych się/wypinających w okolicach strefy zmian, nawrotki połączone z wypinaniem z bloków czy próby jazdy na kole na olimpijkach - mizeria jest. Nie u wszystkich, oczywiście, ale jest...
dub
dubey

Postprzez MrowaTheLegend » 30-11-2012, 07:34

Lubomir napisał(a):dialog na ustawce:
- o, triathlonista jedzie...
- no to będziemy leżeć...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MrowaTheLegend

Postprzez bczyzu » 30-11-2012, 14:55

Heh, ale zależy o jakie licencje ci chodzi, bo PZKol ma licencje dla amatorów i dla zawodników. I tak - jeśli chcesz startować w wyścigach typu Puchar Polski itd to niestety trzeba mieć wyrobioną licencję elita, ewentualnie U23. Inne nie przechodzą. Wiem, bo 4 lata w tym siedziałem.
Druga sprawa (nie żebym kogoś zniechęcał...) jest taka, że w zawodach tej najwyższej rangi procent amatorów wynosi 0,1-0,5% - przede wszystkim CCC, BGŻ i młodzieżowe grupy U23 jak Felt, Mostostal... Nawet dla gościa, który sobie nieźle radzi na rowerze trenując tylko rower jest to wyścig Hardcor:) Można sobie wyrobić licencję elita, ale jak wiedzą, że to jest bezsensowne to robią licencję cyclosport (czyt. amator 18-30lat). U nas takiego podziału nie ma.
Trzecia sprawa - w zawodach amatorskich czy licencję masz czy nie to nikogo praktycznie nie obchodzi i startować można do woli, no chyba że zawody nazywają się MP amatorów - to wtedy ktoś się powinien zainteresować, ale nie wiem bo nie startowałem.
Tak to mniej więcej z grubsza się prezentuje.

No, ale co do pytania, czy jest to dobry pomysł - odpowiem tak! Jak dają to trzeba brać. Zresztą mi to jest na rękę, gdyż wyrabiam sobie licencję PZKol co rok, no a wiąże się to z dużym kosztem (ubezpieczenie, no i licencja "elita" 100pln).

Pogadaj z prezesem:P

Pozdrawiam.
bczyzu

Postprzez Adam » 07-12-2012, 00:23

A na jakim rowerze chcialbys dubey na takim przelaju wystartowac?Masz typowy rower przelajowy czy przerabiasz sobie niektore elementy w szosowym aby byl on zblizony do przelajowego?
Z tego co wiem to pod koniec zimy od paru lat w Swarzedzu pod Poznaniem organizuja wyscig przelajowy na dosc latwej trasie i wydaje mi sie ze nie trzeba miec tam licencji tylko dopuszczaja na podstawie oswiadczenia podpisanego przez zawodnika.Jezeli chcecie to moge sie o tym wyscigu cos blizej dowiedziec?
Adam

Postprzez bczyzu » 30-01-2013, 10:19

Wiadomo coś więcej z tymi licencjami, czy zostaje po staremu?
bczyzu

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Polska scena multisportowa