kalendarz triathlon

Oboz treningowy pld Hiszpania styczen lub luty od 1100 pln

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Oboz treningowy pld Hiszpania styczen lub luty od 1100 pln

Postprzez Adam » 19-12-2012, 18:50

Witam
Organizuje oboz treningowy na Costa Blanca.Moze byc w drugiej polowie stycznia lub w lutym lub w pierwszej polowie marca.9 noclegow,2 po drodze w poludniowej Francji,7 na miejscu w Hiszpanii.Koszt takiego wjazdu to od 1100 zlotych do 1800 zlotych z internetem.Dodatkowo trzeba oplacic jeszcze wyzywienie i basen.Na miejscu jest kuchnia wiec mozna samemu przyrzadzac.Zywnosc kosztuje podobnie jak w Polsce.Wejscie na basen to ok.2,5 Euro za 45 minut lub godzine.
W tabelach temperatur odczytalem ze w lutym na Costa Blanca jest podobnie jak u nas w drugiej polowie maja.W poludniowej Francji jest podobnie jak u nas w kwietniu.Miesce zakwaterowania nie gorsze od polskiej agroturystyki.
1100 zlotych to wersja w stylu ze jedziemy wiekszym samochodem osobowym w scisku w pieciu na nieco tansza kwatere a 1800 zlotych to wersja ze jedziemy wynajetym busem(duzo miejsca) na nieco drozsza kwatere.Oczywiscie istnieja jeszcze wersje posrednie.Wszystko jest do uzgodnienia.Nie musi to byc 7 dni w Hiszpanii,moze byc troche wiecej.Ja osobiscie jestem zdecydowany na kazda wersje.Dwa tygodnie wolnego w wymienionych teminach jestem w stanie zalatwic sobie bez problemu.Wazne aby znalezli sie jeszcze inni chetni.W chwili obecnej poza mna jest tylko jedna osoba zainteresowana.
Adam

Re: Oboz treningowy pld Hiszpania styczen lub luty od 1100 p

Postprzez emilpe » 19-12-2012, 19:20

Rozumiem że sprawa jest rozwojowa i jest spore pole do manewru...
Czy nie lepszą opcją byłby pobyt przez cały okres we Francji? Zaoszczędzone sporo czasu na dojazd, przepakowywanie itd.
W drugiej połowie lutego w południowej Francji (Nicea) temperatura rzadko spada poniżej 10 stopni, a najczęściej oscyluje w okolicach 12 st. zatem znośnie, a po powrocie nie zaznamy szoku :lol: Całość dojazdu niecałe 17h, zatem można jeden dzień poświęcić na dojazd i następnego dnia budzisz się w Słonecznej Francji i idziesz trenować :-)

Inna opcja - Chorwacja.
Do Zadaru dojazd 15,5h (z Poznania). Średnia temperatura dla regionów Dalmacja, Istria to 12-13 stopni, ale na wybrzeżu jest cieplej. Ceny na pewno niższe.
Są to tańsze opcje w nieco zimniejszym klimacie, ale dojazd o 10h krótszy, więc mamy więcej czasu na trenowanie i mniej męcząca podróż.
emilpe

Postprzez Adam » 19-12-2012, 19:59

Osobiscie jestem otwarty na inne propozycje ale zbadalem poludniowa Hiszpanie poniewaz tam jest najcieplej.Wydaje mi sie ze rzeczywiscie bezpieczniej trenowac jest w temperaturach kwietniowych ale nie wiem czy byliby chetni na taki zimniejszy wyjazd.Moim zdaniem Francja odpada poniewaz noclegi sa drozsze.Lepiej polnocne Wlochy albo Chorwacja.Tyle tylko ze we Wloszech troche trzeba byloby sie nameczyc aby znalezc dobry tani nocleg.Pomysl z Chorwacja wydaje sie byc bardzo ciekawy.Znacznie blizszy dojazd i tansze noclegi dalyby bardzo tani wypad szczegolnie ze byc moze wtedy nie byloby sensu wyporzyczac busa.Jezeli ktos nie lubi dlugich podrozy to mozna byloby zrobic miejsce zbiorki w Kotlinie Klodzkiej a wtedy dojazd do riwiery chorwackiej to chyba podroz w granicach 900 km.Dzien w Kotlinie Klodzkiej mozna byloby takze wykorzystac na jakis maly trening.We Wloszech chyba byloby troche cieplej ale takze dalej i drozej.Jezeli byliby chetni na blizszy,zimniejszy wyjazd to bylbym rowniez zainteresowany.A srednio 12-13 stopni w Zadarze jest w jakim miesiacu?
Adam

Postprzez podwys » 19-12-2012, 20:41

Witam, jestem wstępnie zainteresowany opcją lutym/marzec. Co do rejonu Hiszpania ok, ale podróż autem jest dość uciążliwa plusem jest pewna pogoda. Co do Chorwacji byłem w tym roku, dojazd ok, ceny kwater ok, jedzenie i jego ceny pozostawiają wiele do życzenia, więc najlepiej byłoby zabrać swoje, a co do pogody bywa różnie ja trafiłem ok, ale z tego co wiem chłopaki z Dąbrowy Górniczej byli w też w marcu i pogode mieli poprostu KIBEL, śnieg, wiatr... ogólnie chaos miejscowi nie wiedzieli co się dzieje. Sprawa otwarta, mimo wszystko jestem za Chorwacją ze względu, że bliżej.. widoki piękne :)
Zapraszam na www.tri-strefa.pl
podwys

Postprzez marcin » 19-12-2012, 21:40

Alternatywnie pomyślcie o wyjazdach już organizowanych, jak ten: http://trainwithwatts.com/obozy/calpe12013.pdf
IM Borówno 2011
IM Frankfurt 2012
IM Kalmar 2013
Keep Tri-ing
marcin

Postprzez emilpe » 21-12-2012, 10:02

oo oferta zacna ;) 2 tygodnie, przelot w cenie, 9 masaży, transport roweru i bagaży i to wszystko za 2200zł. Porównując do oferty np Mikołaja Lufta - 10 dni za 3200 + przelot to nie ma porównania ;)
emilpe

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy