kalendarz triathlon

Z kim trenowac, ludora vs labosport?

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Re: Z kim trenowac, ludora vs labosport?

Postprzez nat » 25-10-2013, 09:48

30 i 20 dolków/tydzień w zależności od fazy przed zawodami. I uwaga 100 dolków za 30 min. rozmowy telefonicznej :) Za to w Ameryce maja najtańsze koła :)
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez elim » 25-10-2013, 10:22

Abonament miesięczny u samego Friela z nielimitowanym kontaktem kosztuje od 1500 dolarów. Oni mogą, a nawet maja prawo się tak cenić.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez masatri1 » 25-10-2013, 14:33

Widzę, że zwłaszcza co niektórzy strasznie żyją moją osobą, więc żeby nie musieli snuć domysłów przypomnę o tym co pisałem dawno temu http://www.filipprzymusinski.pl/ludora- ... sponsorem/ . A Hubert Król ??? Tak współpracuję i z nim. To mój dobry przyjaciel, a teraz także trener w UAM Triathlon i powiem szczerze, że po tragicznej śmierci Jerzego Żeligowskiego bez jego pomocy w klubie byśmy nie dali rady. Doświadczenie ma ogromne, bardzo długi staż zawodniczy, wiele rzeczy z nim konsultuję i prosząc o obiektywna opinię i zawsze taką dostaję (choć nie zawsze mi się podoba). Można by spekulować czy Hubert nadaje się na trenera Kadry Narodowej czy nie, ale dla amatora to w mojej opinii wręcz za dobry trener.
A wracając do mnie: współpracuję z Labo, współpracuję z Ludorą, z Hubertem Królem, Z Wernerem Urbańskim i jeszcze kilkoma innymi osobami. Mamy tu doskonały przykład jak dwie konkurencyjne firmy potrafią rywalizować na rynku w cywilizowany sposób i wspierać zawodników, czasem nawet tych samych, nie wchodząc przy tym w kłótnię, bo priorytetem jest dobro zawodnika. Zamiast walczyć ze sobą wychodzą z propozycją: jak możemy Ci pomóc, czego Ci brakuje. A jak to się dzieje, że pogodzone są interesy konkurencyjnych firm???? Mój sponsor Ireneusz Szpot ma ma salony multimarkowe (Miasteczko Samochodowe Szpot) gdzie znajdują się marki konkurencyjnych koncernów. Gdy kiedyś dziennikarz zadał mu pytanie podobne jak wyżej odpowiedział: Gdyby to było takie łatwe to każdy by to robił, a jak nam się udało pogodzić sprzeczne interesy koncernów to już wewnętrzna sprawa firmy określona w kontraktach których zapisy nie są jawne. Podobnie jest i u mnie.
Pozdrawiam
Filip Przymusiński
masatri1

Postprzez scott_mtb » 25-10-2013, 16:35

nat napisał(a):Pewno się przestraszyli, że ich tak obsmarowałeś. Prawda jest taka, że Ci wysłali shit i jakbyś się nie znał, to byś to przyjął bez mrugnięcia oka. Smutne. Mimo wszystko takie odczłowieczone schematy to pomyłka.

Nie chodzi o obsmarowywanie -napisałem jak jest, tylko moim zdaniem przed dostarczeniem planu powinien być robiony wywiad/jakaś ankieta itp a tutaj było odwrotnie - najpierw dostałem plan a dopiero potem był wywiad i zmiana planu - po co sobie robotę dwa razy robić - nie wiem... wiem natomiast , ze bardzo mi się spodobał pierwszy kontakt z Hubertem - co z tego wyjdzie - zobaczymy za kilka miesięcy :-)
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2019-Olimpijka Olsztyn -2:14
2019 -1/2 Gołdap -4:31
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez krisprince » 26-10-2013, 11:39

A ludora pracuje np na bazie trainingspeak czy jakis wlasny system? A moze wysyłają plan na tydzień w pliku pdf? Jak to wyglada?
krisprince

Postprzez scott_mtb » 26-10-2013, 13:26

krisprince napisał(a):A ludora pracuje np na bazie trainingspeak czy jakis wlasny system? A moze wysyłają plan na tydzień w pliku pdf? Jak to wyglada?

trainingpeaks - masz tam swoje darmowe konto i tam są wrzucane plany.
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez panpomidor » 28-10-2013, 14:27

jako największy noob tez się zdecydowałem - lepszy rydz niż nic, a na układanie planu samemu nie mam czasu i chęci czytania teraz książek...
Ironman
panpomidor

Postprzez hex_d » 28-10-2013, 14:42

Korzystam z Ludory od 3 tygodni. Rozpoznawałem też inne możliwości, w szczególności wszelkiego rodzaju "akademie" tri. To co mnie przekonało, to fakt, że:
- treningi realizowane są wtedy, kiedy ja mam na to czas, a nie kiedy organizator zabukował obiekt
- Hubert uwzględnia moje preferencje, np. basen rano, a nie po południu (tam, gdzie chodzę wieczorem nie da się pływać, tyle jest ludzi), czy spining w ramach roweru (bo na razie nie mam trenażera)
- cena
Przed skorzystaniem najpierw poprosiłem o kontakt i człowiek z Ludory dokładnie w rozmowie telefonicznej wytłumaczył, na czym polega współpraca. Podobnie przy zamawianiu okresu testowego dokładnie opisałem cele i dotychczasowe, nazwijmy to, "osiągnięcia". kontakt telefoniczny z trenerem i ustalenie co będziemy robić i po co, a potem modyfikacja treningu wrzuconego automatycznie przez TP.
Oczywiście nie czaruję się, że od tego poprawię technikę pływania czy biegu. Ale to nie o to chodzi - i tak konieczne będą zajęcia indywidualne. Ponadto wszystko, co było dla mnie dostępne budżetowo i lokalizacyjnie a co sprawdzałem jako alternatywę, też nie dawało takiej gwarancji a dodatkowo wiało mi "szkółką", gdzie wszystkich wrzuca się do jednego worka i każe robić trening pod linijkę. Ze względu na pracę nie mogę ganiać na trening w godzinach określonych przez kogoś, więc elastyczność w tym zakresie, jaką proponuje Ludora też jest in plus.
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez scott_mtb » 29-10-2013, 10:48

po tygodniu wspòłpracy z Hubertem jestem mega zadowolony ze wspòłpracy (o wynikach pogadamy za pòł roku )-ciągły kontakt mailowy i telefoniczny-nie wyobrażam sobie brać najniższy pakiet i nie mieć kontaktu z trenerem.
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez Michael » 29-10-2013, 11:05

Widisz Scott nie ma co gdybac trzeba sprobowac i przekonac sie na wlasnej skorze z czym to sie je :)
Debiut Sława Sprint = 1:43
Drugi Start Lotto Poznań Triathlon 2013 1/4 = 2:52
Michael

Postprzez Simon » 29-10-2013, 11:48

Jak zaczynałem swoją przygodę z tri też miałem ten dylemat kogo wybrac. Wybór padł na Labosport. Trenuje mnie Marcin Florek. Czy jestem zadowolony ?? o TAK. Powiem wprost nawet bardzo zadowolony. Kontakt z trenerem jest bardzo personalny. Nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek sztampie. Moj trening dostosowany jest w 100% do mojego mocno napietego grafiku (Częste wyjazdy, dwójka dzieci, praca). Pracujemy wspolnie od zeszlego roku od listopada i nie mam zamiaru zmieniac. Rozpisany trening jest zawsze opatrzony komentarzem. Dodatkowo kontakt telefoniczny codzienny lub mailowy (spotkania też się odbywają) jest bardzo ważny. Co więcej jak ja nie zadzwonie to trener sam stara sie kontaktowac. Kontrola treningu i postepow nie polega jedynie na sprawdzeniu wykonania ale rowniez na analizie wszystkich ważnych elementów całego procesu treningowego i dostosowanie go do moich personalnych potrzeb.

Wyniki jakie uzyskałem w pierwszym sezonie przerosły moje najsmielsze oczekiwania. Plan zakładał, że chce ukończyć i nie być ostatni. Zeby bylo jasne w listopadzie 2012 wstalem z kanapy z nadwagą i zerową wydolnością. Sezon zakonczylem zawodami w Wińcu na 1/4 uzyskując 12mce open. Mysle ze to pokazuje klase treningu jaki daje Labosport. Powiem tez ze wcale nie trenuje duzo. Srednio wyszlo mi okolo 7 godzin treningu tygodniowo.

Reasumujac: Trening zdalny to trudna sprawa. Nie mozliwe jest trenowac kogos bez wiedzy o wielu parametrach personalnych danego zawodnika. Ja wybralem super. Labosport to moim zdaniem najbardziej profesjonalny wybór, a ceny które mają są w pełni uzasadnione w stosunku do tego co oferują, ba powiedziałbym nawet że oferują więcej niż można oczekiwać za te pieniądze. Polecam.
1/4 - 2:15:52 (2013)
Simon

Postprzez hex_d » 29-10-2013, 12:32

Przede wszystkim, Simon - gratulacje! Jak dla mnie na chwilę obecna wynik do pozazdroszczenia... Co do kwestii związanych z jakością treningu firmowaną Twoim wynikiem - wydaje mi się, że przede wszystkim ten wynik firmuje Twoja motywację do treningów. Ani Labosport, ani Ludora za mnie nie pobiegną, nie wstaną rano na basen, nie przejadą rowerem 2 czy 3 godzin. A bez tego żaden trener czy plan treningowy się nie sprawdzi. Chyba, że ktoś potrzebuje zewnętrznej motywacji... Oczywiście pozostaje kwestia tego, czy trening ułożony przez Ludorę jest lepszy od Labo. Ale to chyba problem nie do rozstrzygnięcia w takiej dyskusji.

Co do kontaktu Hubertem - Scott, mam podobne odczucia. Aż Małżonka się zastanawia, czy nasz związek nie zmienia się w inna figurę geometryczna :D
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez Pablo » 29-10-2013, 13:09

Simon napisał(a):Jak zaczynałem swoją przygodę z tri też miałem ten dylemat kogo wybrac. Wybór padł na Labosport. Trenuje mnie Marcin Florek. Czy jestem zadowolony ?? o TAK. Powiem wprost nawet bardzo zadowolony. Kontakt z trenerem jest bardzo personalny. Nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek sztampie. Moj trening dostosowany jest w 100% do mojego mocno napietego grafiku (Częste wyjazdy, dwójka dzieci, praca). Pracujemy wspolnie od zeszlego roku od listopada i nie mam zamiaru zmieniac. Rozpisany trening jest zawsze opatrzony komentarzem. Dodatkowo kontakt telefoniczny codzienny lub mailowy (spotkania też się odbywają) jest bardzo ważny. Co więcej jak ja nie zadzwonie to trener sam stara sie kontaktowac. Kontrola treningu i postepow nie polega jedynie na sprawdzeniu wykonania ale rowniez na analizie wszystkich ważnych elementów całego procesu treningowego i dostosowanie go do moich personalnych potrzeb.

Wyniki jakie uzyskałem w pierwszym sezonie przerosły moje najsmielsze oczekiwania. Plan zakładał, że chce ukończyć i nie być ostatni. Zeby bylo jasne w listopadzie 2012 wstalem z kanapy z nadwagą i zerową wydolnością. Sezon zakonczylem zawodami w Wińcu na 1/4 uzyskując 12mce open. Mysle ze to pokazuje klase treningu jaki daje Labosport. Powiem tez ze wcale nie trenuje duzo. Srednio wyszlo mi okolo 7 godzin treningu tygodniowo.

Reasumujac: Trening zdalny to trudna sprawa. Nie mozliwe jest trenowac kogos bez wiedzy o wielu parametrach personalnych danego zawodnika. Ja wybralem super. Labosport to moim zdaniem najbardziej profesjonalny wybór, a ceny które mają są w pełni uzasadnione w stosunku do tego co oferują, ba powiedziałbym nawet że oferują więcej niż można oczekiwać za te pieniądze. Polecam.

Rozumiem, że taka opieka trenerska kosztuje 500 zł na miesiąc.
1/2 IM - 5:42:34 Poznań 2015
1/4 IM - 2:31:28 Bydgoszcz 2015
1/2 IM - 5:48:01 Bydgoszcz 2014
1/4 IM - 2:40:15 Poznań 2014

kamizelkiratunkowe.pl
Pablo

Postprzez Simon » 29-10-2013, 13:29

Oczywiscie ze nikt za mnie nie wstanie na trening. Motywacja zawodnika to wewnetrzna sprawa ale plan treningowy i jego ulozenie ma wielkie znaczenie dla pozniejszego wyniku. Dzieki odpowiedniemu prowadzeniu bylem w stanie uzyskac to co uzyskalem. Mam teraz przez to wielkie ambicje na przyszly sezon.

Co do cen uslug to oczywiscie kazdy wybiera to co mu odpowiada albo na co moze sobie pozwolic.
1/4 - 2:15:52 (2013)
Simon

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trening triathlonowy