kalendarz triathlon

Spodenk do pływania z pianki - jest coś takiego

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Spodenk do pływania z pianki - jest coś takiego

Postprzez spad » 04-04-2014, 07:59

No właśnie, można dostać cos takiego jak spodenki do pływania na długość do kolan ale z materiału, który stosuje się w piankach? Chciałbym w ten sposób pomóc sobie z efektem tonących nóg a niekoniecznie kupować całą piankę.
spad

Re: Spodenk do pływania z pianki - jest coś takiego

Postprzez Dark44 » 04-04-2014, 08:25

Są, ale co zrobisz jak woda będzie miała 12-14 C? Już nie mówię, że niektóre modele przekraczają cenę używanej pianki. Bez sensu. Ale tu masz przykładowe...
http://www.triathlonista.com/pl/p/ZONE3 ... lywania/42
Dark44

Postprzez spad » 04-04-2014, 09:09

Dark44 napisał(a):Są, ale co zrobisz jak woda będzie miała 12-14 C? Już nie mówię, że niektóre modele przekraczają cenę używanej pianki. Bez sensu. Ale tu masz przykładowe...
http://www.triathlonista.com/pl/p/ZONE3 ... lywania/42

Wielkie dzięki za linka, czegoś takiego szukam :) W tym roku startuję dwa razy, na ćwiartkę i do tego w lipcu. NA piankę w tym roku nie mam szans, dużo innych wydatków a takie rozwiązanie na nogi będzie super bo poradzę sobie z największym problemem w moim pływaniu :)
spad

Postprzez bartolini » 04-04-2014, 10:04

Weź pod uwagę to, że koszt pianki może się zwrócić podczas używania. Jeśli dzięki inwestycji w piankę zrobisz na otwartym akwenie trening, którego nie dałbyś zrobić rady bez niej, to oszczędzasz jeden bilet na basen. Dziesięć-kilkanaście takich treningów i stówka zaoszczędzona. Już nie mówiąc, że czasem dzięki piance będziesz mógł wystartować w zawodach (chociaż akurat w lipcu/sierpniu w Polsce w większości przypadków pianka nie jest potrzebna).

Natomiast kupując te krótkie spodenki z pianki to dokładasz sobie wydatek. Bo ćwiartkę w lipcu spokojnie zrobisz bez tych spodenek, co najwyżej będziesz miał czas gorszy o minutę, co niewiele zmienia, bo raczej o wyjazd na MŚ nie walczysz. Do lipca trzy miesiące, jest czas poćwiczyć technikę. Moim zdaniem trochę dziwne posunięcie, żeby z oszczędności kupować coś, co tak na prawdę nie jest potrzebne.
bartolini

Postprzez spad » 04-04-2014, 11:00

bartolini napisał(a):Weź pod uwagę to, że koszt pianki może się zwrócić podczas używania.

Tu się z Tobą w zupełności zgadzam, ale w tym roku po prostu takie wydatek nie wchodzi w grę. Nie samym TRI człowiek żyje, mam też starty w mtb a wszystko kosztuje. Pianka musi poczekać do przyszłego roku, wtedy znajdę na to kasę.

bartolini napisał(a): Jeśli dzięki inwestycji w piankę zrobisz na otwartym akwenie trening, którego nie dałbyś zrobić rady bez niej, to oszczędzasz jeden bilet na basen. Dziesięć-kilkanaście takich treningów i stówka zaoszczędzona.

Mam kartę Multisport, więc za basen nie płacę :) Nie znajdę oszczędności w taki sposób żeby kupić piankę :)

bartolini napisał(a):Natomiast kupując te krótkie spodenki z pianki to dokładasz sobie wydatek. Bo ćwiartkę w lipcu spokojnie zrobisz bez tych spodenek, co najwyżej będziesz miał czas gorszy o minutę, co niewiele zmienia, bo raczej o wyjazd na MŚ nie walczysz. Do lipca trzy miesiące, jest czas poćwiczyć technikę. Moim zdaniem trochę dziwne posunięcie, żeby z oszczędności kupować coś, co tak na prawdę nie jest potrzebne.

Na razie mój "talent" pływacki nie pozwala nawet na przepłynięcie kraulem dystansu bez znaczenia w jakim czasie. Z bojką między nogami lub w piance nie mam takiego problemu. Dlatego myślę o spodenkach jako alternatywę. W ostateczności będzie styl mieszany, czyli kawałek żabką, kawałek kraulem, ale chciałbym pływać kraulem całość. Dlatego szukam sposobu na to. A trening swoją drogą oczywiście.
spad

Postprzez foka » 04-04-2014, 11:41

Te spodenki są dodatkiem do treningu na basenie - na akwenie jak pianki będą dozwolone i warto z tej możliwości korzystać i startować w pełnej piance.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez spad » 04-04-2014, 13:29

foka napisał(a):Te spodenki są dodatkiem do treningu na basenie - na akwenie jak pianki będą dozwolone i warto z tej możliwości korzystać i startować w pełnej piance.

I takie jest ogólne założenie, że pianki będę pożyczał na starty, ale właśnie na treningu te portki by mi się przydały :)
spad

Postprzez bartolini » 04-04-2014, 14:08

To jeszcze mniej uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie. Spodenki + wypożyczanie pianki wyjdzie niewiele taniej niż kupienie pianki, z tą różnicą, że nie będziesz miał pianki. Będziesz miał też niewielkie możliwości przećwiczyć pływanie w piance przed zawodami. To już sensowniejsze jest kupienie pianki surfingowej, pływać co prawda specjalnie nie pomaga, ale w razie zimnej wody pozwoli przetrwać i ukończyć zawody lub zrobić trening openwater.

Treningi możesz robić z pullboyem a najlepiej bez, żeby jednak pracować nad poprawną pozycję. A w razie czego w zawodach możesz się ratować żabką. Lepiej płynąć innym stylem ale ciągle własnymi siłami, niż polegać głównie na portkach. No i przecież może zdarzyć się tak, że na zawodach pianka będzie zabroniona. Lub też przyjdzie Ci pływać przy innej okazji nie mając przy sobie pianki (wypad nad morze z rodziną lub na żagle z kumplami - będziesz się opalał w piance?).
bartolini

Postprzez mathewww » 05-04-2014, 17:32

Nie zakładam oddzielonego wątku podepnę się .Zastanawiam się nad zakupem pianki bez rękawów czy jest to dobry pomysł w całej piance mam zdecydowanie gorsze pociągniecie ręką .Pewnie w piankach po 2 tys jest zdecydowanie lepiej .Czy tez macie gorsze pociągniecie ręką w piance?
Może nie jestem najszybszy może nie jestem najsilniejszy ale zrobię wszytko aby wygrać
mathewww

Postprzez foka » 05-04-2014, 17:44

Pianki bez rękawów są naprawdę fajne w super ciepłych wodach. Osobiście (ale także Łukasz Michalak mi to potwierdził) nie czuję wielkiej różnicy między pływaniem z rękawem lub bez (oprócz tego, że bez rękawów dużo energii idzie w utrzymanie ciepłoty ciała).

Po czym oceniasz gorsze pociągnięcie? Mierzyłeś różnicę czasu?
Instagram,
foka
Admin

Postprzez mathewww » 05-04-2014, 18:29

Czasu jeszcze nie mierzyłem ale w tym tygodniu to zrobię.Po zdjęciu pianki zacząłem pływać bez i różnica wydawała mi się kolosalna .Czyli na starty w Polsce pianka bez rękawów się nie nada?Ja podstawowy model AQUA SPHERE PURSUIT .
Może nie jestem najszybszy może nie jestem najsilniejszy ale zrobię wszytko aby wygrać
mathewww

Postprzez Dark44 » 08-04-2014, 10:37

mathewww napisał(a):Czasu jeszcze nie mierzyłem ale w tym tygodniu to zrobię.Po zdjęciu pianki zacząłem pływać bez i różnica wydawała mi się kolosalna .Czyli na starty w Polsce pianka bez rękawów się nie nada?Ja podstawowy model AQUA SPHERE PURSUIT .

Akurat jest odwrotnie, niż piszesz, bo pianki z rękawami w przeważającej mierze, mają specjalne wyprofilowania, fałdy czy nawet protektory, aby jeszcze bardziej zwiększać efektywność pociągniecia. Działa to jak mikro łapka... .
Dark44

Postprzez mathewww » 10-04-2014, 13:30

A która z pianek będzie miała najlepszy chwyt wody .Z pinek do 1500zł i taniej?
mathewww

Postprzez mathewww » 10-04-2014, 21:06

Dziś zmierzyłem czasy faktycznie w piance jest szybciej .Błędne odczucia po zdjęciu pianki czuje się mocniej wodę i wydaje się ze jest mocniejsze pociągniecie.Jakie szczęście ze jest forum mało nie kupiłem pianki bez rękawów .
mathewww

Postprzez foka » 11-04-2014, 09:15

Są w obrobce bardzo ciekawe materiały w oparciu o pracę dyplomową jednego z zawodników gdzie analizuje szczegółowo różnicę w pływaniu pianka/bezpianki na innych zawodnikach. Za jakiś czas powinna pojawić się na portalu.
Instagram,
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Sprzęt