kalendarz triathlon

Program do analizy treningów.

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Program do analizy treningów.

Postprzez 120 » 08-07-2015, 09:41

Witam,

Posiadam Garmina 910 i nie do końca jestem zadowolony z programu Garmin Connect.

Wiem że są programy do których można eksportować dane z Garmina:
Endomondo, Trainingpeaks, Strava - może zaproponujecie coś jeszcze.

Wiem że to sprawa czysto indywidualna ale który program byście polecili pod analizę treningów triathlonowych.
Jakie maja plusy / minusy?
Czy warto wykupywać opcje premium?
120

Re: Program do analizy treningów.

Postprzez hex_d » 08-07-2015, 10:07

Z tych wszystkich największym kombajnem jest trainingpeaks. Wprawdzie w wersji podstawowej niewiele moim zdaniem różni sie od endo, no może poza tym ze okrojona ma funkcję społecznością, ale w wersjach Premium naprawdę sporo potrafi. Można założyć sobie konto za free i przetestwac wersje Premium zobaczysz czy funkcje które proponuje sa dla Ciebie ok. Ka korzystam od 2 lat ale bardziej do wymiany informacji z trenerem niż do analizy danych.
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez CzlowiekSzpinak » 09-07-2015, 04:16

Hej,
Garmin Connect nadaje się do tego by ustawić w nim synchronizację i więcej się nie logować (poza ustalaniem trasy może).

Strava - bardziej "social" niż treningowo. W wersji darmowej nie oferuje w zasadzie nic jeżeli chodzi o analizę danych. W wersji pro minimalnie więcej.

TP - kombajn, bez którego sobie nie wyobrażam życia. W wersji darmowej nie ma wykresów (da się bez tego żyć) ani ustalania planu (z tym już gorzej).

Jeżeli masz trenera, który korzysta z TP i ustali Ci plan - przeżyjesz z wersją darmową. Jeżeli nie - to jednak warto wykupić pro.

Strava darmowa wystarczy.
CzlowiekSzpinak

Postprzez jacek162 » 08-01-2016, 12:17

Witam,
jeśli interesuje Was zagadnienie analizy danych, to polecam firmę Metodolog. Firma ta zajmuje się właśnie analizą statystyczną danych, systemami statystycznej klasyfikacji i przewidywań. Dostarczane analizy są rzetelne, przejrzyste i szczegółowe. Ponadto są proste, i co najważniejsze, zrozumiałe dla każdego.
Niejednokrotnie korzystałem z usług tej firmy i nigdy się nie zawiodłem.
Polecam.
jacek162

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy