kalendarz triathlon

Schemat startu falami na triathlonach

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Re: Schemat startu falami na triathlonach

Postprzez foka » 30-07-2015, 15:33

Jak kiedyśi mprezy miały 100 - 200 osób to było ok. Teraz jak jest 1000 osób na start to można tak naprawdę zrobić 5 wyścigów i z jednej strony każdy ma normalną rywalizację, z drugiej mega spokój w porównaniu do jednego startu.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez scott_mtb » 30-07-2015, 18:35

foka napisał(a):Tylko czy pralki powinniśmy unikać? Przecież to jest część triathlonu ;).

Też tak myślałem ... do czasu aż wystartowałem w tym roku w Piasecznie - nigdy więcej :-s
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2018-Olimpijka Białystok -2:16
2018 -1/2 MALBORK-4:39
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez cleveland » 03-08-2015, 08:25

michallos napisał(a):Chyba najlepszym wyborem jest jednak "rolling start" bo tutaj pralki w ogóle nie ma i wszystko jest dużo bardziej płynne.

Jestem ZA!
Niech każdy ustawia się wg planowanego czasu pływania. Myślę, że po uwzględnieniu czasu netto miałbym lepsze pływanie niż jestem w stanie "wypralkować" obecnie.
cleveland

Postprzez foka » 03-08-2015, 09:26

cleveland napisał(a):
michallos napisał(a):Chyba najlepszym wyborem jest jednak "rolling start" bo tutaj pralki w ogóle nie ma i wszystko jest dużo bardziej płynne.

Jestem ZA!
Niech każdy ustawia się wg planowanego czasu pływania. Myślę, że po uwzględnieniu czasu netto miałbym lepsze pływanie niż jestem w stanie "wypralkować" obecnie.

tylko ze to wydaje się być inna dyscyplina - jak jazda na czas w kolarstwie.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez cleveland » 03-08-2015, 13:52

foka napisał(a):tylko ze to wydaje się być inna dyscyplina - jak jazda na czas w kolarstwie.

Tak podchodząc do sprawy, to olimpijka jest z założenia z draftem, jednak amatorów nikt tak "praktycznie" nie puszcza. Pełno tworów 1/4, 1/8, zamiast olimpijek i sprintów z draftami. Nie widzę przeciwwskazań przed dostosowaniem imprez do "masowości". Wszystko ewoluuje. Że to inna dyscyplina? Tak samo, jak dawnych kameralnych imprez na 100 osób nie da się porównać do obecnych fal po 500. To nie jest ten sam triathlon.

Mam jeszcze inny szalony pomysł: żeby wszystkie imprezy - niezależnie od dystansów startowały rano, raniutko. Niech to będzie ta 7.00 w wodzie.
Nie ma wtedy problemów z upałem przez całą HIM, a przy krótszych dystansach, otwarcie ulic o 11 to już w ogóle prawie nikomu by nie przeszkadzało.
I też można napisać, że start w południe w temp. 30*C w cieniu też ma swój klimat...
cleveland

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Multisportowe różności