kalendarz triathlon

[28-29.05.2016] JBL Triathlon Sieraków

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Re: [28-29.05.2016] JBL Triathlon Sieraków

Postprzez MateuszP » 02-06-2016, 13:23

Opłata 250zł do końca czerwca, przynajmniej ja tak widzę, pewnie Ci co startowali mają zniżkę, prawda?

W sumie jak do Sylwestra nie będę nadal biegał to 125zł do mnie wróci. Nie będzie bólu, ale i plus milion do motywacji by rozprawić się z problemami ;)

Rozumiem, że trzeba już noclegi ogarniać :))
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez hadwao » 02-06-2016, 14:22

Impreza jest epicka - potwierdzam ;-) Niestety bardzo droga. Nie dość, że start słono kosztuje jeśli nie kupi się rok wcześniej, to jeszcze trzeba mieć przynajmniej 1 nocleg bo rowery wstawia się dzień wcześniej. Wszystko to bym przebolał, gdyby nie polityka Endu, że nie można przepisywać pakietów na innych, więc w razie kontuzji jest się dobre 400-500zł w plecy.

Do samej imprezy w zasadzie nie miałbym zastrzeżeń - może jedynie poza tym, że na ćwiartce jest zdecydowanie za dużo osób. Kiedyś robiłem tam ćwiartkę i było na prawdę luźno na rowerze - jak oglądałem filmik z tego roku kolegi Magica, to przecierałem oczy ze zdziwienia - po prostu peletony. Jak ktoś ma mocny rower to nie ma kłopotu - nawet lepiej bo fajna frajda z wyprzedzania, ale dla średnich i słabych kolarzy = jazda ciągle na granicy draftu.
Na połówce startuje znacznie mniej osób, więc na pewno jest nadal spoko.

Kibicowanie najlepsze - jedyna porównywalna impreza to może Przechlewo, ale impreza mała to i kibiców mniej. Ogólnie jak ktoś jest dobrym rowerzystą to trasa wcale nie jest taka trudna - wręcz bym powiedział że bardzo szybka. Gorzej jak ktoś jeździ tak jak ja w zeszłym roku - wtedy można się umordować. Bieganie też nie jest AŻ tak trudne jeśli nie jest sucho - jak jest sucho, to niestety sporo piachu. Korzenie są super - co chwile ktoś na nich leci ;-) Podbiegi też robią wrażenie.
hadwao

Postprzez majre » 02-06-2016, 14:40

Tłok na rowerze rzeczywiście był spory (ćwiartka) a wyprzedzanie wcale nie było takie łatwe. Zwłaszcza na zjazdach gdzie chcesz przydusić a trzeba przyhamować (dla mnie hitem był gość słuchający muzyki przez słuchawki podczas jazdy:)). Moim zdaniem zdecydowanie za dużo ludzi.
W Sierakowie byłem po raz pierwszy, głownie dla klimatu o którym wiele się nasłuchałem/naczytałem. Rzeczywiście warto tam pojechać. Szczególnie polecam wyjazd całą rodziną :)
majre

Postprzez spietrza » 02-06-2016, 16:35

Tłok był.Ale duża cześć ludzi nie umie jeździć prawą stroną. Tu kłania się edukacja. Jest rzesza startujących gdzie 2 rowery na drodze to już tłok bo zajmują całą jezdnię i nie ma jak i wyprzedzić. Macie do dyspozycji 2 ( dwa ) pasy więc jest bezpiecznie.
Ja wykrywam debiutantów po tym jak krzyczę LEWA WOLNA !!! a on dalej lewą stroną jedzie sobie krajobrazową wycieczkę.

W tym roku nie widziałem draftu. Nawet jak dołączałem do 5-6 osobowej grupy każdy w swojej linii jechał. Nikt nie starał się jechać w plecach zawodnika.

Na bieganiu zmieniona troszkę trasa dała lepszy komfort biegania pierwszych 2 km. Dodatkowo w tym roku nie było piasku na którym traciłem siły:) ( ala plażowy )
Cały czas tylko na to czekałem a na trasie nie było. W miejscu gdzie zawsze musiałem męczyć się niemiłosiernie trawa porosła, oczywiście nie zasłoniła całego obszaru ale dała ulgę.

Co do samego Sierakowa. Trasa rowerowa idealna. Macie pętle i żadnej agrafki jak w ubogich impresach jak Ślesin, Lubasz itp.
Dajesz cały czas do przodu, bez nie potrzebnych hamowania do zera i znowu rozpędzania się. Ja bardziej się męczę na agrafkach niż na takich trasach jak Sieraków. Dodatkowo widać na agrafkach ile zawsze jest uderzeń/kraks dziwnych zachowań.

W Sierakowie wymagane jest wstawienie roweru wcześniej ale znam kilkunastu ludzi z Poznania co robią tak od 3 lat że wstawiają rano zawsze rower. Nigdy z tym nie mieli problemu, jedynie uprzedzali wcześniej organizatora.
Kolejna rzecz jeśli nie możesz wystartować możesz przepisać pakiet na kolejny rok lub na inną imprezę z ich cyklu. Testowałem to w tym roku i wiem od znajomych że nie ma także z tym problemu.

Kolejna rzecz ja od 3 lat startuję w Sierakowie i zawsze tam lub w okolicach śpię. Załatwiam nocleg dosłownie miesiąc przed. Albo w hotelu 8 km od Sierakowa za 200 zł lub jak w tym roku 300 metrów od startu dzięki uprzejmości kolegi Marcina spanie miałem.
Wg informacji od kolegów co rezerwują wcześniej najlepiej do końca sierpnia rezerwować bo jest jeszcze w czym wybierać.

Więc nie wiem skąd wychodzi 400-500 w plecy. Max co stracisz to zaliczka wpłacona za pobyt jeśli zarezerwujesz wcześniej ( 50-150 zł ). Wszystko zależy od ilości ludzi jaki wejdzie do domku czy hotelu.

Jestem zdania że każdy z Poznania powinien obowiązkowo w Sierakowie się pojawiać co roku. Tak jak Warszawa ma Piaseczno i Nieporęt tak Poznań ma Sieraków i Poznań.
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez platini76 » 02-06-2016, 16:39

Wróciłem do Sierakowa po roku przerwy i nie żałuję. Obawiałem się 1.100 uczestników na ćwiartce, ale w strefie zmian było szeroko i komfortowo. Start falami po 250 osób rozładował tłok na trasie rowerowej i nie było mowy o wymuszonej jeździe na kole. Kto chciał ten jechał uczciwie. Spotkałem tylko jedną grupę oszustów draftujących z premedytacją, ale sędzia na motocyklu rozpędziła ich w dwie minuty; nie wiem czy dostali kartki. Nawierzchnia się nie popsuła i warunki do jazdy są super, zresztą średnia 43,5 najszybszego na połówce (w deszczu!) mówi sama za siebie. A bieganie po lesie i finisz pod górkę są nie do podrobienia. Najlepsza impreza :ymapplause:
platini76

Postprzez hadwao » 02-06-2016, 16:47

Drafting to nie tylko jazda na plecach - to co widac u Magica na filmie to tez drafting. Nie potempiam bo sam tez juz bylem zmuszony do takiej jazdy, ale nadal drafting zostaje draftingiem i z takiej jazdy zawodnicy odnosza korzysci i to calkiem spore. Startowales wczesniej w Sierakowie, wiec wiesz ze tak ciasno kiedys nie bylo.
Co do przepisywania na inne imprezy, wstawiania rowerow w dniu zawodow etc to jest tylko i wylacznie "widzimisie" organizatora. 3 razy pojda na reke a za czwartym nie - w regulaminie nie ma o tym slowa. Wole takie podejscie jak w Lubaszu czy Lusowie, gdzie kasa nie jest w centrum uwagi.
W tym roku Sierakow odpuscilem z tych powodow i zastanawiam sie co zrobic w roku przyszlym.
hadwao

Postprzez MateuszP » 02-06-2016, 20:01

No mnie i tak interesuje bardziej 1/2 IM jeżeli chodzi o Sieraków. A właśnie na 1/4 czy olimpijkę raczej się skłaniam do mniejszych imprez typu Lubasz. Chociaż pewnie Bydgoszcz namiesza dalej w głowie ;)

Oczywiście, ciężko się zdecydować już teraz na start za rok, ale patrząc na ceny w późniejszych terminach (koniec października jeszcze jest znośny), cóż jeżeli już w sezonie mam ochotę to pewnie przed kolejnym będzie jeszcze większa. ;)
MateuszP

Postprzez kajet » 02-06-2016, 20:19

spietrza napisał(a):Ja wykrywam debiutantów po tym jak krzyczę LEWA WOLNA !!! a on dalej lewą stroną jedzie sobie krajobrazową wycieczkę.

Jako debiutant (zarówno w sztafecie jak i w "całym" tri) miałem ten sam problem, więc proszę mi tu nie uogólniać ;)
spietrza napisał(a):Jestem zdania że każdy z Poznania powinien obowiązkowo w Sierakowie się pojawiać co roku. Tak jak Warszawa ma Piaseczno i Nieporęt tak Poznań ma Sieraków i Poznań.

Haha, jako Warszawa muszę zaprotestować :) Piaseczno nie jest dla każdego.
Bardzo zachęcające recenzje. W przyszłym roku chyba, tak jak @MateuszP, zadebiutuję w Sierakowie na połówce. W tym roku pojechałem do Lubasza na 1/4 dostać w dupsko, a do Nieporętu wybieram się po (jak na swoje możliwości) wynik. Jeśli ten manewr się powiedzie, powtórzę go na 1/2 w układzie Sieraków/Nieporęt.
Tylko jak wtedy tę słynną 1/8 w Nieporęcie zrobić... ;)

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez MateuszP » 02-06-2016, 20:27

Ja to nawet się odwracałem czy mogę wyprzedzać. ;) Chodzi mi o Lubasz, właściwie pierwsze zawody bez draftu.
MateuszP

Postprzez spietrza » 02-06-2016, 21:38

Oglądałem film z obu imprez i w Lubaszu co mnie przeraziło to wielka beztroska organizatora do trasy rowerowej.
W kilka minut naliczyłem ponad 5 sytuacji, które były niebezpieczne. Rozumiem że mamy wąskie drogi, na podrzędnych drogach są starty organizowane ale dróg nam nie brakuję. Więc po co wbijać dwukierunkowy ruch na dwóch pasach jak można zrobić jak w Sierakowie i dwa pasy dać w jednym kierunku.
Każdy na imprezie jedzie powyżej >25km/h jeśli jednemu cokolwiek się stanie z rowerem i wywali na przeciwny pas to jest pozamiatane. Nawet nie chce sobie wyobrażać co może się stać obu rowerzystom.

Co do strefy @hadwao jestem człowiekiem dialogu. Jeśli obie strony będą prowadzić dialog zawsze obie strony będą zadowolone.
Jeśli wymagany od organizatora pewnych zachowań rozmawiajmy z nim. Widać że wybrani słuchają opinii i je wdrażają w kolejnych edycjach. ( nie musi być zawsze pod górkę )
Przykładem w tym roku dla Sierakowa jest bogata strefa dla kibica. Znajomi nie interesujący się sportem przyjechali po prostu na piknik :) i dobrze się bawili cały czas. Rok temu aż tak dużego miasteczka nie była.

Piaseczno ma swoją ocenę ale dalej startują tam najlepsi :)

Kolejna impreza z super atmosferą Bydgoszcz polecam wszystkim.

Tak btw. nikt nie narzeka na opłaty startując na zachodzie. Ceny są zabójcze a standard czasami jak w Ślesinie. Byłem w tym roku zapraszany do Heilbronn gdzie cena za start to 120Euro. Jak na Europę tanio. Reszty nie liczę ile cała impreza by się zamknę w budżecie dobrej wycieczki http://challenge-heilbronn.de/registration/?lang=en
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez krisprince » 02-06-2016, 22:58

Mam na koncie juz 3 starty na 1/4 w Sierakowie i coraz bardziej mi przeszkadzaja tlumy na tej imprezie. Na rowerze bylo moim zdaniem slabo, ale podczas biegu to już dramat. Tlumy jak na jakims maratonie. Biegajacy parami, trojkami, z lewej, z prawej. Oprócz tego mialem wrazenie ze trasa biegowa byla jakas mocno przeorana. Wolałem te zawody jak bylem wolniejszy :-).
Co do atmosfery to jest mega dobra i moja rodzina uwielbia ta impreze, ale za rok juz chyba nie wroce. Tylko musze znalezc inna impreze na pomorzu w tym terminie.
krisprince

Postprzez spad » 03-06-2016, 08:03

spietrza napisał(a):Ja wykrywam debiutantów po tym jak krzyczę LEWA WOLNA !!! a on dalej lewą stroną jedzie sobie krajobrazową wycieczkę.
(....)
Co do samego Sierakowa. Trasa rowerowa idealna. Macie pętle i żadnej agrafki jak w ubogich impresach jak Ślesin, Lubasz itp.
Dajesz cały czas do przodu, bez nie potrzebnych hamowania do zera i znowu rozpędzania się. Ja bardziej się męczę na agrafkach niż na takich trasach jak Sieraków. Dodatkowo widać na agrafkach ile zawsze jest uderzeń/kraks dziwnych zachowań.

Z tym wykrywaniem debiutanów to ostrożnie :) Leciałem na tej prostej ostatniej prostej przed końcem pętli a tam leciało się 50-60 km\h, więc zapewniam Cię, że słabo słychać okrzyki. Na trzeciej pętli robiłem lewą stroną grupę na rowerach i nagle Pros zrównuje się ze mną i drze, że krzyczy LEWA WOLNA. Sorki, nic nie słyszałem, przy takich prędkościach szum jest taki, że z megafonem to może bym go usłyszał, szczególnie w kasku czasowym, gdzie uszy są zakryte.

Co do trasy faktycznie fajna, choć z racji opadu deszczu pierwszy skręt w lewo na trasie zbierał żniwo. Mnie tam po pierwszej pętli podcięło przy prędkości ponad 30 km\h i szlif zaliczyłem solidny. Po drugiej pętli znowu wpadłem w lekki poślizg ale bez gleby. Wiele osób tam spadło z roweru, choć to była wina deszczu a nie samej trudności trasy.
spad

Postprzez RafałM » 03-06-2016, 08:10

spietrza napisał(a):Piaseczno ma swoją ocenę ale dalej startują tam najlepsi :)

Nie wiem czy ci najlepsi nie stratują w Piasecznie kończąc BPS, bo potem jadą (znaczna większość) do Sierakowa. Mam porównanie obu imprez i Piaseczno na tle Sierakowa wygląda blado. Opłata startowa taka sama jak pierwsza w Sierakowie, drafting dużo bardziej widoczny ale sędziowie skutecznie działają i tu i tu. Jeśli chodzi o ilość zawodników czy to 500 czy 1000 to wg mnie nie ma już dużego znaczenia.Fakt, ze na bieganiu był tłok straszny ale myślę, że mógł on przeszkadzać tylko pierwszej fali (która już kończyła jak reszta była dopiero na początku biegu). Wydaje mi sie, ze trasa rowerowa w Sierakowie nie daje możliwości zbyt dużego draftingu. Sam jej profil preferuje "mocnych kolaży" a czy jazda na kole przez np. 3km pod delikatną górkę o nachyleniu 3% przyniesie jakieś rezultaty? Tam może jest tylko kilka km płaskiego. Bieg, hmmmm, po 10 km na 1/2 mam już tylko jedną myśl - META i tak naprawdę to prawie nic nie przeszkadza.
Ja ma do Sierakowa prawie 600km w jedna stronę, więc taki wyjazd traktuje jak piknik rodzinny a i trasę trzeba objechać wiec z góry zakładam nocleg albo dwa w okolicach. W tym roku nie płaciłem, żadnej zaliczki za hotel więc w przypadku rezygnacji tracę tylko opłatę startową. Za rok wracam, już się zarejestrowałem, opłata będzie pomniejszona o 75zł (zawsze to coś).
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez hadwao » 03-06-2016, 08:59

Spietrza porównując same imprezy to oczywiście Sieraków bije Lubasz na głowę - fajniejsza trasa rowerowa, ciekawsza biegowa i lepsze pływanie (2 pętle na 1/4 w Lubaszu to przesada), ale do Sierakowa jeździłem dwa lata z rzędu i widzę, że tam coraz większa komercja - jak będzie 2000 chętnych na 1/4 to org też tyle wpuści ;-( Na HiM śmiało można tam jechać, bo warunki są super, ale 1/4... no sam nie wiem - dziwnie to wygląda. Ciągle się waham co zrobić w przyszłym roku, bo z tą tras mam porachunki i ciągle czuję, że czegoś tam nie dokończyłem ;-)
Na plus na pewno też pakiet startowy - takiego jeszcze chyba nie było na żadnej imprezie.

Do Sierakowa też zawsze jeździłem na dłużej - ostatnio cały tydzień byłem, bo atmosfera jest mega - takie miasteczko triathlonowe się robi. Na pewno jak ktoś tam będzie pierwszy raz to zrobi na nim ta impreza wrażenie.

I żeby nie było, że narzekam na tą imprezę - to jest chyba najlepsza impreza w PL, nawet subiektywnie lepsza od Poznania w starej wersji (obecnie planowana trasa w Poznaniu chyba będzie najlepsza w całej Polsce). Jak wrócę do HiM to na pewno się wybiorę.
hadwao

Postprzez RafałM » 03-06-2016, 10:49

Info dla wszystkich tych co nie wiedzą. Jeśli wybrałeś zniżkę na przyszły rok to można ją zrealizować tylko do 15.06.2016r. Po tym terminie przepada !!!
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016