kalendarz triathlon

[20.08.2016] PolskaMan Wolsztyn

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Re: [20.08.2016] PolskaMan Wolsztyn

Postprzez kuffs » 21-08-2016, 17:25

Tak, to jest drafting. Mało tego. Wymijałeś mnie na trasie i Cię poznałem. Z filmików które zamieszczasz, z profilu. Wiem jakim rowerem jeździsz. Super kolarz jesteś. Grupka którą wyprzedziłeś później się jeszcze bardziej zbiła, uformowała. Pamiętam ich. Jak mnie wyprzedzali to mordę na nich darłem bo to było obrzydliwe. Wolę jeździć te swoje 30 km/h ale przynajmniej sprawiedliwie. Co do biegania powiem tak: zaskoczyła mnie dość duża grupa zawodników która albo truchtała albo szła. Porównałem wyniki niektórych zawodników i biegowo albo było więcej niż 10 km albo pogoda w dupę wszystkim dała. Pływanie było domierzone. Jak pływasz zygzakami to zawsze garmin pokaże więcej. Zwróć uwagę na zwycięzcę tzn w ile przepłynął. Pływak świetny. Czas jak na niego optymalny.
kuffs

Postprzez Maciej z NT » 21-08-2016, 17:41

@kajet

Ta na środku to z 30 sekund, ta z lewej to chwilówka.

@kuffs

To przykre jak piszesz że grupka się uformowała, obstawiałem że jeden numer dobry biegacz ustawił sobie zająca ;-(

Ja na pogodę nie zwalam, mi wyszło 10,5. A co do pierwszego i pływania to masakra ja miałem 38 min z groszem
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez supermario » 21-08-2016, 18:33

Ja tam jestem mega wku...na pływanie z połówki:(:(straciłem przez te 600m ok 10min i to odbiło mi się później na biegu gdzie nie miałem już z czego przyłożyć...ogólnie pojechałem z jednym celem...zrobienie życiówki na szybkiej trasie:)pogoda i warunki wręcz idealne..szkoda że tak wyszło bo była szansa połamać leciutko 4:35...a tak niedosyt pozostał...ale ogólnie miejscówka bardzo fajna i naprawdę trasy godne jak dla mnie..chyba będę musiał tam wrócić:):)
Fight and never give up!!!
supermario

Postprzez Ogut » 21-08-2016, 18:44

magic0123456789 napisał(a):Mam refleksję dla dystansu pełnego - zapewne jest to inny wymiar, którego zapewne nigdy nie doświadczę ale zawody w tak kameralnej imprezie - ze względu na małą ilość kibiców, samotność na trasie, atrakcyjność miejsca - na KONA to to nie jest. A jednak Wasza wytrwałość i umiejętności sportowe - dla mnie Wielki Szacun dla Wszystkich Finischerów.

Ja jestem właśnie po debiucie na pełnym i mi samotność zupełnie nie przeszkadzała. Co więcej wolę takie kameralne imprezy od komercyjnych molochów typu Poznań. Lepiej się jechało zanim dołączyły pozostałe dystanse. Później na trasie rowerowej było ciaśniej. Mam tylko nadzieję, że organizatorzy nie wpadną na pomysł zwiększenia limitów.
Ogólnie impreza bardzo mi się podobała, a jeśli były jakieś niedociągnięcia to w zawodach organizowanych przez pasjonatów jestem w stanie przymknąć oko. Wolontariusze rewelacyjni, szkoda tylko, że niektórzy zawodnicy nie potrafili się zachować i darli niepotrzebnie mordę jak musieli poczekać 0,0001 sekundy na wodę. Byłem w Wolsztynie w zeszłym roku, w tym i jak się wszystko dobrze ułoży to za rok również.
Ogut

Postprzez majre » 21-08-2016, 21:09

Byłem w zeszłym roku na olimpijce i odniosłem bardzo pozytywne wrażenia. Postanowiłem w tym roku powtórzyć start na tym samym dystansie.
Moim zdaniem w tym roku było gorzej. Pomijam problemy połówki.
Najdziwniejsze było dla mnie wprowadzenie roweru do strefy w sobotę od 12.00. Tak naprawdę każdy mógł wejść wyjść dowolną ilość razy, nawet osoby postronne. Na biegu mogłoby być więcej wolontariuszy wskazujących drogę bo trasa jest pokrecona.
Dla mnie największy plus to krótkie strefy zmian i bardzo szybka trasa rowerowa.
Za taki drabiny jak na filmiku kolegi magic powinien być kij w szprychy
majre

Postprzez Alex » 22-08-2016, 07:51

Bardzo fajne kameralne zawody.
Dla mnie do poprawy oznaczenie trasy pływackiej. Płynąłem w grupie i nie widziałem żadnej bojki - jak dla mnie były za małe z wody wcale nie widoczne.
Pływanie wyszło mi 2550m. Pierwszy raz popłynąłem za grupą ,która popłynęła źle :)

Rower trasa fajna płaska, miejscowo asfalt zapewniał masowanie czterech liter ale do zaakceptowania.
Mała ilość zawodników więc na spokojnie można było oglądać co się dzieje na trasie kolarskiej. Zmontowało się kilka grup i tak lecieli ze sobą przez długi okres bo widziałem ich kilka razy. Najbardziej zszokował mnie widok dwójki zawodników (tak samo ubrani kaski chyba białe, stroje granatowe) wyglądało to tak jakby lepszy ciągnął słabszego na życiówkę.
Mijałem wspomnianą parę na bieganiu i tam też biegli koło siebie. Nie jestem pewien numerów więc nie będę podawać ale poprzez analizę wyników da się stwierdzić o kim piszę.

Mnie nauczono ,że jest się zawodnikiem nie sędzią więc nic nie mówię podczas zawodów. Trzeba przyznać ,że sędziowie byli bardzo bierni. Nie słyszałem nawet gwizdka. Równie dobrze jakby ich wcale nie było.

Zepsuło mi się kolano na 3km biegu więc zawody nieudane ale może kiedyś wrócę do Wolsztyna po życiówkę.

Pozdrawiam wszystkich ludzi z żelaza, którzy walczyli ze sobą o jak najlepszy wynik... uczciwie.
Alex

Postprzez gmp3 » 22-08-2016, 10:35

Chciałabym się podzielić opinią na temat tegorocznego ironmana w Wolsztynie. Po pierwsze od strony sportowej to była parodia zawodów. Brak punktów pomiarowych na nawrotach na trasach rowerowej i biegowej, przy 6 pętlach rowerowych i 8 biegowych to skandal !!! To tak jakby sędzia piłkarski na meczu rzucił piłkę i powiedział, no to sobie chłopaki pograjcie, a potem poszedł na piwo. Po drugie organizacyjnie totalna porażka. Słabo oznaczona trasa pływacka - no ale jeziorko nie było zimne, więc jak sobie ktoś więcej popływał, to jeszcze można wybaczyć, ale na trasie rowerowej, woda w butelkach, które wylatują ze standardowego uchwytu na bidon już uprzykrzała życie. Jednak wisienką na torcie tej prowizorki był brak toalet na trasie biegowej! Ludzie srodze zmęczeni po 3.88 km pływania i 180 km jazdy na rowerze biegnąc dystans 42 kilometrów ulicami miasta i parkiem, nie mogli, w godny sposób załatwić podstawowych potrzeb fizjologicznych! O co tu chodziło? O to żeby upokorzyć śmiałków i pokazać im, że nie taki z ciebie iron? Na facebookowym koncie Polskaman Triathlon pojawiło się wiele negatywnych opinii, ale Polskaman Triathlon je skwapliwie i na bieżąco usuwa :)
"Wszystko to ma zapewne jakieś naturalne wytłumaczenie,…Albo całkiem nienaturalne."
gmp3

Postprzez gmp3 » 22-08-2016, 10:38

No i medal z kajakiem raczej luźno kojarzy się z triathlonem :)
"Wszystko to ma zapewne jakieś naturalne wytłumaczenie,…Albo całkiem nienaturalne."
gmp3

Postprzez Ogut » 22-08-2016, 10:58

gmp3 napisał(a):No i medal z kajakiem raczej luźno kojarzy się z triathlonem :)

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że medal był wymyślony pod quadrathlon i jest to kolejna jego część. Z tamtego roku mam część z rowerkiem. Mam nadzieję, że uda mi się uskładać całość.
Ogut

Postprzez gmp3 » 22-08-2016, 13:16

Ogut napisał(a):
gmp3 napisał(a):No i medal z kajakiem raczej luźno kojarzy się z triathlonem :)

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że medal był wymyślony pod quadrathlon i jest to kolejna jego część. Z tamtego roku mam część z rowerkiem. Mam nadzieję, że uda mi się uskładać całość.

Pod quadrathlon, którego nie było :) . Trochę lipa, bo tylko garstka uczestników może pochwalić się wszystkimi poprzednimi edycjami, więc dla kogoś, kto był w Wolsztynie po raz pierwszy, taki kajak to odlot. Później chwaląc się znajomym ukończeniem ironmana, będzie im tłumaczył jaką rolę w triathlonie odgrywa kajakarstwo.
Ale, może jeszcze dodam parę plusów tej imprezy: ładna zalesiona i płaska trasa rowerowa, przyjemne jeziorko, cudowni wolontariusze, sympatyczni kibice, czyli generalnie baza do zrobienia fajnej imprezy triathlonowej jest. Jedynie organizatorzy muszą profesjonalnie i nie tak nonszalancko podejść do tematu, to może nie schrzanią następnej edycji.
gmp3

Postprzez blondas33 » 22-08-2016, 14:01

Witam,witam
Podobne mam odczucia co moi przedmówcy w zeszłym roku startowałem w olimpijce w tym roku zdecydowałem się na 1/2 dystansu co do atmosfery samych zawodów OK ale organizacyjnie muszą się jeszcze dużo poprawić dlaczego: trasa pływacka albo zle wymierzona albo zle pokierował nas spiker ponieważ mieliśmy płynąć wokół wyspy a okazało się że mamy opłynąć pomarańczową boję przez co wyszło zamiast 1900m to ok 2600 myślę że to ok 10min więcej pływania i później to odbija się na rowerze i biegu no ale cóż :-? Jak dlamie to mało toalet a wiadomo przed samym startem się chce,no i taka rażąca sprawa gdzie większość startujących nie wiedziała że jedna z różowych tasiemek ma być przyczepiona do pianek i z tego wyszło małe zamieszanie kiedy przyszło zabrać rower i resztę ekwipunku ze strefy :( Ale podsumowując całość bardzo poprawna ;) pzdr Tomek
5km-18min
10km-37,50min
21km-1h ,28min
42,195km-3:33min
blondas33

Postprzez Wojt » 22-08-2016, 17:02

Tak wygląda medal ze wszystkich edycji...
Faktycznie, jak bym robił pełen dystans i dostał kajak to chyba bym w kącie płakał :(
Załączniki
7735c5fca2a6c32556af3ae6ba85196c.jpg
Wojt

Postprzez Ogut » 22-08-2016, 17:32

Wojt napisał(a):Tak wygląda medal ze wszystkich edycji...
Faktycznie, jak bym robił pełen dystans i dostał kajak to chyba bym w kącie płakał :(

Zrobiłem cały,
Dostałem kajak,
Nie płaczę w kącie :))
Ogut

Postprzez żeli » 22-08-2016, 20:22

Przykro się czyta Wasze opinie o tegorocznych zawodach. Byłem w ubiegłym roku na połówce i zawody bardzo mi się podobały, miałem zamiar w 2017 powtórzyć tam połówkę, ale jeśli organizacja będzie do d..y to nie wiem czy warto?! Szkoda, bo miejsce super.
żeli

Postprzez luk1976 » 23-08-2016, 08:00

No niestety nie popisali się po raz kolejny, brak bojki kierunkowej na 1/2 i bierność sędziów w łodziach spowodował wydłużenie trasy o bagatela 700 m, w ratuszu pani klozetowa mająca pretensje do wszystkich i o wszystko i jej nietrzeźwy czerwony na gębie kompan obrażający ludzi chcących się umyć. Mimo sentymentu do Wolsztyna i wolontariuszy (najlepsi na świecie) nie polecam. Odbiór pakietów dzień wcześniej podobno był nie możliwy na 1/2 i mimo kilku zapytań na FB i Mailem nie dostałem odpowiedzi wiec wsiadłem w auto i poleciałem 100 km w jedna stronę po pakiet i jakie było moje zdziwienie dzień później jednak było można, może teraz będę miał darmowy pakiet za rok za stracona benzynę i czas.
luk1976

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016