kalendarz triathlon

[20.08.2016] PolskaMan Wolsztyn

Miejsce by podzielić się informacjami na temat zbliżających się imprez oraz waszych najświeższych rezultatów.

Re: [20.08.2016] PolskaMan Wolsztyn

Postprzez spad » 23-08-2016, 11:42

gmp3 napisał(a): Brak punktów pomiarowych na nawrotach na trasach rowerowej i biegowej, przy 6 pętlach rowerowych i 8 biegowych to skandal !!!

Chyba byłaś bardzo zmęczona, że nie zauważyłaś punktów pomiarowych na trasach. Na rowerze był punkt pomiarowy zaraz przy nawrotce (stała biała terenówka Data Sport), drugi był jak dobrze pamiętam przed bufetem po zjeździe z ronda. Na etapie biegowym również stał pomiar przy nawrotce przy 4 km trasy biegowej i drugi punkt po wybiegnięciu z T2 zaraz po skręcie w lewo w kierunku stadionu lekkoatletycznego. Potrzebowałaś więcej tego? Co jak co, ale Datasport potrafi robi pomiary i rozstawiać punkty pomiarowe.
spad

Postprzez Alex » 23-08-2016, 12:06

Nawrotka na krótkich dystansach była kilka km wcześniej niż na dystansie IM i 1/2IM.
Na nawrotce średniego i pełnego dystansu nie było pomiaru tylko wolontariusze spisywali numery zawodników.
Alex

Postprzez spad » 23-08-2016, 13:08

Alex napisał(a):Nawrotka na krótkich dystansach była kilka km wcześniej niż na dystansie IM i 1/2IM.
Na nawrotce średniego i pełnego dystansu nie było pomiaru tylko wolontariusze spisywali numery zawodników.

Wolontariusze spisywali numery a za nawrotka w odległości kilkuset metrów był pomiar, stała Biała terenówka Datasport.
spad

Postprzez PiotrS » 23-08-2016, 13:33

467 Makowicz Józef 1 miejsce w M60 widziany na filmku podczas jazdy w drafcie.
Cieszył się na podium? Co to jest za ku......... to brak mi słów.
numer 403 Marcin Bałenkowski
311 Kuś Adam na filmiku daje zmianę...młody chłopak a już tak zaczyna...

O ile dobrze odczytałem numery.
PiotrS

Postprzez gmp3 » 23-08-2016, 18:53

spad napisał(a):
Alex napisał(a):Nawrotka na krótkich dystansach była kilka km wcześniej niż na dystansie IM i 1/2IM.

Wolontariusze spisywali numery a za nawrotka w odległości kilkuset metrów był pomiar, stała Biała terenówka Datasport.

To nie było kilkaset metrów, tylko (dla dystansu długiego) co najmniej 3 kilometry.
Najgorszym jednak miejscem był kompletnie niekontrolowany nawrót na stadionie, na trasie biegowej. Co z tego, że po drugiej stronie i w połowie pętli był pomiar, kiedy można było nie obiegać stadionu, bądź nawet do niego nie dobiegać. Nie twierdzę, że ktoś tak postąpił, choć jest niezerowe prawdopodobieństwo, że tak, ale chodzi o to, jak taki kwiatek wpływa na rzetelność naszych wszystkich wyników! Ja wiem po co tam pojechałam i reszta mam nadzieję, że też wiedziała (choć patrząc na przypadki drifting można by się zawahać ).
Ukończyłam morderczy (dla spokojnej starszej pani) dystans, ale równie dobrze mogłam to zrobić nie wyjeżdżając na zawody. Po to jednak zapłaciłam za start, żeby mi ten fakt zagwarantował dowód, że to zrobiłam. Jednak organizatorzy kompletnie zlali sportowy aspekt tych zawodów.
"Wszystko to ma zapewne jakieś naturalne wytłumaczenie,…Albo całkiem nienaturalne."
gmp3

Postprzez kptBurek » 24-08-2016, 09:31

gmp3 napisał(a):Najgorszym jednak miejscem był kompletnie niekontrolowany nawrót na stadionie, na trasie biegowej. Co z tego, że po drugiej stronie i w połowie pętli był pomiar, kiedy można było nie obiegać stadionu, bądź nawet do niego nie dobiegać. Nie twierdzę, że ktoś tak postąpił, choć jest niezerowe prawdopodobieństwo, że tak, ale chodzi o to, jak taki kwiatek wpływa na rzetelność naszych wszystkich wyników! Ja wiem po co tam pojechałam i reszta mam nadzieję, że też wiedziała (choć patrząc na przypadki drifting można by się zawahać ).
Ukończyłam morderczy (dla spokojnej starszej pani) dystans, ale równie dobrze mogłam to zrobić nie wyjeżdżając na zawody. Po to jednak zapłaciłam za start, żeby mi ten fakt zagwarantował dowód, że to zrobiłam. Jednak organizatorzy kompletnie zlali sportowy aspekt tych zawodów.

Jak to niby wpływa na rzetelność wyników? Jak ktoś inny skróci sobie trasę to Ci się czas wydłuży? To że jesteś na liście wyników nie jest wystarczającą gwarancją, że ukończyłaś? Musisz to komuś udowadniać jeszcze i potrzebujesz do tego pomiarów międzyczasów od datasportu?

Co do samych zawodów, to sprawa pływania na połówce zrąbana - chętnie przeczytałbym jakieś oświadczenie organizatorów :). Jeśli krytyczne komentarze na fb są faktycznie usuwane, to słabo. Toalety - pewno więcej, względnie lepsze ich oznaczenie by nie zawadziło. Odprawa o 16 czy tam 17. w piątek to kiepski pomysł - mogła być później i/lub przygotowany jej skrót w internecie. Jazda na kole - na 1/2 widziałem jedną grupkę tak "na krawędzi" i potem na końcu 2 gości dosyć blisko siebie, ale czy ich sędziowie rozgonili, to nie wiem...

Ale reszta zarzutów to moim zdaniem lekkie marudzenie. Jak na niewielkie zawody organizowane bez wielkich sponsorów, to całkiem ok. Mi tam oprócz dłuższego pływania to nic nie przeszkadzało. Na odprawie nie byłem, ale o opaskach na piankę się dowiedziałem, dla medalu nie startowałem więc kajak mi nie przeszkadza i trasy skracać też mi na myśl nie przyszło. Nie było tłoku na trasach, trasy zabezpieczone, były arbuzy i cola, więc ok ;)
kptBurek

Postprzez Human » 24-08-2016, 09:42

kptBurek napisał(a):
gmp3 napisał(a):Najgorszym jednak miejscem był kompletnie niekontrolowany nawrót na stadionie, na trasie biegowej. Co z tego, że po drugiej stronie i w połowie pętli był pomiar, kiedy można było nie obiegać stadionu, bądź nawet do niego nie dobiegać. Nie twierdzę, że ktoś tak postąpił, choć jest niezerowe prawdopodobieństwo, że tak, ale chodzi o to, jak taki kwiatek wpływa na rzetelność naszych wszystkich wyników! Ja wiem po co tam pojechałam i reszta mam nadzieję, że też wiedziała (choć patrząc na przypadki drifting można by się zawahać ).

Auto stało prawie dokładnie 5km od nawrotki, (na długim) na nawrotce wolontariusze/sędziowie spisywali numery. Na stadionie rzeczywiście nie było punktu pomiarowego i z tym to była naprawdę lipa. Może ktoś się czaił na "trybunach" i spisywał ???... ;)
Human

Postprzez lysy » 24-08-2016, 09:49

Z tego co czytam trasa i pomiar czasu w zeszłym roku wyglądały identycznie. Przez myśl mi nawet nie przeszło, że coś jest z tym nie tak, ani nigdzie nie czytałem podobnej opinii. Nie przyszło mi również do głowy, że ktoś mógłby oszukiwać skracając trasę. Wydaje mi się, że przez wpadkę z pływaniem w HIM i wpis MKona Wolsztyn ma w tym roku złą prasę...
42195m 3:23:55 (2012); 21098m 1:26:42 (2019); 10km 38:15 (2015)
1/4IM 2:12:58 Ślesin 2019
1/2IM 4:35:40 Susz 2019
IM 10:13:31 Wolsztyn 2018
lysy

Postprzez gmp3 » 24-08-2016, 15:34

Czy są gdzieś jakieś fotek z tych zawodów - zwłaszcza z mety? Jeśli ktoś ma link do takiej galerii, to byłabym bardzo wdzięczna za udostępnienie.
"Wszystko to ma zapewne jakieś naturalne wytłumaczenie,…Albo całkiem nienaturalne."
gmp3

Postprzez kuffs » 24-08-2016, 18:54

Startuję drugi sezon. To co najbardziej mnie wkurza, a nawet podcina skrzydła to niedomierzone trasy. Albo za mało albo za dużo. Ścigam się sam ze sobą. Nakręca mnie progres, poprawianie wyników. Nijak to się ma do późniejszych niespodzianek. Każdy chyba to ma. Sprawdzanie swoich wyników np. na enduhub i dupa bo czas gorszy, a wiemy, że np. było za dużo roweru lub biegania. Przykładów można mnożyć. Skandal nad skandale był w Sławie w tym roku. Zarówno pływanie jak i bieg. W opisie mamy 5 km a gówno prawda bo wyszło 5900. Pływanie też dołożone. Pozostaje mi/nam trzymanie się tempa. Rekordowe pływanie w Sierakowie w tym roku zaliczyłem. Radocha, naprawdę, rok pływania, trenowania, udało się. Wychodzę z wody, na zegarek i radość. A w domu wynik zupełnie inny bo org matę z odbiciem czasu postawili na górze podbiegu. A na pływanie nastawiłem się najbardziej w tym roku. Niestety to jest bolączka zawodów w Polsce. Kumpel walnął życiówkę na olimpijce w Poznaniu. Uśmiechu, radości żadnej, wiemy czemu.

Pewnie, że można z nazwiska i z numeru wymieniać draftujących oszustów. Pisałem o tym powyżej, takiego draftu jak na olimpijce nie widziałem nigdy. Podobny był w Pniewach tylko, że tam draft był dozwolony. Tych których wymieniłeś widać na filmiku kolegi magica. To na nich darłem mordę, goniłem i dalej się darłem. Wiesz jaki był efekt? Żaden, olali mnie i dalej draftowali. I wiesz co? mam to w pompie. Tak samo jak na tych którzy mogli oszukać na trasie biegowej i ominąć stadion. Ich sprawa. Oszuści zawsze będą. Nic z tym nie zrobimy. Trzeba dać sobie z nimi spokój. Wolsztyn nie ma czego się wstydzić. Kameralnie, lokalnie, za niewielkie pieniądze. Bardzo podobało mi się w strefie jak obok mnie przebiegali z 1/2 i z IM. Szykuję rower a tuż obok pojawiają się inni zawodnicy. Doping, przybijanie piątek. Można? Można. Czy komuś coś w tym przeszkadzało. Mi nie, zawodnikom pewnie też nie?. Pewnie wrócę tam za rok.
kuffs

Postprzez luk1976 » 25-08-2016, 10:40

Dostałem to i przeprosiny przyjmuję, przyjęli na klatę jest ok.

Drodzy zawodnicy!

Serdecznie dziękujemy Wam za tak liczne przybycie na kolejna już edycję PolskaMan 2016.
Nie byłoby tej imprezy bez wspaniałych kibiców, zdzierających dla Was gardła na każdej trasie, wesoło trąbiących, klaszczących i cieszących się Waszymi sukcesami. Wam także drodzy kibice ślemy nasze ukłony i podziękowania.

Niestety nie obyło się bez wpadek. Jak wiecie zostaliście błędnie poinformowani co do trasy pływackiej na średnim dystansie, za co raz jeszcze przepraszamy i bierzemy cała winę na siebie.
By wynagrodzić Wam trudy postanowiliśmy wszystkim zawodnikom z tegorocznego dystansu średniego podarować 20% zniżki na start w PolskaMan 2017 na dowolnie wybranym przez Was dystansie
(Miejsce startowe nie może być przepisane na inną osobę i nie może być łączony ze zniżkami dla klubów).

Chcielibyśmy także podziękować Burmistrzowi i władzom miasta Wolsztyna za pomoc i wsparcie imprezy. Naszym sponsorom:
Zakłady Mięsne Sobkowiak, Danabud, Kellys, Haibike, Water-to-Go, POLGRANIT, SQEEZY Polska, GCI, Master, Bejur, WBK, FalaPark, WIG, a także Wolsztyńskiemu Wolontariatowi, harcerzom, wolontariuszom, Ochotniczym Strazom Pożarnym z gmin Rakoniewice i Wolsztyn, WTM, PSP Wolsztyn. Bez Was by się nie udało!
Jednocześnie chcemy Was zapewnić, że uczymy się na błędach i pragniemy by kolejna edycja PolskaMan była lepsza, sprawniejsza i jeszcze ciekawsza.
Zapraszamy za rok!

Mona Nonn
PolskaMan RaceSeries
Nowe Tłoki 10f
64-200 Wolsztyn
www.PolskaMan.pl
luk1976

Postprzez grzechu j » 25-08-2016, 13:24

Do Piotra S i innych zawodników z Wolsztyna. Proszę nie sugerować się 20 sekundowym nagraniem rzekomej grupy draftującej z udziałem mojego kolegi z numerem 403 i wymienionym z imienia i nazwiska jako Marcin Bałenkowski. Z nagrania jasno wynika, że to chyba jemu inni siedzą na kole. W dalszej części nagrania ta grupa się rozerwała i kolega jedzie jako pierwszy. Rozmawiałem z nim i jest (nie dziwię się) oburzony bo wycelowano w niego jako winowajcę drafru. W trakcie jazdy był w mało komfortowej sytuacji bo to na nim się wozili. To on miał lepsze od reszty tempo. Jechał swoje. Takie piętnowanie, wytykanie z imienia i nazwiska bez dokładnej wiedzy, analizy całego wyścigu jest niegrzeczne, błędne i krzywdzące.
grzechu j

Postprzez PiotrS » 25-08-2016, 14:03

grzechu j napisał(a):Do Piotra S i innych zawodników z Wolsztyna. Proszę nie sugerować się 20 sekundowym nagraniem rzekomej grupy draftującej z udziałem mojego kolegi z numerem 403 i wymienionym z imienia i nazwiska jako Marcin Bałenkowski. Z nagrania jasno wynika, że to chyba jemu inni siedzą na kole. W dalszej części nagrania ta grupa się rozerwała i kolega jedzie jako pierwszy. Rozmawiałem z nim i jest (nie dziwię się) oburzony bo wycelowano w niego jako winowajcę drafru. W trakcie jazdy był w mało komfortowej sytuacji bo to na nim się wozili. To on miał lepsze od reszty tempo. Jechał swoje. Takie piętnowanie, wytykanie z imienia i nazwiska bez dokładnej wiedzy, analizy całego wyścigu jest niegrzeczne, błędne i krzywdzące.

Co do Twego kolegi, jazda obok siebie dwóch zawodników to draft. Filmik trwa więcej niż 20-30 sekund a tyle miał czasu Twój kolega żeby wyprzedzić i się oddalić. Fakt, że znalazł się w grupie i jedzie obok drugiego zawodnika, i nie potrafił sobie z tym poradzić to jego problem, a powinien sobie poradzić. Gdyby nadjechał sędzia wszyscy dostali by karę za draft.
PiotrS

Postprzez spad » 26-08-2016, 14:36

lysy napisał(a):Z tego co czytam trasa i pomiar czasu w zeszłym roku wyglądały identycznie. Przez myśl mi nawet nie przeszło, że coś jest z tym nie tak, ani nigdzie nie czytałem podobnej opinii. Nie przyszło mi również do głowy, że ktoś mógłby oszukiwać skracając trasę. Wydaje mi się, że przez wpadkę z pływaniem w HIM i wpis MKona Wolsztyn ma w tym roku złą prasę...

Mam podobne zdanie co Ty. A najzabawniejsze jest to, że MKon napisał a reszta tri "gwiazd" hejtuje choć nigdy w Wolsztynie nie była. Finalnie bardzo dobrze, impreza nadal będzie miał swój charakter bez zadęcia.
spad

Postprzez Human » 26-08-2016, 16:15

Hej, pamięta ktoś która firma robiła fotki na zawodach ??
Human

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce 2016