kalendarz triathlon

Zakupy aliexpress - siodełko anatomiczne

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Zakupy aliexpress - siodełko anatomiczne

Postprzez Matall » 24-11-2016, 09:31

klipiarski napisał(a):Muszę przyznać, że najbardziej boli sposób, w jaki uczestnicy Forum dzielą się uwagami o PODRABIANYCH, FAŁSZYWYCH produktach.

Odpowiem, jeśli ten zarzut, dość poważny, tyczy się mnie.
Całe pytanie dotyczyło tego oto siodła :
https://www.aliexpress.com/item-img/coo ... .2.4SiXjB#

Czy to siodełko jest produktem fałszywym lub podrabianym?
Rozumiem, że ISM jako pierwszy wyprodukowało siodełka, które zamiast jednego "końca" mają dwa, ale to troszeczkę tak, jakby producent Michałków oburzał się na to, że ktoś jeszcze wykorzystuje polewę czekoladową. Nikt nie włączył tam znaku towarowego ISM, ba, nikt nawet nie pisze nic o ISM.

Używane siodełko ISM - a skąd gwarancja, że będzie ono oryginalne, skoro w Chinach produkowane "prawdziwe" podróbki, których z resztą nie chcę, zwłaszcza za kwotę równowartości siodełka ISM? Nie jestem zwolennikiem dokonywania przestępstw gospodarczych, aż za dobrze wiem, z jakimi konsekwencjami się to wiąże. Nie chcę siodła, które będzie oznaczone ISM Adamo, a nim faktycznie nie jest.

Jedyna opcja "pewności" to zakup nowego siodełka u oficjalnego dystrybutora.

"Czy w związku z wysoką ceną luksusowych samochodów w salonach jest ktoś zainteresowany zakupem kradzionego auta za 30% ceny?"
W wyżej zarysowanym kontekście porównanie mojej sytuacji do kradzionego auta jest, moim oczywiście zdaniem, tak naprawdę niesprawiedliwe - prędzej zestawiłbym tu chociażby auta Koreańskie - kto pamięta, jak wchodziło do Polski Daewoo? "Podróbka Opla", jak mawiano o Lanosie chociażby, 3/4 części miały wspólnych, jak nie więcej. Czy w związku z wysoką ceną luksusowych samochodów w salonach jest ktoś zainteresowany zakupem takiego auta za 30% ceny? Ulice w moim mieście twierdziły, i nadal twierdzą, że tak. Sam śmigałem Daewoo Lanosem i wcale nie czułem się jak złodziej przejeżdżając obok salonu samochodowego, zwłaszcza Opla ;) Ale czy gdyby nie było takiej marki, to ci sami ludzie kupowaliby te wyżej wspomniane luksusowe auta?

Nigdy nie powiedziałem, że oryginał jest be. A że jest drogi? A jest tani? Właśnie. Jednak nie wszystkich stać na to, żeby wywalić na siodło 4 stówki, zwłaszcza w czasie, kiedy są na samym początku drogi w tri i wydatków naprawdę nie brakuje.

Ponadto, jeśli siodełka anatomiczne z Chin są złe i mało wytrzymałe, to po części mogą robić Wam biznes w przyszłości. Dlaczego? Ano dlatego, że, zgodzimy się, mają jakieś zalety Waszych siodeł anatomicznych (choć z całą pewnością siodełka ISM mają tych zalet więcej lub bardziej uwypuklone), a jeśli są nietrwałe, to użytkownik, jeśli będzie zadowolony z użytkowej wartości takowych kształtów, stwierdzi "kurcze, fajne siodło, ale teraz kupię oryginał, drożej, ale warto, bo dłużej wytrzyma, może ma gwarancję, wsparcie użytkownika... itp". Ten sam użytkownik, jeśli usłyszy na "dzień dobry" 400 - 500 zł (minimum) za siodło już dziś, to stwierdzi, że na zwykłym może jednak mu będzie wygodnie.

Jaki z tego wniosek? Klient, który szuka siodła za 70 - 100 zł nie jest nawet w waszym targecie, ba, nawet nie zbliża się do granic finansowych tego targetu, na dzień dzisiejszy - ale może się nim stać, i moim zdaniem prędzej się nim stanie, jeśli posmakuje towaru gorszej jakości, niż gdy nie posmakuje go wcale. Niestety, zgodzimy się, że na ten moment "bariera wejścia" jest dość wysoka i uważam, że dopóki nie będzie to produkt znakowany "ISM Adamo", lub chociaż sugerujący, że jest tym właśnie produktem (jak to się ma przykładowo w przypadku słynnego już Tioga Spyder, gdzie producent ma duży problem z naprawdę bezczelnymi podróbkami siodełek z Chin) to nie ma niczego złego w kupieniu siodełka anatomicznego, które nie pochodzi ze stajni ISM.

Aha i żeby nie było wątpliwości - nie zarzucam ISM stosowania wygórowanych narzutów, a nawet jeśli takowe by były, to nic mi do tego. Znam mechanizm prowadzenia biznesu. Wszystko kosztuje.

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję, że pozostajemy na stopie merytorycznej dyskusji a nie wzajemnych oskarżeń.
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

1/8 IM - 1:24:17 (Lidzbark 2017)
10 km - 43:56 (Szabda 2017)
Matall

Postprzez hadwao » 24-11-2016, 09:45

Zazwyczaj wychodzę z założenia, że o cenach się nie dyskutuje, ale jednak kasowanie 500-900zł za produkt, którego koszt wytworzenia to maks 30-50zł uważam, za lekką przesadę i nie dziwię się, że ludzie szukają zamienników.
Mam zarówno Chińczyka jak i siodło ISM i aż takiej różnicy między tymi siodłami nie ma. Wiele osób (tak jak ja) kupowało Chińczyka na początku przygody z triathlonem, gdy każda kolejna złotówka oznaczało kłótnie rozwodową, a z czasem przechodziło na oryginalny produkt ISM, więc ogólnie bym aż tak nie dramatyzował.

Co do samych zakupów z Aliexpress to pewne rzeczy wychodzą tam bardzo atrakcyjnie i warto je kupować inne mniej. Stroje sportowe raczej należą do tej drugiej grupy. Natomiast rzeczy cywilne (zwłaszcza kobiece) są zazwyczaj fajnej jakości i bardzo tanie. Podobnie wszelkiego rodzaju zabawki dla dzieci typu klocki, maty edukacyjne itp. To są rzeczy, które można kupić za 30-50% ceny w PL i jak się nie kupuje najtańszej opcji, to jakość jest bardzo zadowalająca. Podobnie z drobną elektroniką typu lampki taktyczne itp. Kupuję dość często różne pierdoły na Aliexpress i 2-3 razy się naciąłem na jakość, ale jak kupuję w PL też się zdarza niezadowolenie
hadwao

Postprzez katakumbz » 24-11-2016, 12:31

dzieki koledzy za ten temat i odpowiedzi bo wlasnie szukalem tez info o aliexpress. hadwao - dzieki za rzetelne informacji i utożsamiam się z Tobą zwlaszcza z fragmentach o kłótniach rozwodowych :/
katakumbz

Postprzez Matall » 24-11-2016, 12:32

katakumbz napisał(a):zwlaszcza z fragmentach o kłótniach rozwodowych :/

U mnie to samo, poczynając od czasu treningu aż po wydatki na opłaty startowe... ;)
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

1/8 IM - 1:24:17 (Lidzbark 2017)
10 km - 43:56 (Szabda 2017)
Matall

Postprzez astek32 » 09-07-2019, 11:22

Nie polecam, bo przez Ali produkty nie są takie jakich byście oczekiwali. Kiedyś strój do tańca zamówiłem i musiałem później ze sklepu https://relevedancewear.pl/ zamówić inny, bardziej porządniejszy bo to co z aliexpress doszlo daleko daleko odbiegalo od opisu, niestety...
astek32

Postprzez Borys » 09-07-2019, 16:29

Z alixpress czasami paczki nie dochodza.
Borys

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt