kalendarz triathlon

Sportowy maniak chce w triathlon

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Sportowy maniak chce w triathlon

Postprzez TanrubNairda » 13-11-2017, 21:39

Cześć wszystkim. Krótko o mnie zanim zadam serie pytań.
Adrian, 24 wiosny, sport uprawiam od... 10 roku życia, może wcześniej. Głównie koszykówkę i skok wzwyż/w dal
Miedzy 21 a 23 rokiem życia mocna przerwa od aktywności spowodowana kolejno: Kontuzja lewej nogi (Staw skokowy, Staw Kolanowy w jednym momencie praktycznie poszły się je... zepsuły się ). Już w zeszył roku przymierzałem się do rozpoczęcia treningu pod kontem Triathlonu. Ostatecznie za namową uroczej fizjoterapeutki odłożyłem to o kolejny rok. Ale juz jestem zdrowy (powiedzmy) i przychodzę po rady do ludzi którzy się znają.
Najpierw pokrótce opisze jak aktualnie wygląda mój "cykl" treningowy.

Poniedziałek - Bieganie (40minut) + Ćwiczenia w domu; Drążek, mięśnie brzucha
Wtorek - Rowerek (stacjonarny bo normalny mi ukradli kilka miesięcy temu a jeszcze nie kupiłem :P) 40minut + Pompki, mięśnie brzucha
Środa - Siłownia - zazwyczaj Fullbody trening, acz bardzo mało ćwiczeń na nogi (wierze w ich siłę po wielu latach ćwiczeń). Czasami po prostu robię klatkę do oporu (lenistwo)
Czwartek - Basen - I tu zaznaczam, że chociaż unoszę się na wodzi i mogę sie zmusić do płynięcia dłuższy czas(30+minut), to chwilowo poświęcam czas na szlifowanie technik pływania pod okiem trenera co zajmuje 75% czasu na basenie aktualnie.
Piątek - Koszykówka ze znajomymi (2h ostrego grania, i love it)
Sobota - Piwko ze znajomymi (nie, nie zrezygnuje :P)
Niedziela - Długi spacer z psem, ale taki mega długi.

Dieta: Nie jem chipsów. Lubie hamburgery. Jak nie zapomnę to zjem BCAA. Przed treningiem 1/2 porcji blackbomb dla energii. 5 posiłków dziennie.

Teraz kwestia pytań:
-> Kiedy i jak zacząć łączyć poszczególne aktywności (Pływanie + Bieg + Rower)?
-> Jak ważna jest dieta waszym zdaniem? (moje jest proste = to tylko sugestie :P )
-> Jakie zawody dla amatorów i dystans dla osoby mojego pokroju w okresie letnim byście polecili? (miejscowość w sumie nie ważna, acz czym bliżej zachodu polski tym milej)
TanrubNairda

Re: Sportowy maniak chce w triathlon

Postprzez qrto » 23-11-2017, 08:32

Hej, jeżeli chodzi o łączenie sportów, to raczej łączy się tylko rower z biegiem (w sensie łączony trening bieg po rowerze), moim zdaniem, jeżeli zaczynasz, to raz w tygodniu to najczęściej. Ale zaczynasz to robić już bardziej w okresie bezpośredniego przygotowania do zawodów.

Dieta jest bardzo ważna, myślę, że każdy Ci to powie. A jednocześnie każdy (a przynajmniej Ci bardziej szczerzy) powiedzą, że jej nie trzymają za bardzo :) Ja, na przykład wiem, że jest ważna, a żadnej nie trzymam, ale nie jestem jakimś szczególnie wybitnym zawodnikiem :)

A jeżeli chodzi o dystans, to 1/4 jest zawsze dobrym dystansem na początek.
qrto

Postprzez foka » 23-11-2017, 21:13

Na pierwsze imprezy polecam znalezienie czegoś małego lub maksymalnie średniej wielkości w Twojej okolicy.

Skorzystaj z tego: http://kalendarztriathlonowy.com/mapa
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez izabela30 » 21-12-2017, 17:08

a coś dla początkującej, chce się powoli przygotowywać
izabela30

Postprzez robertino » 21-12-2017, 17:35

skoro powoli, to bieg emeryta

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez lola » 22-12-2017, 12:21

robertino napisał(a):skoro powoli, to bieg emeryt

Zobacz czasy czolowki starszych kategorii wiekowych w roznych zawodach - przecietny dwudziesto-/trzydziestolatek moze zazwyczaj o takich czasach pomarzyc ...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez Grejua » 26-01-2018, 11:33

[quote="lola"][quote="robertino"]skoro powoli, to bieg emeryt[/quote]
Zobacz czasy czolowki starszych kategorii wiekowych w roznych zawodach - przecietny dwudziesto-/trzydziestolatek moze zazwyczaj o takich czasach pomarzyc ...

dokładnie! seniorów czasem trudno wyprzedzić :)
Grejua

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych