kalendarz triathlon

Sportowy maniak chce w triathlon

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Sportowy maniak chce w triathlon

Postprzez TanrubNairda » 13-11-2017, 21:39

Cześć wszystkim. Krótko o mnie zanim zadam serie pytań.
Adrian, 24 wiosny, sport uprawiam od... 10 roku życia, może wcześniej. Głównie koszykówkę i skok wzwyż/w dal
Miedzy 21 a 23 rokiem życia mocna przerwa od aktywności spowodowana kolejno: Kontuzja lewej nogi (Staw skokowy, Staw Kolanowy w jednym momencie praktycznie poszły się je... zepsuły się ). Już w zeszył roku przymierzałem się do rozpoczęcia treningu pod kontem Triathlonu. Ostatecznie za namową uroczej fizjoterapeutki odłożyłem to o kolejny rok. Ale juz jestem zdrowy (powiedzmy) i przychodzę po rady do ludzi którzy się znają.
Najpierw pokrótce opisze jak aktualnie wygląda mój "cykl" treningowy.

Poniedziałek - Bieganie (40minut) + Ćwiczenia w domu; Drążek, mięśnie brzucha
Wtorek - Rowerek (stacjonarny bo normalny mi ukradli kilka miesięcy temu a jeszcze nie kupiłem :P) 40minut + Pompki, mięśnie brzucha
Środa - Siłownia - zazwyczaj Fullbody trening, acz bardzo mało ćwiczeń na nogi (wierze w ich siłę po wielu latach ćwiczeń). Czasami po prostu robię klatkę do oporu (lenistwo)
Czwartek - Basen - I tu zaznaczam, że chociaż unoszę się na wodzi i mogę sie zmusić do płynięcia dłuższy czas(30+minut), to chwilowo poświęcam czas na szlifowanie technik pływania pod okiem trenera co zajmuje 75% czasu na basenie aktualnie.
Piątek - Koszykówka ze znajomymi (2h ostrego grania, i love it)
Sobota - Piwko ze znajomymi (nie, nie zrezygnuje :P)
Niedziela - Długi spacer z psem, ale taki mega długi.

Dieta: Nie jem chipsów. Lubie hamburgery. Jak nie zapomnę to zjem BCAA. Przed treningiem 1/2 porcji blackbomb dla energii. 5 posiłków dziennie.

Teraz kwestia pytań:
-> Kiedy i jak zacząć łączyć poszczególne aktywności (Pływanie + Bieg + Rower)?
-> Jak ważna jest dieta waszym zdaniem? (moje jest proste = to tylko sugestie :P )
-> Jakie zawody dla amatorów i dystans dla osoby mojego pokroju w okresie letnim byście polecili? (miejscowość w sumie nie ważna, acz czym bliżej zachodu polski tym milej)
TanrubNairda

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych