kalendarz triathlon

[Dziennik treningowy] endi8888 - Znacie? Znamy! - To posłuchajcie...

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

[Dziennik treningowy] endi8888 - Znacie? Znamy! - To posłuchajcie...

Postprzez endi8888 » 14-11-2017, 20:38

Zacznijmy od początku - czyli po co w ogóle ten dziennik?

Jestem czytaczem forum, pisać mi się przeważnie nie chciało. Dlaczego teraz będę? Otóż postanowiłem prowadzić dziennik treningowy (czego nigdy nie robiłem). A skoro już mam to robić - to dlaczego nie tu? A dlaczego nie zacząć np. dziś? (sprytnie wyprzedzam sezon postanowień noworocznych:)
A bardziej szczegłówo: często zawodzi u mnie determinacja i regularność więc traktuję to jako dodatkowy czynnik motywujący. Zawsze będą świadkowie sukcesów (miejmy nadzieję) lub porażek. No i jakiś element rywalizacyjny będzie (Jak widzę jest kilka osób o podobnym poziomie a na mnie takie bodźce działają.)

Nie znajdziecie tu raczej treningowych prawd objawionych jak u hadwao czy innych... a raczej podsumowanie mojej codziennej walki o to żeby trening w ogóle się odbył;) Nie znam mojego FTP, CSS i VO2max i nie planuję ich poznać w tym sezonie... Maksymalnie (może) za jakiś czas przeproszę się z pulsometrem.

Raportowanie raczej co tydzień - chyba, że będzie coś ciekawego do napisania.

No to zaczynamy!

Imię: Andrzej
Miasto: Stołeczne Warszawa
Wzrost: 186
Waga: 92 ale to przegięcie i będzie mniej

Kilka słów o mnie:
lat 37, ojciec 2 bestii (chłopaki 8 i 5 lat), total amator, aktywny zawodowo, zaczynam w stanie ogólnego "zapuszczenia" sportowego w skutek rozbratu ze sportem po operacji kolana (taka wymówka - ładniej brzmi niż "nie chciało mi się":).

W Tri bawię się od 4 lat, zaliczone kilka ćwiartek, 2 połówki. Wcześniej amatorsko biegałem i mi się znudziło.

Życiówki:

bieganie: 10k - 40:13; półmaraton - 1:35:35; maraton 3:20:43 (ale to 10 lat temu:) czyli dawno temu i nieprawda.

tri: 1/4 IM - 2:31:56; 1/2 IM - 5:21:13

W tym sezonie miałem jedynie towarzyski start w 1/4 i wyszło 2:55 (ale łącznie z wymianą dętki:) więc jest to poprawiać.

Zawody planowane na sezon 2018:
Plan startów doprezycuję później - na pewno jakieś 2-3 ćwiartki/olimpijki, jakieś biegi, możliwe, że 1/2 IM w drugiej części sezonu.

Cele na 2018 to:

Cel główny to odbudować formę... A tak konretniej to bardzo chciałbym zbliżyć się w okolice starych życiówek. A najchętniej:

1. Popracować nad szybkością - czyli bieganie 10km poniżej 40min - daję sobie trochę czasu i celuję w końcówkę sezonu - warszawski Bieg Niepodległości 11.11.2018
2. 1/4 IM poniżej 2:25.
Tak dość konkretnie to wyliczyłem bo chciałbym wrócić w okolice starej formy biegowej (na krótkich dystansach) i dodatkowo poprawić rower o około 5-8 min na dystansie 1/4 IM oraz utrzymać pływanie lub lekko poprawić (np. około 1-2 min). Łudzę się, że jest to możliwe, bo rower mam raczej słaby a pływnie także, więc taki progress powinen wystarczyć do złamania założonego czasu.
3. jeśli cele na 1/4 IM zaliczone w 1 części sezonu, to w 2-giej start
na 1/2 IM "na zaliczenie" co nie znaczy, że nie powalczę o dobry czas;)

Trenować zamierzam ok 6-8 godz tygodniowo: 2 baseny, 2-3 treningi rower (w sezonie zimowym zakładam je na trenażerze i na siłowni) oraz 2-3 razy bieg.

Pływanie chcę oprzeć o grupę z trenerem.
Rower i bieg sam sobię będę do tego układał ale nie zakładam jakichś specjalistycznych planów.
Na wiosnę planuję po prostu robić więcej biegania (może dodatkowy trening).

Plany i aktywność listopad:
Tu nie stawiam sobie na razie żadnych specjalistycznych celów. Plan jest żeby się uaktywnić czyli robić cokolwiek - głównie sam tlen żeby nie zrobić sobie kuku:
A konkretnie:
1. Zacząłem chodzić na basen 2x w tygodniu. (Wznowiłem zajęcia na grupie treningowej Kuźni Triathlonu - 1 sukces już jest!)
2. Jak mi się przypomni to 1-3 razy w tyg. kręcę na trenażerze - kiedy chcę i w sumie bez większego sensu (około 45-60 minut tlen).
3. W weekend przebiegłem 8 km w tlenie (6min/km) a potem było morsowanie w Wiśle (ciekawe przeżycie - polecam).
4. Robię gimnastykę (typu rozciągająca) bo to moja słaba strona.
5. Dieta MŻ (mniej żreć) - cel: parę kg w dół.

Z realizacją na razie jest nieźle. Zobaczymy co będzie dalej.
endi8888

Re: [Dziennik treningowy] Znacie? Znamy! - To posłuchajcie...

Postprzez lysy » 15-11-2017, 07:55

Witamy zawodnika najtrudniejszej kategorii "ojciec kilku chłopców" :)
Sądząc po wynikach, masz całkiem niezły punkt wyjścia. Powodzenia! :)
42195m 3:23:55 (2012); 21098m 1:27:49 (2017); 10km 38:15 (2015)
1/4IM 2:20:40 Bydgoszcz 2017
1/2IM 4:40:38 Wolsztyn 2017
IM 10:18:33 Wolsztyn 2015
lysy

Postprzez weekendowy » 15-11-2017, 08:36

NO wyniki jak dla mnie imponujące!!! Cel mamy podobny więc będę zaglądał!
Powodzenia w systematyczności!!!!
weekendowy

Postprzez kajet » 15-11-2017, 08:43

Też będę zaglądał. W tri nawet mamy podobne czasy. Jeśli z 6-8 h treningu złamiesz na ćwiartce 2:25 (i nie w Białce ;) ), to rozbiorę ten dziennik na czynniki pierwsze i powtórzę każdy detal ;)
kajet

Postprzez hadwao » 15-11-2017, 09:06

kajet napisał(a):Też będę zaglądał. W tri nawet mamy podobne czasy. Jeśli z 6-8 h treningu złamiesz na ćwiartce 2:25 (i nie w Białce ;) ), to rozbiorę ten dziennik na czynniki pierwsze i powtórzę każdy detal ;)

W zupełności jest to możliwe, zwłaszcza jak ktoś ma jedną z dyscyplin na przyzwoitym poziomie, a bieganie już jest.
Trzymam kciuki.
hadwao

Postprzez qbs » 15-11-2017, 09:26

Ja na podobnym poziomie, będę śledził. Powodzenia!
qbs

Postprzez Bartek » 15-11-2017, 10:04

A moje podobienstwo takie, ze jestem podobnefo wzrostu ale dyche ciezszy. Ale kibicuje
nindża nie może być mientka :D
5 km 28.40
Sprint Habdzin 1.35.10
Olimp 5150Warsaw 2.58.26
1/4 GIT Piaseczno 3.30.23 (ale po T2 1.50 :D)
Bartek

Postprzez endi8888 » 15-11-2017, 10:28

Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia!
I Tobie @Kajet za słowa wątpiące - takie motywują mnie podwójnie:)

Co do życiówek biegowych to wyglada to fajnie na papierze ale jak pisałem to wyniki sprzed pary lat i sprzed paru kg. Cel główny to właśnie wrócić w tamte okolice...

Co do łamania 2:25 w 1/4 IM - mocno wierzę, że się uda bo:

W 2018 na zawodach A 1/4 IM (może Nieporęt?) popłynąć chciałbym około 17-18 minut (co nie jest jakimś wybitnym czasem i myślę, że z 2 basenów/tyg to się uda...), pobiec około 44-45 minut (to się łączy z celem biegowym). Reszta czyli około 1:23 zostaje na rower i strefy zmian..
. (tu muszę trochę popracować ale cel jest realistyczny jak sądzę...)
1. W dotychczasowej "karierze" tri jeszcze nigdy tak na prawdę uczciwie nie przepracowałem zimy. Tu upatruję dużą szansę na dobre wyniki na wiosnę.
2. 6-8 godz treningów/tydzień traktuję jako czas stircte na treningi 3 dyscyplin. Jak dodatkowo wpadnie jakaś gimnastyka / ćwiczenia siłowe czy basen z dzieckiem to będzie to dodatkowo ponad to a nie zamiast..
3. W przeszłości próbowałem układać sobie superprecyzyjne plany wg. Friela czy inne. U mnie niestety to nie działało, bo jak zaczynał się sypać plan (np. 2-3 niezrealizowane treningi...) ciężko było utrzymać motywację. Zmienam zatem koncepcję na bardziej dowolną i dającą więcej funu - zimą układ treningów dowolny. Ale od wiosny będą raczej 3 treningi biegowe (jeden dłuższy, 2 jakościowe) / 3 treningi rowerowe / 2 baseny.

To tyle tytułem uzupełnienia.
endi8888

Postprzez robertino » 15-11-2017, 10:48

spokojnie zrobisz 2:25. Stawiam na < 2:20

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez kajet » 15-11-2017, 11:24

Jestem naprawdę ciekaw, jak to wyjdzie.

Co do startu A i 2:25 - nastawiam się na to, że Nieporętu może nie być. Do tego Piaseczno przełożone na lipiec, co udupia maj... trzeba będzie jeździć dalej, a w okolicy zostały (poza Piasecznem) głównie sprinty i olimpijki :/

Z ćwiartek ponoć fajny jest Lidzbark, no i oczywiście Stryków - dla tych, którzy wytrzymają do września. Z podejściem zakładającym niespięte poślady raczej wytrzymasz do września, więc może tam się pościgamy?
kajet

Postprzez robertino » 15-11-2017, 11:58

też czekam na Nieporęt. Piaseczno faktycznie w tym samym terminie i pewnie listy się wypełnią ekspresowo, więc trzebaby się decydować

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez fosforus » 15-11-2017, 13:08

Cele identyczne, będę śledził
nie ścigam się
fosforus

Re: [Dziennik treningowy] endi8888 - Znacie? Znamy! - To posłuchajcie...

Postprzez Ariel » 15-11-2017, 14:32

@Kajet - 20 Maj Płock - nie jest daleko ale raczej na robienie "życiówek" tam się nie nastawiał bym
Ariel

Postprzez Tri123 » 15-11-2017, 15:47

kajet napisał(a):Też będę zaglądał. W tri nawet mamy podobne czasy. Jeśli z 6-8 h treningu złamiesz na ćwiartce 2:25 (i nie w Białce ;) ), to rozbiorę ten dziennik na czynniki pierwsze i powtórzę każdy detal ;)

Spokojnie do zrobienia. Ja po roku od pierwszej rekreacyjnej jazdy rowerem zrobilem 1/4 w 2:28.

Gdzie rok wczesniej waga pokazywala 108kg i we wrzesnii nie bylem w stanie przeplynac 25m kraulem i pierwsze biegi to byly po 3km na 5 postojow :D zrobilem to bez trenera.

Wiec 2:25 przy sumiennym treningu jest do ogarniecia.
Tri123

Re: [Dziennik treningowy] endi8888 - Znacie? Znamy! - To posłuchajcie...

Postprzez endi8888 » 17-11-2017, 11:34

No to mały update po paru dniach:

Pierwszy tydzień aktywności po przerwie - w skrócie: nic nie boli tak jak życie... Organizm się trochę buntuje ale udało się zrobić:

ostatnia nd: bieg 45' - około 7,5km
pn: basen - technika i jakieś tam rozpływanie 1,6km + wieczorem nowość (za namową żony) sesja joga (szczerze mówiąc miało być przyjemnie i relaksacyjnie ale masakrycznie mnie zniszczyło. Tak jak pisałem elastyczność to moja pięta Achillesowa i tu niestety się potwierdziło).
wt: rano bolą wszystkie mięśnie:) w nagrodę wieczorem lekki bieg około 1h z ćwiczeniami na siłowni w parku - około 8,5km wyszło...
śr: znowu joga i znowu to samo... :) Ale było dużo rozciągania w obszarach barków i środstopia co jak mniemam przyda się może przy pływaniu...
czw: pływanie na grupie. Masakra. (trzeba od nowa uczyć się delfina, żaby...) W zadaniu 4x100 zmiennym po 2 setce już byłem półżywy... Razem napływane 2km.
Dodatkowo jako, że akurat była możliwość (niania do dzieci:) walnąłem po południu 2. trening - bieganie: Garmin twierdzi, że 9,80km tempo 5:55/min...
pt: Dziś regenerację robię bo organizm się domaga.
sob i nd: mam wyjazd i nie wiem co się uda zrobić. W myśl mojej filozofii treningowej na listopad i grudzień: zrobię "Coś" - po 1 jednostce w sob i nd. Czy to będzie basen czy bieganie to jeszcze nie wiem.

Roweru jak widzicie brak w tym tygodniu. Nacisk postawiłem nietypowo na Gimnastykę Rozciągającą.

W przyszłym tygodniu trzeba będzie cos pokręcić... A poza tym szykuje się mocny zastrzyk pływania. (W planach miniobóz treningowy - pt,sob,nd).
endi8888

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe