kalendarz triathlon

Pianka do pływania - kobieta, a mężczyzna

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Pianka do pływania - kobieta, a mężczyzna

Postprzez lszymanski » 14-06-2018, 07:55

Cześć,

czy jest na forum jakaś Pani? :D

Czy miła Pani pływała w męskiej piance?
A może jakaś znajoma, żona, dziewczyna pływała w męskiej piance?
Czy jest znacząca różnica w budowie pianki do pływania między pianką męską, a damską? Wiem wiem, inna budowa klatki piersiowej, inna budowa okolicy miednicy.
Czy dla 2-3 startów rocznie warto kupować piankę dedykowaną dla kobiet, czy strata pieniędzy?

Podzielcie się doświadczeniem, spostrzeżeniami.

Dzięki!
lszymanski

Re: Pianka do pływania - kobieta, a mężczyzna

Postprzez endi8888 » 14-06-2018, 08:19

Hej,

ja mogę pomocniczo dodać od siebie (choć nie jestem kobietą;), że raczej kilka startów spokojnie ogarnie w męskiej...byle rozmiar pasował.

Moja żona "przejęła" moją starą piankę z której "wyrosłem" ;) i pływa w niej rekreacyjnie od 2-3 lat. W niczym szczególnie to nie przeszkadza, że jest męska - byle nie była jakoś za duża bo będzie łapać wodę do środka i z szybkiego pływania nici...

Chyba, że i tak zamierza kupować - wtedy oczywiście damską.
endi8888

Postprzez Kobieta » 14-06-2018, 19:34

Ja jestem Kobietą :D . Co prawda pływam w damskiej piance, ale mam kubraczek triathlonowy męski i myślę, że spoko da się pływać w męskiej piance. Te rzeczy są mocno elastyczne i układają sie do ciała. Widziałam też w damskiej piance dziewczynę o budowie raczej pozbawionej charakterystycznych cech kobiecych - tak to ujmę - i spoko leżała. Myślę, że w drugą stronę byłoby podobnie. Wiadomo kobieta ma biust, ale mężczyzna ma mocniej umięśnione ciało w tym rejonie. Czegoś takiego jak miseczki na wzór biustonosza w damskiej piance nie ma. Najważniejsze, że jej pasuje, lepsze jest wrogiem dobrego.
Kobieta

Postprzez lszymanski » 15-06-2018, 11:45

Pani Kobieta oraz Pan endi8888 bardzo dziękuję Wam za pomocne informacje.
W takim razie Moja Wybranka będzie testować męską piankę w 2019 :D
lszymanski

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt