kalendarz triathlon

[Dziennik Treningowy] weekendowy - Projekt 2020 - sezon II

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Re: [Dziennik Treningowy] weekendowy - Projekt 2020 - sezon II

Postprzez kajet » 02-09-2019, 14:49

Graty @weekendowy. Dobry wybór zawodów to podstawa przy walce o pudło ;)
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez robertino » 02-09-2019, 17:07

no super! gratki

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez Willi » 02-09-2019, 20:18

Super jest zastrzyk motywacji na nowy sezon!
Willi

Postprzez weekendowy » 03-09-2019, 09:27

... i jeszcze obowiązkowe fotki...jak będę miał chwile zwątpienie to sobie tutaj zajrzę.... :D
Załączniki
krynica bieg 1.jpg
Przechwytywanie.JPG
weekendowy

Postprzez weekendowy » 03-09-2019, 10:37

i jeszcze rowerowe oreo.....
Załączniki
bike 2.jpg
weekendowy

Postprzez karolman » 03-09-2019, 11:03

super foty Przemo. Zasłużony sukces. Wielkie brawa!
karolman

Postprzez weekendowy » 04-09-2019, 09:51

Zostały cztery tygodnie treningów i sezon idzie w odstawkę. Jeżeli chodzi o główne dyscypliny to mam wszystko zaplanowane. Jednak w moim przypadku najistotniejszym elementem tej całej zabawy jest szeroko pojęta ogólnorozwojówka. Pewnie nie jestem odosobnionym przypadkiem na forum w kwestii spędzenia duuuuuużo większej części życia na kanapie niż na bieżni czy basenie i dlatego mam sporo lat do nadrobienie w kwestii usprawniania organizmu. Na początku tego sezonu spędziłem dobre trzy miesiące na siłowni a w sezonie startowym praktycznie dwa-trzy razy w tygodniu robiłem treningi mobilizacja/motoryka/ketle/gumy itp... Co zauważyłem u siebie .....odpukać do dzisiaj brak kontuzji...oczywiście jakieś przeciążenia się zdarzały ale organizm dał radę i wytrzymał....Po niżej artykuł, który w przystępny sposób opisuje zagadnienia nas dotyczące....
https://akademiatriathlonu.pl/jak-zwiekszac-sile-i-moc-po-wykladzie-prof-trzaskomy/
weekendowy

Postprzez weekendowy » 05-09-2019, 08:08

TYDZIEŃ 02-08/09
W zeszłym tygodniu po Przechlewie byłem bardziej zniszczony. Prawdopodobnie tydzień startowy z Krynicą był dużo luźniejszy dlatego organizm po mimo dwóch startów pod rząd nie został przeciążony i można cisnąć dalej…Ostatnie cztery tygodnie treningów i startów rozłożyłem tak żeby w tygodniu bez startu były dwa dni totalnego luzu…ograniczony basen i siłka zdecydowanie powinny wpłynąć pozytywnie na regenerację.

PONIEDZIAŁEK
…luz…

WTOREK
90 min TT w terenie i zadanie główne 6 x 4/5 min 106% FTP…. Zdecydowałem się pocisnąć cały wrzesień jeszcze w terenie dlatego będzie trochę rotacji w dniach rowerowych ze względu na pogodę… Dyspozycja dobra z plusem…na powrocie walka toczyła się raczej z utrzymanie morale bo zaczęło lać…

ŚRODA
Po południu wskoczył kross i takie trochę rozbieganie pod półmaraton i kilka akcentów pod duathlon. Weszły trzy pętle po 5 km w tym 350 UP w tempie rozbiegania plus bezpośrednio po .... zbiegłem na bieżnię LA i odpaliłem 2 x 1000. Tutaj sam byłem zaskoczony dyspozycją na mocno udeptanych nogach… sety po 500 m wchodziły progresywnie od 4:00 do 3:50 …

CZWARTEK
..z rana trochę mobilizacji z ketlami… i dalej LUZ
weekendowy

Postprzez weekendowy » 09-09-2019, 09:07

PIĄTEK
Pogodowo OK więc odpaliłem TT i weszło 90 min w tym ZG 4x 10/5 min 95% FTP… wiatr, mijające TIRy i nie równy teren trochę zakłócają trzymanie założonej mocy ale na zawodach warunki zbliżone więc nie ma co marudzić. Dyspozycja na 5 +…

SOBOTA
Weekendowa zabawa z pogodą…. Czekałem tylko na kilku godzinne okienko pogodowe i się doczekałem… Weszła zakłada. 120 min roweru z ZG 10 x 2/5 min. 110% + 20 min. 85%... na powrocie te dwuminutówki już czułem tym bardziej że wiatr był czołowy.. Zjazd na stadion, szybka zmiana i ZG na bieżni LA to 10 x 90/60 sekund tempa po 3:50… dobra dyspozycja dnia bo nic nie przeciążyłem….może dlatego że z rozsądku skróciłem bieganie…

NIEDZIELA
Tutaj od rana ponuro i deszczowo a w planie mocne bieganie … prognoza się sprawdziła i pod wieczór weszła bieżna LA i trochę szybszego progu …
6 x 2000m/2min sety idealnie równo po 3:54-58…dawno nie byłem tak precyzyjny….

Tydzień zamknięty solidnie RUN 40 km BIKE 170 km + sesja na siłce…miał wejść basen rege w weekend ale byłem zbytnio wypruty po zakładce…
weekendowy

Postprzez Kik_81 » 11-09-2019, 10:52

kajet napisał(a):Graty @weekendowy. Dobry wybór zawodów to podstawa przy walce o pudło ;)

Zgadzam się... jak wybieram to przede wszystkim sprawdzam czy nie ma weekendowego ;)

BRAWO
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez weekendowy » 12-09-2019, 13:22

TYDZIEŃ 09-15/09 ….powoli ku końcowi…

PONIEDZIAŁEK

Tak zwany główny LUZ czyli z rana tylko mobilizacja na siłce…

WTOREK
No i stało się…. Aura dupna więc i wyciągnąłem zakurzonego grata treningowego i wpiąłem fuji… Z nowości to platforma MaximumTrainer została zamknięta więc pojawił się niezaplanowany problem… Ze względu że treningi do przyszłego sezonu zaczynam dopiero od listopada, więc nie opłaca mi się czegokolwiek wykupywać więc odpaliłem Free ZWIFTA i weszło 6 x 4/5 110%....w zeszłym tygodniu robiłem to w terenie…Co cieszy ..?...to że nogi wytrzymują jedyne co to HR poszybowało na końcówce do skali nie spotykanej w tym sezonie ale do wytrzymania więc jakąś mikro formę musiałem zrobić.

ŚRODA
Z rana siłka a po południu planowo 4x3000m ….finalnie weszło 2 x 3000 po 3:55 i coś zacząłem odczuwać w lewej kończynie dlatego asekuracyjnie zawinąłem się na chatę…ostatnie tak mocne bieganie i luzuje. Za tydzień duathlon a za dwa półmaraton więc więcej mogę sobie zaszkodzić przeginaniem niż mieć z tego korzyści… W weekend biegnę w sztafecie w biegu PKO…Drużyna 5 osób biega na bieżni LA prze godzinę…taki chelendż…. Podchodzę do imprezy bardziej towarzysko niż sportowo ale koledzy z teamu pewnie będą cisnąć…..

CZWARTEK
W końcu basen i same drille. Po wykupieniu planu do Olimpijki zacząłem sobie przeglądać i układać treningi basenowe w garminie. Sporo tego jest i dość skomplikowane do zapamiętania ale pewnie to kwestia czasu i przyzwyczajenia. Jak człowiek pływał kilka lat 15x100 i 4x400 to może mu się mózg zagotować od stref i różnych konfiguracji…
weekendowy

Postprzez Czeskom » 12-09-2019, 14:17

o sh!# zamknęli MT?!
Niedobrze :(
Czeskom

Postprzez weekendowy » 12-09-2019, 14:31

Przejrzałem wszystkie opcje…osobiście mnie satysfakcjonuje tylko opcja PC...bez kombinowania z jakimś podłączaniem z androida …nie wiem nie znam się, nie mam czasu….ale coś niby takiego jest…..
Ostatnia nadzieja była jeszcze w VirtuGO w wersji free….czyta pliku fit. Ale….no właśnie czyta tylko treningi zrealizowane czyli takie z danymi mocy do analizy….stricte samego planu nie wczytasz. Firma nie ma w planie przygotowania możliwości tworzenia workoutów. Info po korespondencji emilowej z nimi…
weekendowy

Postprzez Czeskom » 12-09-2019, 18:46

Ja tez jeżdżę z PC
Trzeba zainteresować sie golden cheetah
Czeskom

Postprzez kicaj » 13-09-2019, 19:41

Mam podobny problem do Was.
Jestem totalnie załamany tym,że zamknęli MT. Z informacji, które gdzieś zdobyłem, to proponowanymi rozwiązaniami jest przeskoczenie na Golden Cheetah lub na ErgVideo. Z Golden Cheetah wykonałem trening, ale najbardziej brakuje mi tego tego powiększenia co było w MT, gdzie widoczne było najbliższe 15s. Ogólny wykres jest jak dla mnie mało widoczny, szczególnie przy częstym zmianie watów.
ErgVideo będę testował jak znajdę chwilę czasu.
Jeżeli macie jakieś inne propozycje to rzucajcie śmiało.
kicaj

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe