kalendarz triathlon

Zbrojenie na nowy sezon

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Re: Zbrojenie na nowy sezon

Postprzez lukandrze » 26-09-2018, 13:40

Rower startowy, bo treningowy już masz, czyli – sam nie wierzę, że to piszę – jest PRAWIE komplet:))
lukandrze

Postprzez qbs » 26-09-2018, 17:52

120 napisał(a):Zastanawiam się co w pierwszej kolejności da mi wiekszy zysk czasowy Rama triathlonowa czy dobre startowe koła.

Na bazie własnych doświadczeń - zdecydowanie koła.
Najpierw zmieniłem rower, sezon później koła. I jakbym miał powtórzyć wybór to bym odwrócił kolejność.
Rama dała mi bardzo niewiele jeśli cokolwiek. Niestety nie miałem wcześniej pomiaru mocy, więc to ocena subiektywna na podstawie treningów/zawodów.
Koła, mimo że żadne wypasy, raptem połowę Twojego budżetu, dały zysk 34.3->35.2 kmh na połówce, trasa i waty identyczne więc to precyzyjne porównanie.

Jeszcze kwestia jaką masz obecnie pozycję na szosie. Jak nie najgorszą to dużo się nie obniżysz (ja tak miałem), chyba, że pójdziesz mega agresywnie ale to będzie ciężkie w pierwszym sezonie i wymaga dużej mobilności. Najlepiej się przymierz do TT i zobacz ile jesteś w stanie zyskać na pozycji.
qbs

Postprzez 120 » 26-09-2018, 18:37

To jak już wiemy, że kupimy kola :) to Teraz następny problem.
Opona czy szytka. Wybrał bym oponę bo bardziej praktyczna i można powiedzieć ze lepsza, ale te same koła które biore pod uwagę pod szytkę z zakupem zakupem szytki wychodzą prawie 1000 zł taniej w porównaniu do kół na oponę z oponami.
Wiem, że po wymianie po kilku gumach naprawionych w serwisie i zakupie kolejnego zestawu opon/ szytek sytuacja finansowa się wyrówna lub nawet obruci na korzyść opon.
Kupili byście opcje na szytke czy oponę - biorąc pod uwagę, że są to koła tylko startowe.
120

Postprzez MateuszP » 26-09-2018, 19:05

Miałem niegdyś koła pod szytki, uciekłem od nich bo z rowerem kupiłem koła z profilem pod oponkę.

W tym rok kupiłem koło profil pod szytkę, ale 21mm. Według mnie niesie dużo bardziej wściekle jak to co mam pod oponę. w pełni możliwości tego systemu nie wykorzystałem bo nie nabijam mocno szytki. Rower czeka w strefie, często na słońcu i trochę cię cykam, że pęknie.

Szczerze to ciężko jednoznacznie doradzić. Jeżeli miałbym taki dylemat to brałbym szytkę.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez KamilN » 27-09-2018, 08:01

Już nie trzeba kupiować wysokiego stożka, żeby być szybszym ;)

https://bikerumor.com/2018/09/25/null-w ... ro-wheels/
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt