kalendarz triathlon

Jaki zegarek?

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Jaki zegarek?

Postprzez Staszek » 08-10-2018, 19:34

Witam, Chciałbym poznać opinie osób które mogą powiedzieć coś na temat użytkowania zegarków firm suunto, garmin, tomtom. najlepiej aby ktoś miał do czynienia z więcej niż jedna marka, osobiście celuje w tomtom adventurer który kosztuje 1100 zl i raczej są pozytywne opinie (wiadomo funkcji jest multum ) ale czy w tej cenie jest coś ciekawego jeszcze ? W garminie ponoć gorszy gps niż w Tomtomie ... może coś pozytywnego o suunto?
Z góry dziękuje za pomoc :)
Staszek

Re: Jaki zegarek?

Postprzez Ariel » 08-10-2018, 21:44

Wiesz co ja zawsze garmin i tego sie trzymam
Tomtom- nie znam
Sunto - znajomi uzywaja ale do biegania i ultra nie znam nikogo kto pod Tri uzywa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez arthuroo » 09-10-2018, 06:58

Tomtom jest popularny na wyspach, ale glownie w spolecznosci biegackiej. de facto nie chca robic zegarkow jak Garmin czy Suunto gdzie nowe modele sa granicach 500 jurkow, co jest bez sensu.

jak szukasz czegos w granicach 1100-1200PLN moze lepiej wskoczyc w starsze modele np Garmin 920xt, czy Polar V800. V800 widzialem juz za 1200PLN. Uzywam V800 od 3 lat i jestem zadowolony.

odnosnie suunto, Ariel prawde mowi - ta firma jest bardzo popularna u ultrasow, w Twoim budzecie mozna znalec Spartana (tansza wersja z HRM na zegarku), ale czytalem opinie, ze ani HRM dokladny, ani odczyt podczas biegu jest wygodny
arthuroo

Postprzez Willi » 09-10-2018, 07:29

Zegarki, Jan ma TomToma ja mam Suunto, pierwszy był ambit2 teraz spartan.
TomTom jest wykonany z plastiku (szkło i koperta) w normalnym użytkowaniu zegarek bardzo szybko się zużywa. Mało widoczne pole danych utrudnia odczytanie ich podczas biegu, ale w oczach 12 latka jest to najlepszy zegarek sportowy bo ma ukrytą grę węża, takiego jak w Noki.
Suunto do momentu zabawy z TrainingPeaks wydawał mi się idealny, ale nie można na spartanie układać interwałów biegowych składających się z więcej niż z 2 danych.
Minusem jest także aplikacja fajna gdy robisz wszystko z Suunto, nic jednak nie można do niej wgrać z innych urządzeń. Także narzekam na liczenie pływania w OW.
Paski sypią się wszędzie jeszcze żaden roku nie uciągnął dotyczy to obu firm.
W tym momencie idealnym zegarkiem dla mnie byłby garmin 235 ale jest plastikowy, jednak szkło mineralne to chyba takie minimum.
Willi

Postprzez lola » 09-10-2018, 10:00

Moim zdaniem mozliwosc wgrania planu treningu do zegarka to funkcja, ktorej nie moze zabraknac w zegarku treningowym. Jesli ten Tomtom jej nie ma, to do regularnych treningow wybralbym inny model.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez Czeskom » 09-10-2018, 13:33

Ja na polara obraziłem sie za:
- ogłoszony koniec funkcjonowania jedynego (sic) programu online (sic) do wgrywania aktywności
- brak kompatybilności starszych czujników z nowymi zegarkami
- brak możliwości tworzenia treningów z poziomu zegarka; jak zapomniałeś albo nie wziąłeś na wyjazd kompa to ćwicz z pamięci..

Przesiadłem sie na gremlina

Btw nie napisałeś do czego będziesz używał zegarka
Czeskom

Postprzez lukandrze » 10-10-2018, 08:39

Staszek napisał(a):Witam, Chciałbym poznać opinie osób które mogą powiedzieć coś na temat użytkowania zegarków firm suunto, garmin, tomtom. najlepiej aby ktoś miał do czynienia z więcej niż jedna marka, osobiście celuje w tomtom adventurer który kosztuje 1100 zl i raczej są pozytywne opinie (wiadomo funkcji jest multum ) ale czy w tej cenie jest coś ciekawego jeszcze ? W garminie ponoć gorszy gps niż w Tomtomie ... może coś pozytywnego o suunto?
Z góry dziękuje za pomoc :)

Około stówki ponad Twój zakładany budżet jest Garmin 735xt – bardzo przyzwoity zegarek do multisportu, który można potraktować jako przyszłościową inwestycję a nie tylko zakup na tu-i-teraz. Kupiłem go zaraz po premierze, używałem przez pierwszy sezon i sprawdzał się, generalnie, we wszystkim. Ma możliwość podłączenia zew. czujników, miernika mocy, więc możesz go używać, gdy jeszcze bardziej wkręcisz się w sport i... gadżety:) Ze słabości to oczywiście pasek. Pływam 3, czasami 4 razy w tygodniu, więc chemia basenowa robi swoje. Nie wiem, czy poprawili w aktualizacjach, ale czasami źle liczył baseny, zwłaszcza, gdy gwałtownie zmieniałem ćwiczenie – np. 2x25 spokojnie, 2x25 sprint. Gdybym nie dostał w prezencie 935 pewnie dalej bym używał 735xt, którego z czystym sumieniem polecam.
lukandrze

Postprzez karolman » 15-10-2018, 18:23

Używałem i tom toma i Garmina (920) i od dwóch lat używam suunto. Nie rozumiem dlaczego ludzie, którzy nie mieli styczności z Suunto mowią o nim, że jest dla ultrasów. Ale od początku: tom tomem nie zawracaj sobie głowy. Nie ma na tyle rozwinietych funkcji multisport, aby brać go pod uwagę.

Używam Suunto Ambit 3 Peak i to jest zegarek, który ma opinię najtrwalszego i najbardziej solidnego na rynku. Posiada wszystko, co powinien mieć zegarek do tri. Sparujesz z nim wszystko co działa pod blutaczem (miernik mocy, czujnik tętna, kadencji, prędkości itd). Możesz wgrać trening interwałowe najróżniejszego rodzaju do zegarka z poziomu apki mobilnej. Ta funkcja z tego co słyszałem nie jest dostępna ani w Sunnto spartan ani w nowej wersji 9. Minusem Ambita jest to, że nie ma wibracji w nadgarstku. Poza tym GPS to petarda, niezawodność, jakość wykonania (zegarki robione są w Finlandii). Przy niektórych ćwiczeniach na basenie ma problem z liczeniem basenów, ale to drobiazg ponieważ przy regularnym pływaniu jest OK.

Poza tym masa użytecznych aplikacji treningowych i do wykorzystania podczas zawodów (estymacja tempa, czasu ukończenia zawodów, virtual power). Śmiało polecam ten sprzęt. Z garmina to 920 xt też jest godna polecenia.

Ja bym brał tylko i wyłacznie suunto :)
karolman

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt