kalendarz triathlon

Castelli All Out Speed short sleeve trisuit

Wszyscy jesteśmy "sprzęciarzami". Pochwal się swoim ekwipunkiem lub podyskutuj na temat rynkowych nowości.

Postprzez robertino » 12-10-2018, 14:58

chodzi mi po głowie kupienie stroju Castelli. Czy posiadacze mogą się podzielić opinią?

Chyba głównie chodzi mi o to jak strój zachowuje się na rowerze, zaraz po wyjściu z wody. Problem ze strojem, którego używam teraz (też z rękawami) jest taki, że jakość materiału chyba nie jest najlepsza i w początkowej fazie na rowerze (gdy jest jeszcze mokry po pływaniu) strój się jakby rozciąga i tworzy mi się na klacie poducha powietrzna (spory balon) - powietrze wpada między ciało, a strój.

Więc chciałem Was podpytać jak to się ma w przypadku Castelli. Być może większość strojów z rękawkami się tak będzie zachowywać? Nie mam porównania do innych. Przy podstawowym modelu Zone3, ale bez rękawów nie było takiego problemu.

Jak te stroje odprowadzają ciepło w słoneczne dni?
robertino

Re: Castelli All Out Speed short sleeve trisuit

Postprzez Maciej z NT » 12-10-2018, 17:38

Cześć Robert, też muszę odświeżyć swoją garderobę. Przez 5 lat z rozmiaru XL doszedłem do M a mam też jedną S.

Przez ten czas korzystałem z startówek 2 kompletów Zoot - dwuczęściowe bez ramion oraz Pearl Izumi kombinezon jednoczęściowy. Jakość tych produktów bardzo wysoka. Do treningów kolarskich kupiłem od żółtków - skaje i inne sraje. Do startów kolarskich kupiłem sobie jednoczęściówkę czasową Krafta w malowaniu bory 2017 w S i to robi robotę. Materiał przyklejony - zero fałd oprócz tych na ciele ;-). Mam też Dmtex reprezentacji polski z długim rękawem w M materiał przyklejony do ciała.

Też jak ty mam zamiar kupić Castelli - znajomi bardzo chwalą za dopasowanie jakość oraz parametry termiczne - nowe wybrane modele chronią przód przy zjazdach a tył służy do odparowania. Mi się marzy strój czasowy w linku, ale na stronie bikeinn jest aktualnie wiele promocji - co poznaniaki szczególnie lubią lub lubieją.

https://www.bikeinn.com/rowery/castelli ... 36384044/p
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez robertino » 12-10-2018, 19:37

wygląda byczo ten strój. Ale to chyba tylko do czasówek? Bieganie w długim rękawie przy pełnym słońcu mogłoby być mało przyjemne. Poza tym chyba pampers tam jest grubszy, nie? Ale wygląda świetnie, trzeba mu oddać.
Co do Castelli, to piszą, żeby brać rozmiar większy, ale jakoś mam wątpliwości. Raczej szedłbym w „swoją” rozmiarówkę, jeśli nie mniejszy. Na biegu można się rozpiąć jak będzie ciasno, ale na rowerze powinno wszystko przylegać.
robertino

Postprzez scott_mtb » 12-10-2018, 21:41

robertino napisał(a):wygląda byczo ten strój. Ale to chyba tylko do czasówek? Bieganie w długim rękawie przy pełnym słońcu mogłoby być mało przyjemne. Poza tym chyba pampers tam jest grubszy, nie? Ale wygląda świetnie, trzeba mu oddać.
Co do Castelli, to piszą, żeby brać rozmiar większy, ale jakoś mam wątpliwości. Raczej szedłbym w „swoją” rozmiarówkę, jeśli nie mniejszy. Na biegu można się rozpiąć jak będzie ciasno, ale na rowerze powinno wszystko przylegać.

Ten strój powyżej to kolarska czasówka - nie do TRI. Nie bierz mniejszego bo nie wejdziesz - rozmiarówka lekko zaniżona - ja 66kg i 180cm mam M-kę i jest ciasna.
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2018-Olimpijka Białystok -2:16
2018 -1/2 MALBORK-4:39
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez robertino » 12-10-2018, 22:38

@scott_mtb
dzięki. Ja mam 177cm i 71kg, M powinno być w takim razie w sam raz

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez scott_mtb » 13-10-2018, 18:57

robertino napisał(a):@scott_mtb
dzięki. Ja mam 177cm i 71kg, M powinno być w takim razie w sam raz

...oj - żeby nie był za ciasny +5kg przy mniejszym wzroście :-\
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez robertino » 13-10-2018, 19:06

właśnie to samo przyszło mi do głowy. SkiTeam w Warszawie ma rozmiar M jeszcze, bez rękawów. Chyba się przejadę przymierzyć

robertino

Postprzez robertino » 13-10-2018, 19:44

@scott_mtb
a „pasujesz” do tej ich rozmiarówki?
Obrazek

robertino

Postprzez KamilN » 14-10-2018, 16:58

Tata ma All out speeda w rozmiarze M (174cm i 63kg masy), nie wiem jak na nim wygląda bo to nowy zakup, mówił, że pasuje bardzo dobrze. Sam go zakładałem i był na mnie mocno dopasowany, ale nie czułem, żeby był ciasny a mam 186cm i 73kg, 98cm w klatce. Sam mam Castelli Free Sanremo Short Sleeve Trisuit w rozmiarze L i leży dobrze, nie jest za ciasny, góra przy zamku w pozycji czasowej potrafi się delikatnie pofalować ale nie ma tragedii, na dobrą sprawę nie wiem czy jednak M nie powinna być lepsza. Gdzieś spotkałem się ze zdaniem, że castelli należy brać na rozmiar jaki się ma a nie jaki się by chciało mieć ;)
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez robertino » 14-10-2018, 21:46

dzięki bardzo Kamil. No ja pasuję niemal dokładnie w M. S bym się bał wziąć raczej. Może jutro podjadę do sklepu jeśli czas pozwoli

robertino

Postprzez scott_mtb » 15-10-2018, 08:27

robertino napisał(a):dzięki bardzo Kamil. No ja pasuję niemal dokładnie w M. S bym się bał wziąć raczej. Może jutro podjadę do sklepu jeśli czas pozwoli

S-ka na 1000% będzie za mała - do tej tabelki pasuję z lekkim zapasem a i tak strój jest obcisły - naprawdę sugeruję przymiarkę bo M-ka może być za ciasna, ale każdy ma też inaczej rozbudowane różne części ciała...
Ps. ogólnie strój jest mega pod każdym względem,ale ja akurat miałem problem z mocnymi otarciami pępka i okolic od zamka co jednak mi bardzo przeszkadzało na 1/2 - na 1/4 nie odczułem.
Ps. w razie czego jak M-ka będzie za mała to w jakiejś promocji mogę odkupić ;)
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez robertino » 15-10-2018, 09:58

scott_mtb napisał(a):S-ka na 1000% będzie za mała - do tej tabelki pasuję z lekkim zapasem a i tak strój jest obcisły - naprawdę sugeruję przymiarkę bo M-ka może być za ciasna, ale każdy ma też inaczej rozbudowane różne części ciała...
Ps. ogólnie strój jest mega pod każdym względem,ale ja akurat miałem problem z mocnymi otarciami pępka i okolic od zamka co jednak mi bardzo przeszkadzało na 1/2 - na 1/4 nie odczułem.
Ps. w razie czego jak M-ka będzie za mała to w jakiejś promocji mogę odkupić ;)

:) jak się przymierzę to dam znać jak to wygląda w praktyce u mnie
robertino

Postprzez KamilN » 15-10-2018, 11:54

Strój jest aktualnie w bardzo dobrej cenie, choć ograniczonej kolorystyce w Sigmasport:
https://www.sigmasports.com/item/Castel ... isuit/I0GC

dodaj do tego kod za zapisanie się do nweslettera i cena spada o kolejne 5 funtów
https://www.sigmasports.com/newsletter
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez robertino » 15-10-2018, 12:21

KamilN napisał(a):Strój jest aktualnie w bardzo dobrej cenie, choć ograniczonej kolorystyce w Sigmasport:
https://www.sigmasports.com/item/Castel ... isuit/I0GC

dodaj do tego kod za zapisanie się do nweslettera i cena spada o kolejne 5 funtów
https://www.sigmasports.com/newsletter

na sigmie właśnie widziałem. I dlatego rozważam :)
robertino

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Sprzęt