kalendarz triathlon

Pływanie - temat morze

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Pływanie - temat morze

Postprzez sgrzes » 07-06-2019, 21:30

Witam wszystkich!
Parę tygodni temu pobiegłem w sztafecie triatlonowej- spodobało się i spróbuję zrobić w tym sezonie 2-3 starty na dystansie 1/8 IM Pływać uczę się od listopada (raz w tyg 45min) Opanowałem żabkę sportową i zaczynam coś tam kraulować ale nie na tyle żeby na zawodach tym stylem wystartować.

Mieszkam w Niemczech, w rejonie gdzie jak śnieg poleży tydzień to zastanawiają się czy nie wprowadzić stanu klęski żywiołowej. Wiosny nie ma, zaraz lato, ciepło. Zawody które wyszukałem w pobliżu to głownie zawody gdzie pływa się w basenie, 1 kryty, 1 otwarty, 1 małe jeziorko. Zastanawiam się czy ze względu na te jedne zawody gdzie pływa się w jeziorze opłaca się kupować piankę. 400-500m to jedno-częściowym stroju triatlonowym nie powinno być chyba aż takim wyzwaniem...

A'propos stroju triatlonowego to narazie budżetowy będzie. Chcę przymierzyć coś takiego https://www.decathlon.de/p/triathlon-an ... &c=SCHWARZ Na co szczególnie mam uważać w doborze rozmiaru?

Z góry dzięki za wszystkie komentarze.
sgrzes

Re: Pływanie - temat morze

Postprzez superfrog » 08-06-2019, 12:55

Raczej się nie opłaca pianki. Zazwyczaj można wypożyczyć w sklepach, albo już na zawodach. Pianka więcej daje słabszym pływakom, ale na krótkim dystansie pamiętaj, że musisz się z niej jeszcze sprawnie rozebrać.
Jeżeli chcesz kupić, to musisz najpierw kilka zmierzyć, to podstawa. Najlepiej najpierw jakąś wypożyczyć i popływać. Czasem przed sezonem sklepy organizują na basenach mierzenie pianek.
Stroje tri z deca chyba są ok. Nie brałbym czarnego, ze względu na temperaturę. Kolor jest też lepszy ze względu na widoczność na rowerze. Powinien być obcisły, aero, ale też żeby nie podrażnial pod pachami podczas pływania. Chociaż, na krótkim dystansie to poczujesz dopiero po zawodach, jak ochłoniesz.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:05 9/207
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
superfrog

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych