kalendarz triathlon

Buty zatrzaskowe pierwszy raz

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Buty zatrzaskowe pierwszy raz

Postprzez responder006 » 10-07-2019, 10:18

Witam... Mam kolejne pytanie...w swoim pierwszym triathlonie będę miał możliwość wystartować na szosówce z pedalami zatrzaskowymi, to będzie też moja pierwsza jazda z takimi pedalami butami...ewentualnie dzień przed zawodami będę mógł trochę poćwiczyć na tym rowerze...czy to dobry pomysł pierwszy raz z takim systemem startować w zawodach? Z tego co wyczytałem na początku o upadek bardzo łatwo... Pozdrawiam
P. S. Biorę pod uwagę wymianę pedałów zatrzaskowych na zwykle.. To raptem kilka minut
responder006

Re: Buty zatrzaskowe pierwszy raz

Postprzez robertino » 10-07-2019, 10:28

o upadek łatwo, gdy zapomnisz się wypiąć przy zatrzymywaniu. Ale potrenowałbym najpierw wpinanie przed startem, żebyś wiedział jak się to robi i nie męczył się przy starcie. A sam komfort jazdy w butach zatrzaskowych jest nie do powórnania ze zwykła platformą. Przepaść.
robertino

Postprzez responder006 » 11-07-2019, 13:21

Witam... Dzięki za odp Robertino...wlasnie o to zapomnienie się niepokoje.. Pierwszy triathlon..stres, adrenina spotwgowane zatrzaskami.. Hm.. Chyba jednak będę zamierzał do zmiany pedałów...takiw buty to z pewnością komfort jednak w necie wiele osób konkluduje że to proste ale dopóki się nie wypoeorzysz to nie zapamietasz, a upadku w debiucie bym nie chciał.. Pozdro
responder006

Postprzez kajet » 11-07-2019, 14:22

Ja się nauczyłem bez wywrotek, ale na zawodach bym na pewno nie chciał zaczynać.
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez lola » 12-07-2019, 08:47

Zly pomysl. Moze sie udac, ale ryzyko zwiazane z wtopa (w szczegolnosci ew. skutki) moim zdaniem jest nie do przyjecia.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
lola

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych