kalendarz triathlon

Projekt 2020 – sub.02:20

W tym dziale znajdziesz dzienniki treningowe forumowiczów. Jeżeli chcesz założyć własny dziennik, przeczytaj temat z zasadami wewnątrz tego działu.
Regulamin działu Chcesz prowadzić własny dziennik treningowy na forum xTRI.pl? Koniecznie przeczytaj ten artykuł

Projekt 2020 – sub.02:20

Postprzez weekendowy » 14-08-2019, 11:59

Imię: Przemek
Rocznik 80’
Wzrost 176 cm
Waga 70 kg
Starty w sezonie 2019 na poziomie:...szybciej nie będzie #:-s
1/8 1:09
1/4 2:21

Do rozpoczęcia sezonu 2019/2020 jeszcze trochę czasu i kilka startów przede mną ale zdecydowanie lato zmierza ku upadkowi a z racji tego, że lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane to zakładam nowy dziennik…..

Przygodę z triathlonem zacząłem w 2016 roku. Od sezonu 2017/2018 trenuję regularnie na poziomie ok 600 h rocznie czyli pływanie/bieg/rower/ogólnorozwojówka. W 2017 roku rozpocząłem projekt 2020 z ambitnym planem złamania w tym roku 2:15 na dystansie ¼, Olimpijka. Plany, planami a życie, życiem…. Po przepracowaniu dwóch pełnych okresów przygotowawczych zdecydowanie dalej podtrzymuje swoje pierwotne założenia. Załamanie 2:15 na ćwiartce jest jak najbardziej w moim zasięgu ale budowanie względnie trwałej formy okazało się dłuższe więc rozkładam to w czasie i tegorocznym założeniem dziennika będzie osiągnięcie jak najlepszego rezultatu sub. 2:20.
Do tej pory trenowałem auto planem z wykorzystaniem treningów rowerowych @H2O na platformie Maximum Trainer. Od sezonu 2019/2020 poświęcam się w całości planowi TP i ustawiam sobie jeden cel na sezon - Triathlon Gdańsk Dystans Olimpijski.
Nie mam bladego pojęcia jak zadziała na mnie trenowanie z gotowcem z TP dlatego ciężko określić jakieś konkretne założenie co do temp i prędkości ….cel jest jeden sub:2:20. Wybrałem poziom Phil’s Adanced Olimpic Tri, 32 tygodnie, 10-14 godzin na tydzień. Wstępnie analizując plany z TP i podpytując się bardziej doświadczonych kolegów z forum zdecydowanie nie powinienem się zajechać.

Wstępny harmonogram okresu przygotowawczego:
Dwa tygodnie październik to okres roztrenowania co z premedytacją połączyłem z zabiegiem na naprawę oczu ale przez to zostaję wykluczony z basenu na aaaaaż….2 miesiące….sam jestem ciekawy jak to wpłynie na sezon….
Listopad – Grudzień: budowanie bazy biegowej + rowerowa baza I+II z planu @H2O + dużo siłowni…
Styczeń – Czerwiec: plan TP

STARTY 2020
- Lipiany [Olimpijka] start rozpoznawczy
4 tygodnie przerwy
- Gdańsk [Olimpijka] start AAAA
4 tygodnie przerwy
- Gdynia [ Sprint] start AAA
3 tygodnie przerwy
- Przechlewo [1/4] start AA
1 tydzień przerwy
- Malbork [1/4] start A

Zapiski w moim dzienniku nie należą raczej do epickich opisów wydarzeń z życia sportowego amatora ale nie zamierzam tego zmieniać i w tygodniu powinny być dwa wpisy stricte treningowe…im dalej od zdarzenia to człowiek zapomina… a z doświadczenia wiem, że prowadzenie dziennika jest bardzo pomocne do analizy formy…
weekendowy

Re: Projekt 2020 – sub.02:20

Postprzez kajet » 14-08-2019, 13:03

Dwa tygodnie październik to okres roztrenowania co z premedytacją połączyłem z zabiegiem na naprawę oczu ale przez to zostaję wykluczony z basenu na aaaaaż….2 miesiące….sam jestem ciekawy jak to wpłynie na sezon….

Masz gumy?

(That's what she said ;) )

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez weekendowy » 14-08-2019, 13:08

...wiesz, że nawet o tym nie pomyślałem..a już się cieszyłem że będzie laba ;) no nic muszę coś poszukać w necie....
weekendowy

Postprzez weekendowy » 24-09-2019, 11:47

...aktualizacja startów...

STARTY 2020
- Charzykowy [1/4] rozpoznawczy
4 tygodnie przerwy
- Gdańsk [Olimpijka] start AAA
3 tygodnie przerwy
- Gdynia [ Sprint] start A
5 tygodni przerwy
- Malbork [1/4] start AA

Lipiany zmieniłem na Charzyki bo wypadają akurat w tygodniu rege planu TP czyli równo cztery tygodnie przed startem AAA...Wywaliłem z planu Przechlewo bo stwierdziłem że zbyt krótki okres między Malborkiem a nie ukrywam, że chciałbym się dobrze przygotować...
weekendowy

Postprzez robertino » 24-09-2019, 14:21

weekendowy napisał(a):...aktualizacja startów...

STARTY 2020
- Charzykowy [1/4] rozpoznawczy
4 tygodnie przerwy
- Gdańsk [Olimpijka] start AAA
3 tygodnie przerwy
- Gdynia [ Sprint] start A
5 tygodni przerwy
- Malbork [1/4] start AA

Lipiany zmieniłem na Charzyki bo wypadają akurat w tygodniu rege planu TP czyli równo cztery tygodnie przed startem AAA...Wywaliłem z planu Przechlewo bo stwierdziłem że zbyt krótki okres między Malborkiem a nie ukrywam, że chciałbym się dobrze przygotować...

eeejjj, a gdzie HiM ??
robertino

Postprzez weekendowy » 24-09-2019, 14:34

robertino napisał(a):eeejjj, a gdzie HiM ??

...strach trochę....jeszcze...... ;)
weekendowy

Postprzez Maciej z NT » 24-09-2019, 17:58

weekendowy napisał(a):
robertino napisał(a):eeejjj, a gdzie HiM ??

...strach trochę....jeszcze...... ;)

Żartowniś =)) Ale mi już nie do śmiechu bo w Charzykowym razam wystartujemy ;-)
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez kajet » 24-09-2019, 18:50

Skoro już mówimy Przemkowi, co ma robić - ja jestem za tym, żeby @weekendowy żyłował wyniki na krótkich. Ewidentnie ma do tego dryg, a młodszy się nie staje ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
kajet

Postprzez robertino » 24-09-2019, 22:12

a może nie chcemy wiedzieć jaki ma dryg do długich... ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez Kik_81 » 25-09-2019, 08:02

Jest szansa że w Charzykowym też się pojawię. Pościgamy się w wodzie bo później to już raczej nie... :ymdevil:
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez weekendowy » 25-09-2019, 08:15

Kik_81 napisał(a):Jest szansa że w Charzykowym też się pojawię. Pościgamy się w wodzie bo później to już raczej nie... :ymdevil:

...no w wodzie to się jeszcze możemy się pościągać a raczej musimy bo jak @Maciej odpali TT to może nie być już tak wesoło....
weekendowy

Postprzez weekendowy » 25-09-2019, 08:19

Wracając do tematu długich dystansów....

Przygotowując sobie szczegóły realizacji zakupionego planu jestem w staniu już coś o nim powiedzieć oczywiście w porównaniu do dotychczasowych treningów, które sam układałem.
Według planu TP objętości biegania są na tym samym poziomie lub ciut mniejsze niż robiłem w tym roku…z pływaniem to zdecydowanie jest go mniej w porównaniu do mojej metody treningu. W przypadku roweru jest zupełnie odwrotnie. Dwie jednostki w każdy weekend z progresywnym czasem na siodełku od 3 do 5 godzin w tym raz w tygodniu zakładka w okresie bazy. W specjalizacji dwie zakładki na tydzień. Do tego jeszcze jeden progowy/VO w środku tygodnia. Po cichu liczę że te rowerowe godziny przygotuję mnie do treningów do dystansu długiego…..

Sama struktura treningu do pełnego nie odbiega od tego planu co zakupiłem pod olimpijkę. Zwiększona jest jedynie objętość i to głównie na pływaniu, co mi zdecydowanie odpowiada. Czas spędzony na bieganiu gdzie większość to tlen zdecydowaniu jest do ogarnięcia. Zostaje ten piekielny rower…czyli czas weekendowych jednostek idzie do kwadratu tego co mam teraz….Taki rozkład sił zdecydowanie faworyzuje takie przypadki jak ja…brak dzieci i wyrozumiała żona…. Wydaje mi się, żebym mógł solidnie przygotować się do pełnego to tygodniowo bez zarzynania się górna granica powinna oscylować w ok 17-19 h tygodniowe… Do ogarnięcia HIM spokojnie wystarczy obecna objętość czyli 11-14 godzin….i co jeszcze zauważyłem, że koniecznym będzie zakup MTB lub Gravela na zimę. 5 godzin na trenażerze zdecydowanie jest poza moim zasięgiem…już w tym roku obawiam się wysiedzenia 3 dupogodzin…

Tak więc jest to kwestia teraz wybrania odpowiedniego roku do przygotowania a że należę do ludzi, którzy potrzebują dłuższego czasu do adaptacji musze to sobie rozłożyć na kilka lat. Obecnie jestem na etapie jeszcze jakiegoś progresu prędkości …no bo z niczego zawsze jest łatwiej zaczynać… Jak zauważył @Kajet młodszy się nie robię tym bardziej, że już zaliczyłem awans wiekowy bo podczas zapisów na przyszłoroczne imprezy dostałem kat. 4….
weekendowy

Postprzez weekendowy » 09-10-2019, 12:21

Pierwszy tydzień października upłynął pod znakiem dwóch jednostek basenowych i dwóch trenażerowych 2 h we wtorek i 1:45 w czwartek. Całość w Z2 czyli w ruch poszły filmy… Jak na pierwszy trenażer od maja to tyłek całkiem przyzwoicie przyjął kilka dupogodzin…klucz leży chyba w znalezieniu jakiegoś interesującego zajęcia podczas katowania tej strefy wysiłku…

Bieganie już sobie darowałem całkowicie. Po pierwsze pogoda fatalna a po drugie nie mogłem się przeziębić bo w piątek miałem operację więc musiałem być zdrowy…

Po dobie spędzonej w szpitalu i otrzymaniu nowego wzroku….w końcu zostałem uwolniony od okularów i szkieł kontaktowych, których używałem podczas zawodów….nie raz kończyłem imprezę na ślepo lub z jednym okiem widzącym…uroki wypadających soczewek… Czyli jedna z wielu części planu do pełnego została zrealizowana.

Jak wcześniej wspomniałem w dzienniku z pływaniem niestety muszę pożegnać się do grudnia ale zdążyłem już zakupić gumę i od wtorku rozpocząłem delikatny rozruch. Od przyszłego tygodnia zaczynam powoli z trenażerem i pewnie wskoczy jakiś light cross biegowy.
weekendowy

Postprzez kajet » 09-10-2019, 13:03

weekendowy napisał(a): zdążyłem już zakupić gumę i od wtorku rozpocząłem delikatny rozruch.

Pamiętaj, czyją zasługą będzie to <2:20 ;)
kajet

Postprzez weekendowy » 09-10-2019, 13:06

kajet napisał(a):
weekendowy napisał(a): zdążyłem już zakupić gumę i od wtorku rozpocząłem delikatny rozruch.

Pamiętaj, czyją zasługą będzie to <2:20 ;)

...jesteś już na stałe wpisany w kalendarz... jak nie jesteś pewny pytaj @kajeta :D
weekendowy

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Dzienniki triathlonowe