kalendarz triathlon

Sąd elektroniczny

O wszystkim i o niczym ;)

Sąd elektroniczny

Postprzez firaa » 08-11-2019, 13:26

Korzystaliście może z usług sądu elektronicznego? Mnie się raz zdarzyło, jak trenowałem do triathlonu i jeden kierowca się zagapił i we mnie wjechał. Efekt - kontuzja i wykluczenie na rok z treningów... Nie mogłem się stawić w sądzie, a mój prawnik powiedział, że można złożyć pozew przez internet.
firaa

Re: Sąd elektroniczny

Postprzez notariusz » 10-11-2019, 00:17

Korzystałem ale to była błach sprawa związana z niezapłaconym rachunkiem. Nie wiem czy Twoja sie do tego kwalifikuje. Sąd elektroniczny rozpatruje sprawy z powodztwa cywilnego, Twoja to już prawo karne wiec nie jestem pewien. W e-sądzie są rozpatrywane z całej Polski najprostsze pozwy o zapłatę w trybie upominawczym. Postępowanie takie dotyczy głównie osób zalegających z opłatami np. za prąd czy telefon. Generalnie taki sąd to duże ułatwienie, rozpatrywanie spraw jest szybkie i można zadzwonić na jeden z numerów i poprosić aby pismo sądowe zostało szybko rozpatrzonę.
notariusz

Re: Sąd elektroniczny

Postprzez firaa » 12-11-2019, 14:31

[quote="firaa"]Korzystaliście może z usług sądu elektronicznego https://e-sad.info.pl/epu-e-sad/nakaz-zaplaty/? Mnie się raz zdarzyło, jak trenowałem do triathlonu i jeden kierowca się zagapił i we mnie wjechał. Efekt - kontuzja i wykluczenie na rok z treningów... Nie mogłem się stawić w sądzie, a mój prawnik powiedział, że można złożyć pozew przez internet.[/quote]
firaa

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa zmian :)