kalendarz triathlon

Mistrzostwa Polski na dystansie dlugim

W tym miejscu znajdziesz tematy imprez z sezonu 2011

Mistrzostwa Polski na dystansie dlugim

Postprzez trmalbork » 11-11-2011, 23:31

Witam, koledzy forumowicze znowu bedzie ze sie czepiam oraz kilka standardowych osob ktore beda mnie wyzywac itp no ale zaczynam sie przyzwyczajac ze akademia ma swoich forumowych klakierow
Jak pewnie wiekszosc z Was zauwazyla w Suszu odbeda sie MISTRZOSTWA POLSKI NA DYSTANSIE DLUGIM super sprawa no i za rok laureatem nagrody organizowanej przez akademie zostanie Mistrz Polski z Susza...
Z tego co sprawdzalem w kalendarium PZTri w Suszu nie ma zawodow o zadnej randze i w koncu doczekalem sie iz zwiazek zrozumial ze zawodom HALFIRONMAN taka ranga nie moze byc przyznana
w roku 2012 mamy dwa razy Mistrzostwa Polski na dystansie dlugim, prosze jesli mozecie czy zwyciezca zawodow w Suszu bedzie mogl starac sie o stypendia sportowe z roznych urzedow jako Mistrz Polski...
bo jesli tak to ja proponuje aby kazde zawody w naszym kraju rozgrywane organizatorzy nazwali sobie Mistrzostwami Polski, mistrzow mielibysmy jak grzyby po deszczu :)
Kloedzy moi obudzie sie w koncu cos trzeba z tym zrobic, jak jedyna firma ktora od kilku lat weszla w triathlon chce zmonopolizowac ten sport nie patrza oni na nic sieja oblude i zaklamanie, Ciagna od nas duze wpisowe na zawody ktore de facto nie maja zadnej rangi...
kolegow standartowo pastwiacych sie nad moimi komentarzami zapraszam do dyskusji a osob dla ktorych sa to artykuly do refleksji prosze o zastanowienie oraz jakies wyciagniecie konsekwencji w stosunku do podejmowanego dzialania przez orgow Susza
ilosc odslon moich artykulow swiadczy o tym iz sa kontrowersyjne a ja staram sie poddac powazne rzeczy pod dyskusje na forum, napiszcie czy uwazacie za etycznie poprawne to co wyprawiaja organizatorzy "Mistrzostw Polski na dystansie dlugim z Susza"
Jak organizator sam sobie moze nadac zawodom range Mistrzostw Polski jesli zwiazek pozostawi to bez echa to zaczne kibicowac akademi niech ten zwiazek rozwali bo faktycznie oni nie sa w stanie funkcjonowac w aktualnych realiach....
trmalbork

Postprzez foka » 12-11-2011, 01:27

Gdzie kolego znalazłeś informacje o MP w Suszu w 2012 roku ?
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 12-11-2011, 01:29

Jeżeli chodzi o zapis w regulaminie to jestem pewien, że zostanie zmieniony wkrótce - zgodnie z nową ustawą o sporcie, Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski to nazwy zarezerwowane dla narodowych związków.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez trmalbork » 12-11-2011, 05:53

trmalbork

Postprzez foka » 12-11-2011, 07:24

Myślę, że jest to błąd związany z kopiowaniem zeszłorocznego regulaminu. OMP to także MP - z tym że dopuszczony jest w nich udział zawodników zagranicznych.

[qoute]Ponadto, ustawa przewiduje, że związek będzie posiadał monopol na organizację i prowadzenie współzawodnictwa sportowego o tytuł mistrza Polski, a także o puchar Polski. Związek będzie również powoływał kadrę na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie, oraz mistrzostwa świata w danych dyscyplinach sportu. [/quote]

Powyższe chyba wszystko wyjaśnia. Otwarty Mistrz Polski to też mistrz polski, no chyba że w Suszu będą OMP bez przydzielania tytułu (wtedy tylko połowa paragrafu jest złamana).

Nie wierzę, że tak doświadczeniu ludzie nie znają nowej ustawy.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 12-11-2011, 07:36

Instagram,
foka
Admin

Postprzez trmalbork » 12-11-2011, 12:38

wytlumacz mi jak mozna zorganizowac Mistrzostwa Polski gdzie zwyciezca nie zostanie Mistrzem Polski, no i dziwi mnie strasznie jak taka super impreza od wielu lat jako MP na dystansie dlugim oddala to miano impreze w Polanicy gdzie historia zawodow siega 2011 roku. Co sie takiego stalo koledzy forumowicze jesli wszystko bylo ok to co jest nie tak ze Susz stracil w roku 2012 jakakolwiek range zawodow co powoduje iz zawody maja charakter czysto amatorski.

Uwazam ze moje tak bezsensowne posty i tematy jednak mialy troszeczke racji.
P.S. Ciekaw jestem kto bedzie te zawody sedziowal... czy sedziowe ze zwiazku tylko w ich wolnym czasie czyli ne bedac delegatami zwiazku, czy oficjalniezwiazek wezmie to na siebie, czy wolontariusze zajma sie sedziowaniem a moze sedziowe beda z zagranicy...
Na stronie Susza nie ma ani wzmianki o PZTri znaczy wiec wg mnie calkowite odciecie od zwiazku, ciekawe czy w kalendarium PZTri bedzie info?

P.S. 1 z te moje wpisy nie zostawialiscie suchej nitki ze sie pastwie nad Suszem co wiec teraz zaczniecie bojkotowac PZTri ze Susz w koncu potraktowali tak jak powinni... czyli mozna powiedziec podzielil moje tak negatywnie przez Was opisywane argumenty
trmalbork

Postprzez emilpe » 12-11-2011, 12:57

Wg mnie Susz chciał zachować dystans 1/2 IM i na tym bardziej im zależało, niż na MP.
Z kolei związek MP chce zorganizować na dystansie długim wg ITU czyli 3/80/20 więc musieli zorganizować je gdzie indziej niż Susz.
emilpe

Postprzez trmalbork » 12-11-2011, 13:18

rozumiem to oczywiscie tylko dlaczego rok temu na identycznym dystanie mial MP a w tym nie ma. Jesli to tak fantastyczna impreza pod kazdym wzgledem to dlaczgo PZtri zabral im range i z Susza zrobil zwykla amatorska impreze ktorej zaden z profesjonalnych sportowcow nie wrzuci do swojego kalendarza przygotowan. Wiecie przeciez iz takich dystansow w roku mozna pokonac zaledwie kilka aby nie odbily sie na naszym zdrowiu i cykl przygotowan elita raczej robi pod konkretna impreze, watpie aby ktokolwiek z elity caly cykl poswiecil pod Susz ktory w 2012 roku nie bedzie mial zadnej rangi.
trmalbork

Postprzez gstefaniak13 » 12-11-2011, 13:20

ja sie do Susza z ekipa z Rawy wybieralem ale nie wiem czy nie zmienimy kierunku na poludnie do Czech, jednak fajniej jak startuje sie jako obcokrajowiec :)
ilosm kilometrow podobna startowe rowniez a zawsze start za granica...
grzes
gstefaniak13

Postprzez dubey » 13-11-2011, 17:51

Hej, o co całe halo? Przecież od razu widać, że ktoś zadziałał metodą cut&paste i przekleił regulamin z zeszłego roku, a zmiany wprowadzil tylko gdzieniegdzie:)
A otwarte mistrzostwa to nie takie, które dają tytuł Otwartego Mistrza Polski, tylko takie, gdzie mogą startować obcokrajowcy. Najszybsza Polka i najszybszy Polak zostają Mistrzami Polski, a jeśli, jak jest ostatnio, wyprzedzi ich jakiś obcokrajowiec - zostaje po prostu zwycięzcą zawodów i bierze pierwszą nagrodę...
Myślę, że po fatalnym sędziowaniu w tym roku orgom z Susza bardziej zależy na dobrej imprezie - choćby bez rangi mistrzowskiej - niż na kontakcie z PZTri. Jak w Borównie: sędziów z PZTri nie było i draftingu też nie było... Strzlam, że w ciągu najbliższych kilku lat Susz skuma się z WTC i wreszcie będziemy mieli oficialne IM 70.3 w tej części Europy.
Pozdrawiam,
dub
dubey

Postprzez masatri1 » 13-11-2011, 20:24

[quote="trmalbork"]rozumiem to oczywiscie tylko dlaczego rok temu na identycznym dystanie mial MP a w tym nie ma. Jesli to tak fantastyczna impreza pod kazdym wzgledem to dlaczgo PZtri zabral im range i z Susza zrobil zwykla amatorska impreze ktorej zaden z profesjonalnych sportowcow nie wrzuci do swojego kalendarza przygotowan. Wiecie przeciez iz takich dystansow w roku mozna pokonac zaledwie kilka aby nie odbily sie na naszym zdrowiu i cykl przygotowan elita raczej robi pod konkretna impreze, watpie aby ktokolwiek z elity caly cykl poswiecil pod Susz ktory w 2012 roku nie bedzie mial zadnej rangi.[/quote

Ja osobiście elitą się nie czuję, choć w Polsce udaje mi się czasem soc tam wygrać i powiem Ci coś kontrowersyjnego, ale prawdziwego i szczerego do bólu: wiesz ile w Polsce warty jest Medal ???? Tyle ile wynosi jego wartość w skupie złomu. Ja mam w swojej kolekcji z rożnych odmian, dystansów i kategorii wiekowych ponad 30 we wszystkich kolorach. I podobnie jak ja uważa większość Polskiej czołówki. Nie udolne działania związku spowodowały dewaluację wartości medalu, ba nawet bycia w kadrze. NIE WYNIKA DLA ZAWODNIKA Z TEGO NIC, przynajmniej od strony związku. Pasjonaci triathlonu maja swoje kryteria doboru imprez, zaś czołowi zawodnicy startują tam gdzie są dobre nagrody i dobrze zorganizowane starty, i przede wszystkim gdzie są media, bo to pozwala pochwalić się przed sponsorem lub pomaga go zdobyć jak ktoś niema, a ranga gra tu rolę trzeciorzędną. Enty medal w kolekcji nic nie daje, także proszę nie wypowiadaj się za elitę, bo prawda jest tak jak Ci napisałem nieco wyżej. To wręcz śmieszne, że o range imprezy napina się ktoś jak ty kto nie walczy o wygraną, zaś Ci co wygrywać by mogli tak naprawdę medal maja gdzieś. Wiesz co będzie o wiele cenniejsze niż medal???? Jak Susz kiedyś wykupi licencję WCT i będzie można na tych zawodach zdobyć sloty na Hawaje. Zobaczysz wtedy gdzie pojedzie elita i jak przy tym będzie wyglądać ranga MP.
masatri1

Postprzez trmalbork » 13-11-2011, 20:35

majac na mysli medal pisalem oczywiscie o byciu w pierwszej trojce ELITY na zawodach MP bo mimo wszystko dla najlepszych jednak uwazam iz wazniejsze jest zdobycie dobrej lokaty na zawodach rangi MP niz pokazanie sie w ulamku sekundy podczas kilkuminutowej relacji w TV regionalnej.
Nie wiem ktory ze sportowcow tzw ELITY mysli kategoriami pokazania sie w TV a nie zdobycia jednego z najlepszych miejsc na zawodach rangi MP. Susz to w tym roku zwykla zabawa dla amatorow ktorych bedzie ponad 95%, i jesli ktos z elity wygra te zawody to bedzie mogl sie pochwalic ze wygral zawody dla amatorow. W Chelmnie chyba byly podobne zawody nie wiem kto z tzw ELITY tam startowal a w tym czasie nic innego nie bylo...
no ale jesli myslisz kategoriami iz zawodnik przygotowywuje sie do zawodow zeby w tv sie pokazac no to chyba nie widziales relacji polskiej tv z jakichkolwiek relacji triathlonowych jesli zobaczysz to na pewno zmienisz zdanie
a co do WTC oczywiscie jesli bedzie taka ranga to juz co innego ale narazie wydaje mi sie ze rozmawiamy o faktach a nie o sciene fiction
trmalbork

Postprzez marcin » 13-11-2011, 21:10

trmalbork napisał(a):Nie wiem ktory ze sportowcow tzw ELITY mysli kategoriami pokazania sie w TV a nie zdobycia jednego z najlepszych miejsc na zawodach rangi MP.

tak na zdrowy rozsądek pewnie nie ma co stawiać sprawy biegunowo, i chce pudło i TV - bo te TV to atut dla sponsorów

trmalbork napisał(a):a co do WTC oczywiscie jesli bedzie taka ranga to juz co innego ale narazie wydaje mi sie ze rozmawiamy o faktach a nie o sciene fiction

ten aspekt dyskusji wydaje się najbardziej atrakcyjny, pokibicujmy orgom :)
IM Borówno 2011
IM Frankfurt 2012
IM Kalmar 2013
Keep Tri-ing
marcin

Postprzez tsk86 » 13-11-2011, 22:18

Ale po co ta napinka? Za pol roku dowiemy sie gdzie przyjedzie krajowa czolowka.

Za to nie moge sie zgodzic z opinia, ze w Suszu w 95% beda sie scigac amatorzy. Zakladajac, ze wystartuje te 500 osob, musialo by sie scigac tam 25 zawodowcow. A nie wiem czy az tylu prosow z zagranicy przyjedzie :)
pozdrawiam
Tomek Kowalski

http://trinergy.pl/
tsk86

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Archiwum tematów imprez z sezonu 2011