kalendarz triathlon

2015 - gdzie w Polsce zrobic pełny dystans IM

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

Re: 2015 - gdzie w Polsce zrobic pełny dystans IM

Postprzez Human » 07-10-2014, 20:26

Hej, a wiecie coś kiedy będzie info z Borówna i Wolsztyna na temat 2015r., bo orgi się nie odzywają...?
Human

Postprzez lszymanski » 08-10-2014, 07:47

Human napisał(a):Hej, a wiecie coś kiedy będzie info z Borówna i Wolsztyna na temat 2015r., bo orgi się nie odzywają...?

Termin Borówno/Bydgoszcz w kalendarzu http://xtri.pl/kalendarz-imprez-triathlonowych-2015-3/, jest też wątek viewtopic.php?f=13&t=6105, tam warto zadać pytania o szczegóły imprezy - może foka wie coś więcej :-P .
lszymanski

Postprzez foka » 08-10-2014, 10:13

Jeżeli jeszcze nie wiem to będę wiedział ;).
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Human » 08-10-2014, 10:56

Kalendarz już widziałem, tylko suche info z datą, chodzi mi raczej o regulamin, wpisowe itp. Np. czy pływanie jest z górki :))
No i Wolsztyn się nie odzywa... :(

pozdrowionka
Human

Postprzez foka » 08-10-2014, 11:14

Właśnie dodaję Wolsztyn to kalendarza.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez marcin » 12-10-2014, 16:08

a nie wiesz foka czemu się Wolsztyn przesunął, czy to efekt chęci uniknięcia święta kościelnego w weekend 15-16 VIII. W ten sposób mamy dwie duże imprezy 226 w jeden weekend 22-23 VIII
mało mamy pełnych zawodów i jeszcze zbijają je terminowo nie dając za dużego pola wyboru zawodnikom
IM Borówno 2011
IM Frankfurt 2012
IM Kalmar 2013
Keep Tri-ing
marcin

Postprzez Willi » 12-10-2014, 16:17

Dla mnie Borówno, tylko czy dobrze o tym pisac…mało ludzi przyjemnie, bez tłoku to mi się podobało.
Willi

Postprzez lszymanski » 25-08-2015, 14:27

lszymanski napisał(a):
Human napisał(a):Hej, to jeszcze brakuje opinii kogoś, że w Malborku też płasko/szybko i już kompletnie nie będę wiedział co wybrac :)))
Dla mnie minusem Malborka jest termin, za późno trochę. No i rzeka... Z racji tego, że Phelpsem to nie jestem więc nie wiem jak bym sobie tam poradził ;)
p.s. a gdzie jest mniej pętli Borówno v Wolsztyn ?
i jak z ogólnymi wrażeniami organizacji ?

Human wszystko jest na stronach organizatorów, wystarczy poszukać, przeczytać 8-)
Ale jako, że też interesuje mnie temat pełnego IM, to ułatwię Tobie zadanie.

Wolsztyn 1-6-8 (info http://www.polskaman.pl/index.php?optio ... 32&lang=pl)
pływanie 1 dłuższa pętla + opłynięcie wyspy na jeziorze
rower 6 rund
bieg 8 rund

Borówno 4-4-6 ( info http://tri-sport.pl/?page_id=88)
pływanie 4 pętle
rower 4 pętle + dojazd na stadion Zawisza
bieg 6 pętli

Malbork 4-6-6 ( info http://castletriathlon.com/castle-triat ... ork/trasa/)
pływanie 4 pętle
rower 6 pętli
bieg 6 pętli

Co do Malborka, to startowałem w tym roku na 1/2 IM i organizacyjnie "mucha nie siada". A trasa:
Pływanie - odbywa się w rzece Nogat, prąd rzeki raczej nie utrudniał zawodów. Widoczność rzeki kiepska, ale oznaczenie trasy bdb.
Rower - asfalt bardzo dobrej jakości, teren odsłonięty (raz z wiatrem, raz pod wiatr), nawrotki 90 stopni, jeden przejazd kolejowy (bardzo dobrze zabezpieczony kładką z płyt typu OSB, płyty ładnie wyprofilowane przy wjeździe i zjeździe z torowiska).
Bieganie - nawierzchnia pełen mix. Był asfalt, kostka brukowa, płyty chodnikowe, trawa, szuter. Część w terenie osłoniętym (park), część w pełnym słońcu. Trasa nie jest też płaska.
Ogólnie polecam zawody w Malborku.

Pisałem o Malborku, a obecnie mogę napisać o Borównie-Bydgoszczy (po udanym przedwczorajszym debiucie na pełnym dystansie :) ).
Pływanie - w miejscowości Borówno (dowóz autokarem przez organizatora), bardzo czysta woda. 4 pętle z wyjściem z wody - dla mnie super, mogłem rozprostować nogi, był doping na brzegu, był duży zegar z czasem zawodów.
Rower - wg mnie asfalt bardzo dobrej jakości (są też inne opinie na na forum zawodów), droga raz w lesie, raz polami, raz między domkami, wsiami. Były 3 ostre nawrotki. Była też góra na ul. Gdyńskiej w Bydgoszczy, czyli ponad 55km/h w dół i 20km/h pod górkę :) Trasa dobrze oznaczona, dodatkowo na krytycznych rozjazdach kierunek pokazywali strażacy, wolontariusze.
Bieganie - nawierzchnia w 90% asfalt (5% to kawałek po trawie, kawałek po płytach chodnikowych i 5% po tartanie na stadionie), tutaj podobnie jak w Malborku, część w terenie osłoniętym (park), część w pełnym słońcu. Ale trasa praktycznie płaska (dwa mini podbiegi w parku i jeden na wiadukcie).

Pod względem trasy wg mnie Borówno-Bydgoszcz wymiata. Nie opisuję tutaj fajerwerków organizacyjnych takich jak odprawa, pasta party, pakiet startowy, kolor czepka, ilość miejsca na stojakach rowerowych, serwisu rowerowego, czy odżywki na trasie i innych. Zarówno w Malborku, jak i w Bydgoszczy korzystałem tylko z wody dostępnej w punktach odżywczych, resztę ładowania kcal i witamin zapewniłem sobie we własnym zakresie (przetestowane na treningach, zapotrzebowanie kcal obliczone skrzętnie na kalkulatorze :) ).

A może ktoś lubi jednak zróżnicowaną trasę biegową i wybierze Malbork?!
Jest jeszcze Wolsztyn z dobrymi opiniami, już z tego roku :)

Do wyboru, do koloru :)
lszymanski

Postprzez żeli » 25-08-2015, 15:18

lszymanski napisał(a):A może ktoś lubi jednak zróżnicowaną trasę biegową i wybierze Malbork?!
Jest jeszcze Wolsztyn z dobrymi opiniami, już z tego roku :)

Do wyboru, do koloru :)
W przyszłym roku planuję debiut na długim i stoję przed wyborem: Borówno -Bydgoszcz czy Wolsztyn? W B-B byłem w 2013, Wolsztyn zaliczyłem w ostatnią sobotę. Na świeżo jestem pod dużym wrażeniem: piękne miasteczko, super trasa kolarska i super trasa biegowa, mała kameralna impreza ze wszystkim czego potrzebuje zawodnik - to moje zdanie.
Za Borównem przemawiają cztery pętle pływackie ( dla mnie to duży plus). Przed weekendem byłem za startem w Borównie, a dzisiaj się zastanawiam???? :-?
żeli

Postprzez firbolg » 29-08-2015, 07:11

W kontekscie przyszlego roku dochodzi nowy gracz w kalendarzu - Poznan ;) Gdzies obilo mi sie o uczy ze uklad trasy bedzie wygladac 2-2-4, mozna wiec spodziewac sie mega szybkiej trasy rowerowej i doskonalej biegowej.. Za tydzien sprawdze na sobie jak to jest z tym Malborkiem, ale za rok, Poznan zdecydowanie, ogromna przyjemnosc sprawiaja mi na trasie kibice, a pod tym wzgledem ( liczebnosci ) z Poznaniem konkuruje tylko Gdynia ( nie dajac mu w tym roku szans ), ale na pelen dystans w Gdyni trzeba jeszcze poczekac ze 2 lata ;)
firbolg

Postprzez Blind » 29-08-2015, 13:40

z tego co widze to w Poznaniu 2-4-4 + 2 strefy zmian w innym miejsu
Blind

Postprzez fosforus » 17-11-2015, 14:16

Czy ja dobrze widzę że na pełnym dystansie w Borównie wystartowało 179 mężczyzn a w Wolsztynie 51? Czyli jak ktoś lubi tłok to lepiej celować w Borówno.
nie ścigam się
fosforus

Postprzez żeli » 17-11-2015, 16:45

fosforus napisał(a):Czy ja dobrze widzę że na pełnym dystansie w Borównie wystartowało 179 mężczyzn a w Wolsztynie 51? Czyli jak ktoś lubi tłok to lepiej celować w Borówno.

Tłok to będzie w Poznaniu, w Borównie do pierwszej bojki może byc ciasno, a w Wolsztynie przy takiej ilości startujących to długimi chwilami będzie pusto.
żeli

Postprzez fosforus » 17-11-2015, 18:03

W wodzie to może nawet zaleta.
Ale w Wolsztynie na rowerowej dopuki połówka nie zagęści to tragedia, sam jak palec człowiek jedzie. Nie żebym chciał się wieźć na kimś ale fajnie kogoś gonić. Mi to zawsze pomaga.
nie ścigam się
fosforus

Postprzez żeli » 17-11-2015, 18:25

fosforus napisał(a):W wodzie to może nawet zaleta.
Ale w Wolsztynie na rowerowej dopuki połówka nie zagęści to tragedia, sam jak palec człowiek jedzie. Nie żebym chciał się wieźć na kimś ale fajnie kogoś gonić. Mi to zawsze pomaga.
Dokładnie to samo mam na myśli, w tym roku "jechałem połówkę" w Wolsztynie i było pustawo na trasie rowerowej, tłumu nie lubię - taka ilośc jak była w Borównie mi odpowiada.
P.s. ruszyły zapisy do Triathlon Polska ;)
żeli

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska scena multisportowa