kalendarz triathlon

[PORTAL]Jak ograniczyć koszty debiutu w triathlonie? Odpowiedzią jest wypożyczalnia pianek triathlonowych!

W tym dziale znajdziesz wątki powiązane z konkretnymi artykułami które publikowaliśmy na portalu xTRI.pl.

[PORTAL]Jak ograniczyć koszty debiutu w triathlonie? Odpowiedzią jest wypożyczalnia pianek triathlonowych!

Postprzez foka » 08-04-2015, 15:11

To jest zajawka artykułu opublikowanego na portalu xTRI.pl. Czytaj artykuł: [PORTAL]Jak ograniczyć koszty debiutu w triathlonie? Odpowiedzią jest wypożyczalnia pianek triathlonowych!, którego autorem/ką jest Artykul sponsorowany

W ostatnich latach bardzo wyraźnie wzrosła liczba osób czynnie zainteresowanych triathlonem. Nie jest wykluczone, że w najbliższych latach fenomen zainteresowania tym sportem przekroczy boom na bieganie zauważalny najmocniej w okresie ostatnich 6-7 lat. Już teraz z roku na rok przybywa kolejnych miłośników triathlonu.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi na to pytanie powinniśmy doszukiwać się w obowiązujących trendach, choć nie tylko. Nie trzeba być wybitnym biegaczem amatorem, żeby ukończyć maraton. Jednak trzeba już bardzo wiele samodyscypliny, godzin spędzonych na treningach i hektolitrów wylanego potu aby ukończyć "połówkę", nie mówiąc już o pełnym dystansie ironman. To wszystko sprawia że chcemy się sprawdzić w czymś naprawdę wyjątkowym. Wszechobecna, coraz bardziej zauważalna moda na aktywność polegająca nie tylko na niedzielnym półgodzinnym spacerku powoduje, że pragniemy czegoś więcej, pragniemy nowych wyzwań. Maraton można ukończyć raz, drugi, trzeci, ale na tym życie się nie kończy. Jedni rozpoczynają treningi do biegów ultra, inni zaś – urozmaicają bieganie pływając w basenie i jeżdżąc na rowerze.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Re: [PORTAL]Jak ograniczyć koszty debiutu w triathlonie? Odpowiedzią jest wypożyczalnia pianek triathlonowych!

Postprzez cleveland » 09-04-2015, 08:10

Jak ograniczyć koszty debiutu?

Proste - obejść się bez pianki startując w letnich miesiącach w jeziorze. :D

Trochę jakby na pytanie "jak ograniczyć koszt debiutu" w zakresie roweru zaproponować wypożyczalnię rowerów czasowych. Co to da, jeśli się na nim nie trenuje a będzie się go (z obawą o straty) dotykało przez tydzień?
cleveland

Re: [PORTAL]Jak ograniczyć koszty debiutu w triathlonie? Odpowiedzią jest wypożyczalnia pianek triathlonowych!

Postprzez bartolini » 09-04-2015, 08:33

cleveland napisał(a):Jak ograniczyć koszty debiutu?

Proste - obejść się bez pianki startując w letnich miesiącach w jeziorze. :D

Trochę jakby na pytanie "jak ograniczyć koszt debiutu" w zakresie roweru zaproponować wypożyczalnię rowerów czasowych. Co to da, jeśli się na nim nie trenuje a będzie się go (z obawą o straty) dotykało przez tydzień?

To artykuł sponsorowany. Niestety nikt nie zapłaci za napisanie taniej prawdy :)
bartolini

Postprzez foka » 09-04-2015, 10:50

Ograniczanie kosztów przez wypożyczalnie jest tańszą prawdą niż kupowanie pianki na jeden start ;).
Instagram,
foka
Admin

Postprzez cleveland » 09-04-2015, 11:11

a dałoby się tak zrobić, żeby artykuły sponsorowane były jakoś bardziej oznaczone? Nie mówię, że cały artykuł na czerwonym tle, ale coś więcej niż "Kategoria: Wiadomości branżowe" ? ;)

Osobiście - bałbym się wypożyczyć. 400 zł kaucji + przesyłka + spora szansa na uszkodzenie - choćby paznokciem małżonki i ile kaucji tracimy? Strach się bać. Można się zaczaić i kupić na allegro - będzie tak samo sikana jak ta z wypożyczalni (jest za to szansa, że przez mniej osób) :D

A na jeden start - w takiej np. poznańskiej zupie to można sobie odpuścić.

Już milczę - nie psuję biznesu.
Ostatnio edytowano 09-04-2015, 11:22 przez cleveland, łącznie edytowano 1 raz
cleveland

Postprzez foka » 09-04-2015, 11:16

mam pomysł ;) - chwila
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 09-04-2015, 11:23

jest zmieniona kolejność autorów. Teraz jako pierwszy jest art. sponsorowany i na stronie głównej widać już pod tytułem Autor: art sponsorowany - nie wiem czemu nie zrobiłem tak od razu.

Żeby wrócić na temat - ja osobiście uważam, że powstawanie tego typu biznesów i dyskusja czy piankę warto wypożyczać czy lepiej startować w lecie i liczyć że nie będzie zimno, świadczy o tym, że sport się naprawdę rozwinął. Po pierwsze: kiedyś nie można było pianki w Polsce kupić, po drugie kiedyś nie można było sobie tak komfortowo wybierać imprez.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez cleveland » 09-04-2015, 11:34

foka napisał(a):Żeby wrócić na temat - ja osobiście uważam, że powstawanie tego typu biznesów i dyskusja czy piankę warto wypożyczać czy lepiej startować w lecie i liczyć że nie będzie zimno, świadczy o tym, że sport się naprawdę rozwinął. Po pierwsze: kiedyś nie można było pianki w Polsce kupić, po drugie kiedyś nie można było sobie tak komfortowo wybierać imprez.

No nie da się ukryć, że się ostro rozwija.

Przy okazji, już kiedyś był poruszany temat ilości startujących w tri w PL. Oszacowałem nasze grono na góra 4 tysiące ludzi. (indywidualnych nazwisk startujących chociaż raz w imprezach z cyklu TriTour było raptem 3,2 tys.). Czy we współpracy z Enduhubem dałoby się zrobić takie statystki dla zeszłego sezonu? Liczba startujących + podział na kategorie. W kolejnych latach dałoby się ocenić rzeczywisty przyrost liczby zawodników. Obecnie Endusport chwali się, że w imprezach wystartuje 15 tys. triathlonistów - to jest jakaś marketingowa papka. Podsuwam pomysł na rzeczowy artykuł. Nie wiem, czy w Enduhubie były wszystkie tri imprezy z 2013, ale z 2014 było raczej wszystko. B-)
cleveland

Postprzez MarcinPoznan » 09-04-2015, 11:55

Jasne, że artykuł sponsorowany ale pomysł z wypożyczeniem całkiem dobry. Oczywiście, że taniej jest wystartować w ogóle bez pianki, ale tracisz na każdy 100 m często kilkanaście sekund w stosunku do osoby, która piankę posiada a pływa na tym samym poziomie. Nawet jeśli nie stanowi to gigantycznej starty dla amatora, zawsze pozostaje kwestia komfortu psychicznego. A o popularności tego rozwiązania niech świadczy fakt, że są już zajęte terminy wypożyczania pianek na popularniejsze imprezy. Poza tym pojawił się temat zahaczenia paznokciem, myślę, że nikt o to z kaucji nie będzie ścigał bo przecież nie jest to pianka, która następnie ma być sprzedana jako nowa!
http://365sportu.pl/Sklep i wypożyczalnia dla triathlonistów.
MarcinPoznan

Postprzez Ariel » 09-04-2015, 14:29

cleveland napisał(a):Oszacowałem nasze grono na góra 4 tysiące ludzi.

Ostatnio słyszałem szacunki że mówiło się o ok 7tyś a teraz szacuje się na ~10-12 tyś - jest wzrost duży.

Co do pianki - nie posiadam i staram się żyć bez.
Ogranicza to mocno liczbę startów - bo pozostają tylko te "ciepłe" miesiące no i np. w Gdyni nie wystartuję.
Rok temu gdy poszło w Poznaniu info że może być zakaz, ludzie panikowali że nie wystartują bez pianki - jak bym wypożyczył na imprezę to też bym panikował że oddałem komuś 100zł za nic :) i w sumie dziwiło mnie gdy słyszałem że ktoś bez pianki nie da rady. Ja walczę sam z sobą, nie bije się o podium więc jak stracę te X czasu w stosunku do pływania w piance to trudno...
Myślałem nad wypożyczaniem ale chyba już wolał bym kupić używaną "tanią" piankę.
Ariel

Postprzez spietrza » 09-04-2015, 16:08

Teraz jest dobry czas nawet na kupienie za połowę ceny pianek testowych. Jak i używanych przez kogoś oczywiście. Problem w drugim ze często nie ma dostępnych odpowiednich rozmiarów

Jabadabadu
Idę idę na 2:30 to jest mój cel.
spietrza

Postprzez żeli » 09-04-2015, 16:26

nie wiem skąd niektórzy z Was mają obawy przed wypożyczeniem pianki, ja zaczynając przygodę z tri cztery lata temu wypożyczyłem piankę na swój pierwszy start i uważam że był to bardzo dobry pomysł. Nie wiedziałem czy się wciągnę, więc wolałem ograniczyc koszty. Stosowałem się do zaleceń, jak obchodzic się z pianką, przy zakładaniu i ściąganiu, przymierzałem ją na sucho w domu kilka razy, wypróbowałem w jeziorze, po starcie oddałem do wypożyczalni bez żadnych uszkodzeń, za to pewny że chcę miec swoją własną. na kolejny start kupiłem sobie już piankę.
żeli

Postprzez krisprince » 09-04-2015, 19:51

Nowa dobra i firmowa pianka kosztuje 600 pln. Po sezonie spokojnie mozna sprzedac za 400. Wolalbym kupic. Ja sie przyczailem na promocje i kupilem nowa za 400. Oczywiście sa takie ceny w sklepach internetowych zagranicznych.
krisprince

Postprzez Blind » 10-04-2015, 00:31

od niektórych wypożyczalni można odkupić pianke w razie czego. Także jak się zniszczy to kaucja nie przepada tylko może iść na poczet kupna w razie jakiegoś "wypadku"
Blind

Postprzez MarcinPoznan » 10-04-2015, 10:18

Krisprince , proszę Cię wyślij mi link z tego zagranicznego sklepu z nową i dobrą pianką firmową za 400 zł, chcę ją zobaczyć, bo mogę się założyć, że nie kupiłeś pianki za jakieś 95 euro, którą można by nazwać triathlonową.
http://365sportu.pl/Sklep i wypożyczalnia dla triathlonistów.
MarcinPoznan

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Dyskusje powiązane z artykułami na portalu xTRI.pl