kalendarz triathlon

Witajcie!

Jesteś nowy / nowa? Napisz coś o sobie i pozwól nam dowiedzieć się o Tobie więcej.

Witajcie!

Postprzez duszon » 26-07-2015, 14:23

Cześć wszystkim!

Mam 23 lata, ze sportem jestem związany od dzieciństwa, nigdy zawodowo, zawsze był po prostu nieodłączną częścią mojego życia. Pływać nauczyłem się mając 3 lata, później trochę chodziłem do klubu pływackiego. Od 13 roku życia ćwiczyłem na siłowni, mając 15 lat zacząłem ćwiczyć sztuki walk, do 19 roku życia byłem generalnie aktywny, biegałem też dość sporo ale bez mierzenia wszystkich osiągów (zresztą wtedy jeszcze nie było ery smartfonów aż tak jak teraz), później wyjechałem do Anglii ale wróciłem w styczniu i zacząłem nowy rozdział w moim życiu (wcześniej przed styczniem gdzieś od paru miesięcy zacząłem chodzić na basen, saune i siłownie) od tej pory biegam po terenach górzystych z moim psem amstafem, regularnie 2-3 razy w tygodniu, ćwiczę boks 3 razy w tygodniu(teraz mam przerwę na wakacje bo dużo pracy na sezon - a pracuję u rodziców w ośrodku wczasowym) ale za to nadrabiam basenem(do którego mam nieograniczony dostęp od maja do końca września) i biegami. Oprócz tego prawie codziennie robię brzuszki, pompki, podciągam się na drążku itp..

Moją piętą achillesową jest rower, ponieważ doświadczenie z nim związane nie wykracza poza pojechanie do kolegi, do pobliskiej wsi na góralu - zresztą tylko taki rower na razie posiadam i w tej kwestii będę musiał was prosić o pomoc

Jaki rower powinienem kupić na początek mojej przygody triathlonowej? mam 190 cm wzrostu i ważę 87kg, raczej mało tkanki tłuszczowej.
W kwestii roweru jestem całkowitym laikiem..

Polecacie jakieś buty do biegania w terenie?

Na razie nie będę zadawać więcej pytań tylko dogłębnie przejże wasze forum i jeśli nie znajdę odpowiedzi to zapytam ;-)

A właśnie! Mój cel to wystartować w HIM w przyszłym roku i wziąć czynny udział w rywalizacji, a nie tylko ukończyć. W między czasie startować w innych zawodach sprawdzających moją formę.

Osiągi mniej więcej:
Pływanie sprawdziłem ostatnio 1,5 km w 35 minut przepłynąłem ( na basenie). Przepłynąłem to żabką bo mam problemy z płynięciem długodystansowo kraulem
Bieganie 5 km po górzystych terenach, różnica wzniesień około 300m, okolo 30 minut
dłuższy dystans nie wiem ile km bo nie mierzyłem ale po równi spokojnie ponad godzinę potrafię biec
rower - nie wiem

Trening po wakacjach zaczynam na dobre, bieganie łącze z obowiązkiem wychodzenia z psem, oprócz tego minimum 2x w tygodniu boks gdzie 1 trening to obwodowy trening wytrzymałościowy. Studiuje zaocznie, a pracuje u rodziców, co nie angażuje mnie za bardzo zwłaszcza poza sezonem letnim więc będę mógł się poświęcić treningowi w dużym stopniu..

Mam nadzieję że mój cel nie jest wygórowany, a jeśli jest to proszę, nie krępujcie się i sprowadźcie mnie na ziemię :D

Pozdrawiam!
duszon

Re: Witajcie!

Postprzez duszon » 27-07-2015, 23:10

up

nikt nie się nie przywita, nie skomentuje, nie doradzi? ;(
duszon

Postprzez roboter » 28-07-2015, 00:35

Witaj.

Skonczenie polowki jest w zasiegu. I wiesz rywalizacja jest zawsze bo nikt nie chce byc czerwona latarnia. No chyba ze chcesz przegonic kacpra adama.

Masz rok na przygotowanie. Zacznij od przekopania forum i czytaj inne strony na temat tri. I jak bedziesz mial pytania to pytaj.
I'm not slow, I'm just enjoying the race longer
roboter

Postprzez duszon » 29-07-2015, 00:08

problematyczny jest dla mnie wybór roweru, bo kompletnie nie jestem w temacie. Wnioskuje jedynie, że na początek dużej różnicy mi nie zrobi czy kupie rower za 2 czy za 10 tyś. Czy macie jakieś propozycje na rower szosowy właśnie w granicach 2-3 tyś?

Czy buty marki asics są w porządku? szukam coś do biegania głównie w terenie, w mniejszym stopniu po asfalcie.
duszon

Postprzez pawelmazurek » 29-07-2015, 08:36

Cześć!

Ja też jestem tutaj nowy i po długich poszukiwaniach roweru, rozmowach ze sprzedawcami i znajomymi triatlonistami doszedłem do wniosku, że warto zainwestować w niezły rower czyli sensowny wybór cena/jakość roweru. I wybrałem najprostszy model szosówki Canyona (https://www.canyon.com/pl-de/road/endur ... l-6-0.html) Rower powinien do mnie przyjśc za 2 tygodnie więc będę się w stanie podzielić wrażeniami.

Co do butów to bardzo polecam Ci odwiedzenie sklepu dla biegaczy w Twojej okolicy, to chyba najlepsza inwestycja jaką możesz zrobić, żebym dobrać najlepsze buty dla siebie. Ja już kolejny sezon biegam w asicsach i jestem bardzo zadolowony (model GT 2000) ale wiadomo nie ma idealnych butów dla każdego, najlepiej jak w sklepie dla biegaczy dobierzesz coś dla siebie.
pawelmazurek

Postprzez Blind » 29-07-2015, 09:37

Cześć. Rok czasu to dużo czasu żeby ukończyć him w przyzwoitym czasem. Obawiam się jednak ze braknie Ci sił na treningi sztuk walki. TRI zajmuje dużo czasu, ja w głównym sezonie rezygnuje nawet z siłowni bo czuję że potem nogą i ręką juz nie ma siły na resztę treningu.

Co do roweru za taką kasę ja bym Poszedł w uzywke.
Blind

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Jesteś nowy na xTRI.pl? Przywitaj się!