kalendarz triathlon

Cześć

Jesteś nowy / nowa? Napisz coś o sobie i pozwól nam dowiedzieć się o Tobie więcej.

Cześć

Postprzez pawelmazurek » 27-07-2015, 13:44

Cześć wszystkim,
Mam na imię Paweł i od dluższego czasu biegam rekreacyjnie a niedawno zainspirowany osiągnięciami znajomych i chęcią zmiany swojego życia na lepsze zacząłem przygotowywać się do triathlonu. Moim celem jest triathlon na dystansie Ironman przed 30-tką, zostało jeszcze 2 lata :)

Dopiero zaczynam swoją przygodę z triathlonem i postanowiłem dołączyć do Was, żeby uczyć się szybciej i dzielić swoją wiedzą z Wami.

Zaczynam też bloga o mojej przygodzie z triathlonem: www.ironzen.pl
pawelmazurek

Re: Cześć

Postprzez foka » 27-07-2015, 14:28

Czołem! Będę czytać bloga.

Swoją drogą czy zostały już wykorzystane wszystkie kombinacje tri-cośtam, iron-cośtam i cośtam-tri oraz cośtam-iron ? B-)

ironzen brzmi spoko i nawet ma sens ;)
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez hadwao » 27-07-2015, 15:03

Fajnie, że zaczynasz się ruszać, ale startujesz ze sporą nadwagą i praktycznie od zera. IM za dwa lata to nie jest najlepszy pomysł, zwłaszcza, że jak piszesz robisz to dla swojego zdrowia, a pełen dystans ma mało wspólnego ze zdrowiem dla kogoś bez dobrej bazy treningowej. Myślę, że pierwszym celem u większości osób zaczynających zabawę z tri od przysłowiowej kanapy powinna być ćwiartka/olimpijka ukończona w satysfakcjonującym stylu - tzn. takim, że przez cały czas masz wrażenie, że bierzesz udział w wyścigu, a nie wycieczce przyrodniczej.
Przypominają mi się moje pierwsze posty tutaj, kiedy miałem bardzo podobne cele do Twoich - na szczęście koledzy nakierowali mnie na dobre tory, a ja ich o dziwo posłuchałem, czego i Tobie życzę ;-) Oczywiście jak się zafiksowałeś na pełnym dystansie, to życzę powodzenia i dużo samozaparcia.
hadwao

Postprzez Willi » 27-07-2015, 15:53

Oj, prawda.
Willi

Postprzez pawelmazurek » 27-07-2015, 16:00

hadwao napisał(a):Fajnie, że zaczynasz się ruszać, ale startujesz ze sporą nadwagą i praktycznie od zera. IM za dwa lata to nie jest najlepszy pomysł, zwłaszcza, że jak piszesz robisz to dla swojego zdrowia, a pełen dystans ma mało wspólnego ze zdrowiem dla kogoś bez dobrej bazy treningowej. Myślę, że pierwszym celem u większości osób zaczynających zabawę z tri od przysłowiowej kanapy powinna być ćwiartka/olimpijka ukończona w satysfakcjonującym stylu - tzn. takim, że przez cały czas masz wrażenie, że bierzesz udział w wyścigu, a nie wycieczce przyrodniczej.
Przypominają mi się moje pierwsze posty tutaj, kiedy miałem bardzo podobne cele do Twoich - na szczęście koledzy nakierowali mnie na dobre tory, a ja ich o dziwo posłuchałem, czego i Tobie życzę ;-) Oczywiście jak się zafiksowałeś na pełnym dystansie, to życzę powodzenia i dużo samozaparcia.

Dzięki!

Poczyniłem takie założenie bo mam bardzo mocne postanowienie, żeby się mocno zebrać i w ciągu tych dwóch lat odpowiednio przygotować kondycyjnie, no i oczywiście pozbyć się zbędnych kilogramów - pewnie ze 20-tu :)

Ale oczywiście nic za wszelką cenę, jeżeli nie będę się czuł na siłach nie mam zamiaru się nadwyrężać i robić czegoś na co nie będę odpowiednio przygotowany no bo to zmiana na całe życie i jak pierwszy triathlon Ironman będę w stanie ukończyć za 4 a nie za 2 lata to też się świat nie zawali.

Na początek chciałbym na wiosnę wziąć udział w swoim pierwszym triathlonie. Jaki polecacie na pierwszy dystans? 1/4 czy może dystans olimpijski? Jakieś konkretne imprezy gdzieś na zachodzie Polski, w Niemczech?
pawelmazurek

Postprzez hadwao » 27-07-2015, 16:12

1/4 i olimpijka są bardzo podobne - 1/4 bardziej faworyzuje dobrych kolarzy, a olimpijka (z draftingiem) pływaków i biegaczy.
Co do imprez to na pierwszą imprezę polecam coś dużego, z dobrą organizacją i najlepiej trwającego cały weekend, żeby poczuć klimat. Na początku roku masz Sieraków - co prawda impreza dość trudna (dużo podjazdów i trudny bieg), ale jest to święto triathlonu. Wiele osób tam debiutowało i każdy wyjeżdżał z bananem na twarzy.
hadwao

Postprzez pawelmazurek » 27-07-2015, 16:55

Widzę na ich stronie, że Sieraków jest w ostatni weekend maja czyli jeszcze ponad 300 dni na przygotowanie. Limit czasu na 1/4 - 5h też wydaje się całkiem realny jak dla mnie. Wszystko wydaje się pasować do mojego planu, od znajomych też słyszałem dużo dobrego o tej imprezie więc wydaje się to bardzo dobre miejsce na debiut.

Dobra, zapisałem się już - numer startowy 2307 :)
Do zobaczenia w Sierakowie
pawelmazurek

Postprzez hadwao » 27-07-2015, 22:11

Spokojnie zrobisz Sierakow sub 3h, zwlaszcza ze umiesz juz plywac. Przez rok zrzucisz na spokojnie z 10-15kg i bedziesz mial frajde ze scigania. Kup sobie jakas dobra ksiazke dla poczatkujacych np. My first triathlon Friela i bedzie dobrze.
hadwao

Postprzez pawelmazurek » 28-07-2015, 08:46

Dzięki, no mam nadzieję, że dam radę się przygotować do tego czasu i pozbyć zbędnych kilogramów tak, żeby to rzeczywiście był wyścig z którego będę mial przyjemność.

Książkę Friela już kupiłem a od piątku zaczynam wakacje więc będzie czas na jej przeczytanie i zaplanowanie pierwszego planu treningowego. Jakaś jeszcze literatura którą polecasz? Może coś związanego ze sportową dietą? :)

Potem półmaraton w Wałbrzychu 23 sierpnia i będę już mógł zacząć spokojnie trenować rower i pływanie a nie tylko biegać :)
pawelmazurek

Postprzez hadwao » 28-07-2015, 09:09

Co do diety to jeśli ma być ogólnie (bez żadnych wege/paleo itp) to ja bardzo lubię Żywienie w sporcie Anity Bean - wiele osób też poleca Wagę Startową - tej drugiej nie czytałem, ale właśnie leży na półce bo mi kolega z forum pożyczył.

Co do książek o tri to jest kilka fajnych pozycji - np. Biblia Friela itp. , ale na pierwszy sezon My First Triathlon ma wszystko czego potrzebujesz bez wchodzenia w zbędne detale. Przygotowanie do ćwiartki w pierwszym sezonie zaczynając od kanapy to taki no-brainer i wiele tutaj nie wymyślisz. Ja rok temu okupiłem się w książki, ale na poważnie zacząłem z nich korzystać dopiero w obecnym sezonie. W pierwszym sezonie po prostu 5-8h treningu tygodniowo bez zbędnego forsowania i będzie lepiej niż dobrze. W pierwszym sezonie 90% sukcesu to regularność.
hadwao

Postprzez pawelmazurek » 28-07-2015, 09:45

Dzięki za rady !

Widzę, że książkę Anity Bean można kupić po angielsku na kindle więc też na pewno się z nią niebawem zapoznam.
Co do regularności to myślę, że dzięki bieganiu przez ostatni 2-3 lata już ją wyrobiłem na tyle, żeby jakoś pogodzić wszystkie treningi z normalnym życiem. Bo to poza fizycznymi ograniczeniami wydaje mi sie najtrudniejsze na początku drogi.

Jak pogodzić czas z rodziną, dziećmi, pracą i treningami. Ale to na pewno czas i metoda prób i błędów pokaże :)
pawelmazurek

Postprzez hadwao » 28-07-2015, 10:04

Nie kupuj Anity na Kindla - to jest typ książki, do której często się wraca i wertuje, jest trochę tabelek - jak masz kindla to wiesz, że wertowanie na kindlu to pain in the ass ;-) Friela na Kindla jak najbardziej możesz kupić (ale już na pewnie nie Biblię, bo tu znowu jest kazus wertowania).

Co do czasu to ja znalazłem idealną metodą - zrezygnowałem z kablówki, wyrzuciłem antenę naziemną i nagle się okazało, że jest sporo czasu na trening i rodzinę ;-) Na początku było dziwnie bez telewizji, a teraz trochę moja mała wzbudza konsternację jak próbuje u znajomych na telewizorze "kliknąć", żeby przewinąć na inną bajkę ;-)
hadwao

Postprzez tomeus » 28-07-2015, 11:10

Witaj
Tez jestem tu nowy, i podobnie jak i ty postanowiłem ze muszę zrobić pełnego IM (postanowienie z zeszłego roku) :)
W tym roku po Sierakowie stwierdziłem ze jeszcze co najmniej 2 lata treningów przede mną jesli poważnie mam potraktować ten dystans.
Ale nie rezygnuje.
Końcem sierpnia HIM w Katowicach - zobaczymy jak będzie.
tomeus

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Jesteś nowy na xTRI.pl? Przywitaj się!