kalendarz triathlon

Dobra książka - szlifowanie techniki

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z pływaniem w triathlonie i generalnie treningiem pływackim.

Dobra książka - szlifowanie techniki

Postprzez gregorn97 » 17-08-2015, 13:16

Witajcie, mam pytanie czy jesteście mi w stanie polecić dobrą książkę do treningu pływania? Jeśli chodzi o mnie, to pływam już około 2 lat z przerwami - około 1 raz w tygodniu. Wcześniej niestety nie przykładałem się za bardzo do treningów. Nie znam za bardzo swoich czasów, ale na 400 metrów ledwo co się mieszczę w 8 minut - stąd wiem, bo chce ratownika robić.
Sam po sobie czuję i widzę na nagraniach, że jeśli chodzi o technikę to można jeszcze sporo podziałać. Tylko w tym rzecz, że nie za bardzo wiem w jaki sposób korygować swoje błędy - ciężko zmienić nawyk. Chodzi mi o taką książkę, która wytłumaczy dokładnie jak ma być i najlepiej jak będą jakieś ćwiczenia. Na razie moje treningi wyglądają tak, że przychodzę i pływam pełnym stylem, a z tego co słyszałem, to nie wystarczy.
Miałem też okazję uczyć pływać kilka osób, więc może coś w deseń książki do nauki pływania dla trenerów, żeby było wszystko elegancko wytłumaczone. Nie wiem...
Z tego co czytałem to wielu z Was uczyło się samemu pływać, więc może coś doradzicie. Może też jesteście w stanie polecić jakiś dobry kanał na youtube?

Czy może kupić od razu książkę typowo triathlonową? Jest coś godnego polecenia, co by spełniało moje kryteria?
Pozdrawiam!
gregorn97

Re: Dobra książka - szlifowanie techniki

Postprzez Czeskom » 17-08-2015, 23:20

IMHO do doskonalenia pływania trzeba pomocy trenera (dobrego :)
Ja teoretycznie dużo wiem, teoretycznie ratownikiem jestem, ale jak w tym roku wziąłem kilka lekcji to od razu zrobiłem się malutki.. Po lekcji myślałem sobie "no to teraz już wiem o co chodzi", a po następnej okazywało się, że jednak "dopiero teraz wiem" :)
Ew. ktoś mógłby Cię nagrać; pewnie kilka rzeczy rzuci Ci się od razu bez książek..
Możesz też wrzucić tu na forum w odpowiednim wątku; pewnie ktoś coś mądrego napisze.
Czeskom

Postprzez robertino » 23-08-2015, 09:49

z książek to techniki się raczej nie nauczysz. Lepiej będziesz w stanie sobie rozposać treningi, ale błędów technicznych nie wyrugujesz. Moim zdaniem tylko trener pływania i przepłynięte kolometry będą w stanie poprawić Ci technikę.
robertino

Postprzez adamski » 15-09-2015, 17:30

polecam youtube, jest tam mnostwo porad, trenerow itd. ale to n poczatek,potem jak wyzej napisane musi sie to skonczyc na treningach z trenerem....
adamski

Postprzez pan paniscus » 09-12-2015, 16:03

Nie da się uczyć pływania z książek. Jeśli chcesz poprawić technikę, to zapisz się do trenera na treningi. I nie mam tu na myśli instruktura pływania z pierwszej lepszej szkółki pływackiej, po kursie instrukturskim, tylko trenera po AWFie. A jeśli ta opcja nie wchodzi w grę to pozostaje oglądanie filmów, nagrywanie siebie i mozolne próby zwalczania poszczególnych błędów, ale szczerze mówiąc wiele się tak nie zdziała. Poza tym, jeśli ma to być robione z sensem, to trzeba zaczynać od podstaw, czyli od nóg. potem do nóg dokładać oddech, potem dokładanke, potem ramiona, a na koniec wszystko razem łączyć. generalnie jest to zadanie na długie miesiące.
pan paniscus

Postprzez panpomidor » 13-12-2015, 22:08

filmiki na youtubie + skupienie na treningu
Ironman
panpomidor

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Pływanie