kalendarz triathlon

Zalety przygotowywania się do zawodów pod okiem trenera.

Jesteś tu nowy? Tutaj znajdziesz zasady pisania postów i możesz się przywitać! Dodatkowo jeśli masz jakieś pytania i nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z triathlonem to miejsce jest dla Ciebie.

Zalety przygotowywania się do zawodów pod okiem trenera.

Postprzez jkropewnicka » 29-03-2016, 08:54

Chcę wystartować w zawodach ale nie mam odpowiedniego przygotowania (mam na myśli profesjonalnego). Jakie są zalety posiadania trenera?
jkropewnicka

Re: Zalety przygotowywania się do zawodów pod okiem trenera.

Postprzez lola » 29-03-2016, 09:26

Jest na kogo zrzucic wine, jak sie nie uda ;).
Już mnie nie ma na xTRI. Czytam i piszę na http://forum.triathlonlife.pl
lola

Postprzez robertino » 29-03-2016, 12:26

@lola - dobre :D

a poważnie, to posiadanie trenera ma ogromne zalety. To tak jak ze wszytskim innym: lekarzem, elektrykiem, hydraulikiem itp. możesz zapłacić i mieć rozwiązanie na talerzu, a możesz zajrzeć do google. Tylko ile zdążysz zepsuć zanim naprawisz?

Tylko, że do posiadania trenera trzeba mieć przede wszystkim czas trenować regularnie i wtedy kiedy wyzaczy trener. Jeśli nie masz takiego komfortu, bo masz pracę, rodzinę, dom, itd. to troche mija się to z celem.
Kasę pomijam, bo to oczywiste.
robertino

Postprzez foka » 05-04-2016, 16:56

robertino napisał(a):@lola - dobre :D

a poważnie, to posiadanie trenera ma ogromne zalety. To tak jak ze wszytskim innym: lekarzem, elektrykiem, hydraulikiem itp. możesz zapłacić i mieć rozwiązanie na talerzu, a możesz zajrzeć do google. Tylko ile zdążysz zepsuć zanim naprawisz?

Tylko, że do posiadania trenera trzeba mieć przede wszystkim czas trenować regularnie i wtedy kiedy wyzaczy trener. Jeśli nie masz takiego komfortu, bo masz pracę, rodzinę, dom, itd. to troche mija się to z celem.
Kasę pomijam, bo to oczywiste.

Można trenować samemu, ale jeżeli to ma być faktrycznie ambitne to trzeba liczyć się z poświęceniem dużej ilości czasu na naukę. Im więcej tym lepiej. Można też komuś zaufać.

Co do stabilizacji to praca, rodzina i dom to są przydatne rzeczy i akurat takim ludziom się dobrze wg mnie trenuje. Może nie w ilości czasu na jaką by liczyli, ale jednak regularnie i cały czas do przodu.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez robertino » 05-04-2016, 17:02

prawda, ale ja nie zawsze mogę wyjść na trening wtedy kiedy chcę, bo a to dziecko zachoruje, a to z żoną chciałbym spędzić wieczór, itp. Po prostu dostosowuję treningi do swojego czasu, a nie odwrotnie. Zdarza mi się mieć 2, nawet czasem 3 dni przerwy, bo inaczej się nie da. Może jak dzieci już podrosną i będą samodzielne to się trochę zmieni. Ale póki co wygląda to jak wygląda.
A jak mi trener rozpisze 2 dni basenu, 2 dni roweru i 2 dni biegu (co I tak jest małą ilością), to kiedy będę to robił? ucierpi rodzina najpewniej, bo z pracy zrezygnować nie mogę.
Więc podtrzymuję, co już napisałem - trener tak, o ile czasowo możesz sobie na to pozwolić.
robertino

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa dla początkujacych