kalendarz triathlon

Bóle stawu biodrowego po bieganiu

Zapobieganie i leczenie kontuzji oraz wpływ diety na naszą dyspozycję.

Bóle stawu biodrowego po bieganiu

Postprzez niziu » 18-05-2017, 17:01

Witam! Sprawa wygląda następująco: ostatnio po mocniejszych biegach zacząłem czuć kłujące pobolewania w okolicy główki kości udowej i panewki biodrowej z obu stron. Zazwyczaj czułem to do jednego dnia po treningu, teraz w niedzielę miałem zawody, nie biegam już 4 dzień i dopiero czuję że coś puszcza. Objawia się to wyczuwalnym kłuciem przy chodzeniu, najgorzej jest kiedy pochylony staję na jednej nodze, jak np przy zakładaniu butów. Przed bieganiem zawsze poświęcam kilka minut na rozgrzewkę, oraz po treningu jakiś kwadrans na rozciąganie, ale przyznam że dopiero po początkowych objawach zacząłem bardziej skupiać się na biodrach i okolicach. Zaczynam też w miarę możliwości wybierać do biegania odcinki trawiaste. Ostatnio robiłem też długie sesje rozciągania ze skupieniem na ćwiczenia na biodra właśnie ale pomagało na godzinę-dwie, potem wszystko wraca. Ma ktoś za sobą coś podobnego i jest w stanie coś polecić z tym tematem? Aktualnie robię chwilową przerwę od biegania żeby zobaczyć jak się to rozwinie ale sezon się rozkręca a z bieganiem przyznam jestem troche w tyle :D Domyślam się także że bez wizyty u fizjo się nie obejdzie, dlatego jest ktoś w stanie polecić sprawdzonego fizjo w Warszawie i okolicach po którym zostanie mi w kieszeni parę drobnych na żel, izo i batona na zawody?

Dzięki i niech moc będzie z Wami!
niziu

Re: Bóle stawu biodrowego po bieganiu

Postprzez bugi » 18-05-2017, 22:01

Ja miałem coś podobnego i nadal potrafi się pojawić
Bez fizjo nie da rady :/ Ktoś kto się zna musi zdiagnozować gdzie jest problem. Bo ze boli biodro to jest efekt a przyczyna może być kompletnie gdzie indziej
Chodziłem do Orto na Ochocie. 50 PLN za wizytę. Wiem teraz co robić jak wraca ból.
Wróciłem tez do starych butów i moje objawy tez osłabły

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bugi

Postprzez prollyx » 31-05-2017, 10:12

I jak tam przeszło ci z tym stawem biodrowym czy nie? Bo niestety... ale teraz ja mam podobnie..
prollyx

Postprzez gaweron » 02-06-2017, 15:56

Po kolezensku radzę udać się niezwłocznie do dobrego fizjo i popracować nad usunięciem przyczyny i objawow:) ignorowalem objawy rok, skonczylo sie na artroskopii (usuniecie FAI + rekonstrukcja chrzastki) po ktorej dochodze powoli do siebie:)
gaweron

Postprzez niziu » 02-06-2017, 22:13

prollyx napisał(a):I jak tam przeszło ci z tym stawem biodrowym czy nie? Bo niestety... ale teraz ja mam podobnie..

Narazie staram się ratować ograniczając bieganie oraz robiąc sesje rozciągania skupiam się na biodrze i okolicach. Trochę teraz sajgon na uczelni i do tego start w 1/8IM w tą niedziele oraz w olimpijce za tydzień ale po nim od razu umawiam się do fizjo przytoczonego przez kolegę wyżej bo to trochę nie robota, co nie pójde na bieganie to czuję przez pierwszą fazę treningu że to głównie biodra mnie ograniczają. Staram się też skupiać na utrzymywaniu prostej sylwetki cały czas i nie rozluźnianiu się zbytnim na truchcie (żeby nie wychodziło takie "człapanie się"), bo co zauważyłem to to że problem najbardziej mi dokucza właśnie podczas luźnego biegania a interwały jakoś przeżywam bez większego problemu.
niziu

Postprzez teleradio » 11-06-2017, 14:00

Poprawiło się coś od ostatniej aktualizacji?
teleradio

Postprzez hadwao » 11-06-2017, 14:45

Tez mam problem z biodrami. Boli glownie w okolicach prostownikow. Fizjo twierdzi ze problemem u mnie sa plecy - teraz nad tym pracuje + biegam w butach merell vapor glowe i jest lepiej, ale daleko od dobrze. Tez mam wrazenie ze luzne biegi znosze gorzej niz intensywne. Zauwazylem tez ze sprawa chyba wiaze sie z ladowaniem na piecie (stad buty merell). Jak po bieganiu boli to czuje roznice jak ide z piety - jak ide bardziej z palcow to mnie boli.
hadwao

Postprzez niziu » 26-06-2017, 23:59

Mały update po wizycie u fizjo:
porozluźniane przez panią fizjoterapeutkę mięśnie: krawiecki, biodrowo-piszczelowy zdały się pomóc. Ale żeby zapobiec ponownym nawrotom bólu znacie jakieś dobre domowe metody na rozciąganie potreningowe tych mięśni?
niziu

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Zdrowie i odżywianie