O nas

Misja xTRI.pl:
Stworzenie platformy pozwalającej na przepływ informacji i wymianę poglądów oraz tworzenie warunków do rozwoju Polskiego Triathlonu poprzez integrację środowiska.

Dziękujemy za wizytę na stronie “O nas”. W tym miejscu możesz zapoznać się z historią xTRI.pl. Oto jak wyglądały poszczególne etapy rozwoju xTRI.pl.

Forum xTRI.pl

Kliknij tutaj aby wejść na forum xTRI.pl

Koncepcja xTRI.pl narodziła się w 2010 roku. Właśnie wtedy w dziale poświęconym triathlonowi na jednym z internetowych for biegowych pojawił się pomysł by stworzyć miejsce wymiany poglądów dedykowane dla triathlonistów. W ten sposób na początku czerwca 2010 do życia powołane zostało forum internetowe xTRI.pl. W zaledwie trzy miesiące (czerwiec, lipiec i sierpień) na forum pojawiło się 2000 postów w 150 tematach i zarejestrowało się około 140 użytkowników. Takie zainteresowanie utwierdziło nas w przekonaniu, że triathlon potrzebuje swojego miejsca w internecie. Wiedzieliśmy, że nasz sport po wielu latach funkcjonowania na zasadach niszy w końcu stanie się zjawiskiem masowym. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy w tym swój udział.

Pierwsze logo xTRI.pl funkcjonujące w latach 2010-2012.

Pierwsze logo xTRI.pl funkcjonujące w latach 2010-2012.

Aktualnie na forum zarejestrowanych jest ponad 4300 użytkowników. Przez pięć lat funkcjonowania liczba postów na forum przekroczyła 60000 w ponad 4000 wątków. Forum jest miejscem gdzie triathloniści mogą dzielić się i wymieniać poglądami na temat imprez triathlonowych, treningu, sprzętu.

Kalendarz multisportowy

Kliknij tutaj aby zobaczyć aktualny kalendarz

Od początku funkcjonowania xTRI.pl jego nieodłącznym elementem był na bieżąco aktualizowany kalendarz imprez. Kalendarz początkowo funkcjonował jako przyklejony temat na forum, który był aktualizowany w miarę potrzeb. Wielu użytkowników bardzo przyzwyczaiło się do prostego i przejrzystego formatu kalendarza, który do dzisiaj funkcjonuje jako prosta tabela zawierająca najważniejsze dane dla każdej z rozgrywanych w Polsce imprez multisportowych. Kalendarz jest tworzony w oparciu o zgłoszenia nadsyłane przez naszych czytelników (najczęściej organizatorów) dlatego pamiętaj – jeżeli nie widzisz swojej imprezy w kalendarzu – zgłoś ją do xTRI poprzez formularz (potrzebna jest jedynie nazwa imprezy i jej data).

Portal informacyjny xTRI.pl

Odwiedź portal

Pierwszego kwietnia 2012 roku swój debiut miał portal xTRI.pl. W tym momencie forum zostało przeniesione na subdomenę forum.xTRI.pl, a osoby wchodzące na www.xTRI.pl uzyskały dostęp do platformy informacyjnej której stworzenie planowane było już w 2010 roku. Celem portalu stało się szerzenie informacji na temat wydarzeń triathlonowych w Polsce. Równie ważne dla xTRI.pl było rozpowszechnianie informacji na temat treningu triathlonowego, a także przedstawianie szerszej publiczności triathlonistów. Także w tym sezonie pojawiły się pierwsze wywiady xTRI.pl z polskimi triathlonistami, które w późniejszym okresie zostały stałym elementem portalu.

Aktualnie xTRI.pl to portal informacyjny który ze swoimi treściami dociera do kilkudziesięciu tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie. Największą popularnością na portalu cieszą się relacje z zawodów, testy sprzętu i informacje o nowościach sprzętowych oraz wywiady z zawodnikami.

Nagrody xTRI.pl

W 2012 roku xTRI.pl przyznało po raz pierwszy nagrody xTRI.pl honorując najlepszych. Jako media triathlonowe poczuliśmy potrzebę dodatkowego wyróżnienia osób i wydarzeń mających największy wkład w rozwój naszego sportu. Pierwsze nagrody xTRI.pl zostały przyznane w wyniku plebiscytu. W 2013 roku postanowiliśmy odejść od tej formy wyboru najlepszych i postanowiliśmy przyznać nagrody w wyniku wewnętrznego głosowania w które zaangażowaliśmy zawodników, działaczy i organizatorów z całej Polski. Tytuły najlepszych w roku 2013 zostały oficjalnie wręczone podczas pierwszego Zakończenia Sezonu Triathlonowego o którym możecie przeczytać więcej w dalszej części tej strony.

Zakończenie sezonu triathlonowego – Gala xTRI.pl

W 2013 roku po raz pierwszy odbyła się Gala Zakończenia Sezonu Triathlonowego organizowana przez xTRI.pl.

>
> Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl >
>
Logo pierwszego wydarzenia.

Logo pierwszego wydarzenia.

Kalendarz triathlonowy

Kliknij tutaj aby zapoznać się z Kalendarzem Triathlonowym

Kalendarz triathlonowy to projekt, który także zrodził się w redakcji xTRI.pl. Jego celem było przedstawienie sylwetek czołowych polskich triathlonistów i triathlonistek w dość nietypowej jak dla nich scenerii. Zorganizowaliśmy profesjonalną sesję zdjęciową podczas której o wygląd uczestników zadbała ekipa dwóch makijażystek i fryzjerka. Zawodnicy zostali sfotografowani przez profesjonalnego fotografa.

Okładka pierwszej edycji Kalendarza Triathlonowego (sezon 2014)

Okładka pierwszej edycji Kalendarza Triathlonowego (sezon 2014)

W pierwszej edycji kalendarza udział wzięło ponad 20 czołowych polskich zawodników. Kalendarz był także okazją do zaprezentowania zdjęć z kilku polskich imprez triathlonowych. Dzięki przemyślanemu rozkładowi w kalendarzu znaleźliśmy miejsce na opublikowanie terminów wszystkich (ogłoszonych do momentu wydania) imprez. Zostawiliśmy także odpowiednią ilość miejsca na notatki treningowe.

Na filmie poniżej możesz zobaczyć kulisy sesji zdjęciowej do kalendarza triathlonowego 2014:

xBlogi – triathlonowa blogosfera

Czytaj blogi na xTRI.pl

Zgodnie z misją xTRI.pl postanowiliśmy dać triathlonistom do dyspozycji kolejną opcję prezentowania samych siebie. Po sezonie 2014 udało nam się uruchomić system blogów który projektowaliśmy przez kilka miesięcy. Blogi xTRI.pl dają możliwość stworzenia własnego miejsca w sieci jednocześnie nie wymagając specjalistycznej wiedzy wymaganej do zaprojektowania kompletnej strony internetowej. Chcemy byście dzielili się swoimi sportowymi przygodami dlatego w blogosferze xTRI.pl nie musicie przejmować się takimi rzeczami jak domena, system zarządzania treścią czy hosting. Jeżeli chcesz założyć swojego bloga na xTRI.pl – koniecznie napisz do nas poprzez ten formularz.

Klub sportowy xTRI.pl

Na przełomie sezonu 2014 i 2015 do życia został powołany Klub Sportowy xTRI.pl. Założeniem tej organizacji jest zebranie w jednej, luźnej grupie redaktorów i współtwórców xTRI.pl, blogerów, forumowiczów, czytelników i wszystkich pozostałych sympatyków xTRI.pl. Dzięki temu wszyscy zawodnicy, którzy podczas rejestracji na zawody samodzielnie podawali jako swój klub xTRI.pl (wielkie dzięki dla Was!)  uzyskali możliwość formalnej przynależności do drużyny. Wkrótce opublikujemy więcej informacji na temat zapisów do KS xTRI.pl.

Co dalej?

Jak wygląda przyszłość xTRI.pl?

Im bardziej rozwija się Polski Triathlon, tym bardziej rozwija się xTRI.pl. Cały czas mamy w głowach wiele ciekawych pomysłów które na bieżąco wprowadzamy i stale staramy się trzymać rękę na pulsie i informować Was o aktualnych wydarzeniach. Jeżeli tak jak my jesteś sympatykiem triathlonu i masz ciekawe pomysły, które pozwolą na dalszy rozwój naszej dyscypliny, może powinieneś dołączyć do nas

Kontakt z xTRI.pl możesz nawiązać poprzez formularz kontaktowy.

xTRI.pl O nas Redakcja i autorzy
Grupa xTRI.pl xTRI.pl Forum.xTRI.pl Blog.xTRI.pl
Partronat medialny xTRI.pl Volvo Triathlon Series 2014 - VTS Brodnica - VTS Nieporęt - VTS Chodzież - VTS Mrągowo
  Susz Triathlon 2014 Triathlon Karkonoski: Karkonoszman 2014 Triathlon Pniewy 2014 Triathlon Gołuchów 2014 Triathlon Serock 2014
Copyright © 2014 xTRI.pl