Zastanawiałeś się jak to jest przejechać trasą, którą pokonują zawodowcy podczas najbardziej prestiżowego wyścigu świata Tour de France?Stwórz własną historię na legendarnych podjazdach. Podejmij wyzwanie. Sprawdź się i spełniaj marzenia już teraz!
Zamierzasz podszkolić swoją technikę pływania? Mamy coś dla Ciebie! Już teraz możesz się zapisać i wziąć udział w obozie z cyklu MISTRZOWIE TECHNIKI. Tym razem głównym bohaterem będzie KRAUL. Sięgnij po szczegóły! Wspominany obóz pływacki, w trakcie którego będą doskonalone techniki pływania, trwać będzie od 29 kwietnia do 3 maja w Gniewinie. Wszystkie zarejestrowane osoby […]
Polski Związek Triathlonu w dniach 25 oraz 26 lutego 2017 roku zorganizuje w Spale otwarte konsultacje szkoleniowe. Przede wszystkim głównym celem wspominanego zgrupowania jest przeprowadzenie pierwszych testów formy pływackiej oraz biegowej sportowców.
Wielkimi krokami zbliżamy się do okresu wiosennego, a tym samym na ścieżkach biegowych będziemy mogli spotkać coraz większą liczbę osób pokonujących kolejne kilometry. Być może wśród Was są osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z bieganiem, ale nie wiedzą, jak się za to zabrać.
Pojęcie pomiaru mocy jest już bardzo dobrze znane wśród kolarzy i triathlonistów. Pomiar generowanej mocy pozwala na obiektywną ocenę intensywności wysiłku, ze znacznie większą dokładnością niż pomiar tętna, zakwaszenia krwi czy skala samopoczucia RPE.
Coraz więcej osób uprawiających triathlon decyduje się na zakup elektrostymulatorów Compex. Urządzenia wyprodukowane przez szwajcarskiego producenta pozwalają przede wszystkim odpowiednio wzmacniać poszczególne partie mięśniowe oraz zregenerować je po ciężkim treningu lub zawodach. Jedną z osób chwalących sobie korzystanie z elektrostymulatorów Compex jest Mario Mola. 26-letni reprezentant Hiszpanii nie ukrywa, że elektrostymulacja mięśni odgrywa ważną rolę […]
Redukcja kwasu mlekowego z pomocą elektrostymulatorów Z pewnością każdy zawodnik nie raz miał do czynienia z nieprzyjemnymi zakwasami. Wysoka intensywność jednostki treningowej sprawia, że następnego dnia można obudzić się z wielkim bólem. Jednak istnieje interesująca możliwość zlikwidowania nieprzyjemnego uczucia, jakim są na pewno zakwasy. Umożliwiają to zaawansowane i specjalnie przygotowane programy w urządzeniach do elektrostymulacji Compex. Zanim […]
W świadomości statystycznego Polaka wakacje za granicą mają jeden scenariusz: hotel w gorącym klimacie tuż przy plaży, leniwe wylegiwanie się na słońcu i kąpiele w ciepłym morzu. Czasem dopuszczalne jest nieforsowne zwiedzanie zabytków. Tymczasem możliwy jest zupełnie inny scenariusz – aktywny wypoczynek w egzotycznym plenerze.
Każdy ma swój sposób na regularne poprawianie wydolności, tempa na zawodach i wreszcie – jako ten najważniejszy z celów – robienie kolejnych życiówek. Dla jednych będą to ciężkie treningi interwałowe, dla innych konieczny do zrealizowania w tygodniu kilometraż, dla innych trening siłowy. Matt Fitzgerald przekonuje, że znaczna poprawa wyników sportowych ma swoje źródło w zwolnienie tempa na treningach.
Technika biegania – temat rzeka mający tak wiele teorii, że naprawdę ciężko jednoznacznie określić która z nich jest prawdziwa. A może wszystkie są?
Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego badanie nad siłami działającymi na naszą stopę podczas biegania różnymi technikami. Będzie to dobrym startem do rozważań na temat tego jaka technika jest najlepsza, oraz jaka technika jest najlepsza w triathlonie. Może warto się zastanowić jaka będzie najszybsza, najbardziej ekonomiczna, lub najmniej kontuzjogenna? Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę?
Jakiś czas temu pisałem o podstawach jazdy na rowerze, o swojego rodzaju wstępie do trenowania. Wtedy celem głównym było zapoznanie się ze sprzętem, poznanie swojego organizmu, zasad panujących na treningach grupowych co przydaje się gdy mamy do czynienia z zawodami gdzie dozwolona jest jazda w grupie. Po tych kilku tygodniach wiecie już o co generalnie w tym wszystkim chodzi, Wasz organizm zaczyna rozumieć zasady ogólne związane z treningiem.
Zbliża się wiosna, macie wyjeżdżone trochę kilometrów (wybiegane i przepłynięte mam nadzieję również) i nadchodzi moment delikatnego ukierunkowania się na wybrane w sezonie startowym konkurencje. Ponieważ jest to cykl dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z triathlonem lub chcących trochę uporządkować swoje poczynania skupimy się na dystansach, które polecam swoim zawodnikom, którzy są dokładnie w tym samym punkcie swojej kariery – sprint, olimpijka, “ćwiartka”.
Przedstawiamy kolejne badania naukowe, które będą prawdziwą gratką dla zawodników i trenerów lubiących analizy, zwłaszcza te oparte na pomiarze tętna, oraz dla osób lubiących czytania – tego będzie sporo!
Grupa naukowców z Hiszpanii opublikowała artykuł powstały na podstawie badań nad zmiennością HR podczas triathlonu na dystansie IM. Wyniki, skorelowane zostały z wynikami testów laboratoryjnych tychże sportowców. Naukowcy podeszli do zagadnienia z dużym zaangażowaniem i krytycyzmem wobec własnych wniosków.