Zasady korzystania z forum xTRI.pl.

Korzystając z forum xTRI.pl zgadzasz się na przestrzeganie poniższego zestawu zasad. W gruncie rzeczy poniższą listę możemy określić mianem dobrych praktyk i zwyczajów stosowanych na forum. Zasady mogą zmieniać się wraz z czasem – obowiązkiem forumowicza jest ich znajomość i przestrzeganie. O zasadach można podyskutować tutaj.

Niestosowanie się do poniższych wytycznych będzie skutkowało ostrzeżeniami, a w skrajnych sytuacjach nawet wyrzuceniem z forum.

1. Na forum tak jak i w całym internecie, (podobnie jak w życiu codziennym) obowiązują zasady przyzwoitego zachowania określane mianem netykiety. Zapoznaj się z nimi tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta i weź je do serca.

2. Na forum obowiązuje zakaz zamieszczania materiałów obraźliwych.

3. Nie spamuj – każdy post przynależy do jednego miejsca i tylko w jednym powinien być opublikowany. Jeżeli Twoja wiadomość pasuje do kilku działów to nie bój się zapytać w którym dziale powinna się znaleźć. Obowiązuje zakaz zakładania kilku takich samych lub podobnych tematów.

4. Tematy niezgodne z tematyką danego Forum będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowicie usuwane.

5. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) mogą być kasowane – skorzystaj z opcji szukaj zanim rozpoczniesz nowy temat. Generalnie nie ma nic złego w “odkopywaniu” starych tematów jeżeli dane zagadnienie nie zostało do końca wyjaśnione, lub jest w nim jeszcze jakieś pole do dyskusji.

6. Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu mogą być usuwane.

7. Treść tematu musi świadczyć o jego zawartości. W przeciwnym wypadku licz się z moderacją (i ostrzeżeniem) lub nawet usunięciem tematu. W niektórych działach (np. bazar lub imprezy) panują szczegółowe zasady odnośnie tworzenia tematów.

8. Moderatorzy i Administrator mają prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników.

9. W ekstremalnych przypadkach dostęp do forum będzie zablokowany (ban).

10. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen.

11. Zwalczane będą wszelkie przejawy chamstwa.

12. Użytkownik nie może używać takiego samego avatara jak Administrator lub Moderatorzy, a także podawać się za Administratora lub Moderatora. Jeżeli chcesz dołączyć do redakcji xTRI.pl – skontaktuj się z nami.

13. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów (nie tylko w języku polskim). Mowa tutaj również o wygwiazdkowanych (***) słowach.

14. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwia się prywatnymi wiadomościami (PM) – nie zaśmiecamy tematu.

15. Zakaz stawiania ultimatum Administratorowi pod groźbą blokady dostępu do Forum.

>
> Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl >
>

16. Na Forum nie można zamieszczać reklam innych For.

17. Moderatorzy i Administrator mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń (tzw off-topic – OT).

18. Sprawy typu \”przyślij też do mnie na moj_mail@adres.pl\” załatwia się prywatnymi wiadomościami (PM). Posty tego typu mogą być usuwane.

19. Wszelkie przejawy nabijania postów będą skrupulatnie zwalczane. Rozumie się przez to również posty typu \”Gdybym wiedział to bym Ci powiedział, ale nie wiem\” oraz jedno lub kilku wyrazowe wiadomości typu: \”witaj”, “witamy”, “cześć”\.

20. Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru. Tego typu praktyki mogą będą demaskowane.

21. W razie pytań użytkownik kontaktuje się z xTRI.pl poprzez dział kontakt na stronie głównej www.xTRI.pl.

22. Niedozwolone jest zwracanie uwagi innym użytkownikom, że złamali regulamin (oczywiście mowa o poście jedynie z taką treścią, jako dodatek jest to dozwolone). Jeżeli chcesz zwrócić uwagę Moderatora na niewłaściwy post – patrz punkt wyżej.

23. Nie będziemy tolerować analfabetyzmu. Nie chodzi tu o czepianie się ort’ów, lecz skrajne przypadki. Post ma być w miarę czytelny i zrozumiały. Zdania oraz nazwy własne pisane z wielkiej litery, ze znakami interpunkcyjnymi i spacjami po nich (a nie przed nimi). Jeśli ktoś chce pisać posty bez polskich znaków diaktrycznych, to nie stanowi to żadnego problemu, lecz zasady ortografii i interpunkcji nadal obowiązują. Należy również być konsekwentnym.

24. Osoby działające na niekorzyść forum otrzymują bana.

25. Forum to nie ściana reklamowa. Jeżeli chcesz reklamować swój biznes, produkt, usługi – rób to z głową. Nie wklejaj linka z wielkim zaproszeniem do swojej “trenerskiej” strony www – takie posty będą usuwane. Zamiast tego zadbaj o swój profil – uzupełnij pole “strona www”, poinformuj użytkowników forum skąd jesteś zamieszczając stosowną informację. W podpisie umieść swoje imię i nazwisko oraz rodzaj oferowanych usług. Przede wszystkim przedstaw się w dziale “Strefa dla Początkujących”. Jeżeli chcesz nawiązać współpracę marketingową z xTRI.pl skorzystaj z działu kontakt.

25. Zabrania się używania loginów obrażających innych użytkowników forum. Zabrania się także wybierania loginów w postaci adresów internetowych.

26. Na xTRI.pl panuje nakaz tworzenia “osobowych” userów. Nazwa użytkownika to nie kolejne miejsce w które można wkleić reklamę. Biznes (sklep/warsztat), organizacja (klub czy związek) lub marka odzieży nie mogą być użytkownikami forum. Szef sklepu (np. jkowalski), prezes, działacz, zawodnik, trener, sprzedawca – jak najbardziej.

27. Zabrania się wysyłania do użytkowników wiadomości mailowych oraz prywatnych o treści komercyjnej.

28. Dział wydarzenia został stworzony w celu umożliwienia różnym podmiotom reklamowania swoich przedsięwzięć. Obejmuje to wszelkie wydarzenia triathlonowe i powiązane – warsztaty, seminaria, obozy, treningi, spotkania itp itd. Powyższe oznacza, że posty reklamujące o wymienionych akcjach zamieszczone w innych działach forum będą: a) przenoszone; b) usuwane bez podania przyczyny.

29. Na forum funkcjonuje jeden temat do przywitań (tutaj link). Serdecznie zapraszamy każdego nowego forumowicza do przedstawienia się w swoim pierwszym poście właśnie w tym temacie. Zgodnie z punktem 19. odpowiadanie na post z przywitaniem nowego użytkownika nie jest konieczne.

 

xTRI.pl O nas Redakcja i autorzy
Grupa xTRI.pl xTRI.pl Forum.xTRI.pl Blog.xTRI.pl
Partronat medialny xTRI.pl Volvo Triathlon Series 2014 - VTS Brodnica - VTS Nieporęt - VTS Chodzież - VTS Mrągowo
  Susz Triathlon 2014 Triathlon Karkonoski: Karkonoszman 2014 Triathlon Pniewy 2014 Triathlon Gołuchów 2014 Triathlon Serock 2014
Copyright © 2014 xTRI.pl