Triathlon wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego. Forma nie przyjdzie sama – intensywność treningów jest bardzo duża, dlatego tym bardziej powinniśmy zadbać o odpowiednie odżywianie i dostarczanie organizmowi potrzebnych składników.
Triathlon nie jest na pewno łatwą dyscypliną sportową. Wymaga od zawodników odpowiedniego przygotowania mentalnego i fizycznego. Jednym z elementów jest z pewnością odpowiednia dieta przed zawodami. Postanowiliśmy zatem sprawdzić jak odpowiednio przygotować organizm do wysiłku fizycznego.
Liczne treningi i zawody sportowe powodują, że nasz organizm potrzebuje sporo energii. Pewnie część z Was nie raz doświadczyła momentów kryzysowych, w których po prostu brakowało paliwa do dalszej pracy. Postanowiliśmy przygotować dla Was listę produktów, dzięki którym nie będziecie narzekali na brak energii. Zobaczcie koniecznie!
Czy odpowiednia dieta i dobór produktów mogą zastąpić najbardziej zaawansowane leki? Okazuje się, że można! Udowodniła to Jean Carper, która w swoich dwóch książkach podała mnóstwo przykładów żywności, która pozwala zastąpić poszczególne składniki.
W jaki sposób odżywiać się przed i po treningu? Sposobów jest wiele, ale jednym z popularnych jest spożywanie odpowiednich koktajli przed i po treningowych.
Sezon startowy zakończony. Po okresie regeneracji wielu triathlonistów zaczyna powoli przygotowywać się do sezonu 2016. Za oknem coraz bardziej ponuro, deszczowo i chłodno. Przeczytaj co możesz zrobić by zmniejszyć ryzyko złapania nieprzyjemnego przeziębienia.
Podczas zawodów Bydgoszcz Triathlon, zespół Przyjaznego Dietetyka przeanalizował zachowania żywieniowe, oraz przeprowadził badania antropometryczne na analizatorze składu ciała, na grupie 100 triathlonistów, w tym 15 kobiet i 85 mężczyzn. Pod uwagę zostały wzięte takie parametry jak: tkanka tłuszczowa, wiek, wzrost, waga, doświadczenie sportowe i zwyczaje żywieniowe zawodników.Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań.
Przekazany przez firmę MC SPORT zestaw odżywek ZIPVIT wyłącznego dystrybutora tej marki był przeze mnie testowany przez okres około 3 tygodni. To mimo wszystko bardzo krótki czas na dobre zapoznanie się z właściwościami poszczególnych produktów. Zrobiłem jednak, co w mojej mocy, by rzetelnie zebrać i przekazać swoje uwagi. Produkty testowałem zarówno podczas treningów, jak i po nich oraz na zawodach. Udało mi się nawet pod koniec testu zaliczyć start na Elemental Triathlon Olsztyn na „skróconym” dystansie olimpijskim, używając testowanych produktów.
The Protein Works to dość mocno sugestywna nazwa marki odżywek z Wielkiej Brytanii. Nowy producent technologicznie zaawansowanych suplementów powoli wkracza na Polski rynek za sprawą sklepu internetowego activehero.pl. Najnowszy xTEST to poddanie próbie obietnicy złożonej w nazwie i sprawdzenie „czy to naprawdę działa?” na podstawie odżywki regeneracyjnej Recovery Protein o smaku czekoladowym. Zaczynając po kolei czyli od wspomnianego wcześniej […]
W dzisiejszych czasach sport dla wielu z nas jest istotnym elementem codziennego życia. Stąd często tematy, na które rozmawiamy w gronie znajomych kolegów i koleżanek sportowców związane są z odżywianiem czy dodatkową suplementacją. Wynika to z tego, iż na pewnym etapie przygotowywania organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego, odpowiednia suplementacja jest bardzo ważna.
W tym artykule autorka zdecydowała się przedstawić jeden z najpopularniejszych suplementów – karnitynę.
W dniu 29 listopada na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaczęły się badania sprawdzające wpływ soku z buraka na wydolność u triathlonistów. Ostatnimi czasy to czerwone warzywo staje się coraz bardziej popularne na sportowym rynku. Większość zawodników zamiast chemicznej suplementacji szuka naturalnych wspomagaczy, które opóźnią zmęczenie podczas wysiłku, czy wpłyną chociażby na szybszą regenerację. W przypadku zawodowych […]
Odżywianie podczas wyścigów długodystansowych jest niezwykle ważne. Istnieje pogląd, że w triathlonie na dystansie IM jest to czwarta dyscyplina. Niejako jest to prawda. Błędy w zakresie odżywiania i nawadniania są niewybaczalne a ich pojawienie się może przekreślić szansę na wynik na miarę naszych możliwości. Na temat tego, co powinniśmy spożywać podczas długich wyścigów krąży wiele informacji. Które z nich są prawdziwe? Czy mity pojawiające się na temat żywienia w czasie wysiłki mają swoje podłoże w nauce? Oczywiście. Większość z nich ma. Przedstawiamy badanie które pozwoli nam odpowiedzieć sobie na pytanie czy przyjmowanie sodu podczas wyścigu IM jest konieczne.