wkladki do butow kolarskich
Ranking

Jak dobrać wkładki do butów kolarskich?

Wkładki do butów kolarskich to must have każdej osoby, która często trenuje jazdę na rowerze. Podczas wyboru wkładek należy zwrócić uwagę na jej kształt oraz objętość. W tekście tłumaczymy, jak dobrać wkładki do butów kolarskich oraz jakie są ich zalety

Wkładki do butów rowerowych to niezbędny element wyposażenia każdego rowerzysty, zarówno amatora, jak i profesjonalisty. Warto je dobrać do intensywności jazdyi kształtu stopy. Wkładki rowerowe sprawiają, że pedałowanie staje się bardziej komfortowe i wygodne, ale także znacznie zwiększają efektywność podczas treningu. Ceny niezłych wkładek zaczynają się od nieco ponad 100 zł. 

Chcesz wybrać najlepsze wkładki do butów kolarskich? Ma to znaczenie, ponieważ wkładki mają spełniać kilka celów. Przede wszystkim gwarantują lepsze ułożenie stopy, dzięki czemu zmniejszają ból w okolicach śródstopia. Ponadto akcesoria te pozwalają na zachowanie naprawdę wysokiego poziomu komfortu i kontroli nad pojazdem. Wreszcie, dzięki skutecznemu unieruchomieniu pięty w bucie, wkładki kolarskie minimalizują ryzyko powstawania odcisków. Podczas wyboru wkładki do butów, warto zwrócić uwagę na: 

  • profil: spójrz na kształt 
  • objętość: to przestrzeń na stopę wraz z wkładką wewnątrz buta

Co daje wkładka w bucie kolarskim? 

Pedałowanie jest jednym z kluczowych elementów jazdy na rowerze. Pedałowanie ułatwia utrzymanie równowagi, a także pomaga w poruszaniu się do przodu. Pedałowanie wzmacnia również mięśnie nóg, ale również je obciąża.

  • Wsparcie i utwardzenie stopy podczas pedałownia 
  • rozmieszczenie obciążeń na całą stopę
  • zaangażowanie wszystkich stawów: kolanowego, biodrowego, skokowego, 
O autorze

Treści

Cześć, jestem Jacek Bogusz i uwielbiam wszystko, co związane z rowerami! Jeśli chcesz wiedzieć, jaki rower wybrać albo w co się ubrać na przejażdżkę, to świetnie trafiłeś - chętnie podzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. A jeśli myślisz o starcie w triathlonie, to opowiem Ci, jak się do niego przygotowałem i dam kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć metę!